Gra z ukrytym zdrajcą.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lobson
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2020, 16:54
Has thanked: 2 times

Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: Lobson »

Witajcie.
Do tej pory grałem w proste i imprezowe gry tego rodzaju typu Avalon czy Secret Hitler. Czas na coś większego i stąd moje pytanie jaką grę z tym motywem byście polecali. W oko wpadły mi najbardziej Odmęty Grozy i The Thing. Spoko jakby działało na 4 osoby ale w 90% będzie grane na 5.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: Hardkor »

Lobson pisze: 23 maja 2022, 23:16 Witajcie.
Do tej pory grałem w proste i imprezowe gry tego rodzaju typu Avalon czy Secret Hitler. Czas na coś większego i stąd moje pytanie jaką grę z tym motywem byście polecali. W oko wpadły mi najbardziej Odmęty Grozy i The Thing. Spoko jakby działało na 4 osoby ale w 90% będzie grane na 5.
to co napisales + Nemesis, Battlestar Galactica jak wolisz to od odmetów i masz wypchany portfel.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
mamtonawinylu
Posty: 284
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: mamtonawinylu »

Po dwóch partiach wydaje mi się, że warto spróbować Human Punishment: The Beginning - jest tam więcej niż jedna "zła" frakcja. Ładnie się skaluje na 4 i 5 graczy. Ale to opinia po tylko dwóch partiach i to może się jeszcze zmienić.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: antonio3333 »

Właśnie też szukam takiej gry, bo uwielbiam się wczuwać nad planszą :D Mam odmęty grozy i gra się bardzo dobrze, ale też szukam takich gier, które są podobne do gry komputerowej Town of Salem, coś jak mafia, ale z większą ilością ról w jakie możemy się wcielić. Myślałem właśnie nad Wilkołakami z Czarnego Lasu i właśnie na Secret Hitler. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły nad podobnymi grami? :D
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: Cyel »

Prócz wspomnianych Nemesis i BSG dodam jeszcze New Angeles, Dark Moon, Dead of Winter.

Z tych tytułów tylko DoW mi się nie podobało.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: kastration »

Legendary Encounters. An Alien Deck Building Game - na 5 osób z ukrytymi agendami i zdrajcą. Gorzej z dostępnością zapewne.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: vder »

a ja powiem Mall of Horror (tudzież city of horror), ale do dostatania chyba tylko na aliexpress - Ogólnie o ile 'ukryty zdracja' jest dość popularny, trochę dziwi mnie fakt, że nie ma więcej gier w stylu Mall of Horror, gdzie zdracja jest jak najbardziej jawny :D a nawet lepiej kazdy może być zdracją w tym momencie w którym mu najbardziej pasuje :D
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: lemon_curry »

kastration pisze: 24 maja 2022, 15:29 Legendary Encounters. An Alien Deck Building Game - na 5 osób z ukrytymi agendami i zdrajcą. Gorzej z dostępnością zapewne.
Podstawka ma jakiegoś zdrajcę?
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: Beskid »

antonio3333 pisze: 24 maja 2022, 10:53 Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły nad podobnymi grami? :D
Narcos
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: Dellas »

Battlestar Galactica, Shadow of Camelot, Martwa Zima, Sabotażysta, The Thing, The Shadow Planet.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: kastration »

lemon_curry pisze: 07 lip 2022, 00:14
kastration pisze: 24 maja 2022, 15:29 Legendary Encounters. An Alien Deck Building Game - na 5 osób z ukrytymi agendami i zdrajcą. Gorzej z dostępnością zapewne.
Podstawka ma jakiegoś zdrajcę?
Możesz wylosować evil agenda i przeciwnicy o tym nie wiedzą (przynajmniej do czasu, zależnie od wydarzeń w grze). W moim odczuciu liczy się więc w temacie.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: xCronoxPL »

antonio3333 pisze: 24 maja 2022, 10:53 Właśnie też szukam takiej gry, bo uwielbiam się wczuwać nad planszą :D Mam odmęty grozy i gra się bardzo dobrze, ale też szukam takich gier, które są podobne do gry komputerowej Town of Salem, coś jak mafia, ale z większą ilością ról w jakie możemy się wcielić. Myślałem właśnie nad Wilkołakami z Czarnego Lasu i właśnie na Secret Hitler. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły nad podobnymi grami? :D
Moją ulubioną wariacją jest One Night Ultimate Werewolf, potem Dochodzenie i właśnie Secret Hitler.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: arturmarek »

Jakikolwiek koop jeśli jednym z graczy jest moja teściowa łapie się do tej kategorii.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: dawid »

Beskid pisze: 07 lip 2022, 07:47
antonio3333 pisze: 24 maja 2022, 10:53 Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły nad podobnymi grami? :D
Narcos
Przecież w Narcos nie ma ukrytego zdrajcy. Do tego w 5 osób działa to baaardzo słabo.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: Beskid »

dawid pisze: 13 lip 2022, 15:10 Przecież w Narcos nie ma ukrytego zdrajcy. Do tego w 5 osób działa to baaardzo słabo.
Odpowiadałem na post z pytaniem o podobne pomysły. W Narcos masz hidden movement czyli też jest ciekawy klimat polowania na gracza ukrywającego się na planszy. Mechanika inna niż zdrajcy ale również ciekawa i z motywem tropienia. Taka luźna propozycja.
blackwidow93
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2016, 10:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra z ukrytym zdrajcą.

Post autor: blackwidow93 »

Ja dodam od siebie jeszcze:
Hail hydra
Salem 1692
Tortuga 1667
ODPOWIEDZ