Pampero (Julián Pombo)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
John_S_PJK

Pampero (Julián Pombo)

Post autor: John_S_PJK »

Obrazek

Designer: Julián Pombo
Artist: Ian O'Toole
Publisher: APE Games

Link do profilu na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/304510/pampero

Link do filmiku od Heavy Cardboard: https://www.youtube.com/watch?v=yZblfG57_Wo

Prawdopodobnie Kickstarter, prawdopodobnie październik. Info niepotwierdzone.

Pampero is a hand-management, card-driven action-selection game. Every player has a starting set of eight cards to be played on their own tableau, which contains two rows of spaces to activate actions on the different sectors of the board. Each turn, you have the option to play a card to the leftmost empty space of either row or to retrieve all cards from your tableau. After three actions, a special phase takes place — consolidation, during which you retrieve the rightmost card from any row, generate batteries from stored energy, collect income, and advance the game timer. The player with the most money at the end of the game wins.
—description from the designer

Ogólny zarys/układ planszy i planszetek:
Spoiler:
Trochę elementów:
Spoiler:
Reszta szczegółów w powyższych linkach :)
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: kieszen »

Wygląda fajnie, ale jest tyle nawalone, że będzie to zniechętą do gry.
Donciu noł pampero, ju gaciu pamperoł
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: Ryu »

Ze 2 zdania napiszę bo udało się zagrać i wiem, ze nie kupię ale po kolei ;)

Gra wygląda ślicznie. Ja Ian O'Toole'a lubię i nie lubię. Są projekty które mi podchodzą i są takie które mniej albo wręcz wcale. W Pampero jest fajnie. Jest to ładne i sympatyczne a z milionem drewienek na pewno przyciąga wzrok. Planszetki grube, podwójne z miejscem na wszystko. Do niczego się nie przyczepię.
Ikonografia gorzej. Nie mówię że zła ale jest tego tyle że ciężko spamiętać. Mi w każdym razie było ciężko i nawet pod koniec gry musiałem dopytywać. Może bardziej lotni poradzą sobie lepiej.
Mechanika... I tu mam największy zgryz bo po przyswojeniu zasad stwierdziłem że zapowiada się bardzo obiecująco. Zasady są banalne i szybkie do przyswojenia. Niestety w trakcie gry ma się wrażenie że robi się w kółko to samo. Ja wiem, że tak można interpretować niemalże każdą grę ale tu odczucie było spotęgowane. Niestety. No i to liczenie w ostatniej rundzie czy z ruchu A dostanę 2 kasy czy z ruchu B 3 kasy trochę zmęczyło.

Ogólnie nie jest źle ale bardzo dobrze też nie. Kolejna gra o której mogę zapomnieć czekając na Ark Nova :mrgreen:
John_S_PJK

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:13 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
John_S_PJK

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:13 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
sevhar
Posty: 15
Rejestracja: 18 wrz 2018, 14:20
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: sevhar »

Kampania kickstarterowa już ruszyła. Za grę życzą sobie 85$, jest też dodatek za 18$, ale nie ma o nim za dużo info na tę chwilę (ponoć coś ma się jeszcze na ten temat pojawić). Dostawa 16$, niezależnie od ilości zamawianych gratów. https://www.kickstarter.com/projects/ap ... -4-players
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: misiencjusz »

Dobrze czytam, że nie ma vatu i przesyłka bez względu na ilość zamówionych pudełek wynosi 16$ za przesyłkę? (Czy jednak 16$ za grę)
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: nidhog »

misiencjusz pisze: 22 paź 2022, 20:18 Dobrze czytam, że nie ma vatu i przesyłka bez względu na ilość zamówionych pudełek wynosi 16$ za przesyłkę? (Czy jednak 16$ za grę)
Dobrze czytasz.
Rozważam grę, i w takim wypadku odpalę zbiórkę. Niestety nie ma warunków grupowych, ale jest znizka na shpingu co przy 10 osobach można zbić do 1,6 USD
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: Uncle_Grga »

Kolejny gameplay, tym razem z before you play

https://youtu.be/wspPwg73RV4
Gooras
Posty: 161
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: Gooras »

nidhog pisze: 22 paź 2022, 23:27
misiencjusz pisze: 22 paź 2022, 20:18 Dobrze czytam, że nie ma vatu i przesyłka bez względu na ilość zamówionych pudełek wynosi 16$ za przesyłkę? (Czy jednak 16$ za grę)
Dobrze czytasz.
Rozważam grę, i w takim wypadku odpalę zbiórkę. Niestety nie ma warunków grupowych, ale jest znizka na shpingu co przy 10 osobach można zbić do 1,6 USD
Count me in :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Pampero (Julián Pombo)

Post autor: nidhog »

Gooras pisze: 23 paź 2022, 21:54
nidhog pisze: 22 paź 2022, 23:27
misiencjusz pisze: 22 paź 2022, 20:18 Dobrze czytam, że nie ma vatu i przesyłka bez względu na ilość zamówionych pudełek wynosi 16$ za przesyłkę? (Czy jednak 16$ za grę)
Dobrze czytasz.
Rozważam grę, i w takim wypadku odpalę zbiórkę. Niestety nie ma warunków grupowych, ale jest znizka na shpingu co przy 10 osobach można zbić do 1,6 USD
Count me in :)
to już tu :)
viewtopic.php?f=55&t=77228
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ