karcianka dla zaawansowanych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

karcianka dla zaawansowanych

Post autor: ko2a »

Hej. Przeżyłem cały cykl planszowkowicza. Poprzez poznawanie i kupowanie wszystkiego po ogarnięcie swoich paru ulubionych gier.

Obecnie potrzebuje jakiejs zaawansowanej gry dla dwóch osób. Najlepiej karcianki.
Co obecnie po polsku w fajnej opcji. W miarę kompaktowe.

Nie mam na myśli gier typu fantastyczne światy/origami/spór o bor. Dwa oczka więcej.

Pomożecie?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1970
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 857 times

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: Neoptolemos »

Używany zestaw GoT LCG albo Netrunner.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 809
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 381 times

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: kurdzio »

Imperium Antyk albo Legendy - nowość od Lucrum
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1004
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 748 times
Been thanked: 229 times

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: Beskid »

Ostium spełnia wszystkie warunki i do tego jest teraz na wyprzedaży
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: donmakaron »

Spirit Island drapie karciankowe swędzienie. Dobrze śmiga na dwie osoby, jest wymagające.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 716 times

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: arturmarek »

Podbijam Netrunnera i GoT LCG. Aczkolwiek, jeśli nie jesteś wielkim fanem klimatu GoT, to Netrunner jest lepszą grą. Niestety gry są nieodstępne w sklepach, więc musisz polować na używki. Jest coś takiego jak project nisei, gdzie jest jakiś dodruk fanowskiej wersji Netrunnera, możesz się tym zainteresować.

Odchodząc od stuprocentowych karcianek, gorąco polecam Cywilizację poprzez wieki.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: myszons »

GoT'a można polecić bez zastanowienia z jednym ale linia wydawnicza zamknięta i tylko kupno z drugiej ręki. Android Netrunner jest wg mnie jeszcze lepszą grą vs dla 2 osób. Niestety linia wydawnicza też już zamknięta, ale jest projekt Nisei (jak pisał kolega @arturmarek).
Jeżeli byłbyś zainteresowany zgłoś się do kolegi @Fulgrim w tym wątku i zadaj pytanie czy ma jeszcze nadmiarowe zestawy. W sumie za jakieś 250-400 zł (zależnie od tego co zamówisz/co jeszcze jest) za wszystko co do tej pory zostało wydane przez Nisei to niewiele. W ofercie są też żetony, pudełka. Do wyboru do koloru.
Od siebie dodam Epic Card Game od WWG (takie MtG dla ubogich, ale bardzo kompaktowe z fajnym mechanizmem draftu).
Jeżeli chciałbyś pograć bardziej multi (4+), to polecam Vtes'a lub Got'a.

M.

Edit. Ups dopiero teraz doczytałem, że po polsku to Vtes odpada (angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, łacina, a po polski niet), ale i tam z czystym sercem polecam.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 985
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 361 times
Been thanked: 773 times
Kontakt:

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: Apos »

ko2a pisze: 03 lip 2022, 18:30 Hej. Przeżyłem cały cykl planszowkowicza. Poprzez poznawanie i kupowanie wszystkiego po ogarnięcie swoich paru ulubionych gier.

Obecnie potrzebuje jakiejs zaawansowanej gry dla dwóch osób. Najlepiej karcianki.
Co obecnie po polsku w fajnej opcji. W miarę kompaktowe.

Nie mam na myśli gier typu fantastyczne światy/origami/spór o bor. Dwa oczka więcej.

Pomożecie?
Imperium Antyk albo Legendy. Najlepiej działa na 2 osoby, po ograniu można próbować na 3. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych karcianek, jakie trafiły na mój stół - asymetryczne nacje, wiele do kombinowania, a na końcu punktowanie z całego portfolio zagranych kart. Rozgrywka dwuosobowa trwa około 2-2,5h
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 242
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: dawciu »

A Legenda 5 kręgów?
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: karcianka dla zaawansowanych

Post autor: Toluvel »

Tanio: Keyforge
Drogo: Flesh and Blood
Średnio drogo: Netrunner
Dość tanio: Warhammer 40k Podbój (tanie używki na rynku)

Z rzeczy godnych uwagi z martwych gier (co nie znaczy, że nie świetnych, po prostu już nie rozwijanych) jest Władca Pierścieni TCG (nie mylić z LCG). No i cały nurt coop z Władcą Pierścieni LCG, Horror w Arkham, Marvel Champions itd

Obecnie na rebelu jest mega wyprzedaż na Keyforge, można za śmieszne pieniądze coś wyłowić, polecam. To i Netrunner to moi faworyci obecnie. Warhammer 40k Podbój ma świetną mechanikę ale jest bardziej "area control" niż typowa karcianka
ODPOWIEDZ