Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Shodan »

Zostaje pytanie jaka będzie cena :mrgreen:
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Nareszcie koniec tajemnic, przynajmniej w kwestii polskiego wydawcy.... Pytanie tylko jak to wydanie i czy w ogóle połączy się z kampanią KS.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

Może zrobią własną kampanię na Gamefound.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: fitzroy »

Shodan pisze: 22 sty 2022, 10:47 Zostaje pytanie jaka będzie cena :mrgreen:
Mam nadzieję, że uda się utrzymać cenę na poziomie dotychczasowych cen pozostałych dużych gier Lacerdy, które wydawały Hobbity czyli ok. 500zł.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Arachion »

Arachion pisze: 19 gru 2021, 23:31 Mimo wszystko czuje Polskiego wydawcę ujawnionego na portalconie.
teraz tylko kwestia ceny:
400 - 450 będzie kupione
450 - 500 do przemyślenia
powyżej 500 - nie tykam, dla mnie to nie istnieje
Sucharzysta
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Wątpię by było poniżej 450zl bo ta gra była o połowę droższa od on mars na KS. myślę że niecałe 500zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: staniach21 »

brazylianwisnia pisze: 22 sty 2022, 16:50 Wątpię by było poniżej 450zl bo ta gra była o połowę droższa od on mars na KS. myślę że niecałe 500zl.
Vital powtarza, że to jego najdroższa gra, bo ma najwięcej elementów. Hobbity wydawały jego inne gry w cenach 450-550. Pytanie czy większe wydawnictwo potrafiło zbić cenę. Splotter nie mial problemu z tanim FCM, bo gra ma sporo tekstu na kartach, ale gry Vitala są niezależne językowo, więc jak pozwoliliby im to puszczać po 400zl. To wszyscy nasi sąsiedzi by to skupowali. Żeby te 550-600 was nie ścięło z nóg. Chciałbym się oczywiście mylić :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

staniach21 pisze: 22 sty 2022, 20:55
brazylianwisnia pisze: 22 sty 2022, 16:50 Wątpię by było poniżej 450zl bo ta gra była o połowę droższa od on mars na KS. myślę że niecałe 500zl.
Vital powtarza, że to jego najdroższa gra, bo ma najwięcej elementów. Hobbity wydawały jego inne gry w cenach 450-550. Pytanie czy większe wydawnictwo potrafiło zbić cenę. Splotter nie mial problemu z tanim FCM, bo gra ma sporo tekstu na kartach, ale gry Vitala są niezależne językowo, więc jak pozwoliliby im to puszczać po 400zl. To wszyscy nasi sąsiedzi by to skupowali. Żeby te 550-600 was nie ścięło z nóg. Chciałbym się oczywiście mylić :)
Za On Mars zapłaciłem 360zl. Myślę że Portal wynegocjuje dobra cene.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: _leigam_ »

brazylianwisnia pisze: 22 sty 2022, 21:02
staniach21 pisze: 22 sty 2022, 20:55
brazylianwisnia pisze: 22 sty 2022, 16:50 Wątpię by było poniżej 450zl bo ta gra była o połowę droższa od on mars na KS. myślę że niecałe 500zl.
Vital powtarza, że to jego najdroższa gra, bo ma najwięcej elementów. Hobbity wydawały jego inne gry w cenach 450-550. Pytanie czy większe wydawnictwo potrafiło zbić cenę. Splotter nie mial problemu z tanim FCM, bo gra ma sporo tekstu na kartach, ale gry Vitala są niezależne językowo, więc jak pozwoliliby im to puszczać po 400zl. To wszyscy nasi sąsiedzi by to skupowali. Żeby te 550-600 was nie ścięło z nóg. Chciałbym się oczywiście mylić :)
Za On Mars zapłaciłem 360zl. Myślę że Portal wynegocjuje dobra cene.
Zgadzam się, Na pewno nie przywalą zaporowej ceny, zresztą idą w większą ilość zamówień bo nie produkowali by własnego pudła dla 100 kopi, muszą mieć dobrą umowę. Ciekawe tylko jest to że hobbity mówiły że zrezygnowali z wydania tego pojedynczego tytułu Lacerdy, ale cały czas mają pierwszeństwo w wydawaniu jego gier. Natomiast z tego co mówił na streamach portal (na portalconie) wynikało, że mają nadzieje, że siądzie i przerodzi się to w dłuższą współprace. Czy portal zaczyna grać ostrzej na rynku wydawniczym? Czy się mylę czy czacha miała do nich pretensje że coś im podebrali, a teraz (moje domysły) możliwe że próbują podebrać lacerde .
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Ciężko powiedziec ale liczę że będzie taniej. Dotychczas edycje PL były ciut tańsze.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: sin »

Siersciu pisze: 28 kwie 2022, 09:27 Grzesiu powiedział, że będzie gra podstawowa, upgrade pack (zawierający odblokowane SG) oraz metalowe zębatki do kupienia w ich sklepie. Ciekaw jestem tylko jaka cena będzie tego wszystkiego. Bo jeżeli cena za retail będzie taka jak na KS i będzie trzeba sobie za SG dopłacić to kto wie czy cenowo nie wyjdzie to samo co zamówienie na KS z kosztami wysyłki (tam SG każdy otrzymuje domyślnie).

Myślicie, że warto czekać na wersję od Portalu czy lepiej z KS brać?
Ja czekam na polskie wydanie. Sama wysyłka z KSa do Polski to około 150zł (33,21$ z VATem), a Portalowi dotychczas udawało się oferować naprawdę korzystne ceny gier na licencji.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: dawciu »

Ryu pisze: 17 sie 2022, 09:40 Nie wydam (nie znam ceny) 400+ na kolejną grę którą wyciągnę raz na rok.
Daj Panie Boże 400 pln, stawiam dolary przeciw orzechom że spokojnie 569, a może nawet i 599 w przedsprzedaży zobaczymy...
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: karmazynowy »

dawciu pisze: 29 sie 2022, 09:52
Ryu pisze: 17 sie 2022, 09:40 Nie wydam (nie znam ceny) 400+ na kolejną grę którą wyciągnę raz na rok.
Daj Panie Boże 400 pln, stawiam dolary przeciw orzechom że spokojnie 569, a może nawet i 599 w przedsprzedaży zobaczymy...
Portalowi czasem się udaje zrobić dobrą cenę - patrz FCM, też wszyscy się bali jak drogo będzie.
Ja strzelam 499, w sklepach ~450.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

karmazynowy pisze: 29 sie 2022, 09:54
dawciu pisze: 29 sie 2022, 09:52
Ryu pisze: 17 sie 2022, 09:40 Nie wydam (nie znam ceny) 400+ na kolejną grę którą wyciągnę raz na rok.
Daj Panie Boże 400 pln, stawiam dolary przeciw orzechom że spokojnie 569, a może nawet i 599 w przedsprzedaży zobaczymy...
Portalowi czasem się udaje zrobić dobrą cenę - patrz FCM, też wszyscy się bali jak drogo będzie.
Ja strzelam 499, w sklepach ~450.
Kampania na KS była w grudniu, wtedy $ był po około 4,1 PLN teraz po ok. 4,75, cena na KS to 129$. Pytanie po jakim kursie będzie liczył Portal :-) Moim zdaniem nie może sprzedawać taniej niż mieli wspierający na KS, tym bardziej, że sprzedaje tę samą wersję, a nie jakiś okrojony retail.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: dawciu »

Shodan pisze: 29 sie 2022, 09:56
karmazynowy pisze: 29 sie 2022, 09:54
dawciu pisze: 29 sie 2022, 09:52

Daj Panie Boże 400 pln, stawiam dolary przeciw orzechom że spokojnie 569, a może nawet i 599 w przedsprzedaży zobaczymy...
Portalowi czasem się udaje zrobić dobrą cenę - patrz FCM, też wszyscy się bali jak drogo będzie.
Ja strzelam 499, w sklepach ~450.
Kampania na KS była w grudniu, wtedy $ był po około 4,1 PLN teraz po ok. 4,75, cena na KS to 129$. Pytanie po jakim kursie będzie liczył Portal :-) Moim zdaniem nie może sprzedawać taniej niż mieli wspierający na KS, tym bardziej, że sprzedaje tę samą wersję, a nie jakiś okrojony retail.
Mój tok myślenia idzie tą samą drogą - widziałem ceny na KS na o wiele niższym kursie $
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: japanczyk »

Shodan pisze: 29 sie 2022, 09:56 Kampania na KS była w grudniu, wtedy $ był po około 4,1 PLN teraz po ok. 4,75, cena na KS to 129$. Pytanie po jakim kursie będzie liczył Portal :-) Moim zdaniem nie może sprzedawać taniej niż mieli wspierający na KS, tym bardziej, że sprzedaje tę samą wersję, a nie jakiś okrojony retail.
Dlaczego nie może?
Sprawdz ceny w retailu zagranica a w Polskich wersjach Portalu
ja kupiłem angielskiego FCM za 300 zł i sie cieszylem ze swietnego zakupu - polski byl juz nawet po 180
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

japanczyk pisze: 29 sie 2022, 10:07
Dlaczego nie może?
Sprawdz ceny w retailu zagranica a w Polskich wersjach Portalu
ja kupiłem angielskiego FCM za 300 zł i sie cieszylem ze swietnego zakupu - polski byl juz nawet po 180
Ja wiem, że Portal często ma dobre ceny, jednak sytuacje z FCM i WM są trudno porównywalne.
FCM to nie był KS, a gra była wydawana w Polsce kilka lat po premierze. WM jest wydawana równolegle z edycją KS i jest z nią tożsama co do zawartości.

EDIT
Normalnie Portal mógłby zejść z ceny kastrując grę ze SG, ale tutaj nie ma takiego pola manewru.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: japanczyk »

Shodan pisze: 29 sie 2022, 10:18 Ja wiem, że Portal często ma dobre ceny, jednak sytuacje z FCM i WM są trudno porównywalne.
FCM to nie był KS, a gra była wydawana w Polsce kilka lat po premierze. WM jest wydawana równolegle z edycją KS i jest z nią tożsama co do zawartości.

EDIT
Normalnie Portal mógłby zejść z ceny kastrując grę ze SG, ale tutaj nie ma takiego pola manewru.
Ale co to ma za znaczenie?
Portal nie kastruje gier z SG - normalnie nie ma mozliwosci ich wydania w wiekszosci gier ;-)
Portal nie wyda gry za 600 zl bo sie nie sprzeda zwyczajnie - to, ze na KSie gra kosztowala 130$ (i w retailu bedzie kosztowac pewnie tyle samo) nie znaczy, ze przelozy sie to na polski rynek, bo to cena sklepowa (EEG ma slaba polityke sprzedazowa na KSie IMHo)
Moim zdaniem, patrząc po cenach ostatnich tytułów realna sklepowa cena jest 450 zł - Portal sprzedaje gry za 1/3 MSRP w USD, wiec ze 160$ wychodzi ~105$ ergo 450 zł
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: dawciu »

japanczyk pisze: 29 sie 2022, 10:33
Shodan pisze: 29 sie 2022, 10:18 Ja wiem, że Portal często ma dobre ceny, jednak sytuacje z FCM i WM są trudno porównywalne.
FCM to nie był KS, a gra była wydawana w Polsce kilka lat po premierze. WM jest wydawana równolegle z edycją KS i jest z nią tożsama co do zawartości.

EDIT
Normalnie Portal mógłby zejść z ceny kastrując grę ze SG, ale tutaj nie ma takiego pola manewru.
Ale co to ma za znaczenie?
Portal nie kastruje gier z SG - normalnie nie ma mozliwosci ich wydania w wiekszosci gier ;-)
Portal nie wyda gry za 600 zl bo sie nie sprzeda zwyczajnie - to, ze na KSie gra kosztowala 130$ (i w retailu bedzie kosztowac pewnie tyle samo) nie znaczy, ze przelozy sie to na polski rynek, bo to cena sklepowa (EEG ma slaba polityke sprzedazowa na KSie IMHo)
Moim zdaniem, patrząc po cenach ostatnich tytułów realna sklepowa cena jest 450 zł - Portal sprzedaje gry za 1/3 MSRP w USD, wiec ze 160$ wychodzi ~105$ ergo 450 zł
Na papierze brzmi już lepiej te 450 pln, ale... no właśnie, to nadal jest 450 pln za gre euro. Trzymam kciuki żeby sprzedaż tego tytułu była na poziomie, moze portal pokusi sie na wydanie innych gier EEG, ale powiedzmy sobie szczerze że musi ruszyć kampania promocyjna i zachwalanie bo ktoś spoza bańki kto nie zna nazwiska Lacerda raczej nie skusi się na gre za 450 gdzie moze mieć w tej cenie 3 inne dobre tytuły euro
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: khuba »

Portal ma chyba najlepsze ceny jeśli chodzi o lokalizowane gry, pewnie u nich w sklepie z bonusami z przedsprzedaży cena będzie sporo wyższa - ale już w sklepach z planszówkami golas bez bonusów przedsprzedażowych powinien być spokoje poniżej 500 PLN.

Ciekawi mnie natomiast czy upgrade pack będzie dostępny osobno czy razem z podstawką. Czy może będzie on bonusem przedsprzedażowym (chociaż na niego bardziej pasowałyby metalowe zębatki z KS)
dawciu pisze: 29 sie 2022, 10:41
Na papierze brzmi już lepiej te 450 pln, ale... no właśnie, to nadal jest 450 pln za gre euro.
Za grę euro Lacerdy, którego inne tytuły są w okolicach 600 PLN
Ostatnio zmieniony 29 sie 2022, 10:50 przez khuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

japanczyk pisze: 29 sie 2022, 10:33
Ale co to ma za znaczenie?
Portal nie kastruje gier z SG - normalnie nie ma mozliwosci ich wydania w wiekszosci gier ;-)
Portal nie wyda gry za 600 zl bo sie nie sprzeda zwyczajnie - to, ze na KSie gra kosztowala 130$ (i w retailu bedzie kosztowac pewnie tyle samo) nie znaczy, ze przelozy sie to na polski rynek, bo to cena sklepowa (EEG ma slaba polityke sprzedazowa na KSie IMHo)
Moim zdaniem, patrząc po cenach ostatnich tytułów realna sklepowa cena jest 450 zł - Portal sprzedaje gry za 1/3 MSRP w USD, wiec ze 160$ wychodzi ~105$ ergo 450 zł
Ma takie znaczenie, że raczej to wspierający z KS powinni otrzymać lepszą cenę, a w tym wypadku w trakcie kampanii była informacja, że Polska edycja ukaże się od razu w retailu dlatego liczę cenę 129$, a nie SCD dla retailu 165$ jak podaje EGG na stronie kampanii. Dla mnie argumentem jest, że Portal może przyjąć kurs dolara z czasu trwania kampanii, co powinno dać SCD około 530 PLN. Jeśli zejdzie z ceną poniżej 500 zł to uznam Trzewika za niezłego magika. Moim zdaniem nikt nie przewidywał w grudniu tak gwałtownego załamaniu kursu złotówki do dolara.
Lecz nie upieram się przy moich wyliczeniach, bo wkrótce się po prostu przekonamy ;-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: japanczyk »

Shodan pisze: 29 sie 2022, 10:49 Ma takie znaczenie, że raczej to wspierający z KS powinni otrzymać lepszą cenę, a w tym wypadku w trakcie kampanii była informacja, że Polska edycja ukaże się od razu w retailu dlatego liczę cenę 129$, a nie SCD dla retailu 165$ jak podaje EGG na stronie kampanii. Dla mnie argumentem jest, że Portal może przyjąć kurs dolara z czasu trwania kampanii, co powinno dać SCD około 530 PLN. Jeśli zejdzie z ceną poniżej 500 zł to uznam Trzewika za niezłego magika. Moim zdaniem nikt nie przewidywał w grudniu tak gwałtownego załamaniu kursu złotówki do dolara.
Lecz nie upieram się przy moich wyliczeniach, bo wkrótce się po prostu przekonamy ;-)
Twój tok rozumowania sprawia, ze przepalaja mi sie zwoje

Dlaczego w ogole Portal mialby przyjmowac kurs z kampanii na KSie? xD
Nie wiem tez skad bierzesz nizsza cene dla retailu bo tak :D
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: nidhog »

japanczyk pisze: 29 sie 2022, 10:33 Portal nie kastruje gier z SG - normalnie nie ma mozliwosci ich wydania w wiekszosci gier ;-)
Z tym się nie do końca zgodzę. Reavers of Midgard część KS stało się upgrade packiem, a np insert jest niedostępny w Polsce ( swoja droga jak ktoś ma na sprzedaż wersję KS - proszę o info :) ). Kwestia tylko kto i na którym etapie tworzy wersję w takiej postaci. Kwestia umów między wydawnictwami.
Shodan pisze: 29 sie 2022, 10:49
japanczyk pisze: 29 sie 2022, 10:33
Ale co to ma za znaczenie?
Portal nie kastruje gier z SG - normalnie nie ma mozliwosci ich wydania w wiekszosci gier ;-)
Portal nie wyda gry za 600 zl bo sie nie sprzeda zwyczajnie - to, ze na KSie gra kosztowala 130$ (i w retailu bedzie kosztowac pewnie tyle samo) nie znaczy, ze przelozy sie to na polski rynek, bo to cena sklepowa (EEG ma slaba polityke sprzedazowa na KSie IMHo)
Moim zdaniem, patrząc po cenach ostatnich tytułów realna sklepowa cena jest 450 zł - Portal sprzedaje gry za 1/3 MSRP w USD, wiec ze 160$ wychodzi ~105$ ergo 450 zł
Ma takie znaczenie, że raczej to wspierający z KS powinni otrzymać lepszą cenę, a w tym wypadku w trakcie kampanii była informacja, że Polska edycja ukaże się od razu w retailu dlatego liczę cenę 129$, a nie SCD dla retailu 165$ jak podaje EGG na stronie kampanii. Dla mnie argumentem jest, że Portal może przyjąć kurs dolara z czasu trwania kampanii, co powinno dać SCD około 530 PLN. Jeśli zejdzie z ceną poniżej 500 zł to uznam Trzewika za niezłego magika. Moim zdaniem nikt nie przewidywał w grudniu tak gwałtownego załamaniu kursu złotówki do dolara.
Lecz nie upieram się przy moich wyliczeniach, bo wkrótce się po prostu przekonamy ;-)
Tez nie widzę przesłanek dlaczego Portal może przyjąć kurs dolara z kampanii. Watpie, by tak duże wydawnictwo tak hurraoptymistycznie i naiwnie przyjmowało kurs waluty na kilka lat do przodu. To samo tyczy się SCD.
Pewnie standardowo jest umowa z jakąś zaliczką płatna do daty X. Potem reszta i jak już płynie to można mniej więcej oszacować SCD. Przy czym należy pamiętać, że fracht morski jest płatny w USD i najczęściej po wykonaniu usługi. Im większa gra tym większy wpływ ceny frachtu na cenę transportu. A co za tym idzie na cenę ostateczną.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: japanczyk »

nidhog pisze: 29 sie 2022, 12:00
japanczyk pisze: 29 sie 2022, 10:33 Portal nie kastruje gier z SG - normalnie nie ma mozliwosci ich wydania w wiekszosci gier ;-)
Z tym się nie do końca zgodzę. Reavers of Midgard część KS stało się upgrade packiem, a np insert jest niedostępny w Polsce ( swoja droga jak ktoś ma na sprzedaż wersję KS - proszę o info :) ). Kwestia tylko kto i na którym etapie tworzy wersję w takiej postaci. Kwestia umów między wydawnictwami.
Zaznaczyłem kluczowy fragment ;-)
Zwyczajnie czesc SG jest exclusive i Portal ogarnia je jako bonusy w swoim sklepie, ale to sie nie tyczy calego produktu ;-)

Anyway - mozemy sobie gdybac - poczekajmy na przedsprzedaze listoapada/grudnia
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

Bez palenia zwojów to gra kosztuje u wydawcy 129$. Oficjalna SCD retailu poza KS ma być 165$. Obecny kurs niech sobie każdy sprawdzi i policzy. :P
Skąd więc stwierdzenia o cenie sklepowej w granicach 450 zł? Według obecnych kursów cena poniżej 600 to będzie sukces.
Zablokowany