Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: costi »

kolderek pisze:ewentualnie ja (pomarańczowa koszulka) może zaprezentować, wytłumaczyć grę 'zółtodziobom' :) a Wy sobie na spokojnie pogracie.
A moze znowu zorganizowac "akademie TtA"?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: kolderek »

trzewik pisze:Kolderku, zbieramy się w sobotę od 9:00 w MDK i ruszamy do działań. Bierz Red Bulla, kanapki i podbijamy świat :)
spoko - będę jeszcze na Was czekał bo mam pół godziny przed 9 przyjazd autobusu :p
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: fruszu »

trzewik pisze:Egzemplarz AGoT jest w naszej Bibliotece gier (dzięki uprzejmości Galakty), tak więc nie musicie przywozić swojego egzemplarza (który lekki nie jest!)
Dzięki za informację, skorzystam :)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Squirrel »

Sprawa organizacyjna - czy ktoś ma jakieś miejsce noclegowe z sob/nd ?? Może macie pokój w hotelu i chętnie zmienicie na większy=tańszy przygarniając mnie?

Niestety cały Poznań się z tego Pionka wypisał i nie za bardzo mam co z sobą zrobić :(
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: costi »

A pisalas do Sztefana, tak jak sugerowalem w mailu?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Squirrel »

costi pisze:A pisalas do Sztefana, tak jak sugerowalem w mailu?
Nie dostałam maila :/
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Lucf »

Witam
Czy moglibyście mi powiedzieć na jakim przystanku POCIĄGOWYM najlepiej wysiąść i gdzie dokłądnie iść dalej? :) Bo bardzo możliwe, że w sobotę przybędę pierwszy raz, więc muszę się przygotować. Pewnie bym się zabrał z Krakowa z ekpią z Krainy Gier, ale bym jechał niestety z okolic Sosnowca,potem przez Katowice jakoś zapewne i Gliwice - więc jak się dokładnie nazywa przystanek na którym trzeba wysiąść i czy od dworca długo się idzie do MDK? :)

Z góry dzięki za informacje
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: folko »

1. Wysiadasz na głównym przystanku pociągowym w Gliwicach ;-)
2. Pytasz napotkanego gościa jak dojść do rynku.
3. On Ci odpowiada (jeśli nie to idź do punktu 2 ;-) )
4. Idąc do rynku po prawej widzisz McDonald.
5. Skręcasz przed nim w lewo.
6. Po 25 metrach skręcasz w prawo i wchodzisz do budynku... u góry baner z napisem Pionek.

Całość będzie chyba z 1km...

Ps. Nie mieszkam w Gliwicach, więc jak coś namieszałem to ktoś mnie może poprawić... ale ogólnie ten algorytm powinien Cię naprowadzić ;-)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Veridiana »

Aba pisze:To proponuje podłączenie wszystkich chętnych do naszej pierwszej partii o godz 11 w sobotę przy stoliku recepcyjnym.
będę :D a czy wytłumaczy nam kolderek czy będziemy asystować grającym to wyjdzie myślę w praniu. a na tę pierwszą godzinę to trzeba pyknąć w coś krótkiego. więc jakby co będę miała ze sobą: Chinę, Taluvę i Tongiaki (czyli serię 3xS) :wink:
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Lucf »

na mapce http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=dwor ... &x=68&y=16 widzę że BARLICKIEGO jest w zupełnie innym miejscu niż MDK na Rybnickiej - a patrząc od punktu A [Dworzec kolejowy] do kółka barlickiego to ze 500metrów jest jak patrzę na skali :| Nie wiem czy dobrze korzystam , bo z Zumi mało korzystam :)

Ale potwierdzając to jest nie w MDK, tylko w jakiejś sali na Barlickiego [małej uliczce] ??
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Veridiana »

tak, to jest na Barlickiego. uliczka mała, ale np. naprzeciwko jest siedziba (chyba główna) Vattenfall, więc niby mała ale znacząca ;) poza tym Pionek nie odbywa się w salce tylko faktycznie w Młodzieżowym Domu Kultury (duży budynek), a co jest na Rybnickiej to nie wiem. tak samo jak nie wiem jak to jest usytuowane względem Dworca :( najlepiej chyba wziąć taksówkę, jeśli masz dużo klamotów. a jeśli nie dużo, to spytać taksiarzy o kierunek i przyjść.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Lucf »

Ha. Czyli teraz pytanko do jakiegoś gliwiczanina: wychodzę z dworca, idę ul. Bohaterów Getta W-skiego, skręcam w prawo, lekko w ul Zwycięstwa idę, idę idę aż po lewej będę miał Barlicką i skręcam w lewo, w Barlickiego. Tak? I jak pisze Veridiana [a ja widzę na hybrydzie w zumi] na przeciwko wielki stalowy[?] duży budynek... ?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Zet »

Lucf: Wyruszam pociągiem dokładnie z Sosnowca, więc jakbyś chciał się czasowo zgrać, to służę pomocą i przewodnictwem :)
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Lucf »

@Zet: jeśli będę jechał to z D.G., jedzie przez sosnowiec, ale raczej napewno nie na 10 , jak dotrę to tak jakoś po 11. Dopiero jutro będę wiedział czy bede na 100 jechał. Ale na mapce zumi.pl już drogę znalzłem i nawet obliczyłem, ze z dworca prawie 500metrów będzie :)

A czy oprócz stoiska Phalanxu planuje ktoś grać w Age of steama najlepiej 3edycja :) Bo miałbym nadzieję spróbować Steama - to chyba nie będzie problemu jak ma być wydawca... i jeszcze właśnie takich "parówek", jak to mawia geko :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: mst »

Po wyjściu z głównego budynku dworca idziemy na wprost. Po przejściu przez skrzyżowanie ze światłami jesteśmy na ulicy Zwycięstwa (charakteryzującej się torami tramwajowymi na środku jezdni) i nadal podążamy przed siebie. Mijamy jedno skrzyżowanie bez świateł, a na drugim skrzyżowaniu bez świateł skręcamy w lewo i to jest już ulica Barlickiego. Idziemy mniej więcej do połowy tej uliczki i po prawej nie da się przegapić dużego żółtego budynku z banerem Pionka i wejściem po kilkunastu schodkach. :)


PS: na ul.Rybnickiej jest inny budynek MDK'u - tam odbywały się pierwsze edycje Pionka.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: draco »

Squirrel pisze:Sprawa organizacyjna - czy ktoś ma jakieś miejsce noclegowe z sob/nd ?? Może macie pokój w hotelu i chętnie zmienicie na większy=tańszy przygarniając mnie?

Niestety cały Poznań się z tego Pionka wypisał i nie za bardzo mam co z sobą zrobić :(
Nie bój się, warsiawka Cię przygarnie.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: monga »

Squirrel Jak coś to ja też nie mam miejsca jak na razie :-) Więc w razie czego chętnie się gdzieś / do kogoś przyłączę.

Edit: W zasadzie Squirrel chyba to po Pionku dopiero przeczyta :D
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Magma »

No i niestety na Pionek nie przybędę tym razem, ale życzę wszystkim udanej zabawy i czekam na relacje :wink: Pozdrawiam :)
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: AvantaR »

A ja dopiero za chwile sie zbieram, do zobaczenia wszystkim :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Van »

Mi jakoś nie wyszło tym razem. Nastawiałem się cały czas, że pojadę ale sił brakło.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: zara2stra »

I po pierwszym dniu (przynajmniej dla mnie). Oczywiście było super - całość upłynęła pod znakiem Icehouse; zagrałem w Homeworlds (4 razy - zaje...genialna gra), Cracked Ice, Alien City, Icehouse. Do tego rozłożyłem Salou w Twilight Struggle (niestety ma usprawiedliwienie, bo grał pierwszy raz) i odprężyłem się na koniec przy Coloretto. Jutro będzie pewnie jeszcze lepiej :D
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Veridiana »

jako druga opisuję swoje pierwsze wrażenia z pierwszego dnia Pionka, czyli...
(jak to powiedziała pani w radiu Katowice)... "jeśli chcecie pograć w Pionki..." :D

Pół dnia (a dokładnie 4h) zleciało mi nad rozdziewiczaniem Through the Ages. z Zimochem, dwuoosobowa wersja zaawansowana (czyli tak naprawdę zagraliśmy ok. 3/4 gry). muszę powiedzieć, że rozgrywka na pewno ciekawsza niż wygląd i niż się spodziewałam. zdecydowanie jednak za długa. chętnie spróbuję raz jeszcze, bo zasady stosunkowo klarowne, tylko milion decyzji do rozważenia i oczy mnie już bolały.
w tym miejscu serdeczne podziękowania dla: Aba, Dominusmaris i Costi za cierpliwe tłumaczenia kosztem swojej rozgrywki :!:
potem więc godzinę odpoczywałam, snując sie pomiędzy dwoma salami i wypożyczalnią.
zauważam, że w przeciwieństwie do poprzednich Pionków, tym razem, na mnie snującą nie wołały zewsząd głosy "dosiąć się! dosiąć!". nie wiem, czy to dobrze rokuje na dzień jutrzejszy, bo jutro mogę nie być z tyloma znajomymi co dziś i którzy ostatecznie dawali się radę zebrać na jakąś partyjkę.
generalnie druga połowa dnia zleciała miło w towarzystwie fruszu, z którym (acz nie sami) pograliśmy w moje kochane 3xS: Chinę, Taluvę i Tongiaki (tę ostatnią w pełnym 6osobowym składzie, gdzie Folko niemal zasnął czekając na swój ruch). na koniec chwyciliśmy jeszcze szybko Przez Pustynię, ale nawet nie zdążyliśmy dokończyć, bo nas Trzewik wyrzucił z MDK!!!

i tak 9,5h śmignęło jak z bicza. ciekawe, czy jutro uda mi się całkowicie zapchać pierwszą połowę dnia z kolei Shogunem :D

generalnie super jak zawsze. tylko papieru łazience ciągle brak. aha, no i w konkursie wiedzowym byłam tuż za finałem. to sukces! (w tym miejscu ocieram łzę wzruszenia i dziękuję mamie i swojemu partnerowi z planu... tfu, znad kartki - Costi'emu)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2009, 23:46 przez Veridiana, łącznie zmieniany 2 razy.
Nayan
Posty: 134
Rejestracja: 21 maja 2008, 20:38
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: Nayan »

Pierwszy pionek z 5 z problemami (samochód umarł bez powodu:( ) na szczęście udało się się dotrzeć (dzięki Grzegorz) no a potem wszystko poszło jak z bicza RftG 3 na 4 ale 4 grał pierwszy raz czyli strasznie nie poszło :twisted: następnie mój ulubiony Imperial potem Boomtown i Jamajka i już prawie 18:00 jeszcze potłumaczyłem zasady neuroshimy ale za bycie pomarańczowym dziękuję :) Niestety jutro nie dam rady dotrzeć więc bawcie się dobrze.
Nayan
"Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny."
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: folko »

Veridiana pisze: generalnie druga połowa dnia zleciała miło w towarzystwie Michała z Lubina, z którym (acz nie sami) pograliśmy w moje kochane 3xS: Chinę, Taluvę i Tongiaki (tę ostatnią w pełnym 6osobowym składzie, gdzie Folko niemal zasnął czekając na swój ruch).
Przepraszam, bardzo się starałem, ale ta gra w 6 osób to według mnie nieporozumienie :-)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pionek XI - 13-14.06.2009 -= NOWY TERMIN =-

Post autor: AvantaR »

Dziekuje wszystkim za kolejne spotkanie. Szczegolnie WC i Mst bo z nimi w niedziele chyba najwiecej partii rozegralem :)

Generalnie bardzo pozytywnie, choc z mniejsza pompa niz zwykle :)

Pozdrawiam i dzieki wszystkim, ktorzy organizowali jak i uczestniczyli w Pionku numer XI :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ