Massive Darkness 2 vs Deep Madness, a może coś innego.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Massive Darkness 2 vs Deep Madness, a może coś innego.

Post autor: thegammer »

Jak w temacie szukam kolejnego dunegon crawlera i ostatnio zainteresowały mnie dwa tytuły: Massive Darkness 2 oraz Deep Madness.

Poniżej w co gram/grałem.

Zagrywam się w Wolfenstein-a oraz Space Hulk-a 4th ed- są to gry które mocno przypadły do gustu i w każdą zagrałem ~20 partii.
Space Hulk lubię za figurki, klimat, fajne emocję oraz presję czasu, Wolfenstein-a pomimo statycznego setupu fajnie można tu pokombinować przechodząc misje. Tutaj też b. fajne figurki.

Miałem (i sprzedałem)
- Clasutrophobia - całkiem przyjemne, każdy ze scenariuszy rozegrany 1-2 razy, ale jakoś nie było ochoty na więcej
- Descent 2ed - nie dla mnie gry z aplikacjami
- Gears of war - grałem kilka ładnych lat temu, ale sama gra była całkiem dobra
- Aliens: Another Glorious Day in the Corps (bez dodatków) - mechanicznie słabo sprzedałem po 2 partiach, klimat obcego robi mi Space Hulk
- Zombicide (bez dodatków) - zagrałem zaledwie pól partii - niestety nie podeszło wynudziłem się. W klimatach zombie tylko LNOE.

Może ktoś coś doradzi. Obejrzałem gameplay obu gier i mam pewne wątpliwości:
- Massive Darkness 2 - obawiam się podrasowanego Zombicide
- Deep Madness - wszędzie przewija się ciężki setup, ale prawie większość DC trzeba budować obszar gry wiec nie wiem czy w tym przypadku jest aż tak źle. Poza tym mam wrażenie, że więcej tu obsługi gry niż samej gry.

Co do powyższych może się mylę - stąd moje prośba o opinie i pomoc w wyborze, a może kupić coś zupełnie innego.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness 2 vs Deep Madness, a może coś innego.

Post autor: Dazir »

Jeżeli lubisz Space Hulk i świat Warhammera to może WHQ Cursed City? Można dostać w przyzwoitej cenie i właśnie ogłosili dodatek. Nie polecam Blackstone Fortress (mimo, że uwielbiam), bo o ile core jest to cała reszta kosztuje nerkę.
Ja sam przymierzam sie do Space Hulk 4ed i będę łączył z Blackstone właśnie (mam całkiem duży zestaw).

Deep Madness - nie grałem, nie wypowiem się.
Massive Darkness 2 - odradzam, bo pomimo zachłyśnięcia się grą od samego początku świetnym wykonaniem, asymetrycznymi bohaterami (naprawdę każdym gra sie inaczej i fajnie jest to zrobione), stylu gry podobnego do diablo 2 (loot sypie sie na lewo i prawo) to gra nie ma nic poza tym. Każda misja jest dokładnie taka sama. Zmarnowali potencjał bossów, mimo, że mają ciekawe mechaniki to każdy jest dość podobny i zanim do nich dojdziesz jesteś tak dopakowany, że najczęsciej padają jak muchy.

Jeżeli lubisz Space Hulk między innymi za jego trudność to nawet nie ruszaj MD2.
ODPOWIEDZ