Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: miszcz »

marc131 pisze: 09 paź 2023, 09:11 Ja chętnie też bym kupił ale jak będę miał dostępny BRW: Rebirth
A będzie udostępniony plik składowy do własnego późniejszego druku.
Niestety nie mogę udostępnić innego formatu niż jpg. Jak wcześniej pisałem, pomysł na karty nie są moje, tylko Pana ukrywającego się pod pseudonimem by MrSlurpy. Dostałem pozwolenie na zrobienie polskiej wersji i udostepnienie w takiej formie. Pewnie nie będzie sprawdzał co Polacy robią z jego grafikami, ale dałem słowo. Ewentualnie jak ktoś chce gotowy wydruk to na priw i coś pomyślimy.
Borsuk30
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2021, 21:11

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Borsuk30 »

Może to głupie pytanie ale.. czy ktoś organizuje druk tych kart czy są one tutaj dla chętnych co sobie chcą sami wydrukować?
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: miszcz »

Borsuk30 pisze: 09 paź 2023, 14:30 Może to głupie pytanie ale.. czy ktoś organizuje druk tych kart czy są one tutaj dla chętnych co sobie chcą sami wydrukować?
Nic nie wiem o grupowym wydruku. Ja robiłem tłumaczenie dla siebie i postanowiłem się podzielić tym co mi wyszło.
Borsuk30
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2021, 21:11

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Borsuk30 »

Pytam bo była ankieta google i zastanawialem się czy ktoś to pilotuje :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: nidhog »

Hej. Jest ankieta stworzona przeze mnie.
Obecnie sytuacja wygląda tak, że Czacha games wyrazila zgodę na druk, ale z zaznaczeniem, że sie Ludus Magnus może zgodzić i wtedy nawet jak bedzie ilosc to moga podpytac w fabryce oryginalnej.
W ilosć patrząc na ankietę nie wierzę niestety.
Dlatego obecnie na celowniku jest Fulgrim i MBprint
Są już zapytania o cene w sumie. chociąz potencjalnie tanio nie będzie.


A co do gościa od Everdella, który przewinął sie wyżej. Ten gośc zamówił sporo więcej i do tej pory zarabia na tym na allegro lokalnie, więc w takiej opcji ja pass :)

A ANkiete prosze wypelniac bo bedzie mailing jak to ruszy dalej.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
shadoxsas
Posty: 38
Rejestracja: 03 kwie 2022, 18:07
Has thanked: 49 times
Been thanked: 2 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: shadoxsas »

nidhog pisze: 09 paź 2023, 16:57 Hej. Jest ankieta stworzona przeze mnie.
Obecnie sytuacja wygląda tak, że Czacha games wyrazila zgodę na druk, ale z zaznaczeniem, że sie Ludus Magnus może zgodzić i wtedy nawet jak bedzie ilosc to moga podpytac w fabryce oryginalnej.
W ilosć patrząc na ankietę nie wierzę niestety.
Dlatego obecnie na celowniku jest Fulgrim i MBprint
Są już zapytania o cene w sumie. chociąz potencjalnie tanio nie będzie.


A co do gościa od Everdella, który przewinął sie wyżej. Ten gośc zamówił sporo więcej i do tej pory zarabia na tym na allegro lokalnie, więc w takiej opcji ja pass :)

A ANkiete prosze wypelniac bo bedzie mailing jak to ruszy dalej.
Wypełniłem ankietę mam wrażenie, że chyba przeoczyłem ją O. o
W sumie mam karty Satora po ang, ale wersja PL to jednak wersja PL
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: ArtIO »

nidhog pisze: 09 paź 2023, 16:57 Hej. Jest ankieta stworzona przeze mnie.
Obecnie sytuacja wygląda tak, że Czacha games wyrazila zgodę na druk, ale z zaznaczeniem, że sie Ludus Magnus może zgodzić i wtedy nawet jak bedzie ilosc to moga podpytac w fabryce oryginalnej.
W ilosć patrząc na ankietę nie wierzę niestety.
Dlatego obecnie na celowniku jest Fulgrim i MBprint
Są już zapytania o cene w sumie. chociąz potencjalnie tanio nie będzie.


A co do gościa od Everdella, który przewinął sie wyżej. Ten gośc zamówił sporo więcej i do tej pory zarabia na tym na allegro lokalnie, więc w takiej opcji ja pass :)

A ANkiete prosze wypelniac bo bedzie mailing jak to ruszy dalej.
Ile obecnie jest chętnych?
Warto spróbować napisać na grupie fb CzachaGamesSquad na pewno będzie więcej chętnych.
Zaq
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2019, 15:57

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Zaq »

Ja również jestem chętny na Satora w wersji pl
Khaash
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:08
Has thanked: 1 time

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Khaash »

Również. Zetony ewokacji etc. Tez sa brane pod uwage?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: nidhog »

Khaash pisze: 16 paź 2023, 12:29 Również. Zetony ewokacji etc. Tez sa brane pod uwage?
Nie ma czegoś takiego. W Satorze były figurki. Jeśli ktoś ma umiejętności by stworzyć takowe - można dodać do ankiety.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
marc131
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2018, 00:52
Been thanked: 3 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: marc131 »

Ja proponuję aby zamiast żetonów ewokacji stworzyć standees.
shadoxsas
Posty: 38
Rejestracja: 03 kwie 2022, 18:07
Has thanked: 49 times
Been thanked: 2 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: shadoxsas »

marc131 pisze: 16 paź 2023, 17:07 Ja proponuję aby zamiast żetonów ewokacji stworzyć standees.
W sumie jakiś czas temu na BGG lub ang grupie BRW znalazłem pliki gdzie ktoś drukował sobie karty z Satora. W sumie takie grafiki na standy byłyby chyba dobre? Ewentualnie trochę powycinać po konturach postaci i dodać na jakieś inne tło.

Obrazek
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: jazzy »

Ja też jestem chętny na karty z SatorBoxa w wersji PL. Wypełniłem ankietę.
RudzikBGG
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2023, 12:24

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: RudzikBGG »

cześć, ja też jestem chętna na tłumaczenia SatorBoxa, mam nadzieję że się nie spóźniłam
ankietę już wypełniłam
powiedzcie mi proszę, jaka jest szansa na tłumaczenie Crono?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Seraphic_Seal »

Czy coś się w temacie druku ruszyło? Bo lada moment wysyłają Rebirth, nie wiem czy się do mojego angielskiego Sator card boxa dobierać xdd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: nidhog »

Jak coś czekamy na wycene mbprint
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Pt4ku
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2020, 16:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Pt4ku »

Otrzymałem Rebirth, jestem po 7 partiach i muszę przyznać że gierka jest genialna. Dopisałem się do ankiety i z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń w temacie :).
Pt4ku
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2020, 16:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Pt4ku »

Czy w skład pełnego pakietu wchodzą również tłumaczenia dla kart sługusów (familiars) czyli Draco/Cerberus/Hydra?
Awatar użytkownika
Board Games Dev
Posty: 63
Rejestracja: 18 maja 2023, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 21 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Board Games Dev »

Super inicjatywa, dołączam się! Ankieta wypełniona

Im więcej szkół magii do Odrodzenie tym lepiej :P
Pt4ku
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2020, 16:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Pt4ku »

miszcz pisze: 03 paź 2023, 20:08 Ewokacje i Ekwipunek wzorowane na karty z Rebirth.
Obrazek
Cerber w wersji inferno "Zawesze" -> "Zawsze"
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: nidhog »

Przyszła wstępna wycena z MBprint
MBprint dało wycenę dla 50 zestawów (jeszcze będzie dyskusja o mniejszej ilośc lub lepszych cenach dla większej).
Wygląda to następująco:
1. Szkoły magii z satora + crono - rozmiar CCG ( 63,5 x 89) - 432 karty - 164 PLN
2. Karty czarów osobistych z satora + crono - rozmiar CCG ( 63,5 x 89) - 54 karty - 30 PLN
3. Karty czarów zapominianych z satora + crono + promki - Rozmiar CCG ( 63,5 x 89) - 16 karty - 16 PLN
4. Ewokacje i artefakty z satora + crono + promka - Rozmiar Mini european - ( 45 x 68) - 93 sztuki - 36 PLN
5. Karty zadań i wydarzeń z crono - Rozmiar Mini european - ( 45 x 68) - 24 sztuki - 15 PLN
6. Black Rose War Shards- Rozmiar Mini european - ( 45 x 68) - 13 sztuki - 13 PLN
7. Szkoły i czary osobiste z podstawki, kolców - rozmiar CCG ( 63,5 x 89) - 244 karty - 101 PLN
8. Ewokacje z podstawki - Rozmiar Mini european - ( 45 x 68) - 40 sztuki - 19 PLN
9. Karty szkół - Rozmiar kart tarot (70x 120) 25 sztuk - 22 PLN
10. Karty asymetrycznych magów
11. Świąteczna szkoła


I kilka informacji. Jeżeli połączymy te podpunkty w zestawy - będzie taniej. Co z resztą widać patrząc na cena za kartę zależnie od ilości.
Obstawiam, że zdecydowana większosć jak nie wszyscy wezmą podpunkty 1-4 + 10/ Jeżeli tak bęzie zrobimy z tego duży zestaw i poddamy do ponownej wyceny MBprintowi.

Punkt 5 i 6 - to zostało wycenione, ale nie obiecuję, że się uda - zobaczymy jak wyjdzie kwestia technicznych możliwości (odtworzenia tego).
Punkt 7 i 8 - dostałem kilka pytańo przedrukowanie tego z poprawioną czcionką i naprawionymi błędami. Dlatego jest w wycenie. Czy zostanie wydrukowane? ankieta prawdę powie :)
Punkt 9 - oczywiście zapomniałem je wycenić. To naprawimy, bo są niezbędne do punktu 2
punkt 10. Również do wyceny, ale to akurat Zaprognozować na kilka złoty - patrząc na ilość kart.

Co dalej?
Wyślę do wyceny brakujące rzeczy. i jak ją dostanę wrzucę nową ankietę - tym razem z cenami i arkuszem, któy Wam będzie sumował całość.
Ankieta pójdzie na maila do wsyztskich, którzy wypełnili poprzednią oraz trafi tutaj.

Bardzo dużo jest już potłumaczone i poprawione dzięki zawziętości kilku osób, za co im dziękuję. Sam będę chciał to jeszcze przejrzeć, ale niestety dopiero za 2-3 tygodnie - jak już skońćze pracę nad Tłumaczeniem Sas: Rogue Regiment. Wątpię, że do tego czasu się uda zamknąć temat ( szczególnie zebrania osób i później PLN.

Prosze się na spokojnie zastanowić czy takiej ceny się spodziewaliście. A ja puszczę ankietę jak tylko będę miał resztę
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Pt4ku
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2020, 16:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Pt4ku »

nidhog pisze: 04 mar 2024, 08:36 Przyszła wstępna wycena z MBprint
MBprint dało wycenę dla 50 zestawów (jeszcze będzie dyskusja o mniejszej ilośc lub lepszych cenach dla większej).
Wygląda to następująco:
1. Szkoły magii z satora + crono - rozmiar CCG ( 63,5 x 89) - 432 karty - 164 PLN
2. Karty czarów osobistych z satora + crono - rozmiar CCG ( 63,5 x 89) - 54 karty - 30 PLN
3. Karty czarów zapominianych z satora + crono + promki - Rozmiar CCG ( 63,5 x 89) - 16 karty - 16 PLN
4. Ewokacje i artefakty z satora + crono + promka - Rozmiar Mini european - ( 45 x 68) - 93 sztuki - 36 PLN
5. Karty zadań i wydarzeń z crono - Rozmiar Mini european - ( 45 x 68) - 24 sztuki - 15 PLN
6. Black Rose War Shards- Rozmiar Mini european - ( 45 x 68) - 13 sztuki - 13 PLN
7. Szkoły i czary osobiste z podstawki, kolców - rozmiar CCG ( 63,5 x 89) - 244 karty - 101 PLN
8. Ewokacje z podstawki - Rozmiar Mini european - ( 45 x 68) - 40 sztuki - 19 PLN
9. Karty szkół - Rozmiar kart tarot (70x 120) 25 sztuk - 22 PLN
10. Karty asymetrycznych magów
11. Świąteczna szkoła


I kilka informacji. Jeżeli połączymy te podpunkty w zestawy - będzie taniej. Co z resztą widać patrząc na cena za kartę zależnie od ilości.
Obstawiam, że zdecydowana większosć jak nie wszyscy wezmą podpunkty 1-4 + 10/ Jeżeli tak bęzie zrobimy z tego duży zestaw i poddamy do ponownej wyceny MBprintowi.

Punkt 5 i 6 - to zostało wycenione, ale nie obiecuję, że się uda - zobaczymy jak wyjdzie kwestia technicznych możliwości (odtworzenia tego).
Punkt 7 i 8 - dostałem kilka pytańo przedrukowanie tego z poprawioną czcionką i naprawionymi błędami. Dlatego jest w wycenie. Czy zostanie wydrukowane? ankieta prawdę powie :)
Punkt 9 - oczywiście zapomniałem je wycenić. To naprawimy, bo są niezbędne do punktu 2
punkt 10. Również do wyceny, ale to akurat Zaprognozować na kilka złoty - patrząc na ilość kart.

Co dalej?
Wyślę do wyceny brakujące rzeczy. i jak ją dostanę wrzucę nową ankietę - tym razem z cenami i arkuszem, któy Wam będzie sumował całość.
Ankieta pójdzie na maila do wsyztskich, którzy wypełnili poprzednią oraz trafi tutaj.

Bardzo dużo jest już potłumaczone i poprawione dzięki zawziętości kilku osób, za co im dziękuję. Sam będę chciał to jeszcze przejrzeć, ale niestety dopiero za 2-3 tygodnie - jak już skońćze pracę nad Tłumaczeniem Sas: Rogue Regiment. Wątpię, że do tego czasu się uda zamknąć temat ( szczególnie zebrania osób i później PLN.

Prosze się na spokojnie zastanowić czy takiej ceny się spodziewaliście. A ja puszczę ankietę jak tylko będę miał resztę
Dzięki wielkie za ogarnianie tematu! Nie mogę się doczekać a biorąc pod uwagę zawartość to ceny nie są straszne. Wcześniej pytałem ale jeszcze nikt nie odpowiedział - czy jest szansa żeby karty do Black Rose Wars Familiars też wydrukować po polsku? To się nigdy nie ukazało w wersji PL.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: nidhog »

Pt4ku pisze: 04 mar 2024, 08:47
Dzięki wielkie za ogarnianie tematu! Nie mogę się doczekać a biorąc pod uwagę zawartość to ceny nie są straszne. Wcześniej pytałem ale jeszcze nikt nie odpowiedział - czy jest szansa żeby karty do Black Rose Wars Familiars też wydrukować po polsku? To się nigdy nie ukazało w wersji PL.
Musiałem to przegapić. Szansa jest - natomiast musi być dość chętnych i kwestia czy ktos bedzie je w stanie stworzyć :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Pt4ku
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2020, 16:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: Pt4ku »

nidhog pisze: 04 mar 2024, 09:45
Pt4ku pisze: 04 mar 2024, 08:47
Dzięki wielkie za ogarnianie tematu! Nie mogę się doczekać a biorąc pod uwagę zawartość to ceny nie są straszne. Wcześniej pytałem ale jeszcze nikt nie odpowiedział - czy jest szansa żeby karty do Black Rose Wars Familiars też wydrukować po polsku? To się nigdy nie ukazało w wersji PL.
Musiałem to przegapić. Szansa jest - natomiast musi być dość chętnych i kwestia czy ktos bedzie je w stanie stworzyć :)
Postaram się odszukać grafiki, na obróbce się znam co nieco więc pokombinuje i dam znać. W sumie to jest tylko 12 kart w rozmiarze CCG - takie jak te z Seal of Fire do Rebirth.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Spolszczenie szkół magii i ewokacji z BRW: Sator Box

Post autor: japanczyk »

Bylo sens to rozbijac na tyle zestawow?

czym jest BRW Shards?
ODPOWIEDZ