Res Arcana - który dodatek?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Który dodatek do Res Arcana jest lepszy/ciekawszy?

Lux et Tenebra
5
56%
Perlae Imperii
4
44%
 
Liczba głosów: 9

szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Res Arcana - który dodatek?

Post autor: szyimon »

Cześć,

W ostatnim czasie zagrywamy się w Res Arcanę. Mamy już na tyle dużo partii, że zaczynam rozglądać się nad dodatkiem. Który wg Was jest lepszy/ciekawszy? Lux et Tenebrae czy Perlae Imperii? Z góry mówię, że nie zależy mi na rozgrywce 5 osobowej. Grywamy zazwyczaj na 3 osoby, rzadziej na 2 i 4 osoby.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2022, 12:44 przez szyimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Res Arcana - który dodatek?

Post autor: Blue »

Jak dla mnie zdecydowanie Perlae Imperii. Ten pierwszy nie wprowadza wiele zmian w stosunku do podstawki, tutaj mamy dużo więcej sposobów na generowanie punktów, gra sie robi mniej "schematyczna", nie zawsze trzeba uprawiać wyścig do monumentów albo enklaw, bo można nawet w dużej mierze dzięki swoim kartom generować punkty. Wydaje mi się wręcz ze podstawka + perlae będzie najlepsza opcją, bo nie będzie rozwodnienia rzeczy z pierwszego dodatku, który mi średnio podszedł(acz same scrolle do wyboru są fajne). Mam wrażenie że po prostu ten dodatek "rozluźnia" trochę rozgrywkę(kołderka jest dłuższa) co mi się akurat podoba.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: Res Arcana - który dodatek?

Post autor: Curiosity »

U nas Perły trochę zepsuły rozgrywkę. Strasznego boosta dostała "Nakręcana Zjawa", która co turę może generować punkt zwycięstwa.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Res Arcana - który dodatek?

Post autor: Blue »

Curiosity pisze: 10 paź 2022, 13:09 U nas Perły trochę zepsuły rozgrywkę. Strasznego boosta dostała "Nakręcana Zjawa", która co turę może generować punkt zwycięstwa.
Jeżeli tylko to sprawia problem zawsze mozna ją znerfić żeby samych perełek nie nakręcała ;).
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: Res Arcana - który dodatek?

Post autor: Curiosity »

To już bym wolał wyeliminować ją całkowicie z gry.
Ogólnie pomysł z generowaniem pereł przez różne karty (nie tylko Zjawę) mi się nie podoba. Może to dlatego, że gramy w Res Arcana casualowo, nie ma rusha, każdy idzie swoim tempem. Przy takich rozgrywkach, osoba z perłami zaczyna wyraźnie odstawać.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Res Arcana - który dodatek?

Post autor: Blue »

Ja gram zawsze z draftem, więc patrze w ten sposób, a bez draftu ta gra dla mnie jest za losowa, więc się nie wypowiem ;). Zresztą nawet z draftem potrafi być taki układ że masakra, ostatnio byłem zadowolony po fazie draftu, ale 3 karty miałem ewidentnie takie które powinny wyjść "później" i wszystkie wlazły na 1 rękę, byłem w stanie szybko wykręcić dużo punktów(chyba w 2 rundzie 8-9 PZ), ale potem mordęga, bo dochód praktycznie 0, dochodzące pojedncze karty, a nie było ani scrolla ani dobierania dodatkowej w tych kafelkach do wyboru, więc po możliwości wystrzelenia na starcie potem byłem praktycznie uwalony i miałem tego świadomość... przed wyłożeniem pierwszej karty :).
ODPOWIEDZ