Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: PanFantomas »

"Dog Park" to rodzinna gra dla 1-4 graczy wydana przez Birdwood Games, w której wcielacie się w profesjonalnych wyprowadzaczy psów. Będzie zabierać psiaki do parku, żeby podczas czterech rund zdobyć jak najwięcej punktów reputacji.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:20 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: JollyRoger90 »

Ktoś już miał okazję rozegrać? Jak wrażenia?
FranekXVI
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2021, 18:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: FranekXVI »

Posiadam Dog Park w wersji kolekcjonerskiej i miałem okazje zagrać 6x w dwie osoby. Gra jest dobrze wykonana i wygląda bardzo ładnie. Posiada także całkiem niezły insert.
Setup gry zajmuje mało czasu, a zasady są dosyć proste. Nadaje się na szybka i dosyć nieskomplikowana rozgrywkę.
Sama rozgrywka przypomina mi trochę Parks, czyli poruszamy się o 1-4 pola i zbieramy bonusy, a pomiędzy spacerami, w każdej rundzie, licytujemy się o nowe psy.
W grze na 2 osoby bierze udział jeszcze "automa".
Z minusów to kart pogody i "objective cards" mogłoby być więcej. Brakowało tez jednej karty, czekam na jej dosłanie przez wydawcę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: japanczyk »

JollyRoger90 pisze: 13 gru 2022, 15:04 Ktoś już miał okazję rozegrać? Jak wrażenia?
Gra potrafi byc zaskakujaco wredna - przy dwoch osobach jest tak se, bo zawsze wiemy, o jakie psy bedzie sie bic automa - przy wiekszej ilsoci graczy jest ciekawiej
Ogolnie pomimo lekkosci tematu jest tutaj gra w zarzadzanie, troche licytacji punktami zwyciestwa
No jest ok - czy warto za 300 zl edycje kolekcjonerska - raczej nie, ale za 150 to bym lykal te gre jak szalony
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: nahar »

Zainteresowany jestem, ale, cena jest przerażająca jak za gre na 30-60 min. W planszostrefie 270 Standard. A ta druga edycja (kolekcjonerska?) to nawet nie wiem ile, i czym sie różni od podstawowej. Plus 3 dodatki za 50 zl każdy.

Wiadomo czy ktoś to będzie spolszczał? Zwykle nasze edycje mają bardzo dobre ceny.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: japanczyk »

nahar pisze: 14 gru 2022, 08:48 Zainteresowany jestem, ale, cena jest przerażająca jak za gre na 30-60 min. W planszostrefie 270 Standard. A ta druga edycja (kolekcjonerska?) to nawet nie wiem ile, i czym sie różni od podstawowej. Plus 3 dodatki za 50 zl każdy.

Wiadomo czy ktoś to będzie spolszczał? Zwykle nasze edycje mają bardzo dobre ceny.
to nie jest gra na 30 min, jednak ejst troche do pomyslenia, chyba ze grasz na pale
Kolekcjonerska rozni sie tym, ze
a) zawiera od razu oba rozszerzenia
b) ma drewniane surowce zamiast kartonowych
c) zawiera swietny insert gametrayz, ktory sprawia, ze setup to 5 minut
Czy warto za te cene? Ciezko powiedziec - gra jest specyficzna (ja np. nie lubie licytacji), ale dziala i wyscig na roznych plaszczynach potrafi dac w kosc

Co do polskiej wersji - raczej bym na nia nie liczyl, ale kto wie...
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: Pieter1989 »

japanczyk pisze: 14 gru 2022, 09:49
Co do polskiej wersji - raczej bym na nia nie liczyl, ale kto wie...
tymczasem 2 miesiące później http://galakta.pl/dzien-1-zapowiedzi-2023/

:)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: japanczyk »

Pieter1989 pisze: 06 lut 2023, 19:36 tymczasem 2 miesiące później http://galakta.pl/dzien-1-zapowiedzi-2023/

:)
No musze powiedziec, ze troche zaskakujace - to jest w porzadku gra, ale nie cos co obstawialbym zeby mialo jakas wieksza sprzedaz, ale moze bedzie pozytywne zaskoczenie
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: autopaga »

Poza zasadach trochę taki mix parków i na skrzydłach lite, to tego licytacja punktami, ja niestety odkliknąłem z wishlisty bo za lekkie, mimo że temat super.
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: Pieter1989 »

No to ja mimo wszystko jeszcze zaczekam, posłucham nieco więcej co mądrzejsi powiedzą o niej.
Poza tym, temat dla mnie spoko, więc pod tym kątem akurat na plus. Pytanie jeszcze co z ceną będzie, bo to się może okazać kluczowe...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: japanczyk »

autopaga pisze: 06 lut 2023, 20:20 Poza zasadach trochę taki mix parków i na skrzydłach lite, to tego licytacja punktami, ja niestety odkliknąłem z wishlisty bo za lekkie, mimo że temat super.
Grając wcale nie takie lekkie, duzotutaj negatywnej interakcji
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: Zawaterniok »

japanczyk pisze: 06 lut 2023, 20:09
Pieter1989 pisze: 06 lut 2023, 19:36 tymczasem 2 miesiące później http://galakta.pl/dzien-1-zapowiedzi-2023/

:)
No musze powiedziec, ze troche zaskakujace - to jest w porzadku gra, ale nie cos co obstawialbym zeby mialo jakas wieksza sprzedaz, ale moze bedzie pozytywne zaskoczenie
A ja obstawiam, że potencjał sprzedażowy jest spory. Miłośników piesków jest od groma. Gry o tematyce zwierzęcej są bardzo modne. Dodatkowo wydaje mi się, że rynek gier, poprzez takie pozycje, z chęcią otwiera się na szersze grono odbiorców - zachęconych szatą graficzną, przystępnymi zasadami i właśnie lekką, przyjemną tematyką.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: japanczyk »

Pytanie jak gra zostanie odebrana ;) z jednej strony to banalne Set collection i wyscig - z drugiej jest licytacja, rywalizacja i optymalizacja, co może wiele osób odrzucix
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: Zawaterniok »

Tutaj jest duże pole do popisu dla działu marketingu/sprzedaży :)
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: autopaga »

Zawaterniok pisze: 06 lut 2023, 21:59A ja obstawiam, że potencjał sprzedażowy jest spory. Miłośników piesków jest od groma. Gry o tematyce zwierzęcej są bardzo modne. Dodatkowo wydaje mi się, że rynek gier, poprzez takie pozycje, z chęcią otwiera się na szersze grono odbiorców - zachęconych szatą graficzną, przystępnymi zasadami i właśnie lekką, przyjemną tematyką.
Przez temat jak najbardziej natomiast mechanika licytacji w ciemno punktami jest mało gatewayowa. Tematycznie tam są też jakieś dziwne zawirowania jak podmiana psów na spacerze.
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: Zawaterniok »

Nie musi to być dobra gra gatewayowa, żeby się sprzedawała. Myślę, że w takim Empiku by schodziła dobrze. Z ciekawości, jako jedna z pierwszych gier, czy na prezent. Najwyżej później by było dużo ofert na Olx :D

To nie musi być nawet dobra gra. Pewnie z 90% tego forum, posiada w kolekcji gry, w które zagrało raz bądź nigdy nie grało i pewnie nie zagra. Kupione z czystych potrzeb zakupu/kolekcjonerskich. :roll:

A jeszcze podam swój przykład. U mnie do grania jest takie raczej casualowe towarzystwo. Wszyscy uwielbiają psiaki. Na stówę chętniej zagrają w grę z pieskami niż w jakąkolwiek grę w settingu fantasy/sf, itp.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: autopaga »

Jasna sprawa, myślę że w epiku o ile tam się pojawi to poradzi sobie świetnie.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: MaciekK5454 »

Ja powiem, że właśnie ze względu na tematykę, mocno rozważam zakup. Moje dziecko jest totalnie zafiksowanie na psach, smaczkach, treningach psich itp. więc temat gry jest idealny. Jedyne co powoduje, że się trochę waham, to to czy faktycznie mechanicznie będzie interesująco. Nie koniecznie ma to być jakiś przełomowy tytuł, ale żeby faktycznie były jakieś decyzję, emocje, planowanie, rywalizacja choć w średnim stopniu. Bo wygląd gry jest zachęcający.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: Mr_Fisq »

Gra jest już w drodze - Galakta zaplanowała premierę na marzec.

Źródło: Strona Galakty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: japanczyk »

Zawaterniok pisze: 07 lut 2023, 08:04 Z ciekawości, jako jedna z pierwszych gier, czy na prezent.
Za 250 zl? I don't think so... a stawiam, ze tyle bedzie ksoztowac znajac Galakte
sznupsi
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2021, 13:12
Has thanked: 109 times
Been thanked: 22 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: sznupsi »

Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż Psiego Parku w sklepach z planszówkami. Na razie najniższe ceny kształtują się na poziomie 210 PLN (nie licząc rabatów lojalnościowych).
TheAdam93
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwie 2021, 19:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: TheAdam93 »

Od ogłoszenia że gra wyjdzie w PL zastanawiałem się nad ewentualnym zakupem ale w tej grze skład dwu osobowy chyba działa słabo? Ktoś może grał? Na porównanie i może coś na ten temat napisać?
Termigez
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2019, 21:27
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: Termigez »

Grałem zarówno w 2 jak i w 4 osoby. Dla mnie wariant 4 osobowy dużo lepszy, 2 osobowy jest po prostu ok, obsługa automatu nie jest jakaś strasznie upierdliwa, ale brakuje tej większej interakcji 3 gracza, np. podmianek psów w trakcie spaceru. W dodatku zawsze wiadomo gdzie automat będzie licytował. Raczej bym nie brał jeśli grałbym tylko w 2 osoby, ale jak są możliwości też czasem zagrać w 3-4 to polecam, solidny tytuł, super jakość wykonania (chociaż tu muszę zaznaczyć, że ja mam wersje KS, nie wiem co wejdzie ostatecznie z tego do retailu).
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na mój materiał o grze Psi Park.

Link: https://youtu.be/kfvf2T1UM-w
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Dog Park (Lottie i Jack Hazell)

Post autor: swiroff »

Gra o tyle może mieć sprzedażowy potencjał, że już spotkałem się z reakcjami moich znajomych, którzy mimo że grają "od święta" to zainteresowali się tematyką, "bo pieski" :D Druga sprawa, że mechanika o dziwo nie jest aż nadto abstrakcyjna i dobrze współgra z tematem. Ja osobiście jestem po jednej 2-osobowej partii i paradoksalnie, mimo lekkości pozytywnie się zaskoczyłem (mam podobne odczucia co powyżej - to takie "Parki" na sterydach). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że gra zdecydowanie lepiej działa na więcej osób, ale i tak mocno odczuwaliśmy interakcję (podczas pozyskiwania kart oraz spaceru), nierzadko negatywną (ale na zasadzie - "coś Ci zabiorę albo podmienię").
ODPOWIEDZ