Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Michito »

Tytuł: Ready Set Bet
Wydawnictwo: Alderac Entertainment Group
Autor: John D. Clair
Liczba graczy: 2-9
Gatunek: Gra Imprezowa
Opis:
In Ready Set Bet, you and your friends head to the races for a day of cheering, jeering, and betting on your favorite horses, whose fates hang on every roll of the dice.

Ready Set Bet is played over four rounds. Each round consists of a race followed by bet resolution. During each race, players freely place their bet tokens on the board while the race is going on. After each race, players win or lose money for each of their placed bet tokens, then receive a VIP Club Card to help them win more money in the following races. After four rounds, the player with the most money wins!
Obrazek

BGG:

https://boardgamegeek.com/boardgame/351 ... dy-set-bet

Wyścigowy party-game czasu rzeczywistego o wyścigach konnych od autora Cubitos z użyciem aplikacji. Gra była dostępna w planszostrefie więc może ktoś z Was miał już okazję zagrać?
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Macek »

Zagraliśmy kilka razy. W mojej ocenie świetnie nadaje się na imprezy. Banalne zasady, nie trwa za długo i emocje do samego końca.

PS. Apkę polecam odpalać na laptopie lub telewizorze bo na telefonie może być ciężko aby wszyscy widzieli co się dzieje na torze. Tym bardziej, że podczas wyścigu prawie wszyscy stoją nad stołem do obstawiania i ogólnie jest głośno... bardzo głośno :D
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 216 times
Been thanked: 39 times

Re: Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

KS na wersję deluxe startuje (niebawem): https://www.kickstarter.com/projects/al ... n-from-aeg

Czy mnie pamięć nie myli, ale czy były jakieś przecieki odnośnie do polskiego wydawcy RSB?
Nie to, że potrzebuję wersji polskiej - mam wersję ENG, która doskonale się sprawdza na imprezy :)
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Bruno555 »

Pewnie w wydaniu deluxe plansza z torem wyścigowym będzie większa, gdyż taka malutka jaka jest obecnie zupełnie tam nie pasuje.
Ale granie na planszy zamiast w aplikacji ma jedną zasadniczą wadę - tracimy jednego gracza który jest odpowiedzialny tylko za rzucanie kośćmi i przesuwanie koni.
Także raczej skuszę się na to wydanie które jest dostępne, gdyż i tak będę grał na tv ... chyba że ktoś zaraz ogłosi że wydaje Polską wersję.
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 216 times
Been thanked: 39 times

Re: Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

Bruno555 pisze: 06 lut 2024, 13:56 Pewnie w wydaniu deluxe plansza z torem wyścigowym będzie większa, gdyż taka malutka jaka jest obecnie zupełnie tam nie pasuje.
Ale granie na planszy zamiast w aplikacji ma jedną zasadniczą wadę - tracimy jednego gracza który jest odpowiedzialny tylko za rzucanie kośćmi i przesuwanie koni.
Także raczej skuszę się na to wydanie które jest dostępne, gdyż i tak będę grał na tv ... chyba że ktoś zaraz ogłosi że wydaje Polską wersję.
Na IG AEG zahintował, że będzie mata i plastikowe żetony/sztony:
Obrazek

Edit: jest i więcej szczegółów: https://www.alderac.com/2024/02/06/rea ... ss-release
Oversized Deluxe Components including:

– A unique game box that looks great on your shelf and carefully holds all of the components
– A massive 25″ x 48″ neoprene Bet Mat
– A 25″ x 14″ neoprene Race Track Mat
– Premium Poker chips for gameplay and money
– Stable of perfectly sized named horses
– Vegas Style Dice
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: mikeyoski »

Kaczki ogłosiły polską wersję :-)
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: K@mil »

Bruno555 pisze: 06 lut 2024, 13:56 Pewnie w wydaniu deluxe plansza z torem wyścigowym będzie większa, gdyż taka malutka jaka jest obecnie zupełnie tam nie pasuje.
Też uważam, że plansza z torem jest zdecydowanie zbyt mała. Szukam czegoś zamiennego do Przebiegłych Wielbłądów i zwróciłem uwagę na Poszły konie (Ready Set Bet), ale ten element mi się nie podoba. Może będzie jakaś mata z torem osobno do nabycia?
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Uncle_Grga »

Już miałem kupić czeską wersję.. jak nie lubię imprezowek, ta jest odjazdowa.. pewniak do zakupu, nieważne jaka wersja..
Awatar użytkownika
Grover
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2017, 21:30
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Grover »

mikeyoski pisze: 16 lut 2024, 20:54 Kaczki ogłosiły polską wersję :-)
I zgarną moje pieniądze ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: japanczyk »

gra swietna, ale tytul...
Gdzie te konie poszły? :P
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: JimmyPL »

japanczyk pisze: 23 lut 2024, 11:02 gra swietna, ale tytul...
Gdzie te konie poszły? :P
Po betonie :)

Bardzo sprytny tytuł, pewnie każdy doda w głowie a tytuł na okładce dalej nie jest długi
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Pomnik »

JimmyPL pisze: 23 lut 2024, 11:21
japanczyk pisze: 23 lut 2024, 11:02 gra swietna, ale tytul...
Gdzie te konie poszły? :P
Po betonie :)

Bardzo sprytny tytuł, pewnie każdy doda w głowie a tytuł na okładce dalej nie jest długi
Ale co ma dodać w głowie? :D
Po betonie to konie pędzą.

Mam cichą nadzieję że jeszcze ten tytuł poprawią.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: JimmyPL »

Pomnik pisze: 23 lut 2024, 19:59
JimmyPL pisze: 23 lut 2024, 11:21
japanczyk pisze: 23 lut 2024, 11:02 gra swietna, ale tytul...
Gdzie te konie poszły? :P
Po betonie :)

Bardzo sprytny tytuł, pewnie każdy doda w głowie a tytuł na okładce dalej nie jest długi
Ale co ma dodać w głowie? :D
Po betonie to konie pędzą.

Mam cichą nadzieję że jeszcze ten tytuł poprawią.
Ale wiesz że gra już dawno wyprodukowana? to primo

Secundo - Poszły konie po betonie - możesz sobie sprawdzić jak nie wiesz co to znaczy np. tu - https://wsjp.pl/haslo/podglad/42060/pos ... po-betonie
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Kisun »

...a pędzą, to w piosence braci Golców. Przed jej powstaniem konie poszły :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Munchhausen »

"Pędzą konie" byłyby fajniejszym tytułem, ale kiepskim z perspektywy SEO, bo wyszukiwarka wyświetlała by tylko piosenkę Golców. To tak, jak z grą "Na sprzedaż". Wierne tłumaczenie oryginalnego tytułu, ale szukanie używanego egzemplarza to był dramat. Nie pomagało nawet dodawanie słów gra planszowa, bo przecież zbitka gra planszowa na sprzedaż pojawia się w co drugim ogłoszeniu.

Jaram się polskim wydaniem, choć chętniej przytuliłbym wydanie delux z sztonami pokerowymi i większą matą. Ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.
ripperek
Posty: 22
Rejestracja: 15 lut 2015, 12:10
Has thanked: 4 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: ripperek »

Czy są plany dodania języka polskiego do aplikacji?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: kurdzio »

ripperek pisze: 14 mar 2024, 08:06 Czy są plany dodania języka polskiego do aplikacji?
Tak.
Poszły konie w tym tygodniu trafiają do sklepów. Natomiast my dziś nagrywamy polską wersję aplikacji. Lektorem jest niesamowity Maciek Rowiński, zawodowy spiker na Torze wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Za pełną profeskę realizacyjną odpowiada studio Take1.
źródło Grupa LDG na FB
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Zgorzi
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2017, 11:37
Lokalizacja: M-c Podl., Krasnystaw, Kraków
Has thanked: 115 times
Been thanked: 14 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Zgorzi »

Pytałem na fb kiedy można się spodziewać apki w języku polskim, to wspominali, że jeśli nie będzie opóźnień to jakieś 2-3 tygodnie od premiery gry :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Mr_Fisq »

Rozgrywka od No Rolls Barred (ENG):
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Seraphic_Seal »

Spoiler:
Dobra, ten film wytłumaczył mi, dlaczego jedna osoba (bo ciężko ją już nawet nazwać graczem), musi wcielić się w rolę prowadzącego.
Nie wiem na ile w tej roli zadziała aplikacja (a polskiej wersji niestety wciąż nie ma...).

Wszystko fajnie, jak prowadzący ma gadane i będzie to dynamicznie prowadził, narzucając szybkie tempo. Wtedy z pewnością będą emocje. A jeśli nie będzie umiał tego tak poprowadzić? Ktoś ma za sobą jakieś próby? Może nawet obstawiania w turach, żeby prowadzący mógł być normalnym graczem? Chociaż wtedy raczej nie będzie to zbyt ciekawy tytuł...
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Gun3R »

Seraphic_Seal pisze: 10 kwie 2024, 13:13
Spoiler:
Dobra, ten film wytłumaczył mi, dlaczego jedna osoba (bo ciężko ją już nawet nazwać graczem), musi wcielić się w rolę prowadzącego.
Nie wiem na ile w tej roli zadziała aplikacja (a polskiej wersji niestety wciąż nie ma...).

Wszystko fajnie, jak prowadzący ma gadane i będzie to dynamicznie prowadził, narzucając szybkie tempo. Wtedy z pewnością będą emocje. A jeśli nie będzie umiał tego tak poprowadzić? Ktoś ma za sobą jakieś próby? Może nawet obstawiania w turach, żeby prowadzący mógł być normalnym graczem? Chociaż wtedy raczej nie będzie to zbyt ciekawy tytuł...
daj spokój z prowadzącym, apka językowo nie ma praktycznie znaczenia, wystarczy że patrzysz na ekran
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Apos »

Seraphic_Seal pisze: 10 kwie 2024, 13:13
Spoiler:
Dobra, ten film wytłumaczył mi, dlaczego jedna osoba (bo ciężko ją już nawet nazwać graczem), musi wcielić się w rolę prowadzącego.
Nie wiem na ile w tej roli zadziała aplikacja (a polskiej wersji niestety wciąż nie ma...).

Wszystko fajnie, jak prowadzący ma gadane i będzie to dynamicznie prowadził, narzucając szybkie tempo. Wtedy z pewnością będą emocje. A jeśli nie będzie umiał tego tak poprowadzić? Ktoś ma za sobą jakieś próby? Może nawet obstawiania w turach, żeby prowadzący mógł być normalnym graczem? Chociaż wtedy raczej nie będzie to zbyt ciekawy tytuł...
W tym tygodniu ma być update z polskim lektorem.

Wczoraj graliśmy z apką na 6 osób i bawiliśmy się świetnie. Gra jest dokładnie tym czym ma być: Szybka, dużo emocji i niespodziewanych zwrotów akcji - b. dobrze symuluje wyścigi konne i obstawianie. Na 6 osób cała rozgrywka zajęła nam może 30-40 minut. Bardzo lekka i zabawna gra imprezowa. Nie dziwię się, że zdobyła nagrodę 2022 Golden Geek Best Party Game.
Zasady do wytłumaczenia w minutę i można zagrać z każdym.

Gra sprawia też niezłe wrażenie "wizualne", w lokalu aż goście przystawali zobaczyć co to za zbiegowisko :D
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Seraphic_Seal »

Gun3R pisze: 10 kwie 2024, 13:18
Seraphic_Seal pisze: 10 kwie 2024, 13:13
Spoiler:
Dobra, ten film wytłumaczył mi, dlaczego jedna osoba (bo ciężko ją już nawet nazwać graczem), musi wcielić się w rolę prowadzącego.
Nie wiem na ile w tej roli zadziała aplikacja (a polskiej wersji niestety wciąż nie ma...).

Wszystko fajnie, jak prowadzący ma gadane i będzie to dynamicznie prowadził, narzucając szybkie tempo. Wtedy z pewnością będą emocje. A jeśli nie będzie umiał tego tak poprowadzić? Ktoś ma za sobą jakieś próby? Może nawet obstawiania w turach, żeby prowadzący mógł być normalnym graczem? Chociaż wtedy raczej nie będzie to zbyt ciekawy tytuł...
daj spokój z prowadzącym, apka językowo nie ma praktycznie znaczenia, wystarczy że patrzysz na ekran
No ja odnoszę wrażenie, że dobry prowadzący/ewentualnie lektor robi tu większość roboty. Bez tego granie z aplikacją to gapienie się w ekran i suche obstawianie, nie wiem czy miałbym ochotę do czegoś takiego siadać
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: yrq »

Seraphic_Seal pisze: 10 kwie 2024, 13:47
Gun3R pisze: 10 kwie 2024, 13:18
Seraphic_Seal pisze: 10 kwie 2024, 13:13
Spoiler:
Dobra, ten film wytłumaczył mi, dlaczego jedna osoba (bo ciężko ją już nawet nazwać graczem), musi wcielić się w rolę prowadzącego.
Nie wiem na ile w tej roli zadziała aplikacja (a polskiej wersji niestety wciąż nie ma...).

Wszystko fajnie, jak prowadzący ma gadane i będzie to dynamicznie prowadził, narzucając szybkie tempo. Wtedy z pewnością będą emocje. A jeśli nie będzie umiał tego tak poprowadzić? Ktoś ma za sobą jakieś próby? Może nawet obstawiania w turach, żeby prowadzący mógł być normalnym graczem? Chociaż wtedy raczej nie będzie to zbyt ciekawy tytuł...
daj spokój z prowadzącym, apka językowo nie ma praktycznie znaczenia, wystarczy że patrzysz na ekran
No ja odnoszę wrażenie, że dobry prowadzący/ewentualnie lektor robi tu większość roboty. Bez tego granie z aplikacją to gapienie się w ekran i suche obstawianie, nie wiem czy miałbym ochotę do czegoś takiego siadać
Apka ma nagrane sporo gier (recorded games), w których narratorzy trochę bardziej naturalnie odczytują który koń się rusza. Chociaż też bywają drętwi.
Liczę na to, że pojawią się nagrane rozgrywki po polsku z większym natężeniem emocji, lub może pojawią się jakieś filmiki na yt z tym.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: samuraj1369 »

Seraphic_Seal pisze: 10 kwie 2024, 13:47 [...]
No ja odnoszę wrażenie, że dobry prowadzący/ewentualnie lektor robi tu większość roboty. Bez tego granie z aplikacją to gapienie się w ekran i suche obstawianie, nie wiem czy miałbym ochotę do czegoś takiego siadać
Więc złe wrażenie odnosisz. Lektor, nawet angielski, jest genialnie nagrany. Emocje nie biorą się z prowadzącego, tylko z nieprzewidzianych zwrotów akcji podczas wyścigu, lektor tylko dodaje klimatu.

Od kupna gram tylko z aplikacją, i w sumie jedyny scenariusz jaki sobie wyobrażam, aby ktoś robił za "komentatora" to wtedy, kiedy nie ma dostępu do aplikacji.

Polecam nie nastawiać się negatywnie, bo gra za 100 zł przynosi dużo więcej radości, emocji i wspomnień, niż niejeden all-in exclusive z KSa za 2k

Polskie nagrania są na etapie wdrażania do aplikacji, o czym w poniedziałek informowało LDG.
ODPOWIEDZ