New York Zoo (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

New York Zoo (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bart Henry »

Wydawało mi się, że był temat o tej grze, ale nie potrafię go znaleźć, więc zakładam. Jeżeli jednak gdzieś jest, to prośba o przeniesienie posta i usunięcie zdjęcia gry.

Obrazek

U nas wydał Bard jako Zoo New York. Na konto Barda można tez dopisać wydanie erraty do tej gry. ;)

Link do BGG

-------

Ode mnie pytanie: zgadza Wam się liczba elementów z tym, co jest wypisane na ściance pudełka? Powinno być po 28 wszystkich zwierząt, a u mnie jest różnie - liczebności różnych gatunków to 24, 26 i 28. Pomyślałbym, że zgubiłem, ale jakoś tak równo musiałbym pogubić, do pełnych wartości. ;)
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: New York Zoo (Uwe Rosenberg)

Post autor: bowie »

126 Animals: 24 orange Kangaroos, 24 white Arctic Foxes, 24 black Penguins with white chests, 28 natural wood Meerkats, 26 pink Flamingos

https://boardgamegeek.com/boardgame/300 ... k-zoo/wiki
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: New York Zoo (Uwe Rosenberg)

Post autor: minimati »

Bart Henry pisze: 28 gru 2022, 19:30 Ode mnie pytanie: zgadza Wam się liczba elementów z tym, co jest wypisane na ściance pudełka? Powinno być po 28 wszystkich zwierząt, a u mnie jest różnie - liczebności różnych gatunków to 24, 26 i 28. Pomyślałbym, że zgubiłem, ale jakoś tak równo musiałbym pogubić, do pełnych wartości.
Do polskiego wydania gry Bard dorzucał kartkę, na której było napisane, że to błąd w druku - masz odpowiednią liczbę elementów.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: New York Zoo (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bart Henry »

minimati pisze: 29 gru 2022, 14:32
Bart Henry pisze: 28 gru 2022, 19:30 Ode mnie pytanie: zgadza Wam się liczba elementów z tym, co jest wypisane na ściance pudełka? Powinno być po 28 wszystkich zwierząt, a u mnie jest różnie - liczebności różnych gatunków to 24, 26 i 28. Pomyślałbym, że zgubiłem, ale jakoś tak równo musiałbym pogubić, do pełnych wartości.
Do polskiego wydania gry Bard dorzucał kartkę, na której było napisane, że to błąd w druku - masz odpowiednią liczbę elementów.
Faktycznie, znalazłem ją. Mam zatem wszystkie drewienka. Dzięki!
tehARD
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:48
Has thanked: 9 times

Re: New York Zoo (Uwe Rosenberg)

Post autor: tehARD »

Gra przyjemna, ale... ktokolwiek wpadł na pomysł żeby elementy o innym rozmiarze były w 4 odcieniach zielonego nie powinien nigdy dotykać designu graficznego gier planszowych. Pal licho daltonistów, wystarczy grać przy trochę gorzej oświetlonym stole i już trzeba liczyć ile pól ma każdy fragment i wydłuża to niepotrzebnie rozkładanie gry i rozgrywkę. Idiotyczna decyzja która powinna się rzucać w oczy od razu na etapie tworzenia grafik.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: New York Zoo (Uwe Rosenberg)

Post autor: Beskid »

Czy ktoś potwierdzi, że to ciekawsze niż Patchwork? Vasel zachwycał się w recenzji, że to najlepsze polio od Uwe, serio takie dobre?

Dumam nad tym zajączkiem z okazji nie do przegapienia. Do gry z meplami zwierzaków jakoś łatwiej przekonać młodszych współgraczy :wink:
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: New York Zoo (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bart Henry »

Całkiem przyjemne, zwierzaki faktycznie ładnie pasują, ale budowania ZOO to tu nie ma, warto to zaznaczyć. ;) Warto kupić jeżeli zwierzątka faktycznie mogą zachęcić rodzinę do grania. U mnie ograła się dosyć szybko, ale ja kupiłem dla siebie. :D Do tego nawet w tak prostej grze Bard był w stanie zrobić kilka błędów przy tłumaczeniu instrukcji, więc po zakupie errata w dłoń. :)
ODPOWIEDZ