(Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: menelobej »

japanczyk pisze: 22 sty 2024, 15:20 Musze powiedziec, ze to sparowanie PN i LDG strasznie mnie odpycha - szczegolnie to, ze event zapowiedzi jest na zamknietym konwencie fanow Planszowych Newsow (a do tego zdaje sie w zeszlym roku mozna bylo kupic premierowo chyba dwa tytuly od LDG)
bardzo takie wykluczajace reszte spolecznosci
Nie widzę nic wykluczającego w takim postępowaniu, tym bardziej, że będzie stream live. Podchodząc w taki sposób do tematu, to każda prezentacja na evencie, który ma limitowany dostęp np. poprzez ograniczoną liczbę biletów, jest ograniczający. Taki Portalcon przecież też ma.ograniczenia, ba, pewno na targi w Essen też jest założona przez organizatora skończona liczba biletów. A że Newscon jest niedużą imprezą to jej cecha, kto wie, może kiedyś zrobią go w Spodku?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Hardkor »

japanczyk pisze: 22 sty 2024, 15:20 Musze powiedziec, ze to sparowanie PN i LDG strasznie mnie odpycha - szczegolnie to, ze event zapowiedzi jest na zamknietym konwencie fanow Planszowych Newsow (a do tego zdaje sie w zeszlym roku mozna bylo kupic premierowo chyba dwa tytuly od LDG)
bardzo takie wykluczajace reszte spolecznosci
W sumie to chyba wszystkie zapowiedzi są albo na:
a) jakimś evencie wydawnictwa - musisz zapłacić by wejść
b) on-line transmisja (może być też połączone z tym pierwszym)

Kwestia taka, że konwent PN jest o wiele bardziej zamknięty :D Portal zapowiada na PortalCon. Rebel wrzuca na biężąco + ich event. Kaczki u PN. Pozostałe wydawnictwa chyba po prostu streama robią?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Hardkor pisze: 22 sty 2024, 16:05 Kwestia taka, że konwent PN jest o wiele bardziej zamknięty :D Portal zapowiada na PortalCon. Rebel wrzuca na biężąco + ich event. Kaczki u PN. Pozostałe wydawnictwa chyba po prostu streama robią?
Galakta wrzuca zapowiedzi na FB.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: japanczyk »

menelobej pisze: 22 sty 2024, 16:03 Nie widzę nic wykluczającego w takim postępowaniu, tym bardziej, że będzie stream live. Podchodząc w taki sposób do tematu, to każda prezentacja na evencie, który ma limitowany dostęp np. poprzez ograniczoną liczbę biletów, jest ograniczający. Taki Portalcon przecież też ma.ograniczenia, ba, pewno na targi w Essen też jest założona przez organizatora skończona liczba biletów. A że Newscon jest niedużą imprezą to jej cecha, kto wie, może kiedyś zrobią go w Spodku?
To po kolei - jedyne wydawnictwa, ktore robia wydarzenia z oglaszania zapowiedzi na eventach, to Portal i LDG (no i sotatnio Czacha na Alegramy chyba)
Pozostale oglaszaja na fejsikach

Na PortalCon jest kupa biletow, jest to konwent organizowany rpzez wydawnictwo i na ktory bilety mozesz kupic przez przynajmniej miesiac
Na NewsCon jest bardzo limitowany dostep, w dodatku z ogloszeniem dostepu, ktore jesli przegapisz to trudno, juz nie masz szans na wjazd

Uwazam to za zwyczajnie slaby sposob budowania spolecznosci wokol wydawnictwa, ale oczywiscie to kwestia tego jak Michal Herman podchodzi do tego z reszta marketingu - zyskuja na tym Planszowe Newsy, traci na tym potencjalnie wydawnictwo
Oczywiscie ja jestem daleko od bycia reprezentatywnym konsumentem, ale w zeszlym roku wsparlem znacznie mniejsza liczbe ich tytulow niz rok wczesniej przez podejmowane decyzje
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: rand »

Ty tak serio? Nie kupisz gry która Ci się podoba i chciałbyś mieć bo nie możesz być na wydarzeniu zamkniętym? Każdy ma jakieś ulubione wydawnictwa ale to bez znaczenia jeśli dane wydawnictwo wydaje fajne gry. Nie wiem kto na tym traci bardziej, Ty że nie zagrasz w jakąś fajną grę, bo się obraziłeś czy wydawnictwo, że nie dostanie paru złoty z marży? :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Hardkor »

rand pisze: 22 sty 2024, 16:35 Ty tak serio? Nie kupisz gry która Ci się podoba i chciałbyś mieć bo nie możesz być na wydarzeniu zamkniętym? Każdy ma jakieś ulubione wydawnictwa ale to bez znaczenia jeśli dane wydawnictwo wydaje fajne gry. Nie wiem kto na tym traci bardziej, Ty że nie zagrasz w jakąś fajną grę, bo się obraziłeś czy wydawnictwo, że nie dostanie paru złoty z marży? :lol: :lol:
Mi się wydaje, że to bardziej było zwrócenie uwagi, że wydawnictwo na tym traci. Ja na PortalCon jechałem z zerowymi oczekiwaniami, a ostatecznie 1 grę od nich już kupiłem w przedsprzedaży, a 2 kolejne raczej wezmę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: rand »

Hardkor pisze: 22 sty 2024, 16:39
rand pisze: 22 sty 2024, 16:35 Ty tak serio? Nie kupisz gry która Ci się podoba i chciałbyś mieć bo nie możesz być na wydarzeniu zamkniętym? Każdy ma jakieś ulubione wydawnictwa ale to bez znaczenia jeśli dane wydawnictwo wydaje fajne gry. Nie wiem kto na tym traci bardziej, Ty że nie zagrasz w jakąś fajną grę, bo się obraziłeś czy wydawnictwo, że nie dostanie paru złoty z marży? :lol: :lol:
Mi się wydaje, że to bardziej było zwrócenie uwagi, że wydawnictwo na tym traci. Ja na PortalCon jechałem z zerowymi oczekiwaniami, a ostatecznie 1 grę od nich już kupiłem w przedsprzedaży, a 2 kolejne raczej wezmę.
Rozumiem ale Lucky Duck Games nie robi własnego wydarzenia. Wcześniej LDG ogłaszało gry na wtorkowym live na planszowych newsach. Więc chyba fajnie, że ktoś tam na żywo to zobaczy, ja z perspektywy oglądającego na YouTube to mi wszystko jedno...
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Jdn »

Co roku kupuję 1-2 gry od Kaczek i trochę szkoda, ale jak ktoś ogranicza grono odbiorców to jego strategia marketingowa. Wszyscy idą jak się sprzedają bilety w skalę, bo wiadomo ludzie przychodzą tam coś kupić, więcej ludzi więcej okazji sprzedażowych. Ja zauważyłem że kaczkowe rzeczy to albo sam znajdę albo na youtube ktoś pokaże recenzję to widzę. Na Facebooku to nawet Awaken ów reklamy widziałem a Kaczek nigdy, ale może nie jestem targetem bo kupuję a oni mają strategię by zdobywać nowych a nie poszerzać zakupy już u zadowolonych klientów. Tak jestem szczęśliwym posiadaczem obu skrzyń z Kingdom Rusha :D, mam Final Girl i pewnie bym kupił więcej.... ale czy ja mam walczyć by zobaczyć jakie oni mają plany? Czy coś wydadzą czy nie? Strona uboga. Teraz doceniam co zrobił Portal wchodzisz w zapowiedzi i widzisz co się dzieje z tytułem. No jest to wygodne.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Lucky Duck Games »

japanczyk pisze: 22 sty 2024, 15:20 Musze powiedziec, ze to sparowanie PN i LDG strasznie mnie odpycha - szczegolnie to, ze event zapowiedzi jest na zamknietym konwencie fanow Planszowych Newsow (a do tego zdaje sie w zeszlym roku mozna bylo kupic premierowo chyba dwa tytuly od LDG)
bardzo takie wykluczajace reszte spolecznosci
Nie ma złotego środka. Za mali się jeszcze czujemy na własny event z prawdziwego zdarzenia, a nie lubimy półśrodków w postaci jakiegoś malutkiego wydarzenia dla garstki śmiałków ;) Niemniej myślimy o organizacji czegoś w przyszłości.
Niemniej wolimy taką formę niż klasyczne ujawnianie gier na fejsie - interakcje z graczami na żywo bardzo sobie od początku wydawnictwa ceniliśmy. W zeszłym roku na konwencie była premiera Akropolis, które tydzień później można była zamówić już w sklepach. W tym roku w teorii planowaliśmy 2 tytuły, ale wiele na to wskazuje, że mogą nie dotrzeć na czas.
Społeczność staramy się budować na różne sposoby, mierząc siły na zamiary. Jesteśmy na każdym większym konwencie w Polsce dbając bardzo o jakość obsługi na stoisku, działamy z klubami i sklepami, zacieśniamy więzy z różnymi społecznościami - chociażby właśnie skupioną wokół PN, ale też z wieloma innymi - chociażby udzielając się tu na forumce i starając się nie zostawiać społeczności bez odpowiedzi i informacji (patrz - wątek o tym kto z wydawców tu się udziela).

Reasumując - działamy jak możemy i staramy się nie wykluczać nikogo, ale nigdy w 100% się wszystkich nie zadowoli.
Może w przyszłości niedalekiej uda się zorganizować własny event.
Na ten moment chciałbym (Michał) podziękować forumowiczom za aktywny 2023 - dla nas mimo zawirowań na rynku, udany rok.
Proszę administrację o zamknięcie tematu pod koniec tygodnia, żeby forumowicze mogli ew. coś jeszcze dodać i lecimy z tematem na 2024.
Przed nami ok 30 nowych pudełek, a wśród nich kilka wyczekiwanych tytułów.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Harun »

Lucky Duck Games pisze: 22 sty 2024, 20:58
Przed nami ok 30 nowych pudełek, a wśród nich kilka wyczekiwanych tytułów.
W sensie the search for lost species, prawda?
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: rand »

I za to cenie LDG: szczera, bezpośrednia i otwarta komunikacja z graczami i fanami. Do tego te zakulisowe opowieści Michała. :)
Dzięki za ten rok, kupiłem od Was w tym roku niemało bo Ziemie, Akropolis, Novą Lune, Nimalie, dodatki do Wyspy kotów i Doniczki. Pewnie mogłoby być więcej ale źle nie jest.
Ciekaw jestem zapowiedzi, liczę że z Waszym logo zobaczę Worlds wonders i Canopy Evergreen. Z pewnością jeszcze parę tytułów, które mam na liście lub którymi zaskoczycie ;-)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: walkingdead »

Ciekawe czy dla social mediów LDG nie byłoby lepiej poprowadzić live z zapowiedziami i q&a na swoim kanale yt?Przecież to by Wam dalo ruch na kanale i wyświetlenia. PN na spokojnie mogłyby zareklamować taki live. Dla mnie konieczność szukania wiadomości o nowościach poza kanałami wydawnictwa to minus. Może dlatego,że nie lubię PN,a może dlatego, że wydaje mi się to mało logiczne.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Lucky Duck Games »

walkingdead pisze: 22 sty 2024, 21:48 Ciekawe czy dla social mediów LDG nie byłoby lepiej poprowadzić live z zapowiedziami i q&a na swoim kanale yt?Przecież to by Wam dalo ruch na kanale i wyświetlenia. PN na spokojnie mogłyby zareklamować taki live. Dla mnie konieczność szukania wiadomości o nowościach poza kanałami wydawnictwa to minus. Może dlatego,że nie lubię PN,a może dlatego, że wydaje mi się to mało logiczne.
Masz zdecydowanie rację, ale szkopuł w tym, że nie prowadzimy na ten moment aktywnie własnego kanału na YT.
Przewidywanie zwiększenia ruchu bazując jedynie a na zapowiedziach i nie mając planu na przyszłość nie ma sensu. Ma to sens w przypadku większej strategii rozwoju kanału, a tę mamy jedynie w marzeniach ;)
Do tego dochodzi kwestia sprzętu - nie chcemy chałturniczych zapowiedzi z piwnicy, a na nic innego byśmy się własnymi środkami nie pokusili.
Dochodzi zwyczajnie do tego nasza więź z PN - ja (MH) przyjaźnie się z Piotrkiem od lat i działamy razem, z obopólnymi korzyściami w takim modelu na ten moment.
Czytając komentarze jestem z jednej strony bardzo szczęśliwy - Wasze wymagania pokazują, że postrzegacie nas jako wydawnictwo ze ścisłego topu. To jest super, bo czujemy jaki progres zrobiliśmy w te niecałe 4 lata. No właśnie - niecałe 4 lata.
Konkurencja, z którą nas zestawiacie (Rebel, Portal, Galakta) to firmy, które na rynku są od 20+ lat. Zwyczajnie nie mamy jeszcze podjazdu organizacyjnie do nich, nie mamy takiej bazy fanów i technicznych możliwości.
Robimy co możemy, dajce na czas i zaufanie, bo w te 5 osób robimy co możemy, żeby wszystko u nas stało na jak najwyższym poziomie.
Równamy do najlepszych i dorównamy ;)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: karmazynowy »

walkingdead pisze: 22 sty 2024, 21:48 Dla mnie konieczność szukania wiadomości o nowościach poza kanałami wydawnictwa to minus.
Nie no, poważnie... przecież nie będzie tak, że Kaczki nie będą informowały o zapowiedziach także na swoim oficjalnym FB czy stronie a o grach dowiesz się tylko z live PN a potem już nigdzie nic nie zobaczysz. :D
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Lucky Duck Games »

Każde duże, średnie, małe, garażowe medium dostanie od nas jak zawsze info z zapowiedziami. To już tylko od nich zależy, czy wrzucą do siebie na profile.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: walkingdead »

karmazynowy pisze: 22 sty 2024, 22:39
walkingdead pisze: 22 sty 2024, 21:48 Dla mnie konieczność szukania wiadomości o nowościach poza kanałami wydawnictwa to minus.
Nie no, poważnie... przecież nie będzie tak, że Kaczki nie będą informowały o zapowiedziach także na swoim oficjalnym FB czy stronie a o grach dowiesz się tylko z live PN a potem już nigdzie nic nie zobaczysz. :D
Wiesz, to nie jest takie oczywiście. Transmisja o planach wydawniczych Czachy pojawiła się na kanale PN 2 miesiące temu.Na próżno jednak szukac podsumowania/info na ich stronie czy fb (przynajmniej było tak ,gdy wczoraj szukałam tych wiadomości i dopiero tutaj na forum ktoś mi podlinkował transmisję). Oczywiście to temat LDG, więc wracając do nich...

... doceniam wypowiedz LDG i trzymam mocno kciuki za rozwój i sukcesy ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: japanczyk »

Lucky Duck Games pisze: 22 sty 2024, 22:21 Do tego dochodzi kwestia sprzętu - nie chcemy chałturniczych zapowiedzi z piwnicy
Ale wiesz, ze zeszloroczne zapowiedzi tak wlasnie wygladaly? :P

Kiepskie udzwiekowienie, takie efekty (dalem konkretny timestamp)
No IMHO nie byl to peak (nie umniejszajac PN, bo robia swietna robote, ale to scalenie jest... z wieksza korzyscia dla PN niz dla was IMHO)

Anyway - propsuje za progres i czekam na zapowiedzi

PS> troche zawod, ze nie ma Big Boxa akurat do Marvel Dice Throne ;(
fenrir86
Posty: 29
Rejestracja: 26 cze 2015, 14:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: fenrir86 »

widzę proste rozwiązanie, zróbcie tak by osoby oglądające stream czuły sie jakby były na konwencie fizycznie i nie czuły się jak nienależące do tej grupy wybranych.
co przez to rozumiem - podobne benefity do tych osób fizycznie na miejscu np możliwość zamówienia po promocyjnej cenie gier wydanych w momencie zapowiedzi poprzez kod dzialajacy tylko np w czasie trwania streamu. Z uwagi na opóźnienia pewnych gier możliwe że by to ułatwiło pewne kwestie. Można jeszcze dołożyć jakieś konkursy itp.
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Siemlac »

japanczyk pisze: 23 sty 2024, 00:22 PS> troche zawod, ze nie ma Big Boxa akurat do Marvel Dice Throne ;(
u mnie nawet nie trochę... mam oba sezony w battle chestach, a Marvel będzie taki nijaki...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: psia.kostka »

Wpadlem tu przypadkiem, bo jakis flejm rozgrzal wątek :mrgreen:

@japanczyk
Chyba troszke wszedl Pan Maruda ;)(i tutaj i w portalowych zapowiedziach)
Przeciez nie musze byc na gali rozdania oskarow, by sobie te oskarowe filmy obejrzec, czy to w domu, czy w kinie. Budujac taka presje na jedno wydarzenie w roku, chyba sam sie czlowiek unieszczesliwia. To jakby: nie ciesze sie z nowej ksiazki ulubionego autora, bo nie bylem w Katowicach na evencie, gdzie ja podpisywal premierowo. Po co tak?
U mnie wideo z portalconu wciaz na liscie "do oglądniecia w wolnej chwili", a tytuly juz znam i nawet cos tam kupie.

Tez ciekawy dobor slow: "zawiodlem sie", "rozczarowanie" zapowiedziami, planami wydawniczymi.
Przeciez tu nie ma obietnic, ktorych nie dotrzymano, wiec gdzie zawod? Moze naszym wewnetrznym hajpem i nadziejami, ktore rozpalilismy? Ale to nie wina wydawnictw w PL, ze sie jaramy jak sloma :mrgreen:
Czekam na gre, sledze tytul, nie ma go w zapowiedziach, to "och, moze za rok, nie ta, to inna" albo "ok, wchodze w anglika, bo bardzo chce zagrac/poznac/zrecenzowac". Keep on smiling!
Ale oczywiscie kazdy niech zyje po swojemu, choc czasem zmiana optyki ulatwia rozladowac stresy, a dzieki temu nie propagujemy ich wkolo :P (#flejm)

@Laki Daki / MH
Bardzo fajny przekaz i otwartosc. A zarazem skromnosc i ambicja. Subuje i lajkuje! :D
Nie mialem pojecia, ze to polskie studio jest tak mlode i nieliczne. Pewnie "globalny starszy brat" jakos to postrzeganie zwichrowal (cos jak z Phalanxem). Chetnie poczytam historie zalozycielska. Poszperam w internetach.
Super tez, gdy przyjaznie daja jakas symbioze w pracy/hobby! Nie kazdy musi kupowac kamere i parasolki z zarowka, tak jak nie kazdy musi miec to samo na kallaxie (dublujac kolekcje kolegi), warto sie uzupelniac 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
margrabius
Posty: 117
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: margrabius »

Planujecie dodrukowywać podstawkę Diuny Imperium (już na alledrogo zaczęły się łowy) czy już się skupicie na Powstaniu?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Neoptolemos »

To tak z grubsza:

Pierwszą grą "globalnego" LDG było Vikings Gone Wild w 2017 roku.
LDG Polska wystartowało pod koniec 2020 roku i zaczynało od Novej Luny, Watergate, Calico, Paranormalnych Detektywów i czterech minigier (Urbanista, Samotna Wyspa, Esy Floresy i Pionierzy). Przynajmniej tak to zapamiętałem wówczas jeszcze wyłącznie jako obserwator ;) w miarę niedługo później (jakoś luty-marzec 2021) ruszyła pierwsza wspieraczka na sezon 1 Dice Throne.
Co ciekawe, jedną z pierwszych gier studyjnych LDG były Kroniki Zbrodni - ale że polska gałąź jeszcze nie istniała, to pierwsze polskie wydanie ukazało się dzięki FoxGames.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Lucky Duck Games »

margrabius pisze: 23 sty 2024, 09:15 Planujecie dodrukowywać podstawkę Diuny Imperium (już na alledrogo zaczęły się łowy) czy już się skupicie na Powstaniu?
Tak, oczywiście.
Dodruk powinien pojawić się pod koniec marca / na początku kwietnia.
Podobnie Kaskadia powróci w tym terminie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: psia.kostka »

Tutaj ciut szczegolow: https://luckyduckgames.com/pl/o-nas

Chyba moj mentalny rozkrok, wynika z tego, ze "francuska" firma, ma siedzibe w Polsce. (Nie zebym spiskowal o kapitale zakladowym itp ;)) Zalozyciel/wlasciciel jest Francuzem, a siedziba w PL i pracownicy z PL, pewnie nigdy tego nie przepracowalem mentalnie do dzis :D Z netow wynika, ze Vincent ma siedzibe Krakow.

Wyglada tez na to, ze spora galezia jest produkcja aplikacji oraz obsluga licencji dla innych wydawnictw.

Rzeczywiscie logo Foxow (zamieniajace sie w Kaczuche) na Kronikach moglo mi namieszac :lol: rowniez tlumaczy wyprzedaz Noir z Liskiem na pudle.
Spoiler:
To jak juz Was poznalem blizej, to czekam na zapowiedzi i kibicuje! 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
shoeller
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:05
Has thanked: 4 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: shoeller »

Lucky Duck Games pisze: 23 sty 2024, 11:03
margrabius pisze: 23 sty 2024, 09:15 Planujecie dodrukowywać podstawkę Diuny Imperium (już na alledrogo zaczęły się łowy) czy już się skupicie na Powstaniu?
Tak, oczywiście.
Dodruk powinien pojawić się pod koniec marca / na początku kwietnia.
Podobnie Kaskadia powróci w tym terminie.
A Uśpieni Bogowie dodruk przy okazji Distant Skies jest może jednak planowany? Gra z zeszłego roku i właściwie tylko używki albo skalperzy sprzedający po 150% albo nawet i 200% SCD na alledrogo. I kiedy wspieraczki można się spodziewać dla tego drugiego?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2024, 11:59 przez shoeller, łącznie zmieniany 4 razy.
Zablokowany