(Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: tomekmani3k »

Też jestem rozczarowany, bo dziś odebrałem grę i mogę aż pooglądać co jest w pudełkach :shock: sens posiadania gry przed sklepami jest w tym przypadku zerowy bo i tak trzeba czekać na aplikację. Finansowo za zestaw, który brałem, wychodzi mniej wiecej tyle samo co jakbym brał w jakimś tanim sklepie dodatek z przesyłką i kilka mniejszych dodatków ze strony kaczek (z przesyłką). Czyli znowu zerowe korzyści. To już kolejna kampania (po uśpionych bogach) gdzie wspieraczka nie przynosi żadnych korzyści. Poprzednio chociaż mogłem być dumny, że dzięki mnie gra została wydana po polsku :D
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Tringa »

Info z FB:

"Drodzy fani Destinies!

Mamy dla Was istotne informacje dotyczące „Destinies: Wiedźmi las”. Do wspierających już zostały wysłane pierwsze egzemplarze – spodziewajcie się ich na dniach. Jeśli Wasza paczka nie dotrze do końca przyszłego tygodnia, poinformujcie nas o tym przez maila na info@luckyduckgames.com. Wersja angielska scenariuszy jest już gotowa, natomiast trzy pierwsze scenariusze z czterech: „Święto Nocy Letniej”, „W Pogoni za Płomieniem”, „Przebudzenie Zła” – po polsku będą dostępne od 24 listopada. Na 30 listopada zaplanowaliśmy natomiast premierę sklepową. Na początku przyszłego roku, na przełomie stycznia i lutego, planujemy zamknąć tłumaczenie scenariusza nr 4 „Wędrująca Chata” oraz dodatku „Nie wszystko złoto”. Ten drugi to exclusive (dostępny będzie tylko w naszym sklepie).

To bardzo rozbudowany projekt naszego studia. Opóźniona dostępność dwóch ostatnich scenariuszy wynika z faktu, że w tym momencie kończą się prace w języku angielskim, a my potrzebujemy czasu na tłumaczenie, korektę i przetestowanie, czy wszystko działa poprawnie. Chcemy przygotować polską wersję tak dobrze, jak tylko się da, nawet jeśli to zajmie więcej czasu, niż początkowo planowaliśmy. Bardzo dziękujemy za Waszą cierpliwość!

Kwak!
Ekipa Lucky Duck Polska"
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
KlausMitffoch
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2021, 10:02
Been thanked: 3 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: KlausMitffoch »

Czyli jak wszystko się uda to może w styczniu będzie można zagrać. Napewno to skłania do udziału w następnej kampanii. Tłumaczenie w stylu lepiej później i lepiej do mnie nie trafia, to nie pierwszy projekt i można wyciągnąć wnioski i zaplanować realny czas dostawy grywalnej wersji (pominę że w aplikacji do tej pory są błędy w polskich scenariuszach z podstawki i poprzednich dodatków, więc to lepiej póżniej jest mało wiarygodne).
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: karp »

KlausMitffoch pisze: 10 lis 2023, 12:07 Czyli jak wszystko się uda to może w styczniu będzie można zagrać. Napewno to skłania do udziału w następnej kampanii. Tłumaczenie w stylu lepiej później i lepiej do mnie nie trafia, to nie pierwszy projekt i można wyciągnąć wnioski i zaplanować realny czas dostawy grywalnej wersji (pominę że w aplikacji do tej pory są błędy w polskich scenariuszach z podstawki i poprzednich dodatków, więc to lepiej póżniej jest mało wiarygodne).
Przestań się ciskać! Napisali przecież "kwak"!
Spoiler:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Tringa »

Zgadzam się. Też jestem mega zawiedziona. Co z tego, że mam grę 2 tygodnie wcześniej, jak i tak nie mogę w nią zagrać :/ A taka wyczekana była :/
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Tringa »

Już olać scenariusze z Witchwood. Mam w co grać i mogę poczekać. Ale dlaczego nie są przetłumaczone moduły przeciwności oraz cechy postaci? Odpalam scenariusz po PL z podstawki lub dodatku, a moduł mam po ang. Brak jakichkolwiek informacji o tłumaczeniu tych modułów.

Jestem bardzo rozczarowana postawą Kaczek. To po kiego grzyba oferowaliście te moduły po pl?!
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
KlausMitffoch
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2021, 10:02
Been thanked: 3 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: KlausMitffoch »

Dziś rozegrałem pierwszy scenariusz z podstawowej wersji Destinies z dodatkiem „złączeni przeznaczeniem”. Spostrzegłem błąd na kartach dodatku w wersji z ostatniej kampanii GF. Aplikacja poleca dobranie karty „giermka”, podczas gdy właściwa to „poplecznik” (ma zgodne przeznaczenie z kartą szlachcica). Dość poważnie psuje to grę i powoduje że wybierając parę „szlachcic” i „giermek” według polecenia z aplikacji, gracze w efekcie wykonują różne przeznaczenie i nie są w stanie ukończyć gry z sukcesem. Po odkryciu błędu i ponownym rozegraniu scenariusza, niestety ale wiele on traci. Ogólnie „spalony scenariusz” i zero radości z gry. A miało być nieco później i bez błędów….
Arlea1
Posty: 10
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Arlea1 »

Kiedy startuje kampania Uśpionych bogów?
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2020, 20:11
Lokalizacja: Łódź-BOAT CITY
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: VonBarnaky »

Pytanie do wydawnictwa. Liczę, że odpowiecie wprost.

Kampania FoodChainMagnate... Kto wymyślił 3 raty??? Poważnie, bo widzę już komentarze w kampanii ale rozumiem cenę, rozumiem koszty rozumiem rynek zagraniczny.

Myślałem, że wesprę, (elegancko nadmienię StretchPay w Stalkerze, 123 zł / mies - 7 rat. ) To myślę, a 150/200 zł mies, a niech 250zł ... ale te 445,46 mies to .... dużo. Mamy okres świąt. Okres podwyzek. Jest coś takiego jak życie realne, no nie róbcie fanom gier planszowych takiej wrzutki.

Rozszerzcie opcję rat. Naprawdę - da wam To więcej chętnych a i więcej kupi.

Bo jak tak - to ja już wolę nowego nemesisa - co z tego, że oczywiscie inny, nieważne - ale myślę, że będzie tyle co w Stalkerze czy Wiedzmin Sciezka przeznaczenia- raty są do zniesienia.

Błagam pomyślcie o "zwykłych graczach".

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Hardkor »

VonBarnaky pisze: 21 lis 2023, 17:33 Pytanie do wydawnictwa. Liczę, że odpowiecie wprost.

Kampania FoodChainMagnate... Kto wymyślił 3 raty??? Poważnie, bo widzę już komentarze w kampanii ale rozumiem cenę, rozumiem koszty rozumiem rynek zagraniczny.

Myślałem, że wesprę, (elegancko nadmienię StretchPay w Stalkerze, 123 zł / mies - 7 rat. ) To myślę, a 150/200 zł mies, a niech 250zł ... ale te 445,46 mies to .... dużo. Mamy okres świąt. Okres podwyzek. Jest coś takiego jak życie realne, no nie róbcie fanom gier planszowych takiej wrzutki.

Rozszerzcie opcję rat. Naprawdę - da wam To więcej chętnych a i więcej kupi.

Bo jak tak - to ja już wolę nowego nemesisa - co z tego, że oczywiscie inny, nieważne - ale myślę, że będzie tyle co w Stalkerze czy Wiedzmin Sciezka przeznaczenia- raty są do zniesienia.

Błagam pomyślcie o "zwykłych graczach".

Dziękuję.
Polski oddział ma cokolwiek do tej kampanii, że tutaj pytasz?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: TTR_1983 »

VonBarnaky pisze: 21 lis 2023, 17:33 Pytanie do wydawnictwa. Liczę, że odpowiecie wprost.

Kampania FoodChainMagnate... Kto wymyślił 3 raty??? Poważnie, bo widzę już komentarze w kampanii ale rozumiem cenę, rozumiem koszty rozumiem rynek zagraniczny.

Myślałem, że wesprę, (elegancko nadmienię StretchPay w Stalkerze, 123 zł / mies - 7 rat. ) To myślę, a 150/200 zł mies, a niech 250zł ... ale te 445,46 mies to .... dużo. Mamy okres świąt. Okres podwyzek. Jest coś takiego jak życie realne, no nie róbcie fanom gier planszowych takiej wrzutki.

Rozszerzcie opcję rat. Naprawdę - da wam To więcej chętnych a i więcej kupi.

Bo jak tak - to ja już wolę nowego nemesisa - co z tego, że oczywiscie inny, nieważne - ale myślę, że będzie tyle co w Stalkerze czy Wiedzmin Sciezka przeznaczenia- raty są do zniesienia.

Błagam pomyślcie o "zwykłych graczach".

Dziękuję.
Czemu pytasz o to polski oddział LDG? :D
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: karp »

TTR_1983 pisze: 22 lis 2023, 00:19
VonBarnaky pisze: 21 lis 2023, 17:33 Pytanie do wydawnictwa. Liczę, że odpowiecie wprost.

Kampania FoodChainMagnate... Kto wymyślił 3 raty??? Poważnie, bo widzę już komentarze w kampanii ale rozumiem cenę, rozumiem koszty rozumiem rynek zagraniczny.

Myślałem, że wesprę, (elegancko nadmienię StretchPay w Stalkerze, 123 zł / mies - 7 rat. ) To myślę, a 150/200 zł mies, a niech 250zł ... ale te 445,46 mies to .... dużo. Mamy okres świąt. Okres podwyzek. Jest coś takiego jak życie realne, no nie róbcie fanom gier planszowych takiej wrzutki.

Rozszerzcie opcję rat. Naprawdę - da wam To więcej chętnych a i więcej kupi.

Bo jak tak - to ja już wolę nowego nemesisa - co z tego, że oczywiscie inny, nieważne - ale myślę, że będzie tyle co w Stalkerze czy Wiedzmin Sciezka przeznaczenia- raty są do zniesienia.

Błagam pomyślcie o "zwykłych graczach".

Dziękuję.
Czemu pytasz o to polski oddział LDG? :D
Pewnie dlatego, że to Ci sami właściciele, ten sam dział DTP, ten sam prezes etc?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: yrq »

karp pisze: 22 lis 2023, 09:59 Pewnie dlatego, że to Ci sami właściciele, ten sam dział DTP, ten sam prezes etc?
ci sami

IMO wpływ osób z wydawnictwa czytających ten wątek na kampanię jest znikomy.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Irr3versible »

Raty chyba są powiązane z planowanym przepływem pieniężnym. Może znaczną część opłat (prowizję licencyjne, grafików, pierwsze opłaty rezerwujące termin produkcji) muszą wykonać już na starcie, dlatego planują zebrać 100% wsparcia już w pierwszym kwartale 2024.
Szczęśliwie nie mój problem, za drogie i nie ma edycji PL :)
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Marek Ch. »

karp pisze: 22 lis 2023, 09:59 Pewnie dlatego, że to Ci sami właściciele, ten sam dział DTP, ten sam prezes etc?
Właściciel ten sam... i tyle :). LDG to 60+ pracowników, gdzie LDG Polska to 4 osoby.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: agt »

Ale to chyba nie znaczy, że tych 4 pracowników nie może przekazać osobom decyzyjnym prośby od polskiego klienta?
Oczywiście, jeśli tu wchodzą i czytają.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: yrq »

Marek Ch. pisze: 22 lis 2023, 13:42 Właściciel ten sam... i tyle :). LDG to 60+ pracowników, gdzie LDG Polska to 4 osoby.
No jednak więcej - jak nie jest się pewnym to lepiej nie pisać ;)
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Marek Ch. »

yrq pisze: 22 lis 2023, 15:25
Marek Ch. pisze: 22 lis 2023, 13:42 Właściciel ten sam... i tyle :). LDG to 60+ pracowników, gdzie LDG Polska to 4 osoby.
No jednak więcej - jak nie jest się pewnym to lepiej nie pisać ;)
No tak, zawsze mogę się mylić. Jutro, jak będę w biurze, to się upewnię, żeby móc pisać :). Tak, pracuję w Lucky Duck Games (nie jest to polski oddział) :).
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: karp »

Marek Ch. pisze: 22 lis 2023, 17:37
yrq pisze: 22 lis 2023, 15:25
Marek Ch. pisze: 22 lis 2023, 13:42 Właściciel ten sam... i tyle :). LDG to 60+ pracowników, gdzie LDG Polska to 4 osoby.
No jednak więcej - jak nie jest się pewnym to lepiej nie pisać ;)
No tak, zawsze mogę się mylić. Jutro, jak będę w biurze, to się upewnię, żeby móc pisać :). Tak, pracuję w Lucky Duck Games (nie jest to polski oddział) :).
No widzisz- to masz piękne możliwości przekazać ten wątek Vince'owi. :)
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Koklusz »

Czy gra "Roam/Tu i Tam" miała jakiś mikro nakład?
2 lata od wydania, a czuje się jakbym na kruka polował.
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: michal2237 »

Cześć co z dodrukiem 1 sezonu Dice Throne?
Na stronach paru sklepów jest data 5.12.2023. Czy to jest potwierdzone? Szukałem jakiś konkretów ale nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: karmazynowy »

Koklusz pisze: 24 lis 2023, 16:32 Czy gra "Roam/Tu i Tam" miała jakiś mikro nakład?
2 lata od wydania, a czuje się jakbym na kruka polował.
Na pewno była dostępna przez wiele miesięcy po premierze. Dwa lata... to chyba żaden wydawca nie chciałby sprzedawać nakładu przez tak długi czas.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: sliff »

W sumie ciekawe, że gra ż tak znikła, właściwie bez śladu. Premiera maj/czerwiec 2021 i nie kojarzę aby walała się gdzieś po wyprzedażach. Ot wygląda na to że gra wyszła, kto miał kupić ten kupił poza tym przeszła zupełnie bez echa także sensu dodruku nie było.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Gizmoo »

sliff pisze: 26 lis 2023, 20:31 poza tym przeszła zupełnie bez echa także sensu dodruku nie było.
W swoim gatunku gra jest prześwietna. Kupiłem w oryginale, przepłaciłem, ale nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Powiem więcej - Kto nie kupił, ten trąba! :D
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: sliff »

Gizmoo pisze: 27 lis 2023, 00:03
sliff pisze: 26 lis 2023, 20:31 poza tym przeszła zupełnie bez echa także sensu dodruku nie było.
W swoim gatunku gra jest prześwietna. Kupiłem w oryginale, przepłaciłem, ale nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Powiem więcej - Kto nie kupił, ten trąba! :D
Halo, proszę nie nakręcać fomo :p
Za granicą aktualnie ~30euro jakieś 130pln gra jest fajnia ale bez przesady zwłaszcza że orygnialna cena w polskiego wydania z tego co pamiętam to tak połowa z tego. A teraz konkurencja w ładnych rodzinnych abstraktach jest bardzo silna, za 130zł można było teraz na BF Azul ogrody królowej kupić. Nie mówiąc nawet o Kaskadii, Calico, czy Doniczkach które są teraz na tapecie.

A dla fanów Leukata mam nadzieję że Kaczki będą kontynuować dobrą passe i niedługo zobaczymy zapowiedź Creature Caravan.
Zablokowany