(Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Hardkor »

psia.kostka pisze: 23 sty 2024, 11:24 Tutaj ciut szczegolow: https://luckyduckgames.com/pl/o-nas

Chyba moj mentalny rozkrok, wynika z tego, ze "francuska" firma, ma siedzibe w Polsce. (Nie zebym spiskowal o kapitale zakladowym itp ;)) Zalozyciel/wlasciciel jest Francuzem, a siedziba w PL i pracownicy z PL, pewnie nigdy tego nie przepracowalem mentalnie do dzis :D Z netow wynika, ze Vincent ma siedzibe Krakow.
Nie wiem jak jest, ale dla mnie nasze kaczki są Polskie i nie będzie francus pluł nam w twarz! :lol:

A już poważniej (bo to wyżej to oczywiście żart) to dla mnie Kaczki są bardziej polskie niż francuskie i pierwsze moje skojarzenie to Michał Herman. Owszem na wspieraczkach jak ich widzę to pamiętam, że to francuska firma i że ich logo nie oznacza polskiej wersji (ale na pewno szanse wzrastają), jednak dla mnie kaczki są po prostu nasze swojskie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Hardkor pisze: 23 sty 2024, 11:54 A już poważniej (bo to wyżej to oczywiście żart) to dla mnie Kaczki są bardziej polskie niż francuskie i pierwsze moje skojarzenie to Michał Herman. Owszem na wspieraczkach jak ich widzę to pamiętam, że to francuska firma i że ich logo nie oznacza polskiej wersji (ale na pewno szanse wzrastają), jednak dla mnie kaczki są po prostu nasze swojskie.
Chyba nie ma innego przypadku, żeby zagraniczne wydawnictwo miało u nas tak niezależny oddział. Może stąd takie wrażenie, takie formy zapowiadania tytułów które zostaną wydane na dany rok kojarzymy z rodzimymi wydawcami.
Nie liczę rebela, bo to inna historia (wykupienie polskiej firmy)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: autopaga »

psia.kostka pisze: 23 sty 2024, 08:00 Wpadlem tu przypadkiem, bo jakis flejm rozgrzal wątek :mrgreen:

@japanczyk
Chyba troszke wszedl Pan Maruda ;)(i tutaj i w portalowych zapowiedziach)
Przeciez nie musze byc na gali rozdania oskarow, by sobie te oskarowe filmy obejrzec, czy to w domu, czy w kinie. Budujac taka presje na jedno wydarzenie w roku, chyba sam sie czlowiek unieszczesliwia. To jakby: nie ciesze sie z nowej ksiazki ulubionego autora, bo nie bylem w Katowicach na evencie, gdzie ja podpisywal premierowo. Po co tak?
U mnie wideo z portalconu wciaz na liscie "do oglądniecia w wolnej chwili", a tytuly juz znam i nawet cos tam kupie.
Przecież tutaj jest mowa o jakości dźwięku, oglądałem to na żywo i uszy odpadały przy aplauzie publiczności, akustyczna tortura.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: psia.kostka »

autopaga pisze: 23 sty 2024, 12:11 Przecież tutaj jest mowa o jakości dźwięku, oglądałem to na żywo i uszy odpadały przy aplauzie publiczności, akustyczna tortura.
Tutaj, czyli w 3 kolejnym poscie marudzacym na zwiazki LDG z PN? :P
Wyszlo jak wyszlo. Portalowe prezentacje transmitowane wideo tez oceniam jako 3/10 technicznie/wizualnie/komfort odbioru tresci. No trudno. Ale ludziom chyba sie podoba i pragnal tego od Portalu.

Rozmowa/zarzut zaczela sie od tego, po co lacza z PN i ze to (ponoc) nie fair (wg japanczyka)
Odpowiedz padla, ze lacza, bo chca i lubia :) i git. Bo sie przyjaznia i sobie pomagaja.

Ci co nie lubia akustycznych niedoskonalosci, zerkna na liste zapowiedzi w formie pisanej tu, czy tam, czy na PN.
Wybor Kaczek nie jest wg mnie problemem, tylko gusta czy oczekiwania niektorych osob.
Wyjasnienie padlo, chec i ambicje na "lepiej i wiecej" rowniez. Dla mnie flejm zamkniety.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: garg »

Mr_Fisq pisze: 23 sty 2024, 12:05
Hardkor pisze: 23 sty 2024, 11:54 A już poważniej (bo to wyżej to oczywiście żart) to dla mnie Kaczki są bardziej polskie niż francuskie i pierwsze moje skojarzenie to Michał Herman. Owszem na wspieraczkach jak ich widzę to pamiętam, że to francuska firma i że ich logo nie oznacza polskiej wersji (ale na pewno szanse wzrastają), jednak dla mnie kaczki są po prostu nasze swojskie.
Chyba nie ma innego przypadku, żeby zagraniczne wydawnictwo miało u nas tak niezależny oddział. Może stąd takie wrażenie, takie formy zapowiadania tytułów które zostaną wydane na dany rok kojarzymy z rodzimymi wydawcami.
Nie liczę rebela, bo to inna historia (wykupienie polskiej firmy)
Nie jestem pewien (niech ktoś mnie w razie czego poprawi), ale to chyba Phalanx Polska jest ekstremalnie niezależny, bo Phalanx centralny upadł już jakiś czas temu, a nasz się solidnie trzyma :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: japanczyk »

psia.kostka pisze: 23 sty 2024, 12:28 Wyszlo jak wyszlo. Portalowe prezentacje transmitowane wideo tez oceniam jako 3/10 technicznie/wizualnie/komfort odbioru tresci. No trudno. Ale ludziom chyba sie podoba i pragnal tego od Portalu.
Twoje odpowiedzi sa oderwane od tego co ja napisalem - co ma jakosc transmisji z Portalconu do tego co ja napisalem o jakosci transmicji z Newsconu? Oceniasz transmisje z PortalConu na 3/10 to z zapowiedzi LDG oceniasz na -3?
Ci co nie lubia akustycznych niedoskonalosci
xD

przypomne:


Ale dodam tez, ze robisz widly z igly - flejmu tu nie ma, a moja opinia jest wciaz tylko opinia, wydawnictwo widzi we wspolpracy plusy, wiec kudos dla nich. A niestety zla jakos streamu to fakt, nie opinia.

A jeszcze wroce do tematu dlaczego uwazam takie zamykajace dzialania za slabe.
Budowanie spolecznosci wokol marki i okreslonego portfolio (ile to sie mowi o Paladynach Portalu) to tez okreslone dzialanie biznesowe.

Kaczki, pomimo wyjscia na front Michala Hermana, ktory chyba szybciej zyskal rozpoznawalnosc niz Miedzik/WC z Rebela, robia zakusy do budowania wokol siebie spolecznosci, ale wciaz brak tutaj jakiegos... zaangazowania? planu?
Portal zbudowal przez dlugi czas marke na tyle, ze swoim konwentem interesuje mnostwo graczy, Galakta od dwoch lat postanowila pojsc za ciosem i rozpoczac swoja impreze, LDG pomimo krotkiej obecnosci na rynku jest de facto 4. graczem na polskim rynku obok Rebela, Portalu i Galakty
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: vnzk »

japanczyk pisze: 23 sty 2024, 14:35 Kaczki, pomimo wyjscia na front Michala Hermana, ktory chyba szybciej zyskal rozpoznawalnosc niz Miedzik/WC z Rebela, robia zakusy do budowania wokol siebie spolecznosci, ale wciaz brak tutaj jakiegos... zaangazowania? planu?
Portal zbudowal przez dlugi czas marke na tyle, ze swoim konwentem interesuje mnostwo graczy, Galakta od dwoch lat postanowila pojsc za ciosem i rozpoczac swoja impreze, LDG pomimo krotkiej obecnosci na rynku jest de facto 4. graczem na polskim rynku obok Rebela, Portalu i Galakty
No i Michał napisał, że też mają w planach takie wydarzenie, ale jeszcze nie czują się na siłach. Krokiem w kierunku budowania swojej społeczności było na pewno założenie w ubiegłym roku grupy "Szczęśliwe Kaczki" na FB, która jest całkiem aktywna i ma obecnie 2500 członków.

Każde z wymienionych wydawnictw ma staż na polskim rynku kilkukrotnie dłuższy niż LDG, więc mieli więcej czasu na próby i naukę na potknięciach. :)

I mimo, że zła jakość streamu odbija się w jakiś sposób na wizerunku Kaczek, technicznie była po stronie Planszowych Newsów. Jak transmisja meczu będzie przycinać, będę winił techników z Eurosportu, nie piłkarzy, których oglądam :wink:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: japanczyk »

vnzk pisze: 23 sty 2024, 15:50 I mimo, że zła jakość streamu odbija się w jakiś sposób na wizerunku Kaczek, technicznie była po stronie Planszowych Newsów. Jak transmisja meczu będzie przycinać, będę winił techników z Eurosportu, nie piłkarzy, których oglądam :wink:
Ale w tym rzecz :D
Ze tutaj to sparowanie dalo odwrotny do oczekiwanego rezultat

I ja oczywiscie rozumiem argumenty Michala (tez nie wiedzialem, ze tam tylko 5 osob robi ;)) ze nie czuja sie na silach ani zeby to organizowac!
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Irka »

Lucky Duck Games pisze: 22 sty 2024, 22:21 Robimy co możemy, dajce na czas i zaufanie, bo w te 5 osób robimy co możemy, żeby wszystko u nas stało na jak najwyższym poziomie.
Równamy do najlepszych i dorównamy ;)
I powodzenia dalej! :D

Tak z ciekawości - czy te 5 osób to w jakimś dziale, czy łącznie?
Bo informacja na Waszej stronie to:
Nasz zespół liczy obecnie ponad 55 pracowników, głównie w Polsce, gdzie znajduje się siedziba firmy, a także we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz USA.
Z tego ostatniego wynikałoby dla mnie, że zespół w Polsce to ponad 11 albo ponad 28 pracowników? :)
Logika mi się nie spina i proszę o rozwiązanie zagadki ;)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2024, 23:47 przez Irka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2023

Post autor: Neoptolemos »

5 osób liczy LDG Polska, które zajmuje się lokalizacjami na polski rynek, ale w Polsce np. jest też studio, czyli zespół developerski i graficzny zajmujący się autorskimi grami LDG (np. Kroniki Zbrodni, Destinies, Kingdom Rush, Divinus). Oraz sporo innych osób, ale nie chcę tu wchodzić za głęboko w szczegóły.

Dla przykładu ja pracuję w studio, a nie jestem częścią LDG Polska i co najwyżej czasem jadę im pomóc na konwencie ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Zablokowany