Rebel - plany wydawnicze na 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 872
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Dako »

Miszon pisze: 13 lip 2023, 10:36 Coraz bardziej zaczynają monopolizować rynek, niedobrze...
Humorystycznie pisząc:
Niech w końcu zabiorą od Galakty prawa do AH LCG
Większy kapitał, większe możliwości i większa dostępność dla klientów.
Niech wszystko zalega ogólnodostępne w każdym sklepie bez łaski, możliwości wydawcy.
Coś tak aby jak to w historii polityki wydania w Polsce AH LCG czegokolwiek dla swoich klientów nie było kilkugodzinnym wyścigiem dostępności...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2023, 10:54 przez Dako, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Dako pisze: 13 lip 2023, 10:45 Humorystycznie pisząc:
Niech w końcu zabiorą od Galakty prawa do AH LCG
Większy kapitał, większe możliwości i większa dostępność dla klientów.
:lol: :lol: :lol:

AH LCG PL pod skrzydłami Rebela czeka taka sama przyszłość jak Marvel Champions PL

Tym bardziej doceniam Galaktę, że ciągnie ten tytuł w sytuacji gdy potężny Rebel nie zdecydował się na wydawanie najnowszego LCG po polsku.


PS. Dalej nic nie wiadomo o dodruku Pandemic: Sezon 2 :(
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: miker »

Dako pisze: 13 lip 2023, 10:45
Miszon pisze: 13 lip 2023, 10:36 Coraz bardziej zaczynają monopolizować rynek, niedobrze...
Humorystycznie pisząc:
Niech w końcu zabiorą od Galakty prawa do AH LCG
Większy kapitał, większe możliwości i większa dostępność dla klientów.
Niech wszystko zalega ogólnodostępne w każdym sklepie bez łaski wydawcy...
Jaaasne. Bo monopol klientom zazwyczaj wychodzi na plus. Można narzekać na to jak Galatka czy inni wspierają wydawanie dodatków lub nie, ale NIE MA gwarancji, że Rebel zrobi to inaczej. Bo żaden wydawca nie działa charytatywnie, ale patrzy na ROI.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 289 times
Been thanked: 124 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: vder »

ogólnie nie moje klimaty, ale hajs musi się zgadzać i rebel bez problemu się przecież żegnał z keyforgem czy xwingiem z tego co kojarzę.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 872
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Dako »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2023, 10:51
Dako pisze: 13 lip 2023, 10:45 Humorystycznie pisząc:
Niech w końcu zabiorą od Galakty prawa do AH LCG
Większy kapitał, większe możliwości i większa dostępność dla klientów.
:lol: :lol: :lol:

AH LCG PL pod skrzydłami Rebela czeka taka sama przyszłość jak Marvel Champions PL

Tym bardziej doceniam Galaktę, że ciągnie ten tytuł w sytuacji gdy potężny Rebel nie zdecydował się na wydawanie najnowszego LCG po polsku.


PS. Dalej nic nie wiadomo o dodruku Pandemic: Sezon 2 :(
Przestań z takimi porównaniami ;)
Marvel?
Napompowana marka która nawet w kinach od kilku lat rozmieniana na drobne umiera...
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 289 times
Been thanked: 124 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: vder »

Dako pisze: 13 lip 2023, 11:00
Przestań z takimi porównaniami ;)
Marvel?
Napompowana marka która nawet w kinach od kilku lat rozmieniana na drobne umiera...
Moze i tak, ale raczej nie bedzie kłamstwem stwierdzenie, że marka Marvel jest 10x/100x bardziej rozpoznawalna niż Lovecraft. A co za tym idzie i mozliwości generowania $$$ też zdecydowanie większe.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 872
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Dako »

vder pisze: 13 lip 2023, 11:19
Dako pisze: 13 lip 2023, 11:00
Przestań z takimi porównaniami ;)
Marvel?
Napompowana marka która nawet w kinach od kilku lat rozmieniana na drobne umiera...
Moze i tak, ale raczej nie bedzie kłamstwem stwierdzenie, że marka Marvel jest 10x/100x bardziej rozpoznawalna niż Lovecraft. A co za tym idzie i mozliwości generowania $$$ też zdecydowanie większe.
No ale to księgowi Hollywoodu markę Marvela zwyczajnie w imię zysków rozmieniania na drobne "koryto" zarżnęli.
I nikogo nie obchodzi dziś jakiś tam świat Marvel/DC.
Ostatnim byli (pomijając te poprzednie "gówienka" tacy SG vol.3 (2023)
Jednorazowa akcja sprzedażowa wydawnictw gier planszowych bazująca na popularności wykreowanej przez popkulturę/media (opłacone licencje a następnie odcinanie kuponów) ...
I tyle...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2023, 11:46 przez Dako, łącznie zmieniany 4 razy.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: toblakai »

Korpo szybciej ubija jedną z tysiąca swoich serii wydawniczych - mniejsze wydawnictwo jak ma ich sześć pod swoimi skrzydłami to raczej będzie wydawać tak długo jak z tego chociaż jakiś pieniądz jest.

Podając za przykład WP LCG to Galakta i tak to grubo za długo ciągnęła pomimo braku zainteresowania u szerszego odbiorcy. U Rebela nie pamiętam akcji drukowania czegoś jak się uzbiera 200 chętnych :D
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: arturmarek »

Czyli dobrze, że wzięli fasolki i tym podobne, bo wydrukują milion egzemplarzy, wrzucą do Empików itp. i nie będzie problemu z dostępnością. I dobrze, że nie wydali MArvel Champions, bo wiedzą, że im się nie chce bawić w dodruki 200 pudełek siódmego dodatku.

Niewidzialna "renka rynku" zadziałała ;)

BTW. Ktoś próbował jakoś sensownie policzyć konkurencję na rynku planszówek? Do monopolu jest badzo daleko.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Mr_Fisq »

arturmarek pisze: 13 lip 2023, 11:46 Czyli dobrze, że wzięli fasolki i tym podobne, bo wydrukują milion egzemplarzy, wrzucą do Empików itp. i nie będzie problemu z dostępnością. I dobrze, że nie wydali MArvel Champions, bo wiedzą, że im się nie chce bawić w dodruki 200 pudełek siódmego dodatku.

Niewidzialna "renka rynku" zadziałała ;)
:+1: ;)
arturmarek pisze: 13 lip 2023, 11:46 BTW. Ktoś próbował jakoś sensownie policzyć konkurencję na rynku planszówek? Do monopolu jest badzo daleko.
Monopolu nie ma, ale tendencja przepływu kolejnych tytułów (z różnych powodów) do Rebela jest zauważalna:
- Pandemic z Lacerty
- Reszta tytułów (Azule, GWT, Rozenbergii) z Lacerty
- Brass od Phalanx
- Drobnica od G3
- Shogun od G3
- Przejęcie współpracy nad kolejnymi tytułami FFG od Galakty

Rebel wchodzi też w RPG => Genesys.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: rogal »

I dobrze. Dla mnie wydawnictwa jak G3, Baldar to żyjące trupy więc jak ktoś bardziej żywy może to przejąć niech przejmuje.
Tak samo przejęcie czegokolwiek od Galakty jest super. Każda gra o której słyszałałem to ciągle brak i dodruki gdzie każdy podwyższa koszt gry o 30zł ( kiedyś brass był za 140zł )
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: japanczyk »

rogal pisze: 13 lip 2023, 12:55 I dobrze. Dla mnie wydawnictwa jak G3, Baldar to żyjące trupy więc jak ktoś bardziej żywy może to przejąć niech przejmuje.
Tak samo przejęcie czegokolwiek od Galakty jest super. Każda gra o której słyszałałem to ciągle brak i dodruki gdzie każdy podwyższa koszt gry o 30zł ( kiedyś brass był za 140zł )
Kiedys lulki byly za 45 groszy, a teraz najtanszy kaktus kosztuje 3,50 zl...
Rebel duzo przejmuje, bo koncza sie licencje, a Asmodee jest ogromna firma ktora wchlonela sporo mniejszych
Galakta nie mam pojecia jak sie utrzymuje na rynku ze swoja polityka, ale sie utrzymuje, i tak sporo tytulow potracila
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Mr_Fisq »

rogal pisze: 13 lip 2023, 12:55 I dobrze. Dla mnie wydawnictwa jak G3, Baldar to żyjące trupy więc jak ktoś bardziej żywy może to przejąć niech przejmuje.
Tak samo przejęcie czegokolwiek od Galakty jest super. Każda gra o której słyszałałem to ciągle brak i dodruki gdzie każdy podwyższa koszt gry o 30zł ( kiedyś brass był za 140zł )
Za to rebel to pełna dostępność...
Gdzie mój Pandemic: Sezon 2? Szeryf z Nottingham:? Welcome to... Miasteczko marzeń? Polski X-Wing?

Co do cen to pogadamy jak rebel ujawni ceny Brassa i Uczty.

Edit: Dla przypomnienia:
https://www.lacerta.pl/post/przedsprzed ... -dla-odyna
Uczta w przedsprzedaży w Lacercie kosztowała 199PLN, SCD: 259.95PLN.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Wender »

Na ten rok Rebel ma zaplanowane 140 premier (podstawki i dodatki, liczba z live dla PN).
Nie wiem kto jest drugi, ale nie jestem przekonany czy jakby podliczyć wszyskich pozostałych znaczących graczy w Polsce to by razem dobili do 140 tytułów ;)
Może to jeszcze nie monolop, ale na pewno dominują i coraz bardziej to widać. Czy w dłuższej perspektywie jest to dobre dla graczy? Nie sądzę.
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: rogal »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2023, 13:08
rogal pisze: 13 lip 2023, 12:55 I dobrze. Dla mnie wydawnictwa jak G3, Baldar to żyjące trupy więc jak ktoś bardziej żywy może to przejąć niech przejmuje.
Tak samo przejęcie czegokolwiek od Galakty jest super. Każda gra o której słyszałałem to ciągle brak i dodruki gdzie każdy podwyższa koszt gry o 30zł ( kiedyś brass był za 140zł )
Za to rebel to pełna dostępność...
Gdzie mój Pandemic: Sezon 2? Szeryf z Nottingham:? Welcome to... Miasteczko marzeń? Polski X-Wing?

Co do cen to pogadamy jak rebel ujawni ceny Brassa i Uczty.

Edit: Dla przypomnienia:
https://www.lacerta.pl/post/przedsprzed ... -dla-odyna
Uczta w przedsprzedaży w Lacercie kosztowała 199PLN, SCD: 259.95PLN.
nie porównuj cen z przed wielu lat do teraz albo przelicz tamtą cene na dzisiejszą cene uwzględniając inflację, transport z chin, papier itp.
Wtedy papierosy były po 5.50zł a teraz za 17 czy chleb za 50 groszy do dzisiejszych 3 zł. bezsensu

edit: żeby tęsknić za szeryfem który był wyprzedawany za 40zł i był w każdym zabawkowym :roll:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Mr_Fisq »

rogal pisze: 13 lip 2023, 14:07 nie porównuj cen z przed wielu lat do teraz albo przelicz tamtą cene na dzisiejszą cene uwzględniając inflację, transport z chin, papier itp.
Ten sam rogal trochę wyżej:
rogal pisze: 13 lip 2023, 12:55 dodruki gdzie każdy podwyższa koszt gry o 30zł ( kiedyś brass był za 140zł )
Gdybym był niekulturalny to nazwałbym to samozaoraniem.
rogal pisze: 13 lip 2023, 14:07 edit: żeby tęsknić za szeryfem który był wyprzedawany za 40zł i był w każdym zabawkowym :roll:
To Twój problem, mi to nie przeszkadza. ¯\_(ツ)_/¯
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: autopaga »

Wender pisze: 13 lip 2023, 14:04 Na ten rok Rebel ma zaplanowane 140 premier (podstawki i dodatki, liczba z live dla PN).
Nie wiem kto jest drugi, ale nie jestem przekonany czy jakby podliczyć wszyskich pozostałych znaczących graczy w Polsce to by razem dobili do 140 tytułów ;)
Może to jeszcze nie monolop, ale na pewno dominują i coraz bardziej to widać. Czy w dłuższej perspektywie jest to dobre dla graczy? Nie sądzę.
Tak ale ile z tych gier to masówki i imprezówki? Patrząc okiem euro gracza mam wrażenie że rebel wydaje mniej więcej tyle samo tytułów z kręgu moich zainteresowań co inni wydawcy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Hardkor »

autopaga pisze: 13 lip 2023, 14:19
Wender pisze: 13 lip 2023, 14:04 Na ten rok Rebel ma zaplanowane 140 premier (podstawki i dodatki, liczba z live dla PN).
Nie wiem kto jest drugi, ale nie jestem przekonany czy jakby podliczyć wszyskich pozostałych znaczących graczy w Polsce to by razem dobili do 140 tytułów ;)
Może to jeszcze nie monolop, ale na pewno dominują i coraz bardziej to widać. Czy w dłuższej perspektywie jest to dobre dla graczy? Nie sądzę.
Tak ale ile z tych gier to masówki i imprezówki? Patrząc okiem euro gracza mam wrażenie że rebel wydaje mniej więcej tyle samo tytułów z kręgu moich zainteresowań co inni wydawcy.
no dokładnie. rebel wydaje masę gier, ale większość to lekkie tytuły, które interesują promil graczy tego forum.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Wender »

Inni "poważni" wydawcy też wydają imprezówki i chcą być obecni na rynku masowym ;)
Jak pokazał przykład Lacerty, same (nawet dobre) euro nie wystarczą, zwłaszcza jak przyjedzie większy i sobie weźmie co lepsze tytuły.
Duży może więcej i po Rebelu coraz bardziej to widać.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: K@mil »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2023, 09:08 Rebel przejął w Polsce: Fasolki, 6 bierze i Sabotażystę:

Źródło: FB Rebela
Monopolizacja rynku nigdy nie wychodzi klientom na dobre w dłuższej perspektywie czasu.
Te tytuły G3 wydaje od lat, sam poznałem Sabotażystę lata temu, na jakimś wyjeździe studenckim ktoś miał.
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: rogal »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2023, 14:18
rogal pisze: 13 lip 2023, 14:07 nie porównuj cen z przed wielu lat do teraz albo przelicz tamtą cene na dzisiejszą cene uwzględniając inflację, transport z chin, papier itp.
Ten sam rogal trochę wyżej:
rogal pisze: 13 lip 2023, 12:55 dodruki gdzie każdy podwyższa koszt gry o 30zł ( kiedyś brass był za 140zł )
Gdybym był niekulturalny to nazwałbym to samozaoraniem.
rogal pisze: 13 lip 2023, 14:07 edit: żeby tęsknić za szeryfem który był wyprzedawany za 40zł i był w każdym zabawkowym :roll:
To Twój problem, mi to nie przeszkadza. ¯\_(ツ)_/¯
Co innego robić dodruk co 3 lata a co innego robić dodruk 2-3razy na rok. Jak tak można nie doszacowywać i się po 3 razach nie nauczyć.
zły jestem, że nie umiejętnie to robili i zamiast skorzystać z efektu skali czyli im więcej tym taniej to szli wręcz w odwrotnym kierunku.

Nie mam z tym żadnego problemu , jestem tylko zdziwiony ale coż każdy ma jakieś guilty pleasure.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Dako pisze: 13 lip 2023, 10:45 Humorystycznie pisząc:
Niech w końcu zabiorą od Galakty prawa do AH LCG
Większy kapitał, większe możliwości i większa dostępność dla klientów.
Że też wcześniej o tym nie pomyślałem!
Przecież X-Wing był swego czasu w Galakcie, a teraz "jest" ("a jakoby nikogo nie było") w Rebelu.
Chociaż tu obstawiam, że w Galakcie nie było by specjalnie lepiej.
rogal pisze: 13 lip 2023, 15:39 Nie mam z tym żadnego problemu , jestem tylko zdziwiony ale coż każdy ma jakieś guilty pleasure.
Planszówki to ogólnie zabawki dla dzieci/małoletnich i guilty pleasure. ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: psia.kostka »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2023, 16:22 Planszówki to ogólnie zabawki dla dzieci/małoletnich i guilty pleasure. ;)
Co do idei sie zgadzam, jednak formalnie:

Obrazek

;) "Mamo, to nie lalki, to Action Figures!"
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: dave8 »

Wiadomo już coś na temat uczty i dodatku kiedy to będzie?
Pytam bo czeska reedycja ponoć już wyszła (według bgg)
Rafmix
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 20 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2023

Post autor: Rafmix »

dave8 pisze: 15 sie 2023, 22:17 Wiadomo już coś na temat uczty i dodatku kiedy to będzie?
Pytam bo czeska reedycja ponoć już wyszła (według bgg)
Na pyrkonie "Jesion" mówił że powinien być we wrześniu.
ODPOWIEDZ