Gry "1 vs all"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Dralamir
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:02

Gry "1 vs all"

Post autor: Dralamir »

Witam, chciałbym do swojej kolekcji dodać jakąś gre typu "1 vs all".
Rozglądałem się za "the others", niestety aktualnie są tylko dostępne używki w cenie powyżej 350zł za podstawkę. Ktoś może się wypowiedzieć czy warto?
Widziałem również nowo zapowiedzianą gre "Bestia".
Jakby ktoś mógłby polecić gry właśnie z tego typu to będę wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: Curiosity »

Z tanich gier "1 vs all" jest świetna "Marvel: Rękawica Nieskończoności".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4475
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: Hardkor »

Listy z Whitechapel - klasyk, kuba rozpruwacz vs policj
Fury of Dracula (nie pamiętam jak w PL) - drugi klasyk, dracula vs łowcy
Narcos - nowsza gra sprzed 4 lat chyba czy 3, narcos vs policja

Tak ode mnie. Bestia na plus różnorodność - parę potworów do wyboru. Samemu grałem tylko w narcosa z nich.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: Leinadus »

Dralamir pisze: 09 lut 2023, 09:30 Witam, chciałbym do swojej kolekcji dodać jakąś gre typu "1 vs all".
Rozglądałem się za "the others", niestety aktualnie są tylko dostępne używki w cenie powyżej 350zł za podstawkę. Ktoś może się wypowiedzieć czy warto?
Widziałem również nowo zapowiedzianą gre "Bestia".
Jakby ktoś mógłby polecić gry właśnie z tego typu to będę wdzięczny :)
Powiem tak, wymieniłem grę na The Others, bo byłem jej ciekaw i jest naprawdę świetna. Tak mi podeszła, że teraz mam dodatkowy egzemplarz :) Pojawiła mi się okazja na all-ina, więc dobrałem i teraz mam do pozbycia się wersję PL. Dziwię się, że jakoś przeszła tak bez większego echa. Zdecydowanie dużo lepiej mi się w to gra niż w Zombicide czy Descent. Lubie grać i grzechami i bohaterami.

Jest jeszcze Alone, niby 1 vs kilku, ale sprawdza się jedynie 1 vs 1.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: Dellas »

Do tych co wymieniono dodałbym:

- Imperial Assault - takie Podróże przez Śródziemie, tyle że Overlord vs republikanie
- Middle-Earth Quest - stara asymetryczna gra od FFG - Sauron vs bohaterzy - niestety bardzo trudna do dostania.
- Legendary Enounter: Alien - w trybie grania Obcy kontra reszta
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: Yuri »

A ja jeszcze "Hard City"
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: McNab »

"Obecność" jak najbardziej pasuje.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 423 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: dannte »

Jeszcze jest The Thing Marka Chaplina.
Gra dobra, tylko ma słabą końcówkę. Jeśli gra nie zakończy się przed wyczerpaniem talii, to wygrana na końcu zależy od przypadku. Tematyczne, ale mało satysfakcjonujące.

Gdyby ta końcówka była bardziej dopracowana, to bym całym sercem polecał. A tak to tylko wrzucam jako ciekawostkę.

Ja odradzam tryb 1 vs all w Legendary Encounters - ten tryb nie działa (nie skaluje się dobrze).

Nikt nie wspomniał o dwóch dodatkach do troszkę zapomnianych gier:
Ghost Stories: Black Secret - dodaje nową planszę do gry, piątego gracza (tego złego), który steruje Wu-Fengiem i klątwy
Pandemia: Na krawędzi - dodaje piątego gracza, który pełni rolę Bioterrorysty i przeszkadza graczom na różne sposoby. Zmienia grę w dość ciekawy sposób.

PS: Jeśli dobrze pamiętam to Star Realms też ma tryb 1 vs many, gdzie jeden gracz jest bossem, czy coś takiego. Ale nie wiem czy to dobre, grałem to może raz, kiedyś.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: dawid »

Hardkor pisze: 09 lut 2023, 09:33 Narcos - nowsza gra sprzed 4 lat chyba czy 3, narcos vs policja
Narcos jest bardzo fajna grą, ale trzeba mieć na uwadze, że ten 1 vs all działa tak średnio. Jest Narcos i 4 frakcje, które go ściągają. W 1 vs 1 przeciwnik kontroluje wszystkie frakcje, w 1 vs 4, każdy ma po jednej frakcji. Wszystko fajnie, ale Narcos ma do wykonania tyle samo akcji co wszystkie pozostałe frakcje razem wzięte. W grze na 5 graczy, ten kto jest Narcosem ma 4 razy więcej akcji niż każdy z pozostałych graczy, co sprawi że reszta się wynudzi na śmierć.

Tak poza tym to bardzo fajna gra (zwłaszcza jak się oglądało serial).
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: Cyel »

dawid pisze: 10 lut 2023, 14:59
Hardkor pisze: 09 lut 2023, 09:33 Narcos - nowsza gra sprzed 4 lat chyba czy 3, narcos vs policja
Narcos jest bardzo fajna grą, ale trzeba mieć na uwadze, że ten 1 vs all działa tak średnio. Jest Narcos i 4 frakcje, które go ściągają. W 1 vs 1 przeciwnik kontroluje wszystkie frakcje, w 1 vs 4, każdy ma po jednej frakcji. Wszystko fajnie, ale Narcos ma do wykonania tyle samo akcji co wszystkie pozostałe frakcje razem wzięte. W grze na 5 graczy, ten kto jest Narcosem ma 4 razy więcej akcji niż każdy z pozostałych graczy, co sprawi że reszta się wynudzi na śmierć.

Tak poza tym to bardzo fajna gra (zwłaszcza jak się oglądało serial).
To samo z Whitehall Mystery, to tak naprawdę gra 1vs1, bo i tak nie ma tam miejsca na indywidualne pomysły "policjantów.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Gry "1 vs all"

Post autor: Mortinista »

Dralamir pisze: 09 lut 2023, 09:30 Witam, chciałbym do swojej kolekcji dodać jakąś gre typu "1 vs all".
Rozglądałem się za "the others", niestety aktualnie są tylko dostępne używki w cenie powyżej 350zł za podstawkę. Ktoś może się wypowiedzieć czy warto?
Widziałem również nowo zapowiedzianą gre "Bestia".
Jakby ktoś mógłby polecić gry właśnie z tego typu to będę wdzięczny :)
Ostatnio prawie wszystkie moje gry tak wyglądają - przeciwnicy zmawiają się i grają na mnie :P
ODPOWIEDZ