Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

detrytusek pisze: 21 sty 2024, 16:40 https://youtu.be/6WDGtiuDtbk?feature=shared
A tak zostawię bo ciekawe.
Dragan jest fizykiem celebrytą, i nie wiem na ile głęboką ma wiedzę na temat współczesnego AI.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: detrytusek »

Mr_Fisq pisze: 21 sty 2024, 16:48
detrytusek pisze: 21 sty 2024, 16:40 https://youtu.be/6WDGtiuDtbk?feature=shared
A tak zostawię bo ciekawe.
Dragan jest fizykiem celebrytą, i nie wiem na ile głęboką ma wiedzę na temat współczesnego AI.
Na pewno większą niż ja dlatego wciąż polecam.😉
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: tomp »

bez urazy, ale strzelam, że posiadasz wiekszą wiedzę
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Irka »

Nie jestem pewna, kto tu żartuje, a kto na serio, ale wczoraj akurat rozmawiałam z kolegami, z których jeden skończył studia związane z AI, a pozostali to też programiści i wszycy radzą traktować wypowiedzi pana Dragana w tej kwestii z wielkim dystansem, żeby nie powiedzieć z pobłażaniem 8)
Ja nawet nie zamierzam tam zerkać w takim razie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »


Tutaj macie prawdziwego eksperta w temacie. Gość jest profesorem topowej uczelni zajmującej się AI w USA.
Mr_Fisq pisze: 21 sty 2024, 15:36
brazylianwisnia pisze: 21 sty 2024, 14:51 Moim zdaniem szkoda zachodu na specjalizowanie. GPT4 można sobie przyciąć przygotowanym wcześniej tekstem komend i potrafi dobrze udawać, że jest innym wyspecjalizowanym modelem.
Wolałbym coś co odpowiada na pytania o zasady, a nie tylko udaje.

W robocie - mam bardzo mieszane uczucia na razie, ale może robię z mniej powtarzalnych tematach.
Nie chodzi przecież o jakieś udawanie. Za każdym razem dajesz mu zwyczajnie zadanie znalezienie odpowiedzi w tekście który mu wklejasz. On nie ma wiedzieć tylko to odnaleźć i Ci strescic.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

brazylianwisnia pisze: 22 sty 2024, 10:51 Nie chodzi przecież o jakieś udawanie. Za każdym razem dajesz mu zwyczajnie zadanie znalezienie odpowiedzi w tekście który mu wklejasz. On nie ma wiedzieć tylko to odnaleźć i Ci strescic.
Pytanie jak z dzieleniem się takim douczonym GPT z innymi (technicznie + koszty zapytań)?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: detrytusek »

Nie rozumiemy się. Ja nie twierdzę, że Dragan ma rację na 100%. Twierdzę, że to co mówi jest ciekawe.
Nie ma obowiązku ani oglądać, ani mu wierzyć ale traktowanie go jak Kowalskiego, który nic nie ogarnia jest absurdalne.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

detrytusek pisze: 22 sty 2024, 12:30 Nie rozumiemy się. Ja nie twierdzę, że Dragan ma rację na 100%. Twierdzę, że to co mówi jest ciekawe.
Nie ma obowiązku ani oglądać, ani mu wierzyć ale traktowanie go jak Kowalskiego, który nic nie ogarnia jest absurdalne.
Jeśli wypowiada się poza swoją dziedziną, to wcale nie jest to absurdalne.
Bycie ciekawym jest wartością samo w sobie w beletrystyce.
Dużo chętniej posłucham nagrania wrzuconego przez brazylianwisnia, gdzie wypowiada się osoba z wiedzą z dziedziny, albo Łukasza Lamży streszczającego preprint:

z zastrzeżeniami wskazując na ewentualne wątpliwości odnośnie tego np. kto go opublikował, niż Dragana, który zdaje się z rozbrajającą szczerością stwierdzać, że ludzie z branży zarzucają mu, że się nie zna :mrgreen: (ale i tak się wypowiada).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: detrytusek »

Ale on się nie wypowiada całkiem poza dziedziną, a w dodatku non stop zaznacza, że może się mylić i oby tak było. Przynajmniej tak jest w tych dwóch wywiadach, które wkleiłem. O innych się nie wypowiadam.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Propi »

Jest teraz GPTs (taki jakby plugin do GPT), który tłumaczy gry (Board Game Instructor) - dostępny w wersji premium GPT 4 (20$ miesięcznie, z ograniczeniami w ilości zapytań). Działa to tak:
Spoiler:
Na moje jest super zwięzły i może być lepszy niż Rodney i jego 30 minut ;)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: raj »

Ciekaw jestem co by napisał na pytanie o Advanced Squad Leader. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Propi »

raj pisze: 25 sty 2024, 12:19 Ciekaw jestem co by napisał na pytanie o Advanced Squad Leader. :)
Służę uprzejmie :)
Spoiler:
Jak oceniasz?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: raj »

Propi pisze: 25 sty 2024, 12:38 Jak oceniasz?
Ładny wstęp do wstępu do ogólnego opisu dla laików. :) To są takie ogólniki, że opis pasowałyby do sporej ilości wojennych gier heksowych.

Oczywiście z mojej strony to podłożenie świni, bo podstawowy rulebook do ASL w wersji pocket wygląda tak:
Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

Zapytałem go o Salerno '43, ale nie zna tego tytułu i zaczął rzucać ogólnikami. Może późnej spróbuję go przetestować na innych tytułach.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

Ze Spirit Island poradził sobie umiarkowanie dobrze.
Obrazek
a to pomylił liczbę graczy, a to zamiast fazy duchów jest tylko jeden jej element (Growth), wyleciał zupełnie temat strachu... nie ma nic o zagrywaniu kart :mrgreen:
Do tego sporo niepotrzebnych humorystycznych ozdobników. Meh/10.

Edit:
Trochę przypomina niedouczonego studenta, który elokwencją próbuje maskować swoją niewiedzę :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: K@mil »

raj pisze: 25 sty 2024, 12:52 podstawowy rulebook do ASL w wersji pocket wygląda tak:
Spoiler:
:D
Mr_Fisq pisze: 25 sty 2024, 13:55 Trochę przypomina niedouczonego studenta, który elokwencją próbuje maskować swoją niewiedzę :mrgreen:
Wychodzi na to, że ma być zabawnie, nie merytorycznie.
Obawiam się jednak, że o wiele bardziej niedouczeni będą użytkownicy, używający tego typu "wirtualnych pomocy", zamiast brać instrukcję i się z niej uczyć. Potem trudno im będzie się przestawić na poprawne reguły :?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Problem wynika z tego, że zadajecie mu pytania o wiedzę a on w wiedze i matme jest słaby. Wklejalem mu różne teksty, kazałem streścić to co dostał i wytłumaczyć i szło to dobrze. Najskuteczniejsza opcja by było gdyby producent gry go poduczył i takiego bota umieścił na GPT Store.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Gemini 1.5 będzie chyba perfekcyjny do tłumaczenia zasad. Będzie można mu wgrać pdf z zasadami i wszystko wyjaśni:
Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: The Fifth Horseman »

Akurat funkcjonalność jest już w niektórych implementacjach dostępna. Tutaj np jest chat który po wgraniu instrukcji nie tylko odpowiedział na pytania ale i przetłumaczył zasady z angielskiego na polski:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Curiosity »

brazylianwisnia pisze: 17 lut 2024, 17:19 Gemini 1.5 będzie chyba perfekcyjny do tłumaczenia zasad. Będzie można mu wgrać pdf z zasadami i wszystko wyjaśni:
Pobawiłem się tym dzisiaj, ale używałem SI "Copilot", bo jest wbudowana w Edge (korzystam z tej przeglądarki) i był to dla mnie najprostszy wybór. Na warsztat wziąłem instrukcję do "Kupców i Korsarzy"
https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... rsarze.pdf

Oto wyniki mojej krótkiej "rozmowy" z SI. Moje pytania na różowo:

Ta strona to instrukcja do gry planszowej "Kupcy i Korsarze". Jak długo się gra i dla ilu osób jest przeznaczona?

Copilot
Ta gra planszowa, “Kupcy i Korsarze”, jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy. Czas gry zależy od doświadczenia uczestników i może wynosić około 45 minut na gracza1. Jeśli gracze zdecydują się na dłuższą rozgrywkę, mogą ustalić większą liczbę Punktów Chwały potrzebną do zwycięstwa, co wydłuży czas gry o około 10-20 minut na dodatkowy punkt.

Odwołanie: files.rebel.pl
1. Page 4 - Line 89

Ta strona: jakie są warunki zwycięstwa?

Warunki zwycięstwa w grze opisane na tej stronie są następujące:
  • Zdobycie 10 Punktów Chwały: Gracz musi zdobyć 10 punktów chwały, przesuwając sześcian w swoim kolorze na torze chwały znajdującym się na dole planszy głównej.
  • Działania przynoszące punkty: Punkty chwały można zdobyć poprzez pokonanie innego gracza lub Kapitana Niezależnego, sprzedaż ładunku, zdobycie dukatów podczas ataku na kupca, ukończenie misji, potwierdzenie plotki, czy zakup galeonu lub fregaty.
  • Koniec gry: Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 10 punktów chwały. Jeśli więcej graczy zdobędzie 10 lub więcej punktów w tej samej turze, wygrywa ten z najwyższą liczbą punktów na torze chwały.
  • Ukryte dukaty: Gracze mogą ukryć zdobyte dukaty w swoim porcie macierzystym, które na koniec gry mogą przekształcić się w punkty chwały.
To są kluczowe elementy, które określają zwycięzcę w tej grze.

Odwołanie: files.rebel.pl

Ta strona: co może zrobić gracz w swojej turze?

Na tej stronie opisane są różne akcje, które gracz może podjąć w swojej turze w grze planszowej. Oto podsumowanie kluczowych akcji:
  • Ruch: Gracz może przemieszczać swój statek między akwenami lub do portu, z każdy ruch traktowany jako oddzielna akcja.
  • Rozpoznanie: Umożliwia atakowanie statków w tym samym akwenie, w tym statków innych graczy, statków kupieckich i Kapitanów Niezależnych.
  • Port: Podczas wizyty w porcie, gracz może sprzedawać i kupować ładunek, odwiedzać stocznię, rekrutować załogę, zdobywać plotki, podejmować misje i ukrywać dukaty (tylko w porcie macierzystym).
Każda z tych akcji może być wykonana tylko raz w turze, a gracz ma możliwość wykonania do trzech akcji w swojej kolejce. Akcje te są kluczowe dla rozwoju w grze i osiągnięcia celu, którym jest zdobycie 10 Punktów Chwały.

Odwołanie: files.rebel.pl

Ta strona: jak na czym polega emerytura?

Na stronie, którą przeglądasz, termin “emerytura” odnosi się do końca kariery pirackiej kapitana w grze planszowej. W kontekście gry, “emerytura” następuje, gdy kapitan osiąga pewien poziom bogactwa lub spełnia inne warunki określone w zasadach gry, co pozwala mu zakończyć swoją przygodę i potencjalnie wygrać grę. Jest to część mechanizmu rozgrywki, który symuluje zakończenie aktywnej fazy życia pirata i przejście do spokojniejszego okresu, podobnie jak emerytura w rzeczywistym życiu.

Odwołanie: files.rebel.pl

=======================================
Duża wtopa była przy pytaniu o Bronie Specjalne. W instrukcji sa one wymienione, ale Copilot miał z tym problem. W dalszych pytaniach wskazałem nawet konkretny numer strony, ale nadal nie umiał ich wymienić.
=======================================

Ta strona: jakie Bronie Specjalne występują w grze?
Na stronie, którą przeglądasz, wymienione są Bronie Specjalne dostępne w grze planszowej. Oto szczegóły dotyczące tych elementów:
  • Żetony Broni Specjalnych: Można je nabyć w każdym porcie. Każdy gracz może posiadać po jednej sztuce każdej z trzech dostępnych Broni Specjalnych.
  • Wykorzystanie: Bronie Specjalne służą do osiągnięcia przewagi taktycznej w walce.
Niestety, konkretnych nazw lub funkcji tych Broni Specjalnych nie podano w dostępnym fragmencie strony. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, mogę spróbować pomóc w inny sposób.

Odwołanie: files.rebel.pl

Ta strona: opisz przykład walki

Na stronie, którą przeglądasz, znajduje się sekcja zatytułowana “Przykład walki”, która jest częścią instrukcji do gry planszowej. Oto skrócony opis tej sekcji:
  • Przykład walki: Sekcja ta zawiera szczegółowy opis procesu walki w grze, w tym jak używać kości do testowania umiejętności i jak interpretować wyniki rzutów. Przedstawia krok po kroku, jak gracze powinni postępować podczas bitwy morskiej lub starcia załóg, włączając w to wybór akcji, obliczanie szkód i określanie zwycięzcy.
Niestety, nie mogę dostarczyć dokładnego tekstu z tej sekcji, ale mogę pomóc w zrozumieniu ogólnych zasad walki opisanych w instrukcji. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, mogę spróbować stworzyć przykładowy scenariusz walki oparty na zasadach gry. Czy chciałbyś, żebym to zrobił?

Odwołanie: files.rebel.pl
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: raj »

To może być ciekawe.
Można wgrać plik i zadawać pytania do tego pliku:
https://chatwithpdf.ai/?fbclid=IwAR0oi9 ... nMUQ6MWKfM
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Argue »

Pytania o zasady to jedno, ciekaw jestem kiedy wykorzystamy SI, żeby po nadaniu parametrów pytać o wygrywające strategie w danych grach ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Argue pisze: 23 mar 2024, 19:24 Pytania o zasady to jedno, ciekaw jestem kiedy wykorzystamy SI, żeby po nadaniu parametrów pytać o wygrywające strategie w danych grach ;)
Do tego nie potrzeba AI. Projektanci liczą gry aby je balansować więc da się zrobić w drugą strone. Bardziej czekam na moment kiedy będzie można grac w unikalne RPG z AI mistrzem gry z którym normalnie rozmawiasz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Argue »

brazylianwisnia pisze: 23 mar 2024, 20:28
Argue pisze: 23 mar 2024, 19:24 Pytania o zasady to jedno, ciekaw jestem kiedy wykorzystamy SI, żeby po nadaniu parametrów pytać o wygrywające strategie w danych grach ;)
Do tego nie potrzeba AI. Projektanci liczą gry aby je balansować więc da się zrobić w drugą strone. Bardziej czekam na moment kiedy będzie można grac w unikalne RPG z AI mistrzem gry z którym normalnie rozmawiasz.
Tak, ale projektant może nie wpaść na pewne schematy, to tak jak w szachach, gdzie stockfishe, alphy zero, lile chessy, kompletnie niszczą nasze ludzkie rozumienie gry.

a co do RPGów to już próbowałem w wariancie teksowym z chat gpt 3.5 i nawet się da, krótką sesję pół godzinną zrobić, potem się już gubi :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Argue pisze: 23 mar 2024, 21:34
brazylianwisnia pisze: 23 mar 2024, 20:28
Argue pisze: 23 mar 2024, 19:24 Pytania o zasady to jedno, ciekaw jestem kiedy wykorzystamy SI, żeby po nadaniu parametrów pytać o wygrywające strategie w danych grach ;)
Do tego nie potrzeba AI. Projektanci liczą gry aby je balansować więc da się zrobić w drugą strone. Bardziej czekam na moment kiedy będzie można grac w unikalne RPG z AI mistrzem gry z którym normalnie rozmawiasz.
Tak, ale projektant może nie wpaść na pewne schematy, to tak jak w szachach, gdzie stockfishe, alphy zero, lile chessy, kompletnie niszczą nasze ludzkie rozumienie gry.

a co do RPGów to już próbowałem w wariancie teksowym z chat gpt 3.5 i nawet się da, krótką sesję pół godzinną zrobić, potem się już gubi :)
3.5 to bardzo ułomne AI. Między nim a 4 jest przepaść a 4 jest przecież w tej branży "stare". Stopień zaawansowania nowoczesnych gier planszowych nie jest duży. Nie jest to liczba możliwości jak w szachach czy go. Tutaj ruchy są bardzo ograniczone. jak najbardziej da się policzyć zwycięstwo tyle, że trzeba to przeliczać co runde więc trzebaby zrobic naprawde duze drzewko procedur.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ