Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Ryu »

Imperial Miners is a light engine-building card game for 1 to 5 players from designer Tim Armstrong (Arcana Rising, Orbis), in which players excavate mines using a clever card activation system. This stand-alone game is set in the popular Imperial Settlers universe and offers beautiful illustrations, easy-to-grasp rules, and satisfying gameplay full of chain reactions and engine-building synergies.

In Imperial Miners, players create their own mines by playing cards into their personal tableau. They start from the surface and develop downward. Each time a card is added to their mine it activates itself and all the cards above it, rewarding a player with satisfying chain reactions and combos. The cards belong to six different factions and offer various strategies. Players mix different factions in their mines to achieve the best results.

While developing their mines, players also advance on progress boards. During setup, 3 out of the 6 available progress boards are randomly chosen for the game. These boards each offer a different strategic focus. Throughout the game, players advance to gain additional bonuses that help them develop their tableaus, activate the synergies between cards, gain victory points, and achieve even more satisfying combos. The combination of progress boards influences strategies and makes the game different each time you play.

Imperial Miners offers impressive replayability thanks to its wide range of different cards and modular progress boards. Players also take turns simultaneously so gameplay is quick and lasts no longer than 45 minutes. The straightforward rules, beautiful artwork, and rewarding engine-building mechanisms make a perfect game for both casual and experienced gamers.

—description from the publisher

https://boardgamegeek.com/boardgame/378 ... ial-miners
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Ryu »

Gra była już prezentowana i pewnie kilku z Was miało już okazję zagrać stąd temat - jaki jest Wasz odbiór?

Mi udało się zagrać wczoraj i kilka zdań napiszę. Oczywiście ocena z punkty mega fana Osadników :)

1. Czas gry - gra jest krótka. W 3 osoby z tłumaczeniem graliśmy chyba z 1h albo coś koło tego dlatego jako fillerek się świetnie sprawdzi.
2. Zasady - poziom skomplikowania zasad jest bardzo niewielki. Owszem, jakieś zasady są ale są na tyle łatwo przyswajalne i proste że po samym tłumaczeniu można już normalnie grać. Nie będzie dopytywania a jeśli już to 1-2 pytania i gra powinna być mega płynna.
3. Wygląd - jest cudnie, cukierkowo i w ogóle ach, och... Dla moich córek będzie jakieś 10/10 ;)
4. Przyjemność z gry - powiedziałbym że super itd ale nie powiem. Widzę jedno zagrożenie. Jeśli siądziemy do tej gry z osobą która lubi przemyśleć w 100% każdy swój ruch, ułożyć idealne combo to w zasadzie możemy sobie włączyć Tytanica i na spokojnie, z przerwą na kawę - oblukać. U nas na szczęście tego nie było ale jakieś tam przestoje były. I z jednej strony to minus (j/w) a z drugiej można zauważyć że jest to gra w której trzeba czasem pomyśleć, wybrać jakąś kartę, najlepiej kartę która da nam od razu wózki (PZ'ty), aktywuje coś fajnego nad nią a ta nad nią itd.
5. Kupić nie kupić? - przy niskiej cenie kupię. Dzieciaki będą zachwycone a ja zagram też z przyjemnością.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Mr_Fisq »

Pojawiło się więcej informacji w języku polskim, w tym instrukcja:
https://sklep.portalgames.pl/wiecej_o_p ... m_imperium
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Mr_Fisq »

I mamy przedsprzedaż od Portalu:
https://sklep.portalgames.pl/podziemne-imperium
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Fojtu »

Czy tylko ja patrząc na okładkę widzę "Podziemne Imperiums" przez mackę na końcu? :lol:
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Malibu »

Wiecie kiedy będą preordery w innych sklepach niż Portalowski?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: khuba »

Malibu pisze: 18 sie 2023, 14:56 Wiecie kiedy będą preordery w innych sklepach niż Portalowski?
Standardowo zaczynaj się tego samego dnia (3trolle już mają).
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: japanczyk »

Jest znana data premiery blizsza niz jesien?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: khuba »

japanczyk pisze: 18 sie 2023, 15:16 Jest znana data premiery blizsza niz jesien?
Wydaje mi się że 18sty październik, ale coś takiego padło w komentarzu na streamie - trzeba poczekać aż się przeprocesuje i będzie można to potwierdzić


Edit: 4ty październik
src:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 18 sie 2023, 15:42 przez khuba, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Wroobel »

Kurde miałem nie kupować już gier w przedsprzedaży żeby się nie przejechać ale w sumie cena kusi :)
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Malibu »

Dragoneye 79,90
Aleplanszówki 85,90 z 6 bonusowymi kartami
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: pcyzm »

Malibu pisze: 18 sie 2023, 15:45 Dragoneye 79,90
Aleplanszówki 85,90 z 6 bonusowymi kartami
Ciekawe czy się AlePlanszowki nie rąbneły bo w sklepiku Portalu jest info: "Tylko u nas - pakiet mini-rozszerzeń
Zamów grę w naszym sklepie i zgarnij pakiet rozszerzeń. Pierwsze to nowa plansza Postępu z torami Biurokracji i Eksploracji, które dokładają swoje do pieca regrywalności. Na drugie składa się 6 kart Kopalni i nowa karta Wydarzeń."

To chyba nie do końca "tylko u nas" by było...
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: eson83 »

pcyzm pisze: 18 sie 2023, 16:37
Malibu pisze: 18 sie 2023, 15:45 Dragoneye 79,90
Aleplanszówki 85,90 z 6 bonusowymi kartami
Ciekawe czy się AlePlanszowki nie rąbneły bo w sklepiku Portalu jest info: "Tylko u nas - pakiet mini-rozszerzeń
Zamów grę w naszym sklepie i zgarnij pakiet rozszerzeń. Pierwsze to nowa plansza Postępu z torami Biurokracji i Eksploracji, które dokładają swoje do pieca regrywalności. Na drugie składa się 6 kart Kopalni i nowa karta Wydarzeń."

To chyba nie do końca "tylko u nas" by było...
W aleplanszowki nie ma dodatkowej planszy "Postępu z torami Biurokracji i Eksploracji", która jest w portalowym sklepie.
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Malibu »

pcyzm pisze: 18 sie 2023, 16:37
Malibu pisze: 18 sie 2023, 15:45 Dragoneye 79,90
Aleplanszówki 85,90 z 6 bonusowymi kartami
Ciekawe czy się AlePlanszowki nie rąbneły bo w sklepiku Portalu jest info: "Tylko u nas - pakiet mini-rozszerzeń
Zamów grę w naszym sklepie i zgarnij pakiet rozszerzeń. Pierwsze to nowa plansza Postępu z torami Biurokracji i Eksploracji, które dokładają swoje do pieca regrywalności. Na drugie składa się 6 kart Kopalni i nowa karta Wydarzeń."

To chyba nie do końca "tylko u nas" by było...
I tutaj właśnie się zastanawiam czy to będzie warte mnie tych 35zl bo w Dragoneye odbiór mam darmowy ;) A i tam jeszcze Trzewik mówił, ze postara się aby dostawa była 3tyg wcześniej niż normalna premiera
Ostatnio zmieniony 18 sie 2023, 17:03 przez Malibu, łącznie zmieniany 1 raz.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Uncle_Grga »

Malibu pisze: 18 sie 2023, 16:42
pcyzm pisze: 18 sie 2023, 16:37
Malibu pisze: 18 sie 2023, 15:45 Dragoneye 79,90
Aleplanszówki 85,90 z 6 bonusowymi kartami
Ciekawe czy się AlePlanszowki nie rąbneły bo w sklepiku Portalu jest info: "Tylko u nas - pakiet mini-rozszerzeń
Zamów grę w naszym sklepie i zgarnij pakiet rozszerzeń. Pierwsze to nowa plansza Postępu z torami Biurokracji i Eksploracji, które dokładają swoje do pieca regrywalności. Na drugie składa się 6 kart Kopalni i nowa karta Wydarzeń."

To chyba nie do końca "tylko u nas" by było...
I tutaj właśnie się zastanawiam czy to będzie warte mnie tych 35zl bo w Dragoneye odbiór mam darmowy ;)
Zasadniczo pobieznie w alelanszowkach też masz darmowy. Tj za złotówkę. Pod warunkiem, że zamówisz do Boardowej. ;)

No ale co Dragoneye, to Dragoneye. Alan z Malzonką to super ludzie, zostawiłem tam fortunę i co do zasady zamawiam u nich, nie porównując cen..

Ps. Żeby nie robić off topu - nie byłem zainteresowany, ale szum marketingowy robi swoje. Ja bardzo cenię uniwersum, a nawet na 51stan się skusiłemi nie narzekam. Tu zostalo tylko Setllers world, bo ponoć mechanika całkiem inna, więc patrzyłem sceptycznie. Tyle, że i czas rozgrywki, i zawartość, familijny target.. i cena w koncu, powodują, że... poczekam na gameplaye i opinie.. i nie wykluczam..
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: evrard »

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie jaki jest rozmiar kart w tych nowych osadnikach? Od razu dobrałbym koszulki.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: khuba »

evrard pisze: 18 sie 2023, 17:09 Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie jaki jest rozmiar kart w tych nowych osadnikach? Od razu dobrałbym koszulki.
Na fb podali 68x68
src:
Spoiler:
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: evrard »

khuba pisze: 18 sie 2023, 17:15
evrard pisze: 18 sie 2023, 17:09 Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie jaki jest rozmiar kart w tych nowych osadnikach? Od razu dobrałbym koszulki.
Na fb podali 68x68:
Sprawdzałem na stronie portalu, BGG i w intrukcji. Facebook... Oczywiście... Dziękuję :D
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Sloth »

khuba pisze: 18 sie 2023, 17:15
evrard pisze: 18 sie 2023, 17:09 Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie jaki jest rozmiar kart w tych nowych osadnikach? Od razu dobrałbym koszulki.
Na fb podali 68x68
src:
Spoiler:
Tylko 68x68 to chyba tylko portalowe. Ja jednak na początek chyba zastosuję 70x70 które posiadam 🤔
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: wajwa »

Bardzo przyjemna gierka , nie wiem czy to przez te karty lekko mi to trąci Gizmosem (który bardzo lubię 8) ) ale jak wspomniałem na wstępie bardzo przyjemne do pogrania do 1h.
Kaliber Family + , ale ofc jest nad czym pomyśleć w swej turze , a comba które daje się stworzyć są megasatysfakcjonujące.
Wrzucam na radar , mocno zastanawiam się nad zakupem ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: eson83 »

A jak w porównaniu do Fantastycznych Fabryk wypada Podziemne Imperium?
Wydaje mi się, że to dość podobne gry - ale mogę się mocno mylić.
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: pcyzm »

Jest świeżutki materiał o grze od The Dice Tower:

Ja tam biere ;)
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: Wroobel »

Ja chyba też. Przekonali mnie :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: jax »

Zero interakcji. Całkowite zero.
Ale na pewno tytuł do sprawdzenia.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Podziemne Imperium / Imperial Miners (Tim Armstrong)

Post autor: walkingdead »

Portal wystartował z przedsprzedażą już:
https://sklep.portalgames.pl/podziemne-imperium.
Premiera na Essen.
ODPOWIEDZ