Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

autopaga pisze: 28 cze 2023, 19:29 Po co zrobiłeś takie grube ścianki?
Większość ścianek to 1.6mm czyli standard u mnie, pojemnik na żetony wrogów, kryształy many i dashboard rundy mają 4.8mm a wieże graczy i szuflady 6.4mm. Są grubsze dlatego, że chciałem dodać trochę klimatu do komponentów, które będą na stole podczas rozgrywki. To był jeden z moich głównych celi tego insertu, zaraz po save mechanizmie i zmniejszenia miejsca zajmowanego na stole. Natomiast te grubsze ścianki zużycia aż tak nie zwiększają (ok. 400g, jest to sporo ale nie aż tak sporo patrząc na całkowite zużycie). Najwięcej filamentu zużywają te wieże i szuflady, można było tutaj zaoszczędzić sporo filamentu robiąc to za pomocą półek, ale to nie było moim celem, chciałem premium ;).

Prawdopodobnie będzie możliwe zejście do ok 2-2.5kg z kilkoma kompromisami jak zastąpienie wieży gracza wieżami postaci (wieża gracza ma tą teksturę cegły i miejsce na 4 szufladę), wywalenie komponentu do zapisu mapy, wywalenie dashboarda rundy.

Tutaj dla osób, które spodziewały się czegoś innego - polecam ten insert, spoko wykonany i potrzeba ok. 1.5kg:
thingiverse

Jak ktoś będzie chętny to w przyszłości będę mógł zrobić wersję LITE i wywalić te cegły, zastąpić dashboard rundy zwykłymi pojemnikami, zastąpić komponent do zapisu mapy zwykłym pojemnikiem na żetony na mapie, dzięki temu odejdzie może nawet 1kg, ale na pewno będzie to trochę latało w pudełku.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Mage Knight Ultimate Edition

Post autor: sortirus »

Lekkie opóźnienie wyszło, ale nadszedł ten dzień - insert do Mage Knight Ultimate Edition dostępny do pobrania:
printables

Cechy:
  • wspiera koszulki Sloyca 70 mikronów,
  • w teorii wspiera pionowe przechowywanie, ale niektóre komponenty (te na wyższych poziomach) mogą trochę latać,
  • wieża gracza - 4 szuflady, pierwsza na zapis jednostek wraz z ich żetonami i kryształami, kart na ręce, kart z opisem umiejętności, karty postaci i ew. umiejętności, druga szuflada na karty w talii i karty odrzucone, trzecia szuflada na żetony poziomu, tarcze oraz zapis kryształów w ekwipunku, czwarta szuflada na żeton gracza, figurkę oraz umiejętności (dodatkowo jeśli wydrukujecie divider można też tutaj przechowywać zdobyte umiejętności),
  • wieża postaci - podobnie jak wyżej tyle że tylko 3 szuflady (odchodzi ta pierwsza do zapisu), szuflady te same co w wieży gracza by móc szybko zamienić szuflady pomiędzy wieżą gracza i wieżą postaci,
  • pojemnik na planszę rundy, tam też jest dwa miejsca na kości (jeden pojemnik wyjmowana dla kości które nie będą brały udziału w grze (w teorii), drugie miejsce na zapis jak i przechowywanie poza grą), wyjmowany pojemnik na zapis umiejętności które są na rynku jak i żetony kolejności graczy, które można schować lub postawić podczas gry,
  • zapis mapy - a dokładniej wszystkich żetonów, które na danym kaflu są, jest miejsce na 18 kafli, więc można wszystkie kafle tam schować, których używamy podczas rozgrywki,
  • oddzielne pojemniki na kryształy i żetony,
  • oddzielne pojemniki na każdy deck kart (oprócz kart opisu, taktyk, te mają wspólny pojemnik, ale możemy je rozdzielić za pomocą plastikowych kart)
Dzięki temu insertowi setup jak i zapis i wczytanie gry powinno zająć 15 minut gdy pierwszy raz korzystamy z insertu, natomiast potem jak już każdy z graczy umie z tego insertu korzystać setup powinien zająć mniej niż 10 minut.

Wymagania:
  • około 3200g filamentu lub 2400g przy biedniejszej wersji,
  • łóżko minimum 196mm x 124mm.
  • 50 6mm x 3mm magnesów (nie są wymagane, zabezpieczają trochę szuflady jak i fajnie się je zamyka.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • zapis mapy jeśli nie będzie spełniał swojej roli zostanie zmieniony lub wyrzucony,
  • zapis miast i żetonów - chcę dodać do tego trochę użyteczności podczas gry, by miasta z żetonami potworów zajmowały mniej miejsca, ale nie miałem póki co pomysłu na to,
  • pojemnik na żetony frakcji, na żetony miejsc na mapie (cmentarzyska itd.) być może połącze w jedno i dopasuje bardziej do insertu, by to nie latało aż tak w pudełku.
Plany na przyszłość:
Krótkie podsumowanie co się zmieniło od tamtego tygodnia - pojawiło się Scythe, Legendary Box, widziałem kilka insertów na thingiverse które są bardzo fajne, więc być może wgl nie będę robić do niego insertu, ale mam kilka pomysłów które mogłyby jeszcze bardziej przyspieszyć rozstawianie gry. Muszę je dokładniej przejrzeć, przeczytać instrukcje i być może zacznę coś działać a dokończę dopiero jak zagram.


Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Ostatnia notka co do wersji LITE tego insertu - byłby ktoś zainteresowany? Myślę że uda mi się zejść do 1800-2200g, ale haczyk jest taki że nie będę testować, więc może być więcej luzu mimo dodania przeze mnie jakichś wypełniaczy.
Teraz obecnie w wersji 2400g też jest sporo luzu, ale myślę że można to łatwo załatać np. fabrycznym insertem.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Scythe Legendary Box

Post autor: sortirus »

Dawno mnie tu nie było, nie dlatego że porzuciłem tworzenie insertów (podejrzewam że dopóki gram w gry planszowe to będę je tworzyć), ale z kilku innych powodów. Przede wszystkim - drukarka się zepsuła i musiałem kilka części do niej zamówić. Dodatkowo wiadomo wakacje i wyjazdy, ale też trochę niepotrzebnie po Mage Knight rzuciłem się na kolejne duże wyzwanie - Scythe Legendary Box i to trochę mnie wymęczyło. No ale przechodząc do rzeczy - insert:
printables

Cechy:
  • wspiera koszulki Sloyca 70 mikronów,
  • wspiera pionowe przechowywanie,
  • mieści wszystkie dodatki, także planszę modularną(i tak, razem ze zwykłą planszą jak i rozszerzeniem). Jedyne czego może nie mieścić to metalowych mechów (ale nie jestem pewien bo ich z oczywistych względów nie mam),
  • każda frakcja ma swoje pudełko, z miejscem na wszystkie rzeczy danej frakcji jak i ewentualne rzeczy z Fenrisa,
  • jedno pudełko na wszystkie żetony z fenrisa, szybciej można wszystko znaleźć,
  • holder na karty walki, który wystarczy wyjąć i położyć na planszy, ma też specjalne miejsce na odrzucone karty,
  • modularność tak zaprojektowana, by móc mało grane frakcje bądź fenrisa wrzucić na spód pudełka (lub na górę w przeciwnym wypadku), dzięki czemu przyspieszymy jeszcze bardziej setup tej gry.
Dzięki temu insertowi setup powinien zająć około 3 minuty po obeznaniu się z insertem.

Wymagania:
  • około 2350g filamentu - walczyłem by zejść poniżej 2kg, ale walkę przegrałem,
  • łóżko minimum 188mm x 143mm.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • nie podoba mi się że niektóre żetony z fenrisa są ciężkie do wyjęcia bez wprawy, więc w przyszłości to przemodeluje,
  • nie podoba mi się pojemnik na żetony eksploracji, ale nie miałem pomysłu gdzie je wcisnąć.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • pracuję obecnie nad Era: Medieval Age, ale ten insert nie pojawi się zbyt szybko. Biję się z moimi pomysłami i przez to długo to trwa. Chcę przede wszystkim pójść w wysokość pojemników a nie szerokość/długość, gdyż chcę by zajmowały one jak najmniej miejsca na stole jak i było wyraźnie widoczne dla wszystkich ile budynków danego typu zostało,
  • Eclipse: Second Dawn- po wyjściu i dostaniu dodatków chcę porzucić genialny insert od wydawcy. Planuję nowy insert dostosować tak, by zmieścić nowe rasy. Jeśli plotki (lub potwierdzone info, sam nie wiem) się potwierdzą o trójwarstwowych planszach chce by i one się zmieściły w pudełku od podstawki jak i przyszłe trójwarstwowe plansze do frakcji z podstawki. Kolejną rzeczą, którą chcę wziąć pod uwagę to zmniejszenie pożeranego miejsca na stole przez tą grę. Czy to się wszystko uda? Zobaczymy ;),
  • Zamki Burgundii SE - przede wszystkim chcę zmieścić matę jak i akrylowe hexy i tokeny, ale też pomyślę o tym czy można by dodać jakieś ulepszenia.
  • wypadły z planów Miasteczka (Tiny Towns) z racji że wylądowały na sprzedaż.
  • Gutenberg spadł do odległych planów.
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Takie pytanie do osób śledzących post - czekacie na jakiś insert ode mnie w szczególności?
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Marcin Dj
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2023, 12:40

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: Marcin Dj »

Może przeoczyłem informację, ale w jakim programie projektujesz te inserty?
Ogólnie kawał dobrej roboty!
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

Marcin Dj pisze: 15 paź 2023, 12:42 Może przeoczyłem informację, ale w jakim programie projektujesz te inserty?
Ogólnie kawał dobrej roboty!
Dzięki ;). Projektuję w Blenderze ;).
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Era: Medieval Age

Post autor: sortirus »

Powracam po kolejnej dłuższej przerwie. Teraz myślę że ogólnie inserty będą pojawiać się raz na 1-2 miesiące, słabo stoję z czasem.

Dzisiaj na tapetę wchodzi Era:Medieval Age wraz z dodatkiem Rivers & Roads:
printables

Cechy:
  • budynki pogrupowane kolorystycznie, te z kostkami mają jeden pojemnik mieszczący je i kostki,
  • wspiera pionowe przechowywanie - niektóre budynki mogą niestety latać, ale latać w swoich pojemnikach, nie po pudełku,
  • dice tray wyglądowo przypominający zamek - zostało trochę miejsca które chciałem wypełnić collector setami, ale nie mogłem ich nigdzie znaleźć, więc na ten moment dodałem wypełniacz by nic w pudełku nie latało. Wypełniacz to coś w stylu dice traya, tak by kostki nam nie latały po stole.
Dzięki temu insertowi setup powinien zająć około 3 minuty po obeznaniu się z insertem.

Wymagania:
  • około 1200g filamentu,
  • łóżko minimum 168mm x 134mm.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • jak uda się dorwać collector sety to dodam pojemniki na nie, prawdopodobnie albo wejdą w środek dice tray'i albo je zastąpią.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Zamki Burgundii SE - zaczynam powoli pracę nad tym insertem. Oprócz rzeczy oczywistych czyli zmieszczenie akrylowych hexów, tokenów chcę też zmieścić matę. Na początku myślałem, że tylko część insertu będę musiał zastąpić ale prawdopodobnie jednak całość. Z plusów - będę mógł tak to zoptymalizować by jeszcze bardziej zmniejszyć setup.
  • Eclipse: Second Dawn - też zaczynam już powoli coś tutaj działać. Czemu razem z zamkami? Bo Zamki niestety są dosyć nudnym projektem, nie ma tam większych wyzwań. W eclipse będzie jedno ciekawe wyzwanie od którego chcę zacząć - zastąpienie pojemników frakcji, tak by zmieścić 4 na jednym poziomie, dodatkowo chciałbym by pokrywka nie była uciążliwa i by łatwo można było się dostać do statków bez potrzeby wykładania ich na stół / wykładania pokrywki obok pojemnika.
  • Uczta dla Odyna - wejdzie po zamkach, tutaj widziałem że jest kilka fajnych insertów i myślałem czy nie odpuścić projektowania własnego, ale mam kilka usprawnień które chciałbym zastosować, m.in pojemniki na żetony tak samo jak te standardowe ale podzielone na 2 sektory, jeden dla pomarańczowych / czerwonych, drugi dla zielonych / niebieskich. Myślę że z takimi przedziałami jak ludzie robią, czyli ładnie uporządkowane żetony - zbyt dużo czasu się marnuje na odłożenie / wzięcie żetonu. Dodatkowo myślę nad rozwiązaniem z Frostpunk'a - pojemnik integrujący w siebie planszę z szarymi żetonami, aby co rozgrywkę tego nie układać. W międzyczasie może jeszcze wpadne na kilka innych pomysłów.
  • Barrage - wszystkie dodatki zebrane, te z KSa zamówione ale myślę że na nie czekać nie będę, zacznę po Uczcie projektować insert. Oczywiście moim celem będzie pomieszczenie wszystkiego, ale raczej nie jest to możliwe, więc prawdopodobnie albo w podstawce zmieszczę Projekt Leegwatera + Afera na Nilu albo wszystko oprócz map (i ewentualnie planszetek) w podstawce a mapy pójdą do innego pudełka.
  • Miasteczka (Tiny Towns) jednak powróciły, ale do dalekich planów, zdecydowałem się że zostaną w kolekcji.
  • Ocaleni wypadły z planów i niedługo mam nadzieje że też z kolekcji.
Dodatkowo niedługo może dojdą gry takie jak Cloudspire, Anunnaki BB, BRW:Rebirth i mogą namieszać trochę na liście planów (+ w sumie dodatek do Arnaka).

Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Zamki Burgundii SE

Post autor: sortirus »

Ciekawe czy ktoś się spodziewał, że w tym roku a co dopiero w tym tygodniu pojawi się nowy insert, sam się nie spodziewałem że tak mega szybko pójdzie :D. Niecały tydzień spędzony na designie i drukowaniu i gotowe. Przed Wami insert do Zamków Burgundii Edycji Specjalnej:
printables

Cechy:
  • wspiera akrylowe hexy, tokeny jak i matę! (niestety może nie zmieścić hexów ze stickerami, jak dojdzie forumowa zbiórka ze stickerami to będę coś z tym kombinował),
  • wspiera pionowe przechowywanie - przy poziomym jest lekki lid lift, ale to z racji tego że woreczki z hexami wypychają trochę pokrywkę, jeśli pudełko będzie postawione pionowo pomiędzy innymi grami lub jakaś inna gra na nim - nie powinno być lid liftu,
  • z racji wsparcia i przeznaczenia tego insertu głównie pod matę - dołączyłem wypełniacze, by móc położyć planszę na samym dole pudełka,
  • oddzielne pojemniki na hexy i tokeny (w tym wyjmowany dodatkowy pojemnik na żetony punktów bonusowych), tarcze i bonusowe żetony do winnic, karty, pionki i kostki gracza, zamki.
Dzięki temu insertowi setup powinien zająć około 3 minuty po obeznaniu się z insertem.

Wymagania:
  • około 1100g filamentu,
  • łóżko minimum 210mm x 200mm.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • jak dotrą stickery - prawdopodobnie będę przerabiał cały drugi poziom insertu by zmieścić hexy z naklejkami.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Uczta dla Odyna - w kolejnym tygodniu prawdopodobnie zacznę prace.
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: autopaga »

Nie drukujesz siatek na planszetki gracza w poprawnej skali? Ja niestety mam za małe łóżko.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

autopaga pisze: 18 lis 2023, 00:11 Nie drukujesz siatek na planszetki gracza w poprawnej skali? Ja niestety mam za małe łóżko.
Do jakiego Insertu się odwolujesz? Nie do końca wiem o jakie planszetki gracza chodzi, żadnych takich jeszcze nie załączyłem w insercie, a jeśli chodzi o pojemniki na te planszetki załączone w grze to skala, przynajmniej u mnie jest 1:1. Jeśli chodzi o Zamki Burgundii to pojemnik jest podzielony na 2 części, które można skleić. Być może pliki zostały zepsute przez printables lub jakiś slicer i wymiary są większe / mniejsze niż powinny, nie we wszystkich podałem wymiary ale nigdy nie są większe niż 2200 (ewentualnie kilka/-naście większe, ale nie większe niż 2300 bo więcej nie zmieszczę na mojej drukarce). Skali w slicerze nigdy nie zmieniam. Jak coś nie pasuje pod względem wymiarów to daj znać, sprawdzę i zaktualizuje i ew. wyślę na priv jeśli to jakaś inna edycja z innymi wymiarami ;). Lub mogę podać wymiary poszczególnych komponentów ;)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2023, 00:43 przez sortirus, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: autopaga »

do Zamków Burgundii. No to też nie zmieścisz 260 ma dłuższy bok.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

autopaga pisze: 18 lis 2023, 00:42 do Zamków Burgundii. No to też nie zmieścisz 260 ma dłuższy bok.
Chodzi o planszetki winnic? Są 2 pliki, jeden Vine_Boards_and_Market_Holder_Left i Vine_Boards_and_Market_Holder_Right które można skleić. Do planszetki hrabstwa nie ma żadnych pojemników, leżą luźno na drugiej warstwie Insertu (nie licząc wypełniaczy na samym dole).
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

autopaga pisze: 18 lis 2023, 00:42 do Zamków Burgundii. No to też nie zmieścisz 260 ma dłuższy bok.
Sprawdziłem Vine_Boards_and_Market_Holder_Right, Vine_Boards_and_Market_Holder_Left i Duches_Holder i jest poniżej 212mm (podałem błędny wymiar maksymalny 210mm), pobrałem z printables i sprawdziłem w Cura.

Duches_Holder: 212 x 200 x 36
Vine_Boards_and_Market_Holder_Right: 135 x 191.2 x 40.8
Vine_Boards_and_Market_Holder_Left: 135 x 191.2 x 40.8

Jakiego sliceru używasz? Może masz jakąś skalę defaultową błędną ustawioną (aczkolwiek na innych slicerach się nie znam).
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: autopaga »

Kompletnie nie chodzi o insert tylko o siatkę hexową którą się nakłada na te cienkie planszetki. Jest źle wyskalowana.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

Ona nie jest do planszetek, jej używam tylko po to by oszczędzić trochę filamentu i jednocześnie nie tracić jakoś mega na wytrzymałości, przez to jest ona tylko użyta jako podłoga pojemników.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

Nieważne, nie ogarnąłem 😂, chodzi o te cienkie półprzezroczyste plastikowe siatki które idą na plansze hrabstw (powiedzmy że tak się to nazywa :D )? U mnie mają takie same wymiary jak plansze hrabstw, Je trzeba pod odpowiednim kątem ułożyć, one wystają dosyć sporo (te 4-5cm, tak samo jak plansze hrabstw) z racji że są umieszczone pod kątem, ale to była jedyna opcja by je zmieścić (no może nie jedyna, mogłem podzielić ten "pojemnik" / " Holder" na dwie / cztery części by objąć je w całości, ale postanowiłem pójść "na łatwiznę ", niekoniecznie pod względem designu ale pod względem druku. Dalej one pod odpowiednim kątem powinny się zmieścić w tym "holderze", tak jak na zdjęciu.

A jeśli chodzi jeszcze o inną rzecz, czyli wydruk własnych siatek zamiast tych załączonych - też z racji małego łóżka nie dam rady ich wydrukować, ale też nie mam takiej potrzeby, nie przeszkadza mi że są lekko niedopasowane.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Uczta dla Odyna

Post autor: sortirus »

Coś tempo mi niezłe wskoczyło :D. Kolejny insert, tym razem do Uczty dla Odyna:
printables

Cechy:
  • wspiera oczywiście dodatek Norwegowie oraz mini dodatki, które wyszły u nas razem z grą podstawową,
  • 4 pojemniki na dobra - niestety nie udało się zrobić mojego planu, czyli zwykłe pojemniki jak na surowce, za mało miejsca, ale za to są pokrywki, więc nic nie powinno się wysypać,
  • pojemnik na statki - nie trzeba ich ustawiać co rozgrywkę,
  • pojemniki na budynki, które można ustawiać na sobie, dzięki czemu można trochę miejsca zaoszczędzić na stole.
Dzięki temu insertowi setup powinien zająć około 3 minuty po obeznaniu się z insertem.

Jak widać w tym insercie jest nowy system pokrywek, zarówno ułatwia mi to design jak i całościowo pojemnik jest o te 3.2mm niższy, co może wydawać się że nie jest dużo, ale jak są 3 poziomy insertu już się robi prawie centymetr ;). A i dodatkowo pokrywkę można wsunąć też na dole pojemnika - sposób na przechowywanie ich podczas rozgrywki.

Wymagania:
  • około 1050g filamentu,
  • łóżko minimum 200mm x 130mm.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • być może dodam jakiś lepszy pojemnik na szare surowce.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Barrage - prace rozpoczęte, na pewno chce zmieścić Projekt Leegwatera, Aferę na Nilu, drewniane koła i promo dyrektorów. Może też się uda Kolorado, ale nie obiecuje. Póki co robię pojemniki do tych 2 dodatków które mam.
  • Nidavellir - wypadł z planów, prawdopodobnie na sprzedaż pójdzie.
  • Circadians: Ład Chaosu - zacznę prawdopodobnie po Barrage, w kolejnym tygodniu powinna do mnie przyjść, więc jak szybko pójdzie z Barrage - zacznę nad tym pracę jeszcze w tym roku.
  • Anunnaki - zacznę prawdopodobnie po Circadians, dużo miejsca w pudełku więc spore pole do popisu ;). Jest natomiast jedno ale - gra bardzo mi przypadła do gustu, ale mam kilka innych 4x (lub pseudo 4x czy 3.5x), które mogą spowodować, że jednak wstrzymam się z tym insertem. Nie pomaga też fakt, że pudło ogromne i zajmuje miejsce 2-3 planszówek. Więc na tą chwilę ta planszówka jest na liście planów, ale może spaść do odległych czy wgl wypaść z planów, tym bardziej że w grudniu wpadnie też Hegemony i dodatek do Arnaka na półkę.
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Barrage z wieloma dodatkami

Post autor: sortirus »

Dzisiaj wpada insert do gry, która była w planach od dłuższego czasu. Od dłuższego, bo pierwszy raz zagrałem na początku tego roku i odbiłem się od niej mocno, miała iść na sprzedaż po wakacjach ale jednak zagraliśmy drugi raz i okazało się, że w styczniu po prostu nie byłem na nią gotowy :D. Insert do Barrage:
printables

Cechy:
  • wspiera Aferę na Nilu oraz Projekt Leeghwatera,
  • miejsce przygotowane na: promo dyrektorów A-E, drewniane koła, metalowe monety, Geological Factor i ... Colorado! Miejsce przygotowałem, ale nie jestem pewien czy wszystko wejdzie w obecnej konfiguracji (najbardziej się obawiam Geological Factor, na inne komponenty które się powtarzają jest przygotowane miejsce). Wiem natomiast że wszystko da radę zmieścić (bez podniesienia pokrywy lub z minimalnym 1-2mm) i jeśli coś nie wejdzie - będę wprowadzać zmiany jak tylko wszystko przyjdzie.
  • 5 pojemników na komponenty dla gracza - wszystkie komponenty w jednym pojemniku, tak by przyspieszyć setup,
  • 3 pojemniki na technologie, kontrakty i zagraniczne zlecenia - nie trzeba ich sortować i ustawiać co rozgrywkę, wystarczy wyjąć i położyć,
  • 2 pojemniki na surowce i monety - musiałem niestety połączyć betoniarki z koparkami a monety wrzucić do jednego małego pojemnika.
Dzięki temu insertowi setup powinien zająć około 3 minuty po obeznaniu się z insertem.

Niestety z racji braku miejsca kilka komponentów, takich jak dyrektorzy, budynki, kafle przygotowania są bez pojemników, ale jest też plus z tej racji - zaoszczędzony filament ;). Jest to też insert trochę WIP, bo dopiero w kolejnym roku dowiem się czy wszystko się mieści i czy nie trzeba czegoś przerobić (prawdopodobnie będę musiał przerobić Tokens_Tiles_Holder albo dodać nowy pojemnik na geological factor, który będzie obok planszy korporacji, tam jest jeszcze wolne miejsce). Podejrzewam, że dałoby radę jeszcze tutaj dodać Duel lub rozszerzenie dla 5 gracza z niewielkim lid liftem, ale rozszerzenia dla 5 gracza nie zamierzam kupować a Duel nie wiem czy u mnie nie pójdzie na sprzedaż od razu jak przyjdzie (lub będzie w osobnym pudełku). Dodatkowo by to wszystko upchnąć musiałbym projektować ten insert pewnie kilkanaście tygodni, tak by wykorzystać każdy mm pudełka a na to niestety nie mam i chęci i czasu (ale kto wie, może się coś u mnie zmieni i postanowię wrzucić jeszcze Duel'a).

Wymagania:
  • około 690g filamentu,
  • łóżko minimum 216mm x 94mm (tu najwięcej zajmuje Tokens_Tiles_Holder, rozdzielając go na 2 pojemniki możnaby zmniejszyć wymagania do ok. 150mm x 94mm).
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • prawie pewnym jest redesign Tokens_Tiles_Holder, inne komponenty powinny wejść bez problemu, chyba że zmienią rozmiar Productive Tiles i Bridge tiles - przyjąłem że będą w rozmiarze Irrigation Tiles). W najgorszym wypadku jeśli będzie znaczący lid lift (a nie powinno być, bo zostawiłem 1cm na planszę i instrukcję) to będę próbował temu zaradzić. Dodatkowo nie wiem czy monety się pomieszczą, więc być może Coins Holder też zmienię.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Circadians: Ład Chaosu - powinienem dostać ją w piątek lub w kolejnym tygodniu bo zamówiłem razem z Hegemony. Zacznę pewnie powoli dłubać w kolejnym tygodniu, a rozpędzę się po 1 rozgrywce.
  • Zaginiona wyspa Arnak - z racji że na thingiverse i na printables nikt nie kwapi się by przystosować inserty pod nowy dodatek - siądę do tego po Circadians. Spróbuję zrobić też klimatyczny insert jak pewien legendarny z thingiverse.
  • Eclipse: Second Dawn - wcześniej nie miałem czasu, bo nie potrzebowałem przerwy od uczty i barrage, teraz mam wymuszoną przerwę więc siądę do tego i przez te kilka dni pomajsterkuje. Mój cel się nie zmienił - chcę zmieścić frakcje z dodatku, komponenty z fanowskich dodatków i spróbować przygotować pudełko pod plansze trzywarstwowe o ile takie wyjdą.
  • Anunnaki - czeka na drugą rozgrywkę, by wyklarować czy będzie warta zostawienia w kolekcji i robienia insertu czy nie. Póki co spada do odległych planów, bo insert dołączony do gry nie jest aż tak tragiczny.
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Circadians: Ład Chaosu

Post autor: sortirus »

Insert do Circadians: Ład Chaosu:
printables

Cechy:
  • wspiera dodatek Heroldowie,
  • "organizer" do pudełka frakcji - w cudzysłowie bo organizer to za dużo powiedziane, jedyne co organizuje to herosów i kafle akcji,
  • dwupoziomowy pojemnik na surowce,
  • pojemnik na pozostałe żetony,
  • bazy pod żetony herosów - te z podstawki niestety uszkadzają żetony i dowiedziałem się dopiero o tym po fakcie. Moje powinny te uszkodzenia zakryć (prawie, być może zabraknie ten milimetr by zakryć w pełni, jak ktoś chce może sobie je przeskalować w górę w slicerze. Ja nie chciałem by były one toporne i zabierały sporo miejsca).
Ten insert nie wpływa znacząco na zmniejszenie setupu, może zaoszczędzi te kilka sekund, które trzeba poświęcić na wyjęcie żetonów i surowców z woreczków.

Nie chciałem rezygnować z tych kartonowych pojemników, bo są moim zdaniem ładne i szkoda było mi je wyrzucać. Próbowałem wszystko zorganizować jak to przeważnie robię w moich insertach, ale brakowało miejsca (przede wszystkim chciałem by meeple dalej były luzem w pojemniku a nie ładnie uporządkowane, by przyspieszyć setup / teardown, ale ciężko było to osiągnąć bez wprowadzania podniesienia się pokrywy. Prawdopodobnie kiedyś powrócę do tego designu, albo gdy wyjdą nowe dodatki albo jak wpadnę na lepszy pomysł jak to zorganizować. Teraz zabrakło mi chęci na szukanie pomysłu przez kolejne kilka tygodni.

Wymagania:
  • około 210g filamentu,
  • łóżko minimum 915mm x 852mm.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • tak jak wspomniałem - lepsze organizery frakcji i w sumie tyle.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Zaginiona wyspa Arnak - prace zaczynam w tym tygodniu. Na pierwszy ogień spróbuję zrobić remix popularnego i genialnego insertu od Unserfamily. Jak to się nie uda - spróbuję swoich sił tworząc klimatyczne pojemniki, ale też nie chcę nad tym spędzać miesięcy, więc być może finalnie będzie to prosty insert.
  • Hegemony - dalej czeka na pierwszą rozgrywkę, ale jak podejdzie to i insert będzie, po Arnaku ;).
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

Siemka! Dzisiaj żadnego insertu nie będzie, natomiast chcę przekazać kilka informacji.
  1. W nowym roku startować będę ze sklepem. Dalej projekty moich insertów będą za darmo (z wyjątkiem insertów premium, które mam w planach w dalszej przyszłości wdrożyć, premium czyli klimatyczne inserty z teksturami, ozdobami. Funkcjonalna część pozostanie za darmo.). Planuję dopiero wystartować w trzecim lub czwartym kwartale, po przygotowaniu strony jak i zakupie nowej drukarki, natomiast piszę o tym teraz gdyż już od stycznia oficjalnie mogę świadczyć usługi wydruku moich insertów (i tylko moich) z kilkoma uwagami:
    • poniższy podpunkt prawdopodobnie Was lekko odstraszy, ale wolę być transparentny. Na samym starcie chcę powiedzieć, że inserty będą w pełni fukcjonalne i wytrzymałe, mogą po prostu przy przyglądnięciu się wyglądać lekko nieatrakcyjnie,
    • wydruki nie będą idealne - jak to z drukarki 3d, mogą zdarzyć się artefakty (w stylu małych dziurek czy nadmiernego materiału, który w niektórych przypadkach będę musiał spiłować, przez to pojemniki mogą być lekko porysowane czy też "nitek", których nie zdołam z racji czasu usunąć). Zdjęcia przykładowych skaz które mogą wystąpić mogę wysłać przed zakupem na priv,
    • czas oczekiwania zależy od ilości zamówień - średni czas druku insertu to 2-3 dni, + dostawa więc wychodzi 5 dni roboczych. Jeśli są już zamówienia w kolejce - obecnie nie drukuje na zapas, więc może to zająć kilkanaście dni, o czym będę informować,
    • koszt - 0.09 * zużycie filamentu w gramach (jeśli insert waży 1kg to będzie to 0.09 * 1000g = 90zł, drukuje czarnym filamentem PETG devil design, natomiast na privie możemy uzgodnić inny kolor, ale czas oczekiwania może być wyższy z racji oczekiwania na przyjście danego koloru tego filamentu + koszt może być wyższy z racji wyższej ceny filamentu) + 40zł (za mój wkład własny + ewentualne fail printy) + koszty wysyłki (przyjmijmy 20zł średnio) = 150zł za insert, który waży 1kg - to jest średni koszt, natomiast jak najbardziej istnieje możliwość negocjacji, w wielu insertach nie zastosowałem jeszcze metod zmniejszania ilości filamentu potrzebnego do wydruku, więc finalnie może to wyjść taniej o te 10-20zł, proszę o priv,
    • modyfikacje insertu - tu obecnie wchodzi tylko w grę zmniejszenie filamentu uzgodnione po negocjacjach. Takie modyfikacje są oczywiście darmowe, z racji że sam z chęcią zmniejszę ilość konsumowanego filamentu z racji przyszłych zamówień i możliwości obniżenia ceny, natomiast trzeba liczyć się z tym, że czas oczekiwania może się zwiększyć jak i finalna modyfikacja może nie być możliwa lub zaoszczędzić co najwyżej kilka złotych,
    • zakup - jeśli czas wydruku wynosi mniej niż 2 dni mogę wystawić ofertę na olx, w przeciwnym wypadku przelew / blik z góry,
    • odbiór osobisty - kraków, rondo mogilskie, tauron arena, rondo grzegórzeckie,
    • gwarancja lepszej ceny przed wystartowaniem sklepu - jej nie mogę zagwarantować, mimo że wydruki w przyszłym sklepie z racji nowej drukarki powinny być lepszej jakości. Być może w przyszłości jak sklep wystartuje - będzie drożej, być może taniej. Wszystko zależy od popytu, ceny filamentu jak i rozwoju moich umiejętności w kwestii oszczędzania filamentu bez utraty na wytrzymałości wydruku,
  2. Osoby zainteresowane wydrukiem moich insertów - proszę o priv. Przypominam tylko o tym, że dopiero będę w stanie zacząć wydruk na początku stycznia + proszę wziąć pod uwagę powyższe uwagi. Dla administracji - żeby nie było, że używam tego wątku do sprzedaży :D, więcej informacji odnośnie sklepu itd. będzie przekazywana w innym wątku, który jak już stworzę - umieszczę w kolejnym poście link. Jeszcze raz dobitnie proszę wszystkich o nie umieszczanie postów związanych z ewentualnym kupnem czy zainteresowaniem takim kupnem w tym wątku - pisać priv ;).
  3. insert do Zaginionej Wyspy Arnak z 2 dodatkami - tutaj się trochę przeliczyłem zarówno z moimi umiejętnościami jak i miejscem dostępnym w pudełku. Niestety nie będzie wersji "deluxe", nie dodam żadnych znaczących upiększeń i szczerze mówiąc wątpię by się dało bez podniesienia wieczka pudełka (a tego chcę uniknąć). Obecnie ok. 50% insertu gotowe, więc spora szansa że pojawi się w kolejnym tygodniu. O ile niektóre moje inserty mają szanse wspierać inne koszulki, ten będzie działać tylko i wyłącznie z koszulkami 70 micron (albo mniej).
  4. Kolejny rok - inserty niestety znacząco zwolnią do czasu otworzenia sklepu (chyba że wspomożecie ze swoimi zamówieniami ;) ). W takich głównych planach jest Hegemony i w sumie tyle, nad Eclipse będę pracować natomiast i tak będę musiał poczekać na dodatki + fanowskie dodatki. W planach jest jeszcze Anunnaki, ale muszę jeszcze z 2-3 partie zagrać by się dowiedzieć, czy jest na niego miejsce w kolekcji. W kolejnym roku mam w planach kupowanie 1 planszówki na miesiąc + ewentualne superokazje czy zamówienia zbiorowe (co już uskuteczniłem w Q4 2023), natomiast z racji że plany insertowe powoli się kończą to mogę zdradzić, że kolejne moje zakupy to prawdopodobnie Władcy Ziemi oraz Apiary, więc dla nich prawdopodobnie insert powstanie (o ile się przyjmą :lol: ).
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: Golfang »

sortirus pisze: 17 gru 2023, 10:09 [*]W nowym roku startować będę ze sklepem. Dalej projekty moich insertów będą za darmo (z wyjątkiem insertów premium, które mam w planach w dalszej przyszłości wdrożyć, premium czyli klimatyczne inserty z teksturami, ozdobami. Funkcjonalna część pozostanie za darmo.). Planuję dopiero wystartować w trzecim lub czwartym kwartale, po przygotowaniu strony jak i zakupie nowej drukarki, natomiast piszę o tym teraz gdyż już od stycznia oficjalnie mogę świadczyć usługi wydruku moich insertów...
Życzę Ci powodzenia i bardzo szanuję decyzję o dalszym udostępnianiu insertów za darmo do własnoręcznego wydruku!
----------------
10% flamberg.com.pl
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Zaginiona wyspa Arnak z 2 dodatkami

Post autor: sortirus »

Dzisiaj wpada zapowiadany insert do Arnaka, taki prezent świąteczny ode mnie dla Was :D:
printables

Cechy:
  • wspiera dodatek Przywódcy Ekspedycji oraz najnowszy Poszukiwania Ekspedycji,
  • wspiera koszulki 70 micron (i tylko te, pojemniki na karty są mega dopasowane, tak że trzeba lekko docisnąć karty by wszystkie włożyć),
  • pionowe przechowywanie,
  • pojemniki na asystentów, wykopaliska poziomu 1 i 2, strażników, kafle świątyń - wystarczy wyjąć je z pudełka i postawić na planszy,
  • 5 mini pojemników na surowce - mini bo miejsca mi zaczęło brakować, natomiast wszystko mimo wszystko się mieści, być może nawet zmieszczą się jakieś ulepszone monety, kompasy,
  • jeden pojemnik na wszystkie żetony liderów - tak by przyspieszyć znalezienie czegoś,
  • jeden pojemnik na wszystkie żetony setupu + księżycowe laski (czy jak to tam się nazywa w polskiej wersji), jest też miejsce na wydrukowane / customowe z etsy,
  • jeden pojemnik na wszystkie meeple - powinny wejść z naklejkami, natomiast jeden z nich (np. szary) będzie trzeba wrzucić do lup i książek. Co do lup i książek - powinny się tu zmieścić ulepszone jeśli ktoś drukował czy kupił na etsy,
  • kilka pojemników na karty - strachu, artefaktów czy przedmiotów można wyjąć i położyć na planszy. Jest tylko 1 wspólny - cele kampanii i karty podstawowych liderów wchodzą do jednego pojemnika.
Jeszcze nie testowałem jak to wygląda z setupem, ale podejrzewam że poniżej 5 minut można wszystko rozłożyć i złożyć, tym bardziej że plansze główne są na górze, potem pojemniki, plansze postaci na dole, tak by wszystkich nie wyjmować z pudełka.

Ogólnie nie jestem w pełni zadowolony z tego insertu, nie mam jeszcze strategii wypracowanej do różnej wielkości plansz - jest to uciążliwe gdy chcę je umieścić na dole (a przeważnie chcę, by ich wszystkich nie wyjmować). Przez to powstało sporo luk, które jakoś mnie kolą w oczy :D. Dodatkowo jest te 1-2mm lid liftu, natomiast nie jest to widoczne (o ile wgl ten lid lift jest) jak Arnak jest pomiędzy innymi grami na półce.

Wymagania:
  • około 580g filamentu - tu ciekawa kwestia, z racji że drukowałem z minimum 2x każdy komponent to myślałem że wyjdzie więcej :D, ale nowe techniki oszczędzania filamentu jak widać działają,
  • łóżko minimum 141mm x 112mm.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • jak kiedyś odnajdę lepszy sposób na te nieregularne plansze - prawdopodobnie połowa insertu zostanie przearanżowana, tak by wszystko było bardziej dopasowane i uniknąć ten lid lift.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Hegemony - oj insert będzie i to będzie pierwszy insert nad którym zacznę pracować w nowym roku, prawdopodobnie wpadnie jeszcze w styczniu, może nawet w pierwszej połowie. Genialna gra, ale długo trwa i potrzeba sporo usprawnień, by chociaż setup zredukować, a jak miejsca zostanie to i na samą rozgrywkę mam kilka pomysłów.
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Na koniec pozostaje mi Wam życzyć - Wesołych Świąt i Hucznego Sylwestra, bo w tym roku już żaden insert na 100% nie wpadnie, mimo że czasu mam aż nadto, ale drukarka w innym mieście ;)
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Hegemony

Post autor: sortirus »

Nowy rok zaczynamy z Hegemony:
printables

Cechy:
  • wspiera dodatek Kryzys i Kontrola oraz Wydarzenia Historyczne,
  • wspiera koszulki 70 micron,
  • pionowe przechowywanie,
  • oddzielne pojemniki dla danych klas - wszystko w jednym pojemniku, w niektórych przypadkach więcej niż wszystko - magazyny, zębatki, pracownicy i kilka innych przypisałem do klas, mimo że niektóre z nich są ogólne. Niestety miejsca brakowało, więc musiałem je gdzieś wrzucić - proponuje albo dać je na środek stołu albo niech osoba grająca np. kapitalistami będzie odpowiedzialna za magazyny i zębatki, klasą średnią za wysokich roboli itd.,
  • 4 pojemniki na karty klasowe - na górze karty akcji, na dole przedsiębiorstwa (z wyjątkiem państwa - na dole dla niego są zarówno przedsiębiorstwa jak i karty programów politycznych,
  • dwa pojemniki na surowce - tutaj też musiałem oszczędzać na miejscu, więc żetony o wartości 1 są razem, o wartości 3 są razem i o wartości 5 są razem,
  • pojemnik na monety - tutaj niestety wszystkie oprócz wartości 50 i 100 są razem.
Jeszcze nie testowałem jak to wygląda z setupem, ale podejrzewam że poniżej 5 minut można wszystko rozłożyć i złożyć.

Ciekawy okres nastał, wcześniej aż za dużo miejsca w pudełku było, teraz tego miejsca brakuje - dosłownie 1cm dodany do wysokości pudełka by poratował.

Wymagania:
  • około 960g filamentu,
  • łóżko minimum 162mm x 87mm.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • Spróbuję oszczędzić trochę filamentu.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Władcy Ziemi - prawdopodobnie zacznę na dniach (ale być może dokończę dopiero po Cloudspire i/lub BRW). Jeszcze nie grałem i pewnie dużo czasu minie zanim zagram, ale wydaje się to dosyć prosty insert do zrobienia,
  • BRW: Rebirth - mam ALL INa - będę chciał ilość pudełek zredukować do minimum i przyspieszyć setup. Będzie to ogromny projekt, więc pewnie długo nic się nie pojawi jeśli zacznę to przed Władcami Ziemi,
  • Cloudspire - problem tutaj jest taki, że nie mam wszystkiego a zawsze przed robieniem insertu wolę mieć wszystko by potem nic nie zmieniać, ale w tym przypadku komponenty są takiej samej wielkości, więc mogę mniej więcej oszacować. Nie chcę się pozbywać oryginalnych pojemników bo są one dobrej jakości (a przynajmniej te na żetony), ale mam kilka pomysłów jak miejsce lepiej zagospodarować i przyspieszyć setup, zobaczymy czy się tego podejmę,
  • Miasteczka - miały iść na sprzedaż, potem jednak nie, potem jednak tak itd., finalnie sprzedałem więc wypadają z planów.
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Era Innowacji

Post autor: sortirus »

Tak samo jak Portal zaskoczył z Erą Innowacji tak samo ja mam nadzieję że zaskakuje z insertem do niej ;) :
printables

Cechy:
  • wspiera drewniane książki od Portalu,
  • wspiera koszulki 70 micron,
  • pionowe przechowywanie,
  • oddzielny pojemnik na komponenty solo,
  • oddzielny pojemnik na wszystkie elementy do setupu graczy,
  • oddzielny pojemnik na wszystkie elementy do setupu,
  • pojemnik na monety, książki, monety X.
Jeszcze nie testowałem jak to wygląda z setupem, ale podejrzewam że poniżej 5 minut można wszystko rozłożyć i złożyć.

Wymagania:
  • około 860g filamentu,
  • łóżko minimum 178mm x 143mm.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • Jak wyjdzie jakiś dodatek to spróbuję go tutaj dodać, o ile gra dalej będzie w kolekcji.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Władcy Ziemi - insert gotowy, czeka na publikacje, prawdopodobnie w przeciągu 2 tygodni opublikuję,
  • BRW: Rebirth - prace rozpoczęte, ale będą powolne. Planuje rotas boxa wrzucić do podstawki + prawdopodobnie jedno pudełko z któregoś dodatku będzie na awatarów, ale to luźne plany, zobaczymy jak się uda to zorganizować. Na pewno priorytetem jest ograniczenie pudełek do minimum, ale nie chcę też tego robić kosztem figurek i setupu,
  • Cloudspire - z planów wypada, insert do niego dołączony jest okej, kilka pomysłów na ulepszenie mam, ale nie ma po co teraz go robić skoro za 2 lata będzie ostatni już dodatek.
  • The Gallerist - z mini dodatkami z KSa, insert podstawowy nie jest zły, więc priorytet niski, raczej po BRW
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
A na koniec jeszcze dodam moją skromną póki co listę zakupową / KSową na 2024, prawdopodobnie do tego pojawią się inserty:
  • Apiary - czekam na premierę, pewny zakup,
  • Micro Architects - czekam na dostawę, zobaczymy czy podejdzie i czy będzie potrzebować insertu,
  • Distilled - czekam na premierę, ale nie jest to pewny zakup,
  • Revive - mam mieszane odczucia co do niej, może kupię w suchych miesiącach,
  • Świat Dinozaurów - podobnie jak wyżej,
  • Voidfall - zakup prawie pewny, prawie bo mimo wszystko kolejna gra, która zajmuje sporo czasu, a takich mi nie brakuje. Dodatkowo jakbym już miał kupować to chciałbym ALL INa, więc albo polska wersja + dodatki upiększające albo Galactic Box,
  • Barrage - jak tylko przyjdzie New Lands, a dokładniej Colorado i inne mini dodatki to będę wprowadzać ewentualne modifykacje do mojego insertu by wszystko weszło,
  • Zatoka Kupców - wsparte Master Craft, jak tylko przyjdzie to ocenię szansę czy da radę wszystko wrzucić do pudełka z podstawki, BB jest ogromny i brzydki,
  • Łowcy 1492, ISS Vanguard, Tainted Grail: KG - wsparte ALL INy (lub prawie ALL INy), więc czekam na dostawę,
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
vlok1
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2024, 23:16

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: vlok1 »

Oczekuję insertu do TWoM dodatki :D
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

vlok1 pisze: 06 lut 2024, 23:19 Oczekuję insertu do TWoM dodatki :D
Pojawi się na pewno, niestety jeszcze nie wiem kiedy. Prawdopodobnie jak skończę BRW będę pracował nad The Gallerist a po nim już nie ma planów, więc powrócę do starych insertów by je trochę odświeżyć - przede wszystkim zmniejszyć ilość filamentu, ale też może wprowadzę kilka usprawnień. Przy TWoM przy okazji zrobię insert do dodatków ;).

Przy okazji przypominam też, że można już u mnie kupować moje inserty ;). W innym poście podałem jak obliczam cenę + kilka uwag, na które trzeba się przygotować.

A na koniec dam mały sneak peak BRW:
Obrazek

Na pewno uda się wszystko (ALL IN, bez promo z innych tytułów) zamknąć w dwóch pudełkach, podstawki i albo w pudełku Śmiertelne Maski / Apokalipsa albo w jakimś mniejszym. Póki co wychodzi na to, że wszystko oprócz kart awatarów i ok. 30-40% figurek zmieści się w podstawce. Trochę figurek prawdopodobnie będzie "luzem", a dokładniej będą luźno położone na innych figurkach (oczywiście w zamykanych pojemnikach), ale nie powinno się im nic stać. Żeby dostać się do jakiejś figurki będzie trzeba wyjąć z 1-3 inne, ale moim zdaniem to nie jest duży koszt. Oprócz figurek reszta to u mnie standard - oddzielne pojemniki na talie czarów, komponenty gracza.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
ODPOWIEDZ