Keep the heroes out - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: szmajchel »

1) Czy jeśli akcja pozwala mi odrzucić monetę i zrespować 3 potwory to mój meepel musi stać na polu z monetą czy można odrzucić monetę z pola na którym nie mamy potwora? Czy potwór respuje się tylko na polu z którego odrzuciliśmy monetę czy na obojętnie którym?
2) Kontrola umysłu - można ją wykonać na dowlonym bohaterze na planszy, czy tylko na tym co stoi na polu z naszym potworem?
3) Ruch hordą - czy każdy potwór musi ruszyć się na to samo pole? Horda zawsze dotyczy wszystkich meepli na danym polu (naszych własnych i innych graczy)? Czy można zagrac hordę jak nie mamy meepli na danym polu?
4) Czy wykonanie całosci akcji jest obligatoryjne? Mam ruch i atak - mogę tylko się ruszyć bez, ewentualnie zaatakowac bez ruchu?
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Alextasha »

Na 3) jest przykład w instrukcji (dokładny przykład całej tury) ze szczurami, które poruszają z jednego pola na kilka

4) z tego co pamiętam to też w instrukcji jest powiedziane że nie trzeba wszystkich akcji z kart wykorzystać (i można je używać w dowolnej kolejności)
SPRZEDAM >> *click*
DiceAndBones
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: DiceAndBones »

Cześć:
1) Tak mepel Twój musi stać na kafelku z monetą. Potwór respuje się na tym, że polu (str. 6 instrukcji)
2) Na dowolnym bohaterze
3) Jest przykład w instrukcji - mogą iść na różne pola
4) Nie trzeba robić wszystkich akcji :)
agipacz
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2020, 16:55
Has thanked: 5 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: agipacz »

1) Przy okazji też dopytam, czy jak pojawia sie bohater, który ma atak z dystansu, to może on też zaatakować potwory, które są na tym samym polu co on? Czy ignoruje potwory na tym samym polu i tylko atakuje na polu sąsiadującym (bliżej skarbu). To samo z potworem, który ma atak z dystansu.
2) jak na polu są dwa potwory i jeden bohater, to sami decydujemy, którego potwora bohater pokonuje?
3) jak gramy różowymi 'żelkami' i jest karta, która mówi, że po ataku się bronimy i duplikujemy, to możemy się tylko obronić jeśli nie mamy już potwora w legowisku? Czy nie możemy użyć tej karty w ogóle i giniemy?
4) Jak gramy gnollami, i mamy kartę, która pozwala nam dołożyć 3 potwory, to dokładamy je z legowiska czy możemy je przerzucić z innego miejsca planszy?
5) znowu Gnolle - mają kartę, w której atak zamieniamy na monetę, to jest osobna karta ataku czy używamy jej w połączeniu z kartą, która ma atak lub mieczyk?
Awatar użytkownika
Snaki
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Snaki »

agipacz pisze: 21 kwie 2023, 14:24 1) Przy okazji też dopytam, czy jak pojawia sie bohater, który ma atak z dystansu, to może on też zaatakować potwory, które są na tym samym polu co on? Czy ignoruje potwory na tym samym polu i tylko atakuje na polu sąsiadującym (bliżej skarbu). To samo z potworem, który ma atak z dystansu.
2) jak na polu są dwa potwory i jeden bohater, to sami decydujemy, którego potwora bohater pokonuje?
3) jak gramy różowymi 'żelkami' i jest karta, która mówi, że po ataku się bronimy i duplikujemy, to możemy się tylko obronić jeśli nie mamy już potwora w legowisku? Czy nie możemy użyć tej karty w ogóle i giniemy?
4) Jak gramy gnollami, i mamy kartę, która pozwala nam dołożyć 3 potwory, to dokładamy je z legowiska czy możemy je przerzucić z innego miejsca planszy?
5) znowu Gnolle - mają kartę, w której atak zamieniamy na monetę, to jest osobna karta ataku czy używamy jej w połączeniu z kartą, która ma atak lub mieczyk?

1. Dystansowy to dystansowy, nie działa na tej samej kratce
2. tak
3. Mozna się obronić ale nie zostawisz nowego żelka
4. Stawiasz ile możesz
5. To jest sama karta ataku sama w sobie mówiąca że po zabiciu zostawiasz monete
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Fyei »

Snaki pisze: 21 kwie 2023, 16:14
agipacz pisze: 21 kwie 2023, 14:24 1) Przy okazji też dopytam, czy jak pojawia sie bohater, który ma atak z dystansu, to może on też zaatakować potwory, które są na tym samym polu co on? Czy ignoruje potwory na tym samym polu i tylko atakuje na polu sąsiadującym (bliżej skarbu). To samo z potworem, który ma atak z dystansu.
2) jak na polu są dwa potwory i jeden bohater, to sami decydujemy, którego potwora bohater pokonuje?
3) jak gramy różowymi 'żelkami' i jest karta, która mówi, że po ataku się bronimy i duplikujemy, to możemy się tylko obronić jeśli nie mamy już potwora w legowisku? Czy nie możemy użyć tej karty w ogóle i giniemy?
4) Jak gramy gnollami, i mamy kartę, która pozwala nam dołożyć 3 potwory, to dokładamy je z legowiska czy możemy je przerzucić z innego miejsca planszy?
5) znowu Gnolle - mają kartę, w której atak zamieniamy na monetę, to jest osobna karta ataku czy używamy jej w połączeniu z kartą, która ma atak lub mieczyk?

1. Dystansowy to dystansowy, nie działa na tej samej kratce
2. tak
3. Mozna się obronić ale nie zostawisz nowego żelka
4. Stawiasz ile możesz
5. To jest sama karta ataku sama w sobie mówiąca że po zabiciu zostawiasz monete
1. A to nie jest tak, że jak się pojawia Łuczniczka to pierwszy atak jest dystansowy (z aktywacji jej umiejętnowści), a potem mamy już atak zwykły? Zgodnie z tym schematem na odwrocie instrukcji.

EDIT: dokładnie tak, znalazłam potwierdzenie od Luisa.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Snaki
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Snaki »

Fyei pisze: 24 kwie 2023, 10:18 1. A to nie jest tak, że jak się pojawia Łuczniczka to pierwszy atak jest dystansowy (z aktywacji jej umiejętnowści), a potem mamy już atak zwykły? Zgodnie z tym schematem na odwrocie instrukcji.

EDIT: dokładnie tak, znalazłam potwierdzenie od Luisa.
Dokładnie tak bo to są dwa osobne ataki
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Kurzynsky »

Drodzy,
Co oznacza to co zakreśliłem na obrazku poniżej ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Snaki
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Snaki »

Kurzynsky pisze: 26 kwie 2023, 23:54 Drodzy,
Co oznacza to co zakreśliłem na obrazku poniżej ?
Obrazek
W instrukcji jest dokładnie opisane. W skrócie umiejętność bohatera, atak zasięgowy w stronę skarbca
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Kurzynsky »

Snaki pisze: 27 kwie 2023, 00:00
Kurzynsky pisze: 26 kwie 2023, 23:54 Drodzy,
Co oznacza to co zakreśliłem na obrazku poniżej ?
Obrazek
W instrukcji jest dokładnie opisane. W skrócie umiejętność bohatera, atak zasięgowy w stronę skarbca
Czy dobrze rozumiem, ze jeśli moja postać stoi w korytarzu biegnący w druga stronę niż skarbiec nie otrzymuje obrażeń ??
Awatar użytkownika
Snaki
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Snaki »

Kurzynsky pisze: 27 kwie 2023, 11:37 Czy dobrze rozumiem, ze jeśli moja postać stoi w korytarzu biegnący w druga stronę niż skarbiec nie otrzymuje obrażeń ??
Dokładnie tak
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Po wczorajszej rozgrywce kilka pytań:
1. Czy pobierając surowiec (monetę, żabę, kość …) bierzemy ją do siebie (po za plansze do całej grupy) czy przypisujemy ja dla konkretnego potworka (mepelka) ?
2. Jeśli dla konkretnego potworka to ile on może „nosić” surowców ze sobą ? I co jeśli zostanie zabity przez bohatera ? Surowce przepadają ?
3. Grając smokami, które maja atak dystansowy czy mogą zaatakować na tym samym kafelki jeśli posiadamy odpowiednia kartę ?
4. Czy jest jaka limit bohaterów które mogą się zespawnowac na dany kafelek ?
5. Czy w więzieniu jest jakaś ograniczona liczba miejsca ?
6. Czy każdy bohater który pojawia się na kafelku na którym jest wyczerpany bohater „odswierza” wyczerpanego bohatera ?
7. Podpowiecie jakie koszulki (kolorowe) żeby porozdzielać poszczególne talie kart ?

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Fyei »

Kurzynsky pisze: 05 maja 2023, 15:02 Hej,
Po wczorajszej rozgrywce kilka pytań:
1. Czy pobierając surowiec (monetę, żabę, kość …) bierzemy ją do siebie (po za plansze do całej grupy) czy przypisujemy ja dla konkretnego potworka (mepelka) ?
2. Jeśli dla konkretnego potworka to ile on może „nosić” surowców ze sobą ? I co jeśli zostanie zabity przez bohatera ? Surowce przepadają ?
3. Grając smokami, które maja atak dystansowy czy mogą zaatakować na tym samym kafelki jeśli posiadamy odpowiednia kartę ?
4. Czy jest jaka limit bohaterów które mogą się zespawnowac na dany kafelek ?
5. Czy w więzieniu jest jakaś ograniczona liczba miejsca ?
6. Czy każdy bohater który pojawia się na kafelku na którym jest wyczerpany bohater „odswierza” wyczerpanego bohatera ?
7. Podpowiecie jakie koszulki (kolorowe) żeby porozdzielać poszczególne talie kart ?
1. Zasoby (monety, żaby, kości i książki) dokładasz do planszy na kafel na którym masz jednego ze swoich meepli.
2. Każdy meeple może nosić max jeden surowiec, gdy ginie zasób pozostaje na kaflu.
3. Atak dystansowy na sąsiedni kafel, atak wręcz ten sam kafel - w zależności od akcji na karcie. Akcja aktywacji może aktywować umiejkę smoka.
4. Nie
5. Nie
6. Spójrz na flowchart z tyłu jednej z instrukcji - jeżeli nie ma tam pułapki (czyli nie zginie), to tak.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Bart Henry »

Kurzynsky pisze: 05 maja 2023, 15:02 7. Podpowiecie jakie koszulki (kolorowe) żeby porozdzielać poszczególne talie kart ?
Po co rozdzielać karty? To jest deckbuilder, nie powinieneś wiedzieć, czy następna dobrana karta pochodzi ze startowych kart, czy z zakupionych.
kubainter
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2022, 00:55

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: kubainter »

Bart Henry pisze: 05 maja 2023, 16:39
Kurzynsky pisze: 05 maja 2023, 15:02 7. Podpowiecie jakie koszulki (kolorowe) żeby porozdzielać poszczególne talie kart ?
Po co rozdzielać karty? To jest deckbuilder, nie powinieneś wiedzieć, czy następna dobrana karta pochodzi ze startowych kart, czy z zakupionych.
Tutaj się zgodzę, koszulkowanie per kolory to mocne zaburzenie balansu gry bo wiadomo czy to deck startowy, czy przedmioty z targu i kiedy wpadną do ręki.
DahrAmarhr
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2023, 20:05

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: DahrAmarhr »

To ja też mam 2 pytania.

1: sam sobie odpowiedziałem, jestem głupim analfabetą.

2: gramy na stopniu trudności easy czyt fala 1 dobieram jedną kartę faza 2ga dobieram 2 karty. Ostatnią kartą którą dobieram z talii podczas fali 1 akurat jest kat. Deck bohaterów nie ma juz kart a Kat każe mi wrzucić jednego bohatera do więzienia następnie dobrać i rozpatrzyć jeszcze jedną kartę bohaterów. Czy...z braku kart ignoruje to polecenie i zaczynamy nową rundę ciesząc się że nam się upiekło
... czy też tasuję talię i przygotowuję stos fali 2giej i postępuję zgodnie z mechaniką Kata wykorzystując nowo utworzoną talię (oraz czy skoro de facto jesteśmy juz podczas fali 2, mimo że całe zamieszanie zostało zatriggerowane jeszcze podczas końcówki fali 1, to po rozpatrzeniu karty Kata, dociągamy 2gą kartę bohaterów, tak jak powinno to mieć miejsce podczas fali 2... czy jeszcze uznajemy, że to była akcja z fali 1, która jedynie pożyczyła karty z fali 2giej)?
kasiekk90
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2022, 23:53

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: kasiekk90 »

DahrAmarhr pisze: 26 cze 2023, 20:17
2: gramy na stopniu trudności easy czyt fala 1 dobieram jedną kartę faza 2ga dobieram 2 karty. Ostatnią kartą którą dobieram z talii podczas fali 1 akurat jest kat. Deck bohaterów nie ma juz kart a Kat każe mi wrzucić jednego bohatera do więzienia następnie dobrać i rozpatrzyć jeszcze jedną kartę bohaterów. Czy...z braku kart ignoruje to polecenie i zaczynamy nową rundę ciesząc się że nam się upiekło
... czy też tasuję talię i przygotowuję stos fali 2giej i postępuję zgodnie z mechaniką Kata wykorzystując nowo utworzoną talię (oraz czy skoro de facto jesteśmy juz podczas fali 2, mimo że całe zamieszanie zostało zatriggerowane jeszcze podczas końcówki fali 1, to po rozpatrzeniu karty Kata, dociągamy 2gą kartę bohaterów, tak jak powinno to mieć miejsce podczas fali 2... czy jeszcze uznajemy, że to była akcja z fali 1, która jedynie pożyczyła karty z fali 2giej)?

Podepnę się pod pytanie o kata, ponieważ miałam dokładnie taką samą sytuację, że ostatnią kartą w pierwszej fali bohaterów był kat i nie wiem jak należy poprawnie do tego podejść.

Dodatkowo miałam sytuację, że po wyciągnięciu kata kolejną kartą z talii bohaterów (która powinna zostać wtrącona do więzienia) był znowu kat. Czy taka kombinacja przerywa działanie pierwszego i uznajemy, że idziemy dalej czy rozpatrujemy to nadal w ciągu (czyli kolejna karta bohatera do więzienia i kolejna do wyciągnięcia)?

I jeszcze trzecie pytanie: w instrukcji przy tym scenariuszu jest napisane, że po dobraniu karty kata należy ją odrzucić, czyli w drugiej fali bohaterów nie będzie katów wtasowanych?
Gatzky
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Gatzky »

Po wylosowaniu karty bohatera z talii gildii umieszczamy 2 bohaterów w dwóch różnych komnatach oznaczonych symbolem z karty. Co w przypadku, gdy mamy tylko jedno pomieszczenie z danym symbolem w naszym lochu?
- do lochu wchodzi jeden heros
- do lochu wchodzi dwóch herosów do danej komnaty jednocześnie
- do lochu wchodzi dwóch herosów do danej komnaty, rozpatrywany jest jeden po drugim

Graliśmy w zgodzie z pierwszą zasadą ale było zbyt łatwo i mamy wątpliwości.
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: bazyliszek10000 »

Jak działa horda w na tych kartach. Zabijam wszystkich na polu, czy każdy z moich stworów zadaje jedno obrażenie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: Fyei »

bazyliszek10000 pisze: 07 paź 2023, 13:50 Jak działa horda w na tych kartach. Zabijam wszystkich na polu, czy każdy z moich stworów zadaje jedno obrażenie?
Obrazek
Każdy z Twoich stworów z jednego pomieszczenia zadaje obrażenia dystansowe lub wręcz.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
podsiebierski
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2022, 12:21

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: podsiebierski »

Helo pomoże ktoś?

1. Czy bohaterów wtrąconych do więzienia można atakować?
2. Jeżeli decyduje się wtrącić bohatera do więzienia to po wylosowaniu karty wtasowuje ja spowrotrm czy ona jest odrzucona i skraca talię bohaterów?
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: scraber »

podsiebierski pisze: 11 paź 2023, 22:29 Helo pomoże ktoś?

1. Czy bohaterów wtrąconych do więzienia można atakować?
2. Jeżeli decyduje się wtrącić bohatera do więzienia to po wylosowaniu karty wtasowuje ja spowrotrm czy ona jest odrzucona i skraca talię bohaterów?
1. Tak
2. Skraca talię
podsiebierski
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2022, 12:21

Re: Keep the heroes out - pytania o zasady

Post autor: podsiebierski »

Dzięki :D
A czy w misji 12 2 punkty zdrowia mają wszyscy bohaterowie(tak mówi księga misji) czy to błąd i tylko wojownicy mają 2mpunkty zdrowia?
ODPOWIEDZ