Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Shodan »

Czy jeśli spasuję mając na ręku więcej kart niż "limit pozostałości" (bo mam mniej kart na ręku niż przeciwnicy) i wszyscy po mnie również spasują kończąc rundę, to muszę zrzucić nadmiarowe karty z ręki na stos kart zrzuconych?
Wydaje mi się, że w instrukcji nie jest to napisane wprost, tylko tak interpretuję to z zasady limitu pozostałości.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: helloween85 »

Shodan pisze: 20 kwie 2023, 12:12 Czy jeśli spasuję mając na ręku więcej kart niż "limit pozostałości" (bo mam mniej kart na ręku niż przeciwnicy) i wszyscy po mnie również spasują kończąc rundę, to muszę zrzucić nadmiarowe karty z ręki na stos kart zrzuconych?
Wydaje mi się, że w instrukcji nie jest to napisane wprost, tylko tak interpretuję to z zasady limitu pozostałości.
Instrukcja mówi że nie możesz spasować jak masz więcej kart niż limit😉

Edit. Sorki, dopiero teraz zrozumiałem o co Ci chodzi. Przypuszczam że masz rację.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Pynio »

Strona 10. Wyraźnie napisane w instrukcji w specjalnie wydzielonym miejscu co to jest carryover limit.
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Bohr »

Taka sytuacja może zajść gdy wszyscy inni mają większy limit pozostałości niż Ty :)

Też się z tym zetknąłem, i też przyjmuję że musisz odrzucić kartę na stos kart odrzuconych bo wszyscy legalnie powiedzieli pass ( trzeba uważać na taką sytuację i można po prostu w ramach swojej tury odrzucić kartę albo po prostu zagrać kartę).
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Pynio »

Ale tu nie ma co przyjmować, bo jak napisałem jest to na 10 stronie instrukcji... ludzie...
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: helloween85 »

Pynio pisze: 22 kwie 2023, 18:20 Ale tu nie ma co przyjmować, bo jak napisałem jest to na 10 stronie instrukcji... ludzie...
Tylko, że tam nie ma napisane co zrobić z nadmiarowymi kartami w tym szczególnym przypadku opisanym przez Shodana. Zostawiamy czy odrzucamy? A jak odrzucamy to na który stos?
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: helloween85 »

https://boardgamegeek.com/thread/297988 ... ng-updates
Z tej dyskusji na bgg wynika, że jednak w tej dziwnej sytuacji nie odrzucamy "nadmiarowych" kart :D
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: StanleyStone »

A jak rozumiecie działanie Grubasa Bolgera? To nie przypadek, że w tekście użyto raz terminu wykluczyć, a raz poświęcić? Chyba że oba pojęcia powinienem jakoś inaczej odczytywać? (Pierwsze dotyczy tylko ręki, tak?)
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: mordajeza »

StanleyStone pisze: 04 maja 2023, 18:07 A jak rozumiecie działanie Grubasa Bolgera? To nie przypadek, że w tekście użyto raz terminu wykluczyć, a raz poświęcić? Chyba że oba pojęcia powinienem jakoś inaczej odczytywać? (Pierwsze dotyczy tylko ręki, tak?)
Jeśli dobrze pamiętam (a grałem przedwczoraj), to wyklucza się kartę po walce w bitwie lub na ścieżce (atakujący zawsze, obrońcy jeśli przyjmą obrażenia), a poświecić można karty w określonych sytuacjach (i chyba nie tylko te zagrane).
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Shodan »

StanleyStone pisze: 04 maja 2023, 18:07 A jak rozumiecie działanie Grubasa Bolgera? To nie przypadek, że w tekście użyto raz terminu wykluczyć, a raz poświęcić? Chyba że oba pojęcia powinienem jakoś inaczej odczytywać? (Pierwsze dotyczy tylko ręki, tak?)
Jesłi chcesz skorzystać ze zdolności tej karty czyli dobrać 3 karty, to musisz ją wylkuczyć (usunąć z gry). Natomiast jeśli efekt innej karty każe ci poświęcić jakąś kartę, a masz grubasa w rezerwie, to możesz go zrzucić zamiast wykluczać, spełniając warunek poświęcenia karty.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: StanleyStone »

Czyli zrzucam i wykluczam z ręki, a poświęcam z ręki, z rezerwy lub z wierzchu talii dobierania?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Shodan »

Zrzucanie to odrzucenie karty na stos zużytych kart, które podlegają recyklingowi, nie ważne skąd tam spadają.
Poświęcenie karty prowadzi do jej wykluczenia (usunięcia z gry), chyba że umiejka na karcie stanowi inaczej.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: StanleyStone »

Czyli mogę zrzucać z pola bitwy lub rezerwy?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Shodan »

Nie jako koszt zagrania karty z ręki.
Chodziło mi o to, że niektóre efekty z kart w rezerwie powodują ich zrzucenie, po bitwach ocalali obrońcy także są zrzucani.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: StanleyStone »

A czy Obieżyświat albo Gandalf Szary może użyć swojej zdolności na ścieżce numer 9? Co wtedy? Pytanie teoretyczne, bo pewnie już tych kart nie ma na tym etapie, ale w teorii taka sytuacja może mieć miejsce.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Shodan »

Nie mogą aktywować ścieżki o wyższym numerze, gdyż nie ma ścieżek z numerem 10.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: cahir »

Witam, ja z kolei z takim pytaniem-
1)czy reaktywowane pola bitwy, wyciagane z puli zwyciezcy, pozbawiają go tych punktow? Wydaje sie to oczywiste, ale wole sie upewnic, bo to dosc potężna zdolność w takim razie.
2)nie ma limitu kart w trakcie tury, moge dobrac 10 nawet? Podobnie nie ma limitu rezerwy?
3)gracz moze losowac pola bitwy tylko ze swojej strony na pocztaku tury?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: karmazynowy »

1. Tak, ale pamiętaj, że reaktywowane bitwy nie mają już tarczek dla obrońcy.
2. W czasie tury nie ma limitu
3. Tak, wyciąga się bitwę z talii aktywnego gracza
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: Olgierdd »

karmazynowy pisze: 23 cze 2023, 21:33 1. Tak, ale pamiętaj, że reaktywowane bitwy nie mają już tarczek dla obrońcy.
Doprecyzuję, że nadrukowanych tarcz obrońcy nie ma, jeżeli pole bitwy reaktywuje się z puli punktacji atakującego (czyli jeśli pole bitwy zostało wygrane przez atakującego). Jeżeli pole bitwy jest reaktywowane z puli punktacji obrońcy, to tarcze nadal się liczą.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: cahir »

Olgierdd pisze: 24 cze 2023, 14:11
karmazynowy pisze: 23 cze 2023, 21:33 1. Tak, ale pamiętaj, że reaktywowane bitwy nie mają już tarczek dla obrońcy.
Doprecyzuję, że nadrukowanych tarcz obrońcy nie ma, jeżeli pole bitwy reaktywuje się z puli punktacji atakującego (czyli jeśli pole bitwy zostało wygrane przez atakującego). Jeżeli pole bitwy jest reaktywowane z puli punktacji obrońcy, to tarcze nadal się liczą.
o dzięki, to źle grałem.
- kolejne pytanie o zdolności, które zrzucają jakieś postacie ze ścieżki, żeby dodać tam token zagrożenia( nazgule mają dużo tego). Czy sens takiej akcji to tylko zrzucenie postaci zamiast wykluczenia jej potem, czy jeszcze coś?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Wojna o pierścień gra karciana - pytania o zasady

Post autor: StanleyStone »

Tak, tylko taki sens. Im bliżej końca partii, tym może się okazać, że decyzja w tym przedmiocie miała duży wpływ na rozgrywkę.
ODPOWIEDZ