Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: arturmarek »

BOLLO pisze: 04 gru 2023, 15:07 Opinie są mi dobrze znane że to " nie grywalny kasztan" ale ja zawzięty jestem i często sam muszę sprawdzić :mrgreen:
Dla tych, dla których niegrywalny, dla tych niegrywalny. Nie wydaje mi się, by był mniej grywalny od Robinsona. Ponoć kampania jest bardzo dobra, ja się zraziłem po kilku pojedynczych scenariuszach. Nie dlatego, że gra jest niegrywalna, tylko nie daje poczucia przygody tak jak robinson. W Marsjanach mało się robi, tylko stara, żeby jak najmniej się zepsuło. Mechanicznie i tematycznie to pewnie półka wyżej od Robinsona.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: rand »

Dziś na bga wjechało Ancient Knowledge, z racji że to wydaje wydawnictwo IELLO, z którym jak dobrze pamiętam Portal współpracuje to myślicie, że jest szansa na polską wersję? Recenzje z Dice Rower bardzo dobre, ogólnie filmiki zachęcają, zwłaszcza lubujących tableu buildingi 😉 nie powiem przygarnąłbym polską wersję. Może gdzieś jakieś przecieki się już pojawiły? A może jednak inne wydawnictwo?
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Marbel »

Generalnie odpowiadając przedmówcy i będąc w temacie marketingu, to akurat Portal imo potrafi trzymać swoje zapowiedzi w ryzach i na PortalConie faktycznie jest show i zaskakiwanie tytułami. Nawet taki Trickerion, gdzie poszła fama chyba z rok wcześniej, że bierze się za niego Portal do końca wielu nie było pewnym czy faktycznie tak będzie!
Więc raczej nikt pary z ust nie puści. Można się domyślać, że będą nowe Zombicide, że będzie nowy Suchy, możliwe że Lacerda... IELLO nowe może ale nie musi bo chyba wszystkiego Portal nie bierze.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: karmazynowy »

Mysle, że pewniaki to White Castle oraz Evacuation. Było też oczko od prezesa na alegramy odnosnie Cyberpunka od CMON oraz info, że myślą o Shipyard 2ed. ale prawdopodobnie byłoby to w formie druku na żądanie jak uzbiera się odpowiednia liczba osób (stara to gra, niezbyt urodziwa i nie wiedza jakby się przyjęła).
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: sewerjan »

Evacuation to już potwierdzone. Grzegorz Polewka się "wygadał" w komentarzu na Planszowych Newsach kilka miesiecy przed Essen.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: samuraj1369 »

Jest jakaś szansa na dodatki do Shards of Infinity?
Vaspher
Posty: 87
Rejestracja: 07 lis 2022, 11:11
Has thanked: 172 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Vaspher »

A czy War for Arrakis może zostać wydane przez Portal? Jak myślicie?
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: gregoff »

samuraj1369 pisze: 05 gru 2023, 00:02 Jest jakaś szansa na dodatki do Shards of Infinity?
Będą
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: gregoff »

Vaspher pisze: 05 gru 2023, 00:07 A czy War for Arrakis może zostać wydane przez Portal? Jak myślicie?
Są po fazie testów na dwóch graczy ale mieli jeszcze ograć tryb wieloosobowy. Według mnie wydadzą bo IP mocne.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: BOLLO »

gregoff pisze: 05 gru 2023, 06:28
Vaspher pisze: 05 gru 2023, 00:07 A czy War for Arrakis może zostać wydane przez Portal? Jak myślicie?
Są po fazie testów na dwóch graczy ale mieli jeszcze ograć tryb wieloosobowy. Według mnie wydadzą bo IP mocne.
Chyba że będzie tak jak w tym roku "już witał się z gąską" ale przyszła Galakta i zabrała 8)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Irr3versible »

BOLLO pisze: 05 gru 2023, 08:47
gregoff pisze: 05 gru 2023, 06:28
Vaspher pisze: 05 gru 2023, 00:07 A czy War for Arrakis może zostać wydane przez Portal? Jak myślicie?
Są po fazie testów na dwóch graczy ale mieli jeszcze ograć tryb wieloosobowy. Według mnie wydadzą bo IP mocne.
Chyba że będzie tak jak w tym roku "już witał się z gąską" ale przyszła Galakta i zabrała 8)
Sprawdź wydawce Dune War of Arrakis, zbędnie siejesz ferment. Jedyna opcja na zmianę lokalnego wydawcy to globalny deal z Asmodee.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: BOLLO »

Irr3versible pisze: 05 gru 2023, 09:17
BOLLO pisze: 05 gru 2023, 08:47
gregoff pisze: 05 gru 2023, 06:28

Są po fazie testów na dwóch graczy ale mieli jeszcze ograć tryb wieloosobowy. Według mnie wydadzą bo IP mocne.
Chyba że będzie tak jak w tym roku "już witał się z gąską" ale przyszła Galakta i zabrała 8)
Sprawdź wydawce Dune War of Arrakis, zbędnie siejesz ferment. Jedyna opcja na zmianę lokalnego wydawcy to globalny deal z Asmodee.
Hmmm...Czy zatem CMON nie może dawać swoich gier innym podmiotom? (jedynie pytam)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: karmazynowy »

BOLLO pisze: 05 gru 2023, 09:19 Hmmm...Czy zatem CMON nie może dawać swoich gier innym podmiotom? (jedynie pytam)
Może, ale Portal dostaje pierszeństwo jako stały partner. Jak oni zrezygnują z wydania danego tytułu to CMON może szukać dalej.

A, przypomniało mi się, Ahoy został wstrzymany bo prawdopodobnie będzie od razu z dodatkiem PL.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: EsperanzaDMV »

Tak sobie w sumie przypomniałem - wie ktoś co się stało z Oath? Gra została przedrukowana, były wysyłane jakieś fixpacki? Nie śledziłem dalej wątku, gra została naprawiona?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: psia.kostka »

EsperanzaDMV pisze: 07 gru 2023, 18:27 wie ktoś co się stało z Oath? Gra została przedrukowana, były wysyłane jakieś fixpacki? Nie śledziłem dalej wątku, gra została naprawiona?
Spytaj na Planszowki TV :mrgreen:

Sprawdz temat gry na forum, cos bylo przedrukowane/naprawiane. Czy wszystko? Niekoniecznie.
Czy Portal promuje tytul jak rok temu, jako hit pod choinke? Nie bardzo. Czemu? (foliarstwo wycenzurowano :P )
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: 8janek8 »

EsperanzaDMV pisze: 07 gru 2023, 18:27 Tak sobie w sumie przypomniałem - wie ktoś co się stało z Oath? Gra została przedrukowana, były wysyłane jakieś fixpacki? Nie śledziłem dalej wątku, gra została naprawiona?
Tak
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: psia.kostka »

Jakos myslalem, ze rozowych mepelkow bylo wiecej (oraz ze sam mam wiecej roznych :roll: ), ale wychodzi, ze byly 3 zwierzaczki i 3 ludziki. Takie oto notatki poczynilem "kolekcjonerskie" :P ku chwale Forum i Portalu
(jestesmy w temacie dyskusje, nie plany wydawnicze ;))
Fanty ze sklepu Portalu

2023
01 Krowa + cele na styczeń
02 (Krowa) + katalog 2023
03 Słoń + cele na marzec
04 Jeleń + Prosto z Portalu #1
05 Jenny + Prosto z Portalu #2
06 górnik Bob + Prosto z Portalu #3
07-08 Wilhelm i cele na wakacje
09 kostka k6 z ikonkami gier
10 naklejki odznaki dla graczy
11 naklejki na prezenty
12 cele planszowe na święta

2024
01-03 co miesiąc nowe krowo-dowcipo-kody rabatowe
Obrazek

A przy okazji, macie/pamietacie moze zasade tych bonusowych kodow dla 15% progu lojalnosciowego? One przychodza samopas jakos raz na kwartal, czy o to sie wnioskuje moze gdzies o dopisanie do mail listy? Troche szukalem na fb, ale bez efektu.
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Atk »

Jak znajdę kiedyś krowę to ci mogę podesłać, ale nie wiem gdzie jest, bo mały jak był mały dostał ja do zabawy i słuch o niej w sumie zaginął.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: psia.kostka »

Atk pisze: 09 mar 2024, 16:15 Jak znajdę kiedyś krowę to ci mogę podesłać, ale nie wiem gdzie jest, bo mały jak był mały dostał ja do zabawy i słuch o niej w sumie zaginął.
:lol:
Lekarze zwykli mowic w takich sytuacjach: "za 24-48 godzin guzik/moneta/klocek/mepel wroci do pana"

Dzieki za odzew i nadzieje ;)

A zeby pozostac w temacie Portalu, to dosc fajny material o exclusivach byl na P tv, niby nic odkrywczego dla starych lisow KSa, ale opowiedziane z perspektywy wydawcy :P i w ignacowym stylu.

Szczegolnie ten aspekt czy wspierac za 100+30shipping i miec unikatowa figurynke, czy kupic za 70 z darmowa wysylka w sklepie, ale bez figurynki. Niby kazdy to wie, ale w trakcie kampanii nie kazdy chce zauwazyc ;) no i ryzyko, ze bieda wersja bedzie zbyt okrojona.

PS przekaz wydaje sie "az nazbyt szczery", czyzby Portal sparzyl sie wspieraczkami na amen? No ale pinionzek to pinionzek, wiec nie tracilbym nadziei :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Atk »

psia.kostka pisze: 09 mar 2024, 16:32
Atk pisze: 09 mar 2024, 16:15 Jak znajdę kiedyś krowę to ci mogę podesłać, ale nie wiem gdzie jest, bo mały jak był mały dostał ja do zabawy i słuch o niej w sumie zaginął.
:lol:
Lekarze zwykli mowic w takich sytuacjach: "za 24-48 godzin guzik/moneta/klocek/mepel wroci do pana"

Dzieki za odzew i nadzieje ;)

A zeby pozostac w temacie Portalu, to dosc fajny material o exclusivach byl na P tv, niby nic odkrywczego dla starych lisow KSa, ale opowiedziane z perspektywy wydawcy :P i w ignacowym stylu.

Szczegolnie ten aspekt czy wspierac za 100+30shipping i miec unikatowa figurynke, czy kupic za 70 z darmowa wysylka w sklepie, ale bez figurynki. Niby kazdy to wie, ale w trakcie kampanii nie kazdy chce zauwazyc ;) no i ryzyko, ze bieda wersja bedzie zbyt okrojona.

PS przekaz wydaje sie "az nazbyt szczery", czyzby Portal sparzyl sie wspieraczkami na amen? No ale pinionzek to pinionzek, wiec nie tracilbym nadziei :mrgreen:
Spokojnie, od małego uczyłem go, że nie je się komponentów z gry, ale do tej pory nie nauczyłem go, że zabawkami się nie rzuca 😜 Szybciej, żona go wywaliła 🙄
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: psia.kostka »

Atk pisze: 09 mar 2024, 17:47 zabawkami się nie rzuca 😜
Temperament po ojcu ;)

Wysylac krowke samojeden to pewnie nie kalkulowaloby sie i tak, musialbym Twoja liste gier na sprzedaz poznac. Zdaje sie ze czesto goscisz na Ptv, to chyba jest kolekcja zacna ;)

Zrobilem rozpiske mepli dla siebie z ciekawosci (bo podejrzewalem, ze one sie ciagnely przez caly 2023rok), ale i podzielilem sie, bo moze ktos ma 3 jelonki i nie wie, ze brak mu rodzenstwa, i moze sie powymieniac z sasiadami. Ja zdublowanego rogacza oddalem szwagrowi (hłe hłe :twisted: ) Bardzo udany mepelek. Natomiast kostka widac, ze z innego rozdzielnika (innej fabryki) i ma niepasujacy odcien różu.

Ja bym lobbowal za powrotem mepelkow do bonusow sklepowych. Poprosimy o kolejne fantazyjne wzory 8)
Chociaz rabat tez jest fajny i czasem sie przydaje ;P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Atk »

psia.kostka pisze: 09 mar 2024, 18:15
Atk pisze: 09 mar 2024, 17:47 zabawkami się nie rzuca 😜
Temperament po ojcu ;)

Wysylac krowke samojeden to pewnie nie kalkulowaloby sie i tak, musialbym Twoja liste gier na sprzedaz poznac. Zdaje sie ze czesto goscisz na Ptv, to chyba jest kolekcja zacna ;)

Zrobilem rozpiske mepli dla siebie z ciekawosci (bo podejrzewalem, ze one sie ciagnely przez caly 2023rok), ale i podzielilem sie, bo moze ktos ma 3 jelonki i nie wie, ze brak mu rodzenstwa, i moze sie powymieniac z sasiadami. Ja zdublowanego rogacza oddalem szwagrowi (hłe hłe :twisted: ) Bardzo udany mepelek. Natomiast kostka widac, ze z innego rozdzielnika (innej fabryki) i ma niepasujacy odcien różu.

Ja bym lobbowal za powrotem mepelkow do bonusow sklepowych. Poprosimy o kolejne fantazyjne wzory 8)
Chociaz rabat tez jest fajny i czasem sie przydaje ;P
A ile znaczek i koperta kosztuje w tych czasach 2/3 zł?
Kolekcja nie jest wielka ale myślę, że większość to rodzinki 😆 dlatego nie sprzedaje gier 😂 (trzeba mieć jakieś wytłumaczenie)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Beskid »

Może ktoś coś o planowanym przez Portal spolszczeniu Tawantinsuyu: The Golden Age?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Gizmoo »

Beskid pisze: 11 mar 2024, 22:08 Może ktoś coś o planowanym przez Portal spolszczeniu Tawantinsuyu: The Golden Age?
Niemal wszystko w dodatku jest niezależne językowo. Tylko instrukcja i planszetki do solo są po angielsku. I raczej Portal nie podejmie się wydania tego na lokalny rynek, bo Tawantinsuyu niestety ma słabą sprzedaż :(
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Chrostek84 »

Beskid pisze: 11 mar 2024, 22:08 Może ktoś coś o planowanym przez Portal spolszczeniu Tawantinsuyu: The Golden Age?
Na zeszłorocznym Portalconie, podczas Q&A z Prezesem i Grzegorzem była informacja, że nie będą tego wydawać.
ODPOWIEDZ