(Oficjalny) Go On Board

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia / The Witcher: Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Deem pisze: 13 wrz 2023, 14:45 Btw naprawde nie rozumiem jaką różnicę robi narodowość autora w kwestii jakości gry.
Jak sowiety zrobily adaptacje filmowo-teatralna Wladcy Pierscieni to efekty sa na yt :mrgreen:
Ja jednak troche kibicuje "go Poland" i fajnie jak komus z naszych planszowych chlopakow sie udaje na swiatowym rynku.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia / The Witcher: Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: mordajeza »

Deem pisze: 13 wrz 2023, 14:45
Btw naprawde nie rozumiem jaką różnicę robi narodowość autora w kwestii jakości gry.
Jeśli narodowość nie ma znaczenia, to czy potrafisz wskazać jakichś nie-polskich autorów, którzy są równie mocno pojeżdżani na tym forum co Woźniak? Ja mam tezę taką, jak któryś z przedmówców - Łukasz Woźniak tak boli, bo był "jednym z nas" - sepleniącym entuzjastą planszówek. I jako jeden z niewielu się wybił, zarabia (zapewne) niezły hajs na naszym hobby, robi gry, które sprzedają, pracuje z największymi w branży itp. Jest takim "somsiadem z nowym passatem" z memów i wzbudza wśród co poniektórych podobne emocje ;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia / The Witcher: Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: Deem »

mordajeza pisze: 13 wrz 2023, 15:37
Deem pisze: 13 wrz 2023, 14:45
Btw naprawde nie rozumiem jaką różnicę robi narodowość autora w kwestii jakości gry.
Jeśli narodowość nie ma znaczenia, to czy potrafisz wskazać jakichś nie-polskich autorów, którzy są równie mocno pojeżdżani na tym forum co Woźniak? Ja mam tezę taką, jak któryś z przedmówców - Łukasz Woźniak tak boli, bo był "jednym z nas" - sepleniącym entuzjastą planszówek. I jako jeden z niewielu się wybił, zarabia (zapewne) niezły hajs na naszym hobby, robi gry, które sprzedają, pracuje z największymi w branży itp. Jest takim "somsiadem z nowym passatem" z memów i wzbudza wśród co poniektórych podobne emocje ;)
Ale o co chodzi z tym jeżdżeniem? Na moim przykładzie: ucieszyłem się, że ma wyjść nowy Wiedźmin a chwilkę później doczytałem, że autorem będzie Łukasz i przestałem się cieszyć, bo z mojej subiektywnej perspektywy, jego gry są w najlepszym razie średnie. Nie ma znaczenia kim jest, punktem odniesienia są jego wcześniejsze tytuły. Btw jakbym się dowiedział, że Wiedźmina robi Knizia czy Trzewiczek miałbym dokładnie taką samą reakcję, więc może to jest jednak nobilitujące dla Wookiego :lol:

Zmierzam do tego, że główną linią odpowiedzi „obrońców Wookiego” jest właśnie zarzut ataku personalnego (a paradoksalnie robią dokładnie to samo odmawiając np. mojej wypowiedzi merytorycznych podstaw). Zakładam, że większość z nas nie zna Łukasza i oczywiste powinno być, że odnosimy się do kwestii jego gier. Jakoś Adam Kwapiński, będący chyba (moja ocena nie poparta badaniami) autorem bardziej cenionych tytułów nie pojawia się zwykle w takim kontekście.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Witcher Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: Bruno »

A, skoro nawet moderatorzy offtopują w tym wątku, to i ja wrzucę swoje trzy grosze w kwestii metody "oceniania" gier Wookiego :wink:

Zgadzam się, że ponieważ Wookie (i część jego współpracowników) jest osobą bardzo rozpoznawalną, a jednocześnie charyzmatyczną i budzącą u wielu odbiorców raczej sympatię, niektórzy gracze mogą te uczucia bezzasadnie przenosić na ocenę jego gier, ale mamy też inny "kejs":
Deem pisze: 13 wrz 2023, 06:45 Chyba mylicie dissowanie Wookiego czy jego biznesu z oceną jego gier, które po prostu dla pewnej części graczy są słabe / rozczarowujące. W związku z tym widząc jego nazwisko przy kolejnym tytule na fajnej licencji, nie skaczemy (pozwolę sobie użyć liczby mnogiej) z radości, spodziewając się raczej kontynuacji wcześniejszego poziomu, a nie nagłego skoku jakościowego (który byłby bardzo miłą niespodzianką).
Otóż niektórzy oceniają jakość danej gry (i dotyczy to nie tylko tego konkretnego przypadku) przez pryzmat tego, czy sami znaleźli się w jej grupie docelowej, jaką założył sobie autor czy wydawca.

@Deem: rozumiem, że możesz być rozczarowany***, że Wiedźmin okazał się być grą nie dla Ciebie, ale jakie masz konkretne zarzuty wobec jakości tego tytułu :?:

***
Spoiler:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia / The Witcher: Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Ludzie czesto doswiadczaja jednak rozwoju, szczegolnie ci tworczy ludzie. Nie regresu lub stagnacji :P Wiec predzej kolejne gry beda lepsze, niz gorsze. A czy beda bardziej skomplikowane? Na to czeka jedynie garstka UberGraczy. Kolejna gra bedzie taka, jaka wjedzie gladko na rynek, lub zaleznie od widzimisie tworcy. Czy potrafi zrobic trudna gre? Ktoz to wie... Ani szeroki rynek, ani CDP nie zaprzata sobie tym glowy. Robia swoje.

Nawiazania do sprzedazy sa dlatego, ze ŁW i GoB nie robi tego dla splendoru, lub zeby Trzewiczek napisal na twiterze, ze wreszcie lepszy wiedzmin powstal, tylko dla zarobku i utrzymania sie nia rynku.

Mowienie, ze nie kupie kolejnej gry ŁW ma taka wartosc jak mowienie, ze nie kupie kolejnej gry, ktora nie zmiesci sie do kalaxa, bo mi to zle wyglada. No jest to jakas opcja wyboru, ale gdzie tu dyskusja? Nie kupuje duzych, nieforemnych gier, a ktos nie kupuje casualowych, wozniakowych gier. Okey.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia / The Witcher: Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: Ezekiel »

Czyli można z dyskusji i obserwacji różnych wątków zrozumieć tak, że na forum:
1) można pisać, że grę kupuję w ciemno, bo to nowy Feld,
2) nie można pisać, że gry nie kupuję, bo to nowy Woźniak,
3) można pisać, że gra mnie nie interesuje, bo to nowy Wallace a ten, jak wiadomo, skończył się dawno temu a gra X czy Y były słabe,
4) nie można pisać, że Wookie zrobił słabe gry, bo przecież zrobił Tytanów a Old world to super gra,
5) można pisać, że nawet się nie spojrzy na nową grę Z, bo ilustruje ją Klemens,
6) nie można pisać, że się nie spojrzy na nową grę Wookiego, bo to narodowa zawiść i chęć dokopania "swojakowi" co się wybił,
7) można pisać przed wydaniem, że Thorgal od Portalu to jakaś porażka, bo zrobili jakieś badziewne euro a powinna być przygoda, bo to Thorgal,
8) nie można pisać przed wydaniem, że nowy Wiesiek od Wookiego się nie podoba, bo będzie euro itd.

Czy to już nie idzie za daleko?
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia / The Witcher: Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: Asurmar »

BOLLO pisze: 14 wrz 2023, 06:49 Nikt już nie pamięta ze Adam Kwapiński zrobił grę Zwierzęta na pokład czy Heroes? Ale Wozniakowwa Valhalle każdy pamięta i przez jej pryzmat ocenia kolejne bardzo udane i cenione tytuły ( Tytani, Wiedźmin)
Tutaj jest zupełnie inny problem. Ludzie świetnie pamiętają, że w niektóre gry Adama Kwapińskiego nie grało się tak fajnie (dodałbym Origins i Teomachię). Ale tutaj panuje pewna zgoda - Adam jest bardzo dobrym autorem, któremu się przytrafiły gorsze gry.
Natomiast ludziom skacze gula, bo Valhalla miała jakieś dodruki i przyniosła spore zyski, a przecież to jest takie badziewie. Dlatego niektórzy czują pewien obowiązek z przypominania o tym, żeby już więcej ktoś nie sprzedał tak dobrze tak złej gry. I myślę, że tutaj nie chodzi tylko o Łukasza Woźniaka. Na tym forum mamy całe grono ludzi którzy są dumni z tego, że nie lubią gier jak Splendor, Na Skrzydłach czy Ark Nova. No bo jak to jest możliwe, że ktoś wydaje grę która się sprzedaje i ludzie się dobrze bawią, a przecież JA wytrawny i doświadczony gracz wiem, że ta gra to badziew.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: tomp »

Z mojego punktu widzenie to bardzo często jest kwestia gustu.
Aby nabrać pewnej perspektywy można przywołać inne nazwiska, np.:
Elizabeth Hargrave - Jedni kochają Na skrzydłach, inni nienawidzą i na wspomnienie tej gry zaczynają "szczekać"
Adam Kwapiński - już poprzednio wywołany, dla niektórych Nemesis czy Orgins to bardzo słabe tytuły, dla innych genialne
Eric M. Lang - dla wielu wszystko po chaosie w starym świecie to nic, dla innych taki death may die to cudo, a w bloodrage nie da się grać

Wydaje mi się, że przy autorach, którzy próbują sił tworzenia gier z różnymi mechanizmami, prędzej czy później czeka niezadowolenie ze strony "jakieś" części graczy. Daleko nie trzeba szukać, ostatnio na forum jedna osoba wypisywała, że wybór jednej z głównych mechanik nie podoba jej się oraz, że to błąd designera - z kolei część osób twierdziło, że na tym pomyśle jest oparta gra. Co człowiek to opinia - czasem ludzie mają zbieżne poglądy, czasem całkowicie różne.

PS. Kto pamięta Nehemiasza? Wiem, że wielu nie przypadł do gustu. Mi się bardzo podoba i mam do dziś w kolekcji.
(Warto dywagować? Może i tak, szczególnie dla zabicia czasu xD)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia / The Witcher: Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Ezekiel pisze: 14 wrz 2023, 08:30 Czyli można z dyskusji i obserwacji różnych wątków zrozumieć tak, że na forum:
1) można pisać, że grę kupuję w ciemno, bo to nowy Feld,
2) nie można pisać, że gry nie kupuję, bo to nowy Woźniak,
3) można pisać, że gra mnie nie interesuje, bo to nowy Wallace a ten, jak wiadomo, skończył się dawno temu a gra X czy Y były słabe,
4) nie można pisać, że Wookie zrobił słabe gry, bo przecież zrobił Tytanów a Old world to super gra,
5) można pisać, że nawet się nie spojrzy na nową grę Z, bo ilustruje ją Klemens,
6) nie można pisać, że się nie spojrzy na nową grę Wookiego, bo to narodowa zawiść i chęć dokopania "swojakowi" co się wybił,
7) można pisać przed wydaniem, że Thorgal od Portalu to jakaś porażka, bo zrobili jakieś badziewne euro a powinna być przygoda, bo to Thorgal,
8) nie można pisać przed wydaniem, że nowy Wiesiek od Wookiego się nie podoba, bo będzie euro itd.

Czy to już nie idzie za daleko?
Oczywiście, że można tylko po co? Co daje kolejny wątek na dziesiątki postów o tym, że jeden lubi Wiedźmina, a drugi nie? O tym, że Woźniak zrobił kiedyś słabe gry, a Wiedźmin jest hitem? No moim zdaniem nic.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia / The Witcher: Path of Destiny (Łukasz Woźniak)

Post autor: gogovsky »

Hardkor pisze: 14 wrz 2023, 10:04 Oczywiście, że można tylko po co? Co daje kolejny wątek na dziesiątki postów o tym, że jeden lubi Wiedźmina, a drugi nie? O tym, że Woźniak zrobił kiedyś słabe gry, a Wiedźmin jest hitem? No moim zdaniem nic.
To, że coś nie lubisz nie znaczy, że jest hitem. :D A poważnie kolejna lekka gierka w świecie Wiedźmina, pewnie ludzie będą kupować w Empiku na urodziny.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: tomp »

Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: JollyRoger90 »

GoOnBoard pisze: 15 maja 2023, 10:08
Kisun pisze: 15 maja 2023, 09:28 Przykro mi że zaczynamy znajomość od problemów
Po premierze retailowej czyli mniej więcej za miesiąc z hakiem zwolniom nam się trochę zasoby i wtedy dopilnuje aby ten temat był poruszony.

[Khaki]
Premiera już była jakiś czas temu. Czy powyższe tematy zostały poruszone, czy dalej trup w szafie schowany?

:)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: yrq »

Coś z Tytanami się dzieje, tematy z FAQ mają być uwzględnione w nowej instrukcji. - info z pierwszej ręki ;)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: Kisun »

Najbardziej zależało mi na faq rozwązującym problemy instrukcji do kampanii solo, która przecież była jednym z ważniejszych sg i jest świetnym pomysłem.
Jeżeli tylko wrzucą ten swój bieda faq do instrukcji, to raczej wiele nie zmieni, bo wielu zagadnień nieporuszał. Zobaczymy.
Oczywiście jeżeli w ogóle powstanie ta nowa instrukcja po polsku, bo nawet nie ma do sg Wieśka.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: prib4 »

yrq pisze: 17 wrz 2023, 15:12 Coś z Tytanami się dzieje, tematy z FAQ mają być uwzględnione w nowej instrukcji. - info z pierwszej ręki ;)
Czyli coś się dzieje z tytanami <3 Ciekawe czy jednak GoB zdecyduje się na dodruk.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: antonio3333 »

W sumie miłoby było jakby był dodruk. Z chęcią bym przytulił Tytanów do swojej kolekcji.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: JollyRoger90 »

ja bym mate w rozsądnej cenie zgarnął 😃
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: daro69 »

Kisun pisze: 17 wrz 2023, 15:37 Najbardziej zależało mi na faq rozwązującym problemy instrukcji do kampanii solo, która przecież była jednym z ważniejszych sg i jest świetnym pomysłem.
Jeżeli tylko wrzucą ten swój bieda faq do instrukcji, to raczej wiele nie zmieni, bo wielu zagadnień nieporuszał. Zobaczymy.
Oczywiście jeżeli w ogóle powstanie ta nowa instrukcja po polsku, bo nawet nie ma do sg Wieśka.
naprawdę ? a co może być jeszcze niejasne ? grałem już kilkanaście razy i praktycznie wszystkie zasady są przejrzyste ..
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: Kisun »

Grając wyłącznie na podstawie polskiej instrukcji do kampanii, to gra się nieprawidłowo, bo są tam błędy w tłumaczeniu i samej edycji niektórych fragmentów tekstu.
Też grałem ale nadal nie jestem pewny czy zgodnie z zamiarem autora :) gdyż j.w.
Nie mówiąc już o tym, że miło by było sobie wydrukować prawidłową, ładną instrukcję bez dopisków własnych.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: Yuri »

GoOnBoard pisze: 15 maja 2023, 10:08 ...W tej chwili wszyscy jestesmy zaangażowani w dowiezienie Wiedźmin: Stary Świat. Po premierze retailowej czyli mniej więcej za miesiąc z hakiem zwolniom nam się trochę zasoby i wtedy dopilnuje aby ten temat był poruszony.

[Khaki]
Jakieś postępy w tej kwestii po pół roku ? Nie tylko ja tutaj ciekaw jestem co dalej z "Tytanami" :P
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: Urkeith »

Nie ma czasu dbać o już wydane gry, trzeba zasuwać nad następnymi zbiórkami :twisted:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: psia.kostka »

Urkeith pisze: 10 paź 2023, 22:59 Nie ma czasu dbać o już wydane gry, trzeba zasuwać nad następnymi zbiórkami :twisted:
Mysle podobnie jak powyzszy Pan :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: yrq »

Coś było robione przy Tytanach, bo sam przy nich działałem, tylko nie wiem jakie są konkretne plany na udostępnianie materiałów.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: Kisun »

To chociaż zdradź czy też przy kampanii solo?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: (Oficjalny) Go On Board

Post autor: yrq »

Kisun pisze: 11 paź 2023, 00:16 To chociaż zdradź czy też przy kampanii solo?
No niestety nie przy niej.
ODPOWIEDZ