Galakta – Plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Omega201
Posty: 21
Rejestracja: 18 paź 2018, 01:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Omega201 »

Czy Fallout Atomowe Związki również będą dodrukowywać? Widzę, że w sklepach nie tylko Kalifornia się skończyła i ceny 100+ już osiąga ten mały dodatek.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Obstawiam, że dowiemy się dopiero po zapowiedziach nowych tytułów, tak jak było w zeszłym roku (i dwa lata temu?):
viewtopic.php?t=79286&start=175#p1545384
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: K@mil »

Ciekawi mnie, czy Galakta zdecyduje się na kontynuację serii Tiny Epic.
I czy wyda coś z serii Adventure Games.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: karmazynowy »

Koniec Pax Renesans w magazynie wydawcy. W sklepach jeszcze dostępne, kto myśli to czas się sprężać bo pewnie cena zaraz skoczy.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Pewnie jeden dodruk zrobią. Tak jak to miało miejsce z Pax Pamir. Więc nawet jak się skończy, to w panikę bym nie wpadał.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: karmazynowy »

Pewnie tak, tylko to z pół roku czekania pewnie.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: shuji »

patrzac na kalendarz rok i dwa lata wstecz, wynikało by, że zapowiedzi galakty będą w przyszłym tygodniu.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Na razie padła ze strony Galakty informacja, że zapowiedzi będą w lutym:

Obrazek
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Shodan »

Jeśli miałoby być coś paxowego to obstawiałbym Pax Hispanica.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: K@mil »

Mr_Fisq pisze: 29 sty 2024, 15:10 Na razie padła ze strony Galakty informacja, że zapowiedzi będą w lutym:
Tak, ale nie na początku miesiąca, lecz dopiero w drugiej połowie.
sydonia pisze: 04 sty 2022, 00:43 GALAKTA
Nowe zapowiedzi pojawią się w drugiej połowie lutego :)
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Lehu89 »

Shodan pisze: 29 sty 2024, 15:18 Jeśli miałoby być coś paxowego to obstawiałbym Pax Hispanica.
Też stawiałbym na 99% na Pax Hispanica, bo to idealny moment na wydanie tego na fali popularności Renesansu, plus wiadomo, całkowita nowość. Ale jak już tak sobie tutaj gdybamy, to jest też wg mnie mały procent szans na Transhumanity, które jak wiadomo od jakiegoś czasu jest przebąkiwane, że będzie wydane od nowa, także na 100% coś z tych dwóch gier (oby, bo jak się okaże Illumianet, albo to drugie coś, co koło paxa nie stało, to będzie słabo). W każdym razie na pewno nie będzie to Emancipation, bo to po pierwsze najtrudniejszy pax, po drugie mało rozdmuchany "medialnie" (chociaż jako ciekawostka, oprócz angielskiego, został on wydany jeszcze tylko w jednym innym języku i jest to czeski :)). Porfiriana raczej też nie (choć bardzo bym chciał), bo jest brzydka i negatywna interakcja jest tam po prostu bardzo bolesna, typowe take that. Dobra, pogdybaliśmy sobie, teraz zobaczymy przy zapowiedziach co się sprawdzi, a co nie, bo jak wiemy Galakta potrafi zaskoczyć.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: samuraj1369 »

Bardzo marzy mi się Porfiriana.
No i czekam na zapowiedź dodatku do karcianego WoPa
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Uncle_Grga »

Hispanicę zamówiłem, zdecydowanie wolałbym Porfirianę, szczególnie, że od niej zaczęła się moja przygoda z Paxami.. parę razy byłem bliski nabycia, jednak rozeszło się po kościach.. jeśli Galakta się zdecyduje, biorę na 100%..

Ale, tak zgadzam się, że pewnie chodzi o Hispanicę, nawet by sie terminy premier mogły zbiec..
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta wrzuciła harmonogram dla zapowiedzianych już tytułów:
Marzec
🔸Wojna w Krainie Czarów
🔸Wiek cudów
🔸Wiek cudów: Ku nieskończoności
🔸Waste Knights: Za horyzont – premiera sklepowa
Kwiecień
🔹Wojna o Pierścień: Królowie Śródziemia
🔹Terrorscape
🔹Terrorscape: Dziki instynkt
🔹Terrorscape: Nieopisywalny koszmar
🔹Terrorscape: Nieśmiertelna groza
🔹Małe Epickie Zombie
🔹Horror w Arkham: Gra karciana – Uczta w Dolinie Hemlock – rozszerzenie kampanijne
🔹Horror w Arkham: Gra karciana – Uczta w Dolinie Hemlock – rozszerzenie badaczy
Maj/czerwiec
🔸Gra fabularna OBCY: Jądro ciemności
🔸Gra fabularna MUTANT: Rok Zerowy – Martwy błękit
II połowa 2024r.
🔹Heroes of Land, Air and Sea
🔹Fateforge: Kroniki Kaan
🔹Fateforge: Starcie nieśmiertelnych
🔹StoneSaga
🔹Zatoka kupców: Mastercraft
🔹ADELE
🔹Era Cywilizacji
🔹Ślimaki
🔹EXIT: Lot w nieznane
🔹EXIT: Mroczny cmentarz
🔹Bestia: Shattered Isles
🔹Bestia: The Great Hunt
Obrazek

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: K@mil »

Ciekawe, ile będzie nowych zapowiedzi, skoro aż 12 tytułów jest planowanych na II półrocze.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: nolify »

Jestem poważnie zainteresowany Terrorscapem. Szukam łatwej, szybkiej gry na jeden wieczór (w sensie żeby przy jednej posiadówce zagrać [ze dwa razy] i odłożyć na półkę) dla znajomych. Czasem ekipa ma ochotę na coś lajtowego. Na BGG ciężkość 2.22, więc idealnie się wpasowuje w powyższe kryteria. Co więcej, jak się trafiają osoby nowe w planszówkach, to będzie można je wrzucić do teamu survivor i tam się nim zaopiekują. Wygląda na klimatyczną zabawę w ekipę. Pewnie będzie trochę śmiechu.
Chciałem poczytać na forum o tej grze, a tu się okazało, że nie ma takiego tematu 😦
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

🔹Bestia: Shattered Isles
🔹Bestia: The Great Hunt

To w ogole 2025, wiec nie wiem dlaczego od razu tego nie napisza...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 02 lut 2024, 19:47 🔹Bestia: Shattered Isles
🔹Bestia: The Great Hunt

To w ogole 2025, wiec nie wiem dlaczego od razu tego nie napisza...
Może jak z Mitycznym Wiatrem wyrobią się przed KS'em :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Puppet_Master »

Widzę mają nerwy dalej twierdzić, że wydadzą kiedykolwiek tych Królów Śródziemia? :lol: i to już niebawem :roll:

Nie chcę zapeszać, ale po ostatnich ilu, trzech czy czterech latach?... tych obiecanek-cacanek, akurat co do polskiej premiery tego dodatku, podejdę raczej na spokojnie.

<Fragment usunięty bo zostałem spunktowany słusznie przez psia.kostka>

Skoro ma wyjść w kwietniu, to już powinno do nich płynąć 8)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2024, 22:47 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: japanczyk »

Puppet_Master pisze: 02 lut 2024, 22:17 Skoro ma wyjść w kwietniu, to już powinno do nich płynąć 8)
transport statkiem trwa od 4 do 8 tygodni z Chin, wiec jeszcze troche za wczesnie
Ale na pewno albo druk juz trwa albo jest zarezerwowany po CNY
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Puppet_Master »

"wiec jeszcze troche za wczesnie"

- Ale tylko "trochę", bo za około osiem tygodni mamy przecież już kwiecień! Mnie też się ciężko odnaleźć z tym, jak szybko zleciał ten styczeń i że tak w ogóle mamy już luty. Dni, miesiąca, lata- strasznie się z wiekiem sklejają :wink:

Z zapowiedzi Galakty- dodatek do RPGa Obcego to kolejne coś dla mnie i też niebawem. To, że erpegi stały się drogim hobby, droższym niż niegdyś, to temat na inną dyskusję i w innym wątku.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2024, 22:40 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: psia.kostka »

Puppet_Master pisze: 02 lut 2024, 22:17 Widzę mają nerwy dalej twierdzić, że wydadzą kiedykolwiek tych Królów Śródziemia? :lol: i to już niebawem :roll:

Domyślam się oczywiście prawdziwego powodu ociągania się przez ostatnie lata, bo to pewnie kwestia wielkości nakładu vs. koszt produkcji/marketing, czyli wydanie można było przekładać latami, "zapchajdziura".
Przeciez Krolow robil latami Ares, czyli oryginalny wydawca. I jak zrobil, pewnie na Essen, to Galakta mogla zamowic we wspolnym druku miedzynarodowym.

Rozumiem rozgoryczenie, ale nie widze tu winy polskiego wydawcy, ktory szyje z tego co ma. Wiec ten drugi akapit mysle niecelny. Tego nie produkuje Galakta, tylko Ares z innymi wersjami jezykowymi. Galakta dostarcza pliki polskich tlumaczen, a potem jest niejako dystrybutorem gry.

To co mowisz lepiej pasuje do morskiego dodatku do WK, ktory sami robia i sie opoznil.
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Puppet_Master »

Chylę czoła, widzę że masz dużo lepsze rozeznanie w temacie i z pewnością masz rację.

Uczciwie przyznam, że jedyne co obserwowałem to proces wydawniczy i zapowiedzi Galakty, bo dodatek mam na radarze od tych kilku lat. Nie sięgałem/nie czytałem o problemach z wydaniem "oryginału" dodatku przez Aresa.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Proces wydawania gier planszowych

Post autor: psia.kostka »

To byl dla mnie olbrzymi szok, gdy sie o tym dowiedzialem (jak sprowadza sie tytuly do kraju) :D ale mysle ze warto znac ciut te procesy, bo to rozladowuje negatywne emocje, albo ulatwia skanalizowanie krytyki w odpowiednim kierunku ;)

Np obecnie Phalanx zbiera baty za opoznienia swoich gier. Sami je wymyslaja (tzn nie wszystkie), produkuja w Chinach lub Polsce i sprzedaja, rowniez na inne jezyki (np Purple Haze). Ale juz Zimna Wojna czy Wladcy Ziemi sa "kupione pomysly", a potem produkowane przez Phalanx z ich szata graficzna (WZ) lub w polskiej(?) fabryce (ZW). Inne gry, np Scythe jest przetlumaczony w Polsce, ale produkowany w Chinach przez oryginalnego wydawce. Potem taki wydawca-dystrybutor kupuje tysiace kartonow polskiej gry w hurtowej cenie wprost z fabryki chinskiej i organizuje sobie dostawe kontenerowcem do kraju.

Wracajac do Galakty, tu nie chcialbym umniejszac chwaly procesowi wydawniczemu vs dewelopment&produkcja, linia Wojny o Pierscien jest zamawiana jak Scythe. Dlatego mamy te same figuresy co Włosi i nie ma szans, by miec lepsze/gorsze. To dosc wazne, bo czesto gracze oczekuja, ze w polskiej edycji cos zostanie upgradowane, bo wyszly jakies kwasy. Ale wersja PL, FR, DE, IT idzie z tej samej sztancy. Ciezko tu bezkosztowo cos zmienic.

Wyjatkiem jest, gdy nastepuje zakup licencji do PL (ale to sie dzieje nieczesto, wlasnie z powodu niskich nakladow i kosztu samodzielnej produkcji) i sami organizuja sobie produkcje np Aeons End z Portalu robiony w PL na innym papierze niz ten chinski.

Z Galakty tak mocno nie sledze, ale poza Waste Knights, to tez zrobili Shadow Planet i to Galakta drukuje innym w obcych jezykach WK, pewnie w Chinach.

Tacy giganci jak Pegasus Spile potrafi sobie samemu produkowac gry od Portalu wiec zawierane sa inne umowy, ale Niemcy to tez wielki rynek.

Dlatego jesli produkowany jest od Aresa "Hunt for the Ring", zbierane zgloszenia z innych jezykow, to moznaby sie podpiac z polskim zamowieniem. Ale wtedy wlasnie minimalne naklady itp. Natomiast Galakta nie wyprodukuje sobie BSG czy Posiadlosc Szalenstwa 1ed, mimo, ze ma wszystkie pliki polskich edycji. Bo te gry robione byly przez FFG w Chinach, a jedynie "zamowione" do PL aby tu je dystrybuowac. Oczywiscie dochodza tez wygasajace licencje, prawa do uzycia wizerunku itp Dlatego nie ujrzymy Godfathera od CMON/Portal, ten pociag juz odjechal.

Kolejnym szokiem bylo odkrycie, ze wydawcy gier to czesto male studio i 5 osob na krzyz, a nie konglomerat typu Procter&Gamble, z wlasnymi drukarniami i biurowcami grafikow, tlumaczy, pisarzy :mrgreen:

PS jesli to nadaje sie do przeklejki do tematu "Jak sprowadza sie tytuly do kraju", to czemu nie ;) ku chwale forum i edukowania forumowiczow 8) w tym mnie

EDIT japanczyk: Jak ktos chce poglebic temat to viewtopic.php?t=81453 moze jakas ciekawa dyskusja sie wywiaze
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Yappen »

Galakta wrzuciła na fb info o dodrukach na 2024. Wraca sporo dobrego. :D

Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
ODPOWIEDZ