Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: JollyRoger90 »

Wkadca pisze: 16 lip 2023, 08:55 Hej, grałem dziś pierwszy raz i mam kilka pytań.
1. Walka z potworami. Czy potwór po zagraniu swojego ataku odrzuca tę kartę?
2. Zdobycie trofeum jaką kartę się odrzuca? Czy z ręki, czy pierwszą z góry talii, czy wybieram która?
3. Umiejetnosci specjalne, kiedy niedzwiedz dodaje pancerz?
4. Jak sie jest w szkole wiedźminów ile razy mozna ulepszyc skill? Tylko raz wybrany czy mogę to robić ile chce razy jeśli mnie stać?
5. Jak wyglada rozstawienie wierzminow na mapie oraz innych rzeczy na mapie. Czy jest gdzieś mapa online żeby można było sobie popatrzeć? Oraz czy jest gdzieś lista wszystkich kart w grze, chodzi mi o karty do budowania talii.
6. Co z kartami tropow mozliwymi do zdobycia na mapie, gdy pokonamy potwora danego typu. Znikają? Czy zostają i mogę je zdobyć na kolejnego potwora tego samego typu?
ad1. Tak
ad 2. bierzesz do kupy karty z ręki, karty ze swojego stosu dobierania oraz swojego stosu odrzuconego. Następnie wybierasz z nich to co chcesz odrzucić.
ad3. nie mam planszetki przed oczami, ale z tego co pamiętam to w czasie walki, raz na walkę
ad4. akcje konkretnej lokacji możesz zrobić raz na swoją rundę. Nawet jak wyjdziesz w miasta i wrócisz do niego.
ad5. Na mapie są naniesione początkowe lokacje wiedźminów, powinno to być w instrukcji, a w którejś aktualizacji były linki do lepszej jakości mapy/maty
ad6. wnioskuję że chodzi o żetony tropu. Jak potwór danego typu jest pokonany to wszystkie żetony tropu na niego wracają do puli. losujesz nowego potwora na ten teren i trzeba od nowa zdobywać tropy
Wkadca
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2023, 03:09
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Wkadca »

Dzięki za pomoc.
Mam kolejne pytanie.
Czy mogę ubić 3 potwory pierwszego poziomu i jednego potwora drugiego poziomu i w ten sposób wygram grę?
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Freshus »

Według zasad tak.
deshitm
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2015, 16:04

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: deshitm »

Cześć, mam takie pytania:

1. Walczę z Potworem. Potwór ma ostatnią kartę, którą mnie atakuje. Ja posiadam 0 tarczy i ostatnią kartę na ręce.
Czy dobrze rozumiem że gdy:
a) Potwór mnie zaatakował ale nie zadał mi obrażeń to od razu wygrywam walkę bo Potwór nie ma już swojej talii
b) Potwór mnie zaatakował i w wyniku ataku musiałem usunąć tą ostatnią kartę z ręki to przegrywam (bo zostałem powalony), mimo że obaj nie mamy już kart. Potwór zostaje odpędzony.
c) Potwór zadał mi jedno lub więcej obrażeń. Przegrywam - jestem powalony i jednocześnie odpędzam Potwora.

2. Czy w fazie III mojej tury, po odrzuceniu i dobraniu odpowiedniej liczby kart, ale przed zakupem karty - mogę:
a) przeglądać swój stos kart odrzuconych nie zmieniając jego kolejności?
b) przeglądnąć swoją zakrytą talię akcji i przed odłożeniem potasować ją?
c) przeglądnąć oba stosy a) i b) - potem potasować je i zrobić nowy stos zakrytych kart akcji?
Chciałbym kupić jak najlepszą dla siebie kartę - a w danym momencie nie pamiętam dokładnie jakie karty mam w decku.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Fojtu »

deshitm pisze: 18 lip 2023, 11:39 Cześć, mam takie pytania:

1. Walczę z Potworem. Potwór ma ostatnią kartę, którą mnie atakuje. Ja posiadam 0 tarczy i ostatnią kartę na ręce.
Czy dobrze rozumiem że gdy:
a) Potwór mnie zaatakował ale nie zadał mi obrażeń to od razu wygrywam walkę bo Potwór nie ma już swojej talii
b) Potwór mnie zaatakował i w wyniku ataku musiałem usunąć tą ostatnią kartę z ręki to przegrywam (bo zostałem powalony), mimo że obaj nie mamy już kart. Potwór zostaje odpędzony.
c) Potwór zadał mi jedno lub więcej obrażeń. Przegrywam - jestem powalony i jednocześnie odpędzam Potwora.

2. Czy w fazie III mojej tury, po odrzuceniu i dobraniu odpowiedniej liczby kart, ale przed zakupem karty - mogę:
a) przeglądać swój stos kart odrzuconych nie zmieniając jego kolejności?
b) przeglądnąć swoją zakrytą talię akcji i przed odłożeniem potasować ją?
c) przeglądnąć oba stosy a) i b) - potem potasować je i zrobić nowy stos zakrytych kart akcji?
Chciałbym kupić jak najlepszą dla siebie kartę - a w danym momencie nie pamiętam dokładnie jakie karty mam w decku.
1. Str 20 Ogólne zasady walki.
a) Tak, po rozpatrzeniu jego karty, jeżeli wyczerpała mu się talia, a Ty nie jesteś powalony, wygrałeś.
b) Tak
c) Tak, nie bardzo wiem jaka jest różnica między pytaniem b i c

2.
a) tak, w zasadzie chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmieniać kolejność kart odrzuconych.
b) teoretycznie nie możesz tego robić w Twojej turze, tylko kiedy nie jesteś aktywnym graczem
"Ponadto gracz może przejrzeć swoją talię akcji, gdy
nie jest aktywnym graczem i gdy nie jest zaangażowany w walkę. Po przejrzeniu talii akcji należy
ją potasować i umieścić zakrytą obok swojej planszetki wiedźmina."
To jest zasada w celu nie zamulania przy stole jak jest Twoja tura, pewnie jakby ktoś spytał przy stole to bym pozwolił.
c) jeżeli chcesz połączyć je razem, to nie, talie muszą pozostać oddzielne
deshitm
Posty: 18
Rejestracja: 02 sty 2015, 16:04

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: deshitm »

Fojtu pisze: 18 lip 2023, 12:06
deshitm pisze: 18 lip 2023, 11:39 Cześć, mam takie pytania:

1. Walczę z Potworem. Potwór ma ostatnią kartę, którą mnie atakuje. Ja posiadam 0 tarczy i ostatnią kartę na ręce.
Czy dobrze rozumiem że gdy:
a) Potwór mnie zaatakował ale nie zadał mi obrażeń to od razu wygrywam walkę bo Potwór nie ma już swojej talii
b) Potwór mnie zaatakował i w wyniku ataku musiałem usunąć tą ostatnią kartę z ręki to przegrywam (bo zostałem powalony), mimo że obaj nie mamy już kart. Potwór zostaje odpędzony.
c) Potwór zadał mi jedno lub więcej obrażeń. Przegrywam - jestem powalony i jednocześnie odpędzam Potwora.

2. Czy w fazie III mojej tury, po odrzuceniu i dobraniu odpowiedniej liczby kart, ale przed zakupem karty - mogę:
a) przeglądać swój stos kart odrzuconych nie zmieniając jego kolejności?
b) przeglądnąć swoją zakrytą talię akcji i przed odłożeniem potasować ją?
c) przeglądnąć oba stosy a) i b) - potem potasować je i zrobić nowy stos zakrytych kart akcji?
Chciałbym kupić jak najlepszą dla siebie kartę - a w danym momencie nie pamiętam dokładnie jakie karty mam w decku.
1. Str 20 Ogólne zasady walki.
a) Tak, po rozpatrzeniu jego karty, jeżeli wyczerpała mu się talia, a Ty nie jesteś powalony, wygrałeś.
b) Tak
c) Tak, nie bardzo wiem jaka jest różnica między pytaniem b i c

2.
a) tak, w zasadzie chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmieniać kolejność kart odrzuconych.
b) teoretycznie nie możesz tego robić w Twojej turze, tylko kiedy nie jesteś aktywnym graczem
"Ponadto gracz może przejrzeć swoją talię akcji, gdy
nie jest aktywnym graczem i gdy nie jest zaangażowany w walkę. Po przejrzeniu talii akcji należy
ją potasować i umieścić zakrytą obok swojej planszetki wiedźmina."
To jest zasada w celu nie zamulania przy stole jak jest Twoja tura, pewnie jakby ktoś spytał przy stole to bym pozwolił.
c) jeżeli chcesz połączyć je razem, to nie, talie muszą pozostać oddzielne
ok, dzięki.
1 b) i c) - racja, to w sumie żadna różnica.
2 a) też racja, w instrukcji (str 24) jest zapis że odkładając karty na discard należy zachować kolejność zagranej kombinacji. Ale to podczas walki tylko obowiązuje.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Fojtu »

deshitm pisze: 18 lip 2023, 13:12
ok, dzięki.
1 b) i c) - racja, to w sumie żadna różnica.
2 a) też racja, w instrukcji (str 24) jest zapis że odkładając karty na discard należy zachować kolejność zagranej kombinacji. Ale to podczas walki tylko obowiązuje.
ad 2a) W walce to ma znaczenie, bo sa karty mające interakcje z górną kartą discardu. W czasie innych faz czegoś takiego nie widziałem.
szpemek
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2008, 21:25
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: szpemek »

Mam pytanko: jak jestem w jakieś lokacji i podniosę sobie jeden z atrybutów. Wiem, że z akcji obszarów, dla danej lokacji mogę skorzystać tylko raz w fazie I. A jak pójdę do innej lokacji, gdzie też mogę podnieść jakiś atrybut to mogę to zrobić czy nie? Czy zasada, że raz w fazie I dotyczy po prostu możliwości podnoszenia dowolnej, jednej cechy mojej postaci, niezależnie gdzie to będzie?
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: JollyRoger90 »

szpemek pisze: 18 lip 2023, 22:55 1. A jak pójdę do innej lokacji, gdzie też mogę podnieść jakiś atrybut to mogę to zrobić czy nie?
2. Czy zasada, że raz w fazie I dotyczy po prostu możliwości podnoszenia dowolnej, jednej cechy mojej postaci, niezależnie gdzie to będzie?
ad1. Możesz
ad1. Ta zasada dotyczy akcji lokacji. Np w danej rundzie możesz zrobić tylko raz akcje miasta Cintra. Jak jakimś sposobem wrócisz tam, w jednej rundzie, to nie możesz zrobić drugi raz akcji lokacji w 1 fazie
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Zaawansowane karty walki i karta "w przypadku odrzucenia jej z decku lub ręki zadajesz 2 punkty obrażeń przeciwnikowi".

Przeciwnik zagrywa kombinacje obrażeń oraz tarcz. Według zasad najpierw rozpatruje obrazenia, wchodza we mnie i w ich wyniku odrzucam powyzsza karte. Przeciwnik dopiero w nastepnym kroku rozpatruje zdobycie tarcz, wiec ich nie ma, wiec zadaje mu 2 obrazenia ktore go zabijaja. Gdyby najpierw sobie dal te tarcze to by nie umarl.

Czy prawidłowo zagraliśmy i przeciwnik powinien paść w wyniku odrzucenia mojej karty?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Kal-El83 »

Teoretycznie brzmi prawidłowo :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Azazelek pisze: 21 lip 2023, 12:16 Teoretycznie brzmi prawidłowo :)
Dla mnie też, ale wolę się upewnić :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Czakuth
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2023, 15:28

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Czakuth »

Hej
Mam kilka wątpliwości do nie do końca jasnych poleceń, zasad w grze, proszę o pomoc w ich rozwikłaniu :D

1. Jakkolwiek byłoby to niekorzystne dla gracza, ma on jednak parcie, aby zacząć walkę np z potworem, mimo iż na dotarcie do niego zabrało mu ostatnią kartę z ręki - czy walkę można zacząć bez kart w ręce?
2. Rozumiem, że jeśli poziom obrony mam na 3 i tarcza na 3, a pojawia się karta, która każe mi obniżyć poziom tarczy np o 1, to ją obniżam i zostaje tak aż do pierwszej walki, i dopiero po zakończeniu której tarcza wraca do poziomu obrony czyli 3?
3. Zdolność Mglaka podczas walki - "W pierwszej turze walki potwora należy rozpatrzyć ten rodzaj ataku, w wyniku którego gracz odrzuca więcej kart ze swojej talii wytrzymałości albo z ręki". Kompletnie nie wiem, o co tu chodzi.
4. Karta nr 53, B - w fazie III dobierz o 1 kartę więcej. Chodzi o dobranie dodatkowej karty ze swojej talii, czy z puli kart odkrytych (i płacimy za nią wg zasad)? Podobnie na karcie 45, gdzie każe nam się dobrać o 1 kartę więcej w fazie III
5. Karta 47 A/B - odrzuć kartę z ręki itd. Czy jak nie mam wymagającej liczby kart w ręce, to nie mogę dokończyć zadania np podnieść poziom alchemii po odrzuceniu 2 kart, bo miałem tylko 1 w ręce?
6. Karta 30 - pobierz żeton tropu, czy dalej muszę wpierw dojść do jego lokalizacji, aby pierwszeństwo walki było aktywowane, czy aktywuje się od razu bez konieczności dotarcia do lokalizacji z żetonu?

Dzięki!
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Fojtu »

1. Tak
2. Obnizasz tarcze do 2 i zostaje 2 dopóki coś innego się nie stanie, między innymi nie podbijesz sobie w walce lub jakiś inny efekt Ci odejmie/doda.
3. Chodzi po prostu efektywnie o kartę która żąda Ci najwięcej obrażeń, żebyś stracił jak najwięcej kart. Czyli odkrywasz kartę i robisz ten efekt który wywali Ci najwięcej kart.
4. Dobranie jest z własnej talii, chodzi o to, że masz więcej paliwa na kolejną turę.
5. Niestety nie wiem, musiałbym pewnie całą kartę zobaczyć.
6. Pobierasz niezrobiony, razem z moneta na nim
Ppeper
Posty: 27
Rejestracja: 23 sie 2020, 10:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 14 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Ppeper »

Czakuth pisze: 23 lip 2023, 12:11
5. Karta 47 A/B - odrzuć kartę z ręki itd. Czy jak nie mam wymagającej liczby kart w ręce, to nie mogę dokończyć zadania np podnieść poziom alchemii po odrzuceniu 2 kart, bo miałem tylko 1 w ręce?
Fojtu pisze: 23 lip 2023, 16:14 5. Niestety nie wiem, musiałbym pewnie całą kartę zobaczyć.
5. Jeżeli jakakolwiek karta mówi, że aby wybrać opcję A lub B musisz coś zrobić, to musisz i nie ma inaczej. Jeżeli nie możesz to wybierasz drugą opcję. W momencie gdy w wyniku wybranego przez ciebie rozwiązania, musisz cos odrzucić - a nie możesz, to nie odrzucasz.

Ogólnie - nad kreską musisz jak nie możesz to wybierasz drugą opcję, pod kreską musisz tyle ile możesz efekt i tak działa w 100%
Trupex89
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2019, 04:49

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Trupex89 »

Witam, ja z takim pytaniem. Dotyczy dodatku legendarne łowy. Po przegranej walce z legendarnym potworem, zyskujemy żeton zniszczenia, który daje różne bonusy. Dodatkowo nie otrzymujemy za przegranie walki żadnej kary. Wynika z tego że od początku rozgrywki każdy z graczy powinien rzucać się na legendarnego potwora pomimo, że jest słaby i wie , że przegra, właśnie dla tych żetonów zniszczenia. Nie jest to jakiś błąd, który nie przewidzieli twórcy? Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: ave.crux »

Trupex89 pisze: 26 lip 2023, 17:50 Witam, ja z takim pytaniem. Dotyczy dodatku legendarne łowy. Po przegranej walce z legendarnym potworem, zyskujemy żeton zniszczenia, który daje różne bonusy. Dodatkowo nie otrzymujemy za przegranie walki żadnej kary. Wynika z tego że od początku rozgrywki każdy z graczy powinien rzucać się na legendarnego potwora pomimo, że jest słaby i wie , że przegra, właśnie dla tych żetonów zniszczenia. Nie jest to jakiś błąd, który nie przewidzieli twórcy? Dzięki za odpowiedź
Jeżeli każdy z graczy przy stole tak zrobi to będziecie mieli max. po 8 żetonów, po 8 rundach ponieważ musicie zakończyć fazę 1 na miejscu z legendarnym potworem, a tam żetonu zniszczenia nie ma. Nadal wychodzi praktycznie to samo co przy zbieraniu ich z planszy przy czym jesteście słabsi, bo nie podnosicie się na torze prestiżu.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Wkadca
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2023, 03:09
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Wkadca »

Jest online podgląd wszystkich kart akcji (te do budowania własnej talii) wraz z kartami podstawowymi wszystkich wiedźminów? Chodzi mi tylko o podstawową grę bez dodatków.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Hardkor »

Wkadca pisze: 27 lip 2023, 21:26 Jest online podgląd wszystkich kart akcji (te do budowania własnej talii) wraz z kartami podstawowymi wszystkich wiedźminów? Chodzi mi tylko o podstawową grę bez dodatków.
Nie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: aeiou871 »

Wkadca pisze: 27 lip 2023, 21:26 Jest online podgląd wszystkich kart akcji (te do budowania własnej talii) wraz z kartami podstawowymi wszystkich wiedźminów? Chodzi mi tylko o podstawową grę bez dodatków.
w modzie na TTS-ie są dostępne
Wkadca
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2023, 03:09
Has thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Wkadca »

aeiou871 pisze: 27 lip 2023, 23:00
Wkadca pisze: 27 lip 2023, 21:26 Jest online podgląd wszystkich kart akcji (te do budowania własnej talii) wraz z kartami podstawowymi wszystkich wiedźminów? Chodzi mi tylko o podstawową grę bez dodatków.
w modzie na TTS-ie są dostępne
Co to jest mod na TTS?
Oraz jak się tam dostać?
Nie znam świata planszówek.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Fojtu »

Wkadca pisze: 28 lip 2023, 07:45
aeiou871 pisze: 27 lip 2023, 23:00
Wkadca pisze: 27 lip 2023, 21:26 Jest online podgląd wszystkich kart akcji (te do budowania własnej talii) wraz z kartami podstawowymi wszystkich wiedźminów? Chodzi mi tylko o podstawową grę bez dodatków.
w modzie na TTS-ie są dostępne
Co to jest mod na TTS?
Oraz jak się tam dostać?
Nie znam świata planszówek.
Chodzi o program TableTop Simulator - do zakupienia na Steamie. Jest to program, gdzie można tworzyć komponenty do gry i grać, jest bardzo duży katalog gier a dodatkowo wydawcy używają go bardzo często do testowania gier. Jego konkurentem jest program Tabletopia.

TTS gra poprzez tworzenie modów i dodawanie ich do stojej biblioteki. Taki mod na wiedźmina przykładowo:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2988242008

Potem można go z programie załadować, połączyć się z innymi graczami i grać jak przy stole.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: aeiou871 »

Wkadca pisze: 28 lip 2023, 07:45
aeiou871 pisze: 27 lip 2023, 23:00
Wkadca pisze: 27 lip 2023, 21:26 Jest online podgląd wszystkich kart akcji (te do budowania własnej talii) wraz z kartami podstawowymi wszystkich wiedźminów? Chodzi mi tylko o podstawową grę bez dodatków.
w modzie na TTS-ie są dostępne
Co to jest mod na TTS?
Oraz jak się tam dostać?
Nie znam świata planszówek.
Tabletop Simulator to aplikacja na steamie, która pełni rolę wirtualnego stołu. W warsztacie tej apki dostępne jest bardzo wiele gier, w które można zagrać na takim stole, w tym - od niedawna - także Wiedźmin. Zatem po odpaleniu moda z Wiedźminem w TTS można grać lub właśnie przeglądać zawartość gry, w tym karty
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Haisenberg83 »

Czy grając w dodatek Dziki Gon w fazie trzeciej dobieram do 3 kart jak w podstawce, czy do 5 kart, jak na początku rozgrywki? Zakładam że do 3 jednak jakaś wątpliwość jest w głowie 😀
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old world - pytania o zasady

Post autor: Sarna »

Do trzech.
ODPOWIEDZ