Czy kupic Katedrę Koszmarow?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
xDeOx
Posty: 20
Rejestracja: 21 maja 2021, 22:10
Has thanked: 1 time

Czy kupic Katedrę Koszmarow?

Post autor: xDeOx »

Hmm. Zastanawiam się czy odkupić z drugiej ręki, ale trochę po tym co się naczytałem przeraża mnie stan techniczny i jakościowy tej gry biorąc pod uwagę jej cenę...
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: prib4 »

Ogólnie bym poczekał - Czacha ma 300 sztuk w swoim sklepie, kolejne 50 aleplanszówki i zaczyna być sporo na olx. Ogólnie to obawiam się, że cena spadnie poniżej najniższej ceny z preorderu (czyli 400zł) bo gra wymaga powtórnego redagowania instrukcji, niektórych kart i zrobienia z tego zestawu naprawczego. Z drugiej strony może rzeczywiście to był jednorazowy druk, bo teraz nie widzę opcji żeby ktokolwiek chciał to ponownie wydać po takiej plamie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: japanczyk »

prib4 pisze: 12 cze 2023, 09:06 Ogólnie bym poczekał - Czacha ma 300 sztuk w swoim sklepie, kolejne 50 aleplanszówki i zaczyna być sporo na olx. Ogólnie to obawiam się, że cena spadnie poniżej najniższej ceny z preorderu (czyli 400zł) bo gra wymaga powtórnego redagowania instrukcji, niektórych kart i zrobienia z tego zestawu naprawczego. Z drugiej strony może rzeczywiście to był jednorazowy druk, bo teraz nie widzę opcji żeby ktokolwiek chciał to ponownie wydać po takiej plamie.
Chyba niektorzy troche przesadzaja jesli chodzi o jakosc wydania gry - instrukcja jest ok, jasne - moglaby byc lepsza, ta od Wiedzmina tez by mogla byc, ale wciaz nie sa to najgorsze instrukcje jakie w zyciu czytalem - ta od Nemesisa chociazby zdecydownaie ja wyprzedza

Biorac pod uwage, ze to jednorazowy druk to watpie zeby gra w dluzszej perspektywie schodzila z ceny
xDeOx
Posty: 20
Rejestracja: 21 maja 2021, 22:10
Has thanked: 1 time

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: xDeOx »

Ta, ale to wciąż jest 400zł, a ta gra ewidentnie nie jest tyle warta... Da się kupić w tej cenie lepsze gry, a nawet ze 2-3 tańsze :(
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Leinadus »

xDeOx pisze: 12 cze 2023, 09:33 Ta, ale to wciąż jest 400zł, a ta gra ewidentnie nie jest tyle warta... Da się kupić w tej cenie lepsze gry, a nawet ze 2-3 tańsze :(
Jak i wiele innych gier. Ja kupiłem zakazane za 300 zł, teraz chodzą po 1500 zł. Czy tyle bym dał? Nie. Czy za tyle bym sprzedał swój egzemplarz? Nie. Wiec wartość jest mocno subiektywnym pojęciem i też zależy od strony.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: japanczyk »

xDeOx pisze: 12 cze 2023, 09:33 Ta, ale to wciąż jest 400zł, a ta gra ewidentnie nie jest tyle warta... Da się kupić w tej cenie lepsze gry, a nawet ze 2-3 tańsze :(
Z takim podejsciem to w ogole najlepiej kupic 2-3 gry i reszty nie kupowac, bo nic nie przebije topu mojej kolekcji :D
King is Dead np. tez nie jest tyle warte za ile sprzedaja, a jest to swietna gra, Splottery? No panie! itd.
Klimat Beksinskiego robi tu robote, gra jest ciekawa mechanicznie i zdecydowanie warta zagrania - obstawiam ze gdyby nie Beksinski jako selling point to tyle osob by ni kupilo, a sporo sie skusilo nie sprawdzajac w ogole czym gra bedzie
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: prib4 »

japanczyk pisze: 12 cze 2023, 09:22 Chyba niektorzy troche przesadzaja jesli chodzi o jakosc wydania gry - instrukcja jest ok, jasne - moglaby byc lepsza, ta od Wiedzmina tez by mogla byc, ale wciaz nie sa to najgorsze instrukcje jakie w zyciu czytalem - ta od Nemesisa chociazby zdecydownaie ja wyprzedza
Ja się nie zgodzę - instrukcja w żadnym wypadku nie jest OK, jest ona zła pod każdym względem, pełna niedoróbek i braku konsekwentności.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Jdn »

Ja sprawdziłem i niestety Czacha jak to Czacha, Polecam stare wątki. Na Facebooku przez moment był czad - jad. W pewnym momencie dopiero, ktoś się opamiętał.
Autor niestety może miał wizję, ale nie kupię jego kolejnej gry na zbiórce przed zagraniem, bo nie potrafi potem dla mnie jako gracza tak to opisać bym ja też nie miał problemów z zasadami.
Gra jako Beksiński Super klimat, dobrze że gracze wymogli by chociaż karty snów miały więcej klimatu.
Instrukcja jest masakra wg mnie. To wygląda jak prototyp, a nie gra po powiedzmy pół roku pracy nad nią. Są błędy merytoryczne niestety. Polecam postawić sobie challenge i starać się zagrać na start na torze rytuałów tylko po przeczytaniu instrukcji. Ta instrukcja to wg mnie wczesny brudnopis. Polecam też przeczytać tryb solo, który jest wg mnie o jakieś 100% lepszy tam widać, że ktoś to przeczytał więcej niż dwa razy całe, od dechy do dechy, a nie tylko fragmenty, które ktoś kazał poprawić.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: prib4 »

Jdn pisze: 12 cze 2023, 10:15 Ja sprawdziłem i niestety Czacha jak to Czacha, Polecam stare wątki. Na Facebooku przez moment był czad - jad. W pewnym momencie dopiero, ktoś się opamiętał.
Autor niestety może miał wizję, ale nie kupię jego kolejnej gry na zbiórce przed zagraniem, bo nie potrafi potem dla mnie jako gracza tak to opisać bym ja też nie miał problemów z zasadami.
Gra jako Beksiński Super klimat, dobrze że gracze wymogli by chociaż karty snów miały więcej klimatu.
Instrukcja jest masakra wg mnie. To wygląda jak prototyp, a nie gra po powiedzmy pół roku pracy nad nią. Są błędy merytoryczne niestety. Polecam postawić sobie challenge i starać się zagrać na start na torze rytuałów tylko po przeczytaniu instrukcji. Ta instrukcja to wg mnie wczesny brudnopis. Polecam też przeczytać tryb solo, który jest wg mnie o jakieś 100% lepszy tam widać, że ktoś to przeczytał więcej niż dwa razy całe, od dechy do dechy, a nie tylko fragmenty, które ktoś kazał poprawić.
zgadzam się w pełni, to nie powinno mieć prawa wyjść w takiej formie i właśnie tor sprawia mi najwięcej problemów
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Leinadus »

Jdn pisze: 12 cze 2023, 10:15 Ja sprawdziłem i niestety Czacha jak to Czacha, Polecam stare wątki. Na Facebooku przez moment był czad - jad. W pewnym momencie dopiero, ktoś się opamiętał.
Autor niestety może miał wizję, ale nie kupię jego kolejnej gry na zbiórce przed zagraniem, bo nie potrafi potem dla mnie jako gracza tak to opisać bym ja też nie miał problemów z zasadami.
Gra jako Beksiński Super klimat, dobrze że gracze wymogli by chociaż karty snów miały więcej klimatu.
Instrukcja jest masakra wg mnie. To wygląda jak prototyp, a nie gra po powiedzmy pół roku pracy nad nią. Są błędy merytoryczne niestety. Polecam postawić sobie challenge i starać się zagrać na start na torze rytuałów tylko po przeczytaniu instrukcji. Ta instrukcja to wg mnie wczesny brudnopis. Polecam też przeczytać tryb solo, który jest wg mnie o jakieś 100% lepszy tam widać, że ktoś to przeczytał więcej niż dwa razy całe, od dechy do dechy, a nie tylko fragmenty, które ktoś kazał poprawić.
Nie lubię czachy, ale tu zapytam - co ma czacha do autora? Czacha jedynie zrobiła tłumaczenie gry. Więc tu pytanie: instrukcja jest do d... czy jej tłumaczenie?
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: prib4 »

To i to ogólnie. Już instrukcja po angielsku jest bardzo zła ale to Czacha bierze od nas pieniądze - oni powinni po zapoznaniu się z grą mieć uwagi do autora i wyjaśniać nieścisłości a nie wydawać coś 1:1 źle i tłumaczyć, że oni tylko wydają grę i wszystkie zażalenia to nie do nich (ich prawdziwa, niejednokrotnie użyta wypowiedź). Ba, Czacha dołożyła błędne indeksowanie, błędne przykłady, częściowe pozbycie się keywordów żeby instrukcja była bardziej zrozumiała (xD) i tłumaczenia rodem z translatora.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Leinadus »

prib4 pisze: 12 cze 2023, 13:00 To i to ogólnie. Już instrukcja po angielsku jest bardzo zła ale to Czacha bierze od nas pieniądze - oni powinni po zapoznaniu się z grą mieć uwagi do autora i wyjaśniać nieścisłości a nie wydawać coś 1:1 źle i tłumaczyć, że oni tylko wydają grę i wszystkie zażalenia to nie do nich (ich prawdziwa, niejednokrotnie użyta wypowiedź). Ba, Czacha dołożyła błędne indeksowanie, błędne przykłady, częściowe pozbycie się keywordów żeby instrukcja była bardziej zrozumiała (xD) i tłumaczenia rodem z translatora.
Nie wiem jak ta instrukcja wygląda, stąd moje pytanie. Ja swój egzemplarz dostałem dopiero co od B&D, więc mam po angielsku.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Jdn »

Leinadus pisze: 12 cze 2023, 12:29
Jdn pisze: 12 cze 2023, 10:15 Ja sprawdziłem i niestety Czacha jak to Czacha, Polecam stare wątki. Na Facebooku przez moment był czad - jad. W pewnym momencie dopiero, ktoś się opamiętał.
Autor niestety może miał wizję, ale nie kupię jego kolejnej gry na zbiórce przed zagraniem, bo nie potrafi potem dla mnie jako gracza tak to opisać bym ja też nie miał problemów z zasadami.
Gra jako Beksiński Super klimat, dobrze że gracze wymogli by chociaż karty snów miały więcej klimatu.
Instrukcja jest masakra wg mnie. To wygląda jak prototyp, a nie gra po powiedzmy pół roku pracy nad nią. Są błędy merytoryczne niestety. Polecam postawić sobie challenge i starać się zagrać na start na torze rytuałów tylko po przeczytaniu instrukcji. Ta instrukcja to wg mnie wczesny brudnopis. Polecam też przeczytać tryb solo, który jest wg mnie o jakieś 100% lepszy tam widać, że ktoś to przeczytał więcej niż dwa razy całe, od dechy do dechy, a nie tylko fragmenty, które ktoś kazał poprawić.
Nie lubię czachy, ale tu zapytam - co ma czacha do autora? Czacha jedynie zrobiła tłumaczenie gry. Więc tu pytanie: instrukcja jest do d... czy jej tłumaczenie?
Polecam przejrzeć wątek jakie zamieszanie Czacha zrobiła przy wysyłkach. Ludzie dostali to z 2tyg po max terminie który mówili i w gratisie opr bo spytali co się dzieje.
Ja kupiłem od Czachy tą grę i chyba ich logo jest na okładce. Jak nie mieli wpływu na nic w procesie tworzenia gry to przykra sprawa, jednak chyba ktoś odpowiada za to, twórca na bank, bo jak widać gra ma fajne rzeczy, ale przez instrukcję nie kupię już nigdy jego gry bez wcześniejszego ogrania. Liczyłem, że wydawnictwo też coś sprawdzi da komuś do ogrania i wpłynie na poprawki przed wydaniem, bo co jak co w instrukcji raczej poprawki mogą robić, ale niestety myliłem się.
xDeOx
Posty: 20
Rejestracja: 21 maja 2021, 22:10
Has thanked: 1 time

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: xDeOx »

japanczyk pisze: 12 cze 2023, 09:42
xDeOx pisze: 12 cze 2023, 09:33 Ta, ale to wciąż jest 400zł, a ta gra ewidentnie nie jest tyle warta... Da się kupić w tej cenie lepsze gry, a nawet ze 2-3 tańsze :(
Z takim podejsciem to w ogole najlepiej kupic 2-3 gry i reszty nie kupowac, bo nic nie przebije topu mojej kolekcji :D
King is Dead np. tez nie jest tyle warte za ile sprzedaja, a jest to swietna gra, Splottery? No panie! itd.
Klimat Beksinskiego robi tu robote, gra jest ciekawa mechanicznie i zdecydowanie warta zagrania - obstawiam ze gdyby nie Beksinski jako selling point to tyle osob by ni kupilo, a sporo sie skusilo nie sprawdzajac w ogole czym gra bedzie
No spoko, tyle że wiesz... Z takich droższych gier to posiadamy full Ankh (+1500zł dałem łącznie) i tam dla nas nie ma nic do czego można być się przyczepić lub jest źle zrobione. Za 2x 150zł ma się 2 brzdęki w których też się nie ma do czego przyczepić i są to dla nas najlepsze gry jakie mamy, a w tym przypadku jeszcze stówka na dodatki zostaje ;)
Także jeżeli gra jest po prostu źle napisana/niedopracowana i kosztuje 400zł, to kiepsko ;/
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Leinadus »

xDeOx pisze: 12 cze 2023, 14:28
japanczyk pisze: 12 cze 2023, 09:42
xDeOx pisze: 12 cze 2023, 09:33 Ta, ale to wciąż jest 400zł, a ta gra ewidentnie nie jest tyle warta... Da się kupić w tej cenie lepsze gry, a nawet ze 2-3 tańsze :(
Z takim podejsciem to w ogole najlepiej kupic 2-3 gry i reszty nie kupowac, bo nic nie przebije topu mojej kolekcji :D
King is Dead np. tez nie jest tyle warte za ile sprzedaja, a jest to swietna gra, Splottery? No panie! itd.
Klimat Beksinskiego robi tu robote, gra jest ciekawa mechanicznie i zdecydowanie warta zagrania - obstawiam ze gdyby nie Beksinski jako selling point to tyle osob by ni kupilo, a sporo sie skusilo nie sprawdzajac w ogole czym gra bedzie
No spoko, tyle że wiesz... Z takich droższych gier to posiadamy full Ankh (+1500zł dałem łącznie) i tam dla nas nie ma nic do czego można być się przyczepić lub jest źle zrobione. Za 2x 150zł ma się 2 brzdęki w których też się nie ma do czego przyczepić i są to dla nas najlepsze gry jakie mamy, a w tym przypadku jeszcze stówka na dodatki zostaje ;)
Także jeżeli gra jest po prostu źle napisana/niedopracowana i kosztuje 400zł, to kiepsko ;/
Dla Ciebie brzdęki są warte takiej kasy, dla mnie nie. Za 150 zł mogę mieć dużo lepsze gry, np 5x 6bierze... Widzisz analogię?
xDeOx
Posty: 20
Rejestracja: 21 maja 2021, 22:10
Has thanked: 1 time

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: xDeOx »

Nie do końca w sumie :P chodzi mi po prostu o to, że inne gry potrafią być dopracowane, a tutaj po głosach ze wsząd widać iż TA KONKETNA gra ma wiele problemów :( zastanawiam się nad zakupem, bo wizualnie i koncepcyjnie mi się podoba, ale jak miałbym zagrać raz, bo kiepsko napisane, to nie warto
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Leinadus »

xDeOx pisze: 12 cze 2023, 15:06 Nie do końca w sumie :P chodzi mi po prostu o to, że inne gry potrafią być dopracowane, a tutaj po głosach ze wsząd widać iż TA KONKETNA gra ma wiele problemów :( zastanawiam się nad zakupem, bo wizualnie i koncepcyjnie mi się podoba, ale jak miałbym zagrać raz, bo kiepsko napisane, to nie warto
Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Sam musisz się przekonać, bo są głosy, że gra ma problemy i są głosy, że gra jest świetna.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: prib4 »

Leinadus pisze: 12 cze 2023, 15:42 Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Sam musisz się przekonać, bo są głosy, że gra ma problemy i są głosy, że gra jest świetna.
A mogę prosić chociaż jedno źródło tych głosów, że to świetna gra? Bo ja nie widzę ani jednej recenzji. Poza tym, gdybym nie uważał, że to może być dobra gra to bym jej nie kupił w preorderze no i świetna gra i instrukcja w wersji brudnopisu się nie wykluczają. Co do instrukcji to już mamy jasność, co do samej gry to będziemy może w stanie się przekonać kiedy pojawi się instrukcja v2 i errata do kart.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Leinadus »

prib4 pisze: 12 cze 2023, 15:53
Leinadus pisze: 12 cze 2023, 15:42 Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Sam musisz się przekonać, bo są głosy, że gra ma problemy i są głosy, że gra jest świetna.
A mogę prosić chociaż jedno źródło tych głosów, że to świetna gra? Bo ja nie widzę ani jednej recenzji. Poza tym, gdybym nie uważał, że to może być dobra gra to bym jej nie kupił w preorderze no i świetna gra i instrukcja w wersji brudnopisu się nie wykluczają. Co do instrukcji to już mamy jasność, co do samej gry to będziemy może w stanie się przekonać kiedy pojawi się instrukcja v2 i errata do kart.
Nawet tutaj masz opinie, że to bardzo dobra gra.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: XLR8 »

Widzę gdzie jest problem z tą grą. Z powodu tematu trafia do rzeszy niedzielnych graczy, których pokonuje już na etapie instrukcji.
Nie rozumiem też czemu jest tutaj tyle płaczu. Nikt nikogo nie będzie namawiał do zakupu.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: gogovsky »

XLR8 pisze: 12 cze 2023, 16:16 Widzę gdzie jest problem z tą grą. Z powodu tematu trafia do rzeszy niedzielnych graczy, których pokonuje już na etapie instrukcji.
Nie rozumiem też czemu jest tutaj tyle płaczu. Nikt nikogo nie będzie namawiał do zakupu.
CZyli dla poniedziałkowych i wtorkowych graczy ta instrukcja byłaby dobra?:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: siepu »

gogovsky pisze: 12 cze 2023, 18:26
XLR8 pisze: 12 cze 2023, 16:16 Widzę gdzie jest problem z tą grą. Z powodu tematu trafia do rzeszy niedzielnych graczy, których pokonuje już na etapie instrukcji.
Nie rozumiem też czemu jest tutaj tyle płaczu. Nikt nikogo nie będzie namawiał do zakupu.
CZyli dla poniedziałkowych i wtorkowych graczy ta instrukcja byłaby dobra?:D
Byłaby irytująca, ale nie byłaby czymś co wpływa na decyzję o kupnie.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Gizmoo »

gogovsky pisze: 12 cze 2023, 18:26 CZyli dla poniedziałkowych i wtorkowych graczy ta instrukcja byłaby dobra?:D
Ja najczęściej grywam w poniedziałki i wtorki, więc chyba kupię. :lol:

Swoją drogą, to szkoda, że Błażej nie udziela się na forum. A mógłby robić grze dobre publicity, udzielając się w Katedralnym wątku "Zasady gier planszowych - pytania i wątpliwości". No chyba, że i jego to przerosło. :lol:

Muszę przyznać, że dopiero przed chwilą pobrałem instrukcję i po samym zerknięciu na jej długość (32 strony? WTF?) czuję się przytłoczony. A ilość tekstu na kartach, zawstydza nawet stare dzieła z FFG. :D
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Nightmare Cathedral / Katedra Koszmarów (Błażej Kubacki)

Post autor: Jdn »

XLR8 pisze: 12 cze 2023, 16:16 Widzę gdzie jest problem z tą grą. Z powodu tematu trafia do rzeszy niedzielnych graczy, których pokonuje już na etapie instrukcji.
Nie rozumiem też czemu jest tutaj tyle płaczu. Nikt nikogo nie będzie namawiał do zakupu.
Ktoś zadał pytanie czy warto kupić tą grę to inni mu odpowiedzieli. Nie rozumiem tylko co Twój post wnosi do odpowiedzi na to pytanie poza obrażaniem innych bo nie są tak Pro jak Ty.
W ramach info jak grasz w grę niedzielną to zasady dla mnie nie mają żadnego znaczenia. Polecam przeczytać ile różnych wariacji zasad domowych jest przy Zamku Avel, bo to nie ma znaczenia.
Ale jak chcesz wyjść do ludzi którzy trochę grają i każdy uważa inaczej a instrukcja w jednej części mówi jedno a w drugiej przykład co innego, to może być dość ciężki temat przy 4osobach i problemach już na początku.
Ale jedni lubią jakość jak ja, a drudzy jakoś będzie jak Ty.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Czy kupic Katedrę Koszmarow?

Post autor: prib4 »

Dlaczego o grze jest tak cholernie cicho? Nie widziałem praktycznie żadnego materiału od premiery.
ODPOWIEDZ