Co kupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pablooo
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2023, 21:41
Been thanked: 1 time

Co kupić?

Post autor: Pablooo »

Niesetety wypadłem z obiegu, ostatnią grę kupiłem z 8 lat temu (był to Robinson i niesety nam nie podeszła, za skomplikowana) a chcemy kupić grę na wakacje. Szukam gry dla 4 osób, która nie ma za wysokiego progu wejśćia na 1-2h grania.
Obecnie gramy na zamianę w Osadników z Catanu , Century i Wsiąść do pociągu. Wcześniej w Cytadelę i Sabotarzystę ale te dwie już nam się znudziły. Próbowaliśmy z Robinsonem oraz Seasons, ale obie nam nie podeszły i je odsprzedaliśmy.
Po kiludniowym riserczu mam na oku Dominin oraz Wyprawę do El-Dorado.
Podsumowując, szukamy gry
- dla 4 osób
- rozgrywka 1-2h
- średni poziom trudności, aby dało się w max 30 min ogarnąć zasady
z góry dzięki!
Pablooo
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2023, 21:41
Been thanked: 1 time

Re: Co kupić?

Post autor: Pablooo »

Założyłem nowy temat w odpowiednim dziale :)

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu; temat duplikat poszedł do kosza - Fisq
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Co kupić?

Post autor: rastula »

Wbanie pisze: 13 cze 2023, 13:52 Niesetety wypadłem z obiegu, ostatnią grę kupiłem z 8 lat temu (był to Robinson i niesety nam nie podeszła, za skomplikowana) a chcemy kupić grę na wakacje. Szukam gry dla 4 osób, która nie ma za wysokiego progu wejśćia na 1-2h grania.
Obecnie gramy na zamianę w Osadników z Catanu , Century i Wsiąść do pociągu. Wcześniej w Cytadelę i Sabotarzystę ale te dwie już nam się znudziły. Próbowaliśmy z Robinsonem oraz Seasons, ale obie nam nie podeszły i je odsprzedaliśmy.
Po kiludniowym riserczu mam na oku Dominin oraz Wyprawę do El-Dorado.
Podsumowując, szukamy gry
- dla 4 osób
- rozgrywka 1-2h
- średni poziom trudności, aby dało się w max 30 min ogarnąć zasady
z góry dzięki!

Wybory wstępne są dobre... obie gry oparte na Deck Buildingu - więc może wybrać jedną ( osobiście wolę El-dorado...)

Ja polecę :

"Wiedźmia Skała" - bardzo dobra gra, prosta główna mechanika oparta na grze Ingenious ale sporo kombinowania w ramach 6 podstawowych akcji. Cena vs zawartośc jak nie z tych czasów ( za to dodatek , przedrożony).


Nidavellir
- gra oparta na budowaniu zestawów ( drużyn Krasnoludów) zdobywanych w licytacjach. Licystacja niektórych odstrasza, ale tu jest zrobiona bardzo sprytnie (zawsze coś wygrywasza) i ma super mechanizm boostoowania wartości monet...

Jak wam przypasowała podstawka Pociągów to kupcie sobie Mapę UK / Pensylwania - gra nabiera 100% miodności z tym dodatkiem ( a właściwie dwoma w 1)

Kaskadia / Calico
wymieniam obie bo ludzie często porównują ... ja mam Kaskadię i to jest bardzo fajna gra w układanie przed sobą kafelków i zasiedlanie ich zwierzętami ... odpowiednie układy punktują na koniec w 5 kategoriach ...
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Co kupić?

Post autor: K@mil »

Zdecydowanie Wyprawa do El Dorado z najnowszym dodatkiem. Ma więcej klimatu od Dominiona.

Z prostych wakacyjnych gier "wyścigowych" do rozważenia jest jeszcze Jamajka i Brzdęk: Katakumby.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Co kupić?

Post autor: agt »

K@mil pisze: 13 cze 2023, 16:38 Zdecydowanie Wyprawa do El Dorado z najnowszym dodatkiem. Ma więcej klimatu od Dominiona.
I jest ładniejsza :)
Bardzo lubię Dominion, uważam też, że jego dodatki bardziej zmieniają grę niż to ma miejsce w El Dorado.
Jednak Tobie też polecałabym z tych dwóch wybrać El Dorado.
Z prostych wakacyjnych gier "wyścigowych" do rozważenia jest jeszcze Jamajka i Brzdęk: Katakumby.
Uważam, że w kategorii gier wyscigowych El Dorado jest znacznie lepsze od Jamajki. A też nie jest trudne.
Jamajka jest bardziej wesoła, ale też bardziej losowa.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Co kupić?

Post autor: K@mil »

agt pisze: 13 cze 2023, 19:02 Uważam, że w kategorii gier wyscigowych El Dorado jest znacznie lepsze od Jamajki. A też nie jest trudne.
Jamajka jest bardziej wesoła, ale też bardziej losowa.
Ja Jamajkę nabyłem do wakacyjnej gry ze znajomymi. Potrzebowałem czegoś dla sześciu graczy, El Dorado niestety jest do czterech. Na pewno sama Jamajka jest łatwiejsza, ale kiedy się dorzuci Załogę i karty promo (do dostania przy zakupie dodatku) to jest trochę kombinowania, którego załoganta i kiedy wyrzucić za burtę,
Pablooo
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2023, 21:41
Been thanked: 1 time

Re: Co kupić?

Post autor: Pablooo »

To chyba skuszę się na ElDorado skoro tak polecacie :) Od razu brać z dodatkiem? Czy lepiej samą podstawkę, żeby ogarnąć zasady i mechanikę?
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Co kupić?

Post autor: agt »

Pablooo pisze: 13 cze 2023, 21:54 To chyba skuszę się na ElDorado skoro tak polecacie :) Od razu brać z dodatkiem? Czy lepiej samą podstawkę, żeby ogarnąć zasady i mechanikę?
Jeśli wolisz sprawdzic czy ten tytuł siądzie, to weź najpierw podstawkę tylko. My w sumie doradzamy co my lubimy, a każdy przecież inny :)
A bez dodatku normalnie pogracie.

Dodatek, o którym piszemy, Mokradła i smoki, składa się z 9 modułów, a każdy to w sumie osobny minidodatek. Można je łączyć w dowolny sposób, daje to więc duże urozmaicenie.

Jednak nie wiem czy jest sens się aż tak się spieszyć z zakupem, żeby w ciemno brać.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Co kupić?

Post autor: itsthisguyagain »

Turbo, Wiedźmia Skała, Wyprawa do El dorado, Kaskadia/Calico, Hero Realms,

Ps Turbo najlepsze
ODPOWIEDZ