Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Seykan »

Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 11:00 Jak ktoś ma wątpliwości odnośnie przyszłości linii wydawniczej polskiej wersji, to proponuję poczekać, aż FFG wyda jakiś nowy dodatek (nie przepakowanie starego). Wtedy zobaczymy czy Galakta strefiła.
Swoją drogą to mniej więcej kiedy można spodziewać się zapowiedzi kolejnych dodatków? Jakoś nie mogę tego wyczuć jak przeszliśmy z pojedynczych cykli na duże rozszerzenia.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja mam taką hipotezę:
Galakta nie wydała Zapomnianej Ery w nowej formie wydawniczej - niektórzy się obruszyli z tego powodu i zaczęli siać defetyzm, że to już koniec... Galakta przestaje wydawać AH.... itd.
Seykan pisze: 13 cze 2023, 11:11 Swoją drogą to mniej więcej kiedy można spodziewać się zapowiedzi kolejnych dodatków? Jakoś nie mogę tego wyczuć jak przeszliśmy z pojedynczych cykli na duże rozszerzenia.
Obawiam się, że na wydanie możemy liczyć dopiero pod koniec roku:
Na Krawędzi Ziemi to grudzień (początek) 2021 (https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ecember-3/)
Szkarłatne Klucze to listopad (druga połowa) 2022 (https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... vember-18/)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Seykan pisze: 13 cze 2023, 11:11
Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 11:00 Jak ktoś ma wątpliwości odnośnie przyszłości linii wydawniczej polskiej wersji, to proponuję poczekać, aż FFG wyda jakiś nowy dodatek (nie przepakowanie starego). Wtedy zobaczymy czy Galakta strefiła.
Swoją drogą to mniej więcej kiedy można spodziewać się zapowiedzi kolejnych dodatków? Jakoś nie mogę tego wyczuć jak przeszliśmy z pojedynczych cykli na duże rozszerzenia.
Zapowiedź możnaby się spodziewać rok po zapowiedzi poprzedniego cyklu ale karta która teasowali z nowego dodatku miała nabita datę 2024 czyli jakby nowy cykl miał wyjść na początku roku a nie na jesieni '23. Normalnie spodziewalbym się zapowiedzi lipiec-sierpień ale teraz to może być lipiec-pazdziernik zaleznie czy chcą zapowiedzieć jak zwykle i wydłużyć czas od zapowiedzi do wydania czy zapowiedzą później.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Koslaz »

Zmiana formy wydawniczej HwA zaczęła się z kampanią "Na krawędzi ziemi" (to trzeci najnowszy produkt z serii). Wtedy FFG zmieniło początek kampanii i boostery na rozszerzenia kampanijne i badaczy. Potem wyszły "Szkarłatne klucze" (kampaniai i badacze) i ostatnio "Szczęście i szaleństwo" (samodzileny, podwójny scenariusz).
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 11:00 Jak ktoś ma wątpliwości odnośnie przyszłości linii wydawniczej polskiej wersji, to proponuję poczekać, aż FFG wyda jakiś nowy dodatek (nie przepakowanie starego). Wtedy zobaczymy czy Galakta strefiła.
kozz84 pisze: 13 cze 2023, 11:08 Zupełnie nie rozumiem tej dyskusji. Macki zawsze u nas były mocne, więc skąd te przypuszczenia, że Galakta przestanie wydawać AH? Zwłaszcza, ze jesteśmy na bierząco, ze wszystkimi dodatkami.
Seykan pisze: 13 cze 2023, 11:11 Swoją drogą to mniej więcej kiedy można spodziewać się zapowiedzi kolejnych dodatków? Jakoś nie mogę tego wyczuć jak przeszliśmy z pojedynczych cykli na duże rozszerzenia.
Rozumiem, że wszyscy w/w wypowiadający się obrońcy Galakty mają już swoje dotychczas wydane cykle i mają w poważaniu tych nowych graczy którzy po ogłoszeniu nowej linii wydawniczej zechcieli zainwestować swój czas i pieniądze w tą ciekawą grę?
Ci nowi kupili bo liczyli na "nowe otwarcie na swoich Klientów" zgodne z tym co oferuje FFG na świecie (ktoś tu chyba zapomniał jak to z dostępnością AH LCG starej edycji przez lata w Polsce dotychczas bywało) a nie to coś co serwuje nadal Galakta...
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Seykan »

W sumie spoczko, można złapać oddech od tych rozszerzeń. Tylko takie mam poczucie, że coraz ciężej się kupuje angielskie wersje w Polsce :P
Dako pisze: 13 cze 2023, 11:23 Rozumiem, że wszyscy w/w wypowiadający się obrońcy Galakty mają już swoje dotychczas wydane cykle i mają w poważaniu tych nowych graczy którzy po ogłoszeniu nowej linii wydawniczej zechcieli zainwestować swój czas i pieniądze w tą ciekawą grę?
Tu chyba nie ma co mnie oznaczać? Nikogo nie bronię. A od siebie dodam - gram po angielsku i się Galaktą nie przejmuję ;)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Seykan pisze: 13 cze 2023, 11:23 W sumie spoczko, można złapać oddech od tych rozszerzeń. Tylko takie mam poczucie, że coraz ciężej się kupuje angielskie wersje w Polsce :P
Dako pisze: 13 cze 2023, 11:23 Rozumiem, że wszyscy w/w wypowiadający się obrońcy Galakty mają już swoje dotychczas wydane cykle i mają w poważaniu tych nowych graczy którzy po ogłoszeniu nowej linii wydawniczej zechcieli zainwestować swój czas i pieniądze w tą ciekawą grę?
Tu chyba nie ma co mnie oznaczać? Nikogo nie bronię. A od siebie dodam - gram po angielsku i się Galaktą nie przejmuję ;)
Przepraszam mój błąd źle poklikałem.
Wybacz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Dako pisze: 13 cze 2023, 11:23 Rozumiem, że wszyscy w/w wypowiadający się obrońcy Galakty mają już swoje dotychczas wydane cykle i mają w poważaniu tych nowych graczy którzy po ogłoszeniu nowej linii wydawniczej zechcieli zainwestować swój czas i pieniądze w tą ciekawą grę?
Ci nowi kupili bo liczyli na "nowe otwarcie na swoich Klientów" zgodne z tym co oferuje FFG na świecie (ktoś tu chyba zapomniał jak to z dostępnością AH LCG starej edycji przez lata w Polsce dotychczas bywało) a nie to coś co serwuje nadal Galakta...
Przy określaniu czy Galakta porzuciła AH zdecydowanie mam w poważaniu wszystkich graczy i ich stan posiadania.
Istotne jest to, co Galakta wydaje po Polsku, a na ten moment wszystkie nowe rzeczy są przez Galaktę wydawane +/- na bieżąco.

Tyle.

Można narzekać, że nie ma repacku Zapomnianej Ery, i że nie wiadomo czy w pierwszym druku pojawi się takowy dla Przerwanego Kręgu, ale nawet jeśli Galakta w tym druku nie zdecyduje się na wydanie Przerwanego Kręgu, to dalej nie oznacza to, że linia wydawnicza została porzucona.

Jak omsknie jakiś pojedynczy scenariusz/nową talię startową/etc. to możemy wrócić do tematu.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 12:39
Dako pisze: 13 cze 2023, 11:23 Rozumiem, że wszyscy w/w wypowiadający się obrońcy Galakty mają już swoje dotychczas wydane cykle i mają w poważaniu tych nowych graczy którzy po ogłoszeniu nowej linii wydawniczej zechcieli zainwestować swój czas i pieniądze w tą ciekawą grę?
Ci nowi kupili bo liczyli na "nowe otwarcie na swoich Klientów" zgodne z tym co oferuje FFG na świecie (ktoś tu chyba zapomniał jak to z dostępnością AH LCG starej edycji przez lata w Polsce dotychczas bywało) a nie to coś co serwuje nadal Galakta...
Przy określaniu czy Galakta porzuciła AH zdecydowanie mam w poważaniu wszystkich graczy i ich stan posiadania.
Istotne jest to, co Galakta wydaje po Polsku, a na ten moment wszystkie nowe rzeczy są przez Galaktę wydawane +/- na bieżąco.

Tyle.

Można narzekać, że nie ma repacku Zapomnianej Ery, i że nie wiadomo czy w pierwszym druku pojawi się takowy dla Przerwanego Kręgu, ale nawet jeśli Galakta w tym druku nie zdecyduje się na wydanie Przerwanego Kręgu, to dalej nie oznacza to, że linia wydawnicza została porzucona.

Jak omsknie jakiś pojedynczy scenariusz/nową talię startową/etc. to możemy wrócić do tematu.
Pięknie.
Dziękuję.
Ale piszę o szeroko niezrozumianej dla nikogo oprócz Galakty jej polityce wydawniczej...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Czy można narzekania o zamkaniu AH LCG wydzielić do jakiegoś offtopu?
Nie wydano JEDNEGO repacku i już lament że "zmaykajo". (Czy to jakiś "czelendż" pt "wywołać atmosferę upadku serii", bo nie za bardzo rozumiem cel i podstawy na jakich powstają takie posty o końcu wydawania)
Przecież AH LCG to żyła złota, jeśli mnie pamięć nie myli to pierwszy cykl doczekał się dodruku (czy może byly 2 dodruki w starym formacie?) i repacku , wychodzi z tego że zeszlo tego bardzo dużo w Polsce.

Rozumiem że marudy wolały by wrócić do stanu permamentnych niedoborów gdzie ludzie szaleńczo wykupywali na pniu Innsmouth? Podobno niedobór byl dobry dla gry 🤣 (żarcik z tamtego okresu)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Markus pisze: 13 cze 2023, 12:52 Czy można narzekania o zamkaniu AH LCG wydzielić do jakiegoś offtopu?
Nie wydano JEDNEGO repacku i już lament że "zmaykajo".
Kolejny który być może ma już wszystko (lub w nosie innych graczy) i nie ma pojęcia ile w nowej formule jest/ma być dostępne...
Nikt nie pisze, że zamykają...
Chodzi o politykę sprzedaży firmy w Polsce i brak rzetelnej informacji.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Dako pisze: 13 cze 2023, 12:43 Pięknie.
Dziękuję.
Ale piszę o szeroko niezrozumianej dla nikogo oprócz Galakty jej polityce wydawniczej...
"Nie ma za co". Przy wnioskowaniu lepiej trzymać się faktów niż emocji.

Co do niezrozumiałej polityki, to trzeba dopytać Włochów, bo ich wydawca też nie zdecydował się na dodruk Zapomnianej Ery w nowym formacie.

Przyczyna zapewne była finansowa. Zobacz, że z nowego formatu dalej masz wszystko dostępne w sklepach oprócz badaczy z Na krawędzi Ziemi. Może stare cykle w nowej formie słabo schodzą (bo rynek jest nasycony, a nie każdy chce wymieniać stary format na nowy), może nakłady wymagane przez FFG się zbyt duże? Wydawcy się raczej takimi kwestiami nie chwalą.

PS. Ja mam podobną sytuację do Twojej z Pandemikiem Legacy: Sezon 2. Nie ma w sklepach, o dodruku cisza. Nic tylko iść pisać w wątku Rebela/Pandemika, że polska linia wydawnicza została przez wydawcę porzucona. Mogę też żądać oświadczenia od Rebela... ale podejrzewam, że podobnie jak Galakta - nie podzieli się ze mną zakulisowymi kwestiami.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Ślicznie ale piszemy tu chyba o naszych opiniach?
Jakie fakty? Jakie emocje?
To wszystko tylko opinie a jak mówi stare przysłowie "opinia jest jak d%&@ bo każdy ma swoją"...
Włosi i ich problemy?
Mieszkamy w Polsce i nadal imho bronisz polityki polskiego wydawcy a właściwie jej braku jasnego przekazu...
Wybacz ale mieli tyle lat współpracy aby móc zbudować jasną politykę finansową budowania/dostępności marki AH LCG (historycznie patrząc zamawiali to jak chcieli "bo i tak kupią") a w ramach umów mogli mieć wiedzę co zamierza wydawca w obecnych latach.
A nic się raczej nie zmieniło bo ktoś w firmie w ramach nowego formatu teraz chyba "obudził się z ręką w nocniku" albo "bo i tak kupią" ...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Dako pisze: 13 cze 2023, 13:22 Ślicznie ale piszemy tu chyba o naszych opiniach?
Jakie fakty? Jakie emocje?
Takie fakty:
Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 12:39 Przy określaniu czy Galakta porzuciła AH zdecydowanie mam w poważaniu wszystkich graczy i ich stan posiadania.
Istotne jest to, co Galakta wydaje po Polsku, a na ten moment wszystkie nowe rzeczy są przez Galaktę wydawane +/- na bieżąco.
Dalej w Twoich postach nie widzę przesłanek na rzecz porzucenia linii wydawniczej przez Galaktę. Daj znać jak będziesz miał coś nowego.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Zależy czy faktycznie nagle nie zamkną :lol:
Ale że na tę chwilę się zupełnie nie zanosi, to też jestem za. Rozwadnia to wątek, a jest on mocno potrzebny przy kolekcjonerskiej karciance.

Korzystając z okazji, nieśmiało zaproponowałbym przyjrzenie się też rozważaniom na temat planów wydawniczych Egmontu w wątku o Concordii, bo chyba nieco zdominowały one tamtejszą dyskusję :)

Edit: proszę, nie linczujcie za ohydne donosicielstwo, ale naprawdę trochę tak jest :lol:
Ostatnio zmieniony 13 cze 2023, 14:47 przez Grellenort, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Kazdy chcialby jasna deklaracje, ale Galakta nie chce wyjsc na wiarolomce, bo moze beda 3lata recesji i zabranie finansowania. Wiec wybrali takie ciche przeczekanie bez obietnic.

Jesli ta polityka wydaje sie slaba, to co powiedziec o wznowieniu LOTR LCG poczynajac od 5. cyklu? :lol: I tez FFG sie nikomu nie tlumaczylo czemu i co dalej, sa tylko spekulacje, ktore jak dotad sie sprawdzaja. Ale na wznowienie pierwszysch 4 cykli sie nie zapowiada. Granda? No troche tak, ale taka polityka. To tak zeby umiescic Galakte w szerszym kontekscie :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 13:45
Markus pisze: 13 cze 2023, 12:52 Czy można narzekania o zamkaniu AH LCG wydzielić do jakiegoś offtopu?
Osobiście popieram. Jeśli znajdzie się więcej osób podzielających moje zdanie to wydzielę wątek.
Jak dla mnie to co napisałem i do czego się odniosłem może trafić do szamba off-topu...
PS
I tak imho jesteście w błędzie w ramach polityki wydawnictwa.
I tak zwyczajnie zapytam gdzie napisałem cokolwiek o porzuceniu/zamykaniu wydawania kolejnych nowych dodatków?
Piszę o polityce wydawcy i traktowaniu nowych klientów w ramach nowej starej linii wydawniczej...
Zresztą szkoda naszego czasu na te przerzucanie się z ... argumentami Galakta i tak ma to ... zrobi co będzie jej wygodnie bo od lat w ramach tego IP tak postępuje...
W/w wpisy do usunięcia.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zbaviec »

Dla wszystkich narzekających na to, że Galakta nie wydaje wznowień proponuje zakupić nowe wydania AH lcg. Jest tego całkiem sporo i zacząć ogrywać, a nie kolekcjonować. Bo treści jest całkiem sporo, a nie potem ludzie wystawiają na sprzedaż gry, które nawet nie są odpakowane. Z czasem się wszystko wyjaśni. Jeżeli Polski wydawca, nie będzie wznawiał to kupi się wznowienia po angielsku, jak zabraknie w co grać. Póki co wydają wszystkie nowe rzeczy z AH, więc nie narzekać, tylko grać.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Dako pisze: 13 cze 2023, 12:59
Markus pisze: 13 cze 2023, 12:52 Czy można narzekania o zamkaniu AH LCG wydzielić do jakiegoś offtopu?
Nie wydano JEDNEGO repacku i już lament że "zmaykajo".
Kolejny który być może ma już wszystko (lub w nosie innych graczy) i nie ma pojęcia ile w nowej formule jest/ma być dostępne...
Nikt nie pisze, że zamykają...
Chodzi o politykę sprzedaży firmy w Polsce i brak rzetelnej informacji.
Użytkownik Kuriozum wznowił temat właśnie tym, że to koniec wydawania Arkham LCG w Polsce. Więc o tym była mowa i nie mów, że nikt nie pisze o zamykaniu.. brak dodruków to nie koniec skoro nowy kontent wydają.
Swoja droga nie rozumiem obwiniania Galakty o brak wydania dodruku starych cykli. Dali szanse tej formule ale nie było dość chętnych by schodziły minima, produkt zalega to nie drukują. Gdyby więcej was kupowało to Galakta nie rezygnowała by z pieniędzy leżących na ulicy.
Kupujcie najnowsze cykle, może Galakta kiedyś wróci do tych starych a jak nie to i tak pewnie wszystkiego nie wymasterujecie by nie było w co grać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: psia.kostka »

Popieram, kupowac i grac!

Ja juz mam po 2-3 egzemplarze cykli z nowych printow i talii :lol: Bo a to promka/kodzik/wyprzedaz, a to ktos sprzedaje duza uzywana kolekcje, a to cena na olx, ktorej nie mozna odmowic. Czy to obłęd? 8)

Granie tez dobre, aby nie bylo czasu na marudzenie w tym wątku :P

Ta mackowa trasa to wg mnie bardzo dobry znak, ktos tam dziala, mysli, aktywizuje, szuka zapalencow by to podkrecali. Galakta widac "żyw(a), dycha jeszcze" ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Koslaz »

Ale warto też wziąć pod uwagę względy wygody.
Stare formaty (jeśli są dostępne) są nieprzystępne, przez milion małych karteczek i mieszanie fabuły z kartami badaczy.
Siłą nowej formuły wydawniczej jest jej kompaktowość i wygoda prowadzenia kampanii - w jednej zbindowanej księdze, zamiast w walających się ulotkach.
Dlatego chociażby ja oczekuję wydania tego w nowej formule i argument, że stare są do dostania do mnie nie trafia.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

Koslaz pisze: 13 cze 2023, 20:31 Dlatego chociażby ja oczekuję wydania tego w nowej formule i argument, że stare są do dostania do mnie nie trafia.
(Dako uwaga - to jest bronienie Galakty ;) )

Proste pytanie - co Galakta ma zrobić z dodatkami które jej zostały? Których być może zamówiła więcej, żeby nie było narzekań, że schodzą na pniu, i trzeba walczyć o każdy scenariusz? Do niszczarki i liczyć, że zyski z nowego wydania pokryją stratę?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
malef
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2023, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: malef »

Koslaz pisze: 13 cze 2023, 20:31 Stare formaty (jeśli są dostępne) są nieprzystępne, przez milion małych karteczek i mieszanie fabuły z kartami badaczy.
Stare formaty SĄ NIEDOSTĘPNE (głownie chodzi o zapomnianą erę i przerwany krąg) a nowe wydania są po angielsku ale nie ma polskich - to jest chyba clue tego wątku.
Ten sam "milion" karteczek masz w rozszerzeniu badaczy i kampanijnym - 15-30 min żeby posegregować, no faktycznie jest to problem jak diabli.
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Koslaz »

Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 20:41
Koslaz pisze: 13 cze 2023, 20:31 Dlatego chociażby ja oczekuję wydania tego w nowej formule i argument, że stare są do dostania do mnie nie trafia.
(Dako uwaga - to jest bronienie Galakty ;) )

Proste pytanie - co Galakta ma zrobić z dodatkami które jej zostały? Których być może zamówiła więcej, żeby nie było narzekań, że schodzą na pniu, i trzeba walczyć o każdy scenariusz? Do niszczarki i liczyć, że zyski z nowego wydania pokryją stratę?
Weźmy pod uwagę niesławną Zapomnianą erę:
Aleplanszówki - core na stanie, blistery niedostępne;
Mepel - core na stanie, blisterów nie ma;
Szop gracz - core na stanie, blistery niedostępne;
Rebel - core na stanie, blistery niedostępne;
3trolle - core na stanie, blistery niedostępne.

Nawet jakbym chciał zapłacić za blistery (a nie chcę, jak pisałem wyżej) - to nie mogę ich łatwo znaleźć.
Staram się kupować wszystko co wychodzi do HwA w nowej formule (ale to moje fomo) i chciałbym mieć też to, co FFG zapowiedziało. Ewentualnie jasna informacja - nie ma i nie będzie. A teraz jesteśmy w pewnym limbo, jeśli chodzi o niektóre kapmanie.
malef pisze: 13 cze 2023, 21:00 Ten sam "milion" karteczek masz w rozszerzeniu badaczy i kampanijnym - 15-30 min żeby posegregować, no faktycznie jest to problem jak diabli.
Nie zgodzę się - rozszerzenie kampanijne to jedna zbindowana książka, rozszerzenie badaczy to dwukartkowa broszura - 2 elementy. Przy starym formacie - początek księgi z fabułą i 5 dodatkowych broszurek. Różnica jest zarówno w przechowywaniu jak i w konsumpcji.
malef
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2023, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: malef »

Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 20:41 Proste pytanie - co Galakta ma zrobić z dodatkami które jej zostały? Których być może zamówiła więcej, żeby nie było narzekań, że schodzą na pniu, i trzeba walczyć o każdy scenariusz? Do niszczarki i liczyć, że zyski z nowego wydania pokryją stratę?
O jakich to mistycznych dodatkach piszesz?
Bo jesli chodzi o te "podstawki" to nikt przy zdrowych zmysłach ich nie kupi skoro nie ma szansy skompletować całego cyklu.
Screen ze sklepu Galakty ale tak masz w każdym sklepie :(


Obrazek
ODPOWIEDZ