Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

malef pisze: 13 cze 2023, 21:28 O jakich to mistycznych dodatkach piszesz?
Bo jesli chodzi o te "podstawki" to nikt przy zdrowych zmysłach ich nie kupi skoro nie ma szansy skompletować całego cyklu.
Screen ze sklepu Galakty ale tak masz w każdym sklepie :(


Obrazek
Pogrubienie moje:
Koslaz pisze: 13 cze 2023, 20:31 Dlatego chociażby ja oczekuję wydania tego w nowej formule i argument, że stare są do dostania do mnie nie trafia.

Ja tylko wskazywałem, że dostępność cyklu w starej postaci sprawia, że bez sensu jest drukować go w nowym formacie.

Pytanie nie brzmi też:
- Czy Zapomniana Era jest teraz dostępna?
Tylko:
- Ile jej było na stanie, kiedy Galakta musiała podjąć decyzję, czy wchodzi w druk?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Kuriozum pisze: 13 cze 2023, 01:37 Podziwiam wiarę ludzików wierzących, że jeszcze coś będzie po polsku w Horror w Arkham LCG.
Tak sobie obserwuje zarówno community, jak i oficjalnych wydawców i zderzam to z historią wydawania różnych tytułów przez tandem FFG-->Galakta i mam całkowitą pewność, że z polskimi edycjami HwA możemy się już pożegnać. Sam jeszcze żyłem złudzeniami na początku tego roku.
Czytam Twój post, czytam Twój nick. Twój post, nick, post, nick.
Faktycznie kuriozum :)
Żeby się bardziej rozpisać: oczywiście przyjdzie taki moment, że Galakta zakończy wydawanie. Np. wtedy gdy FFG zakończy.
Natomiast sugerowanie, że już tu i teraz jest jest niepoparte niczym merytorycznym. Samo "wydaje mi się" jest miałkim argumentem.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: brazylianwisnia »

Koslaz pisze: 13 cze 2023, 20:31 Ale warto też wziąć pod uwagę względy wygody.
Stare formaty (jeśli są dostępne) są nieprzystępne, przez milion małych karteczek i mieszanie fabuły z kartami badaczy.
Siłą nowej formuły wydawniczej jest jej kompaktowość i wygoda prowadzenia kampanii - w jednej zbindowanej księdze, zamiast w walających się ulotkach.
Dlatego chociażby ja oczekuję wydania tego w nowej formule i argument, że stare są do dostania do mnie nie trafia.
Co z argumentem braku sprzedaży? Galakta wydała pierwsze 2 cykle w nowym formacie w ciemno i zalegają w sklepach. Dla mnie jest jasne - gdyby było was dużo i sprzedaż odpowiednia to nie widzę powodu by Galakta nie chciała zarobić.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: bosik111 »

brazylianwisnia pisze: 14 cze 2023, 00:20
Koslaz pisze: 13 cze 2023, 20:31 Ale warto też wziąć pod uwagę względy wygody.
Stare formaty (jeśli są dostępne) są nieprzystępne, przez milion małych karteczek i mieszanie fabuły z kartami badaczy.
Siłą nowej formuły wydawniczej jest jej kompaktowość i wygoda prowadzenia kampanii - w jednej zbindowanej księdze, zamiast w walających się ulotkach.
Dlatego chociażby ja oczekuję wydania tego w nowej formule i argument, że stare są do dostania do mnie nie trafia.
Co z argumentem braku sprzedaży? Galakta wydała pierwsze 2 cykle w nowym formacie w ciemno i zalegają w sklepach. Dla mnie jest jasne - gdyby było was dużo i sprzedaż odpowiednia to nie widzę powodu by Galakta nie chciała zarobić.
A czy to źle że zalegają? Dla zdrowia gry to zawsze lepiej że są dostępne egzemplarze na wyciągnięcie ręki, bo potencjalny klient nie musi czekać na dodruk i zawsze może zacząc przygodę z grą z paroma dostępnymi dodatkami. Np core box i dunwitch powinny być zawsze dostępne, bo to takie intro dla nowicjuszy, jak ktoś widzi że nie ma gry w sklepie to może spowodować że osoba się odbije i zainteresuje się czymś innym. Mnie znowu denerwuje to podejście że zawsze musi przynajmniej połowy linii wydawniczej ah brakować, bo jak wrzucą coś nowego na sklep to zaraz się nakład rozejdzie, dlatego że a to trzeba brać co jest, a to że zaraz nie będzie itd... Ja rozumiem że wydawca też musi jakoś zarządzac miejscem magazynowym, ale np takiej zapomnianej ery już się nie da dostać w całości, i nikt o zdrowych zmysłach nie kupi teraz pojedynczych scenariuszy. Po poprzednich repackach powinni już mniej więcej wiedzieć jaki nakład schodzi, więc nie wiem czemu nie zamówią po prostu mniej, ale żeby było dostępne. Zwłaszcza że era to jeden z nielicznych dodatków do których mamy jeszcze dostępny powrót więc pewnie sprzeda się trochę lepiej niż reszta która wyszła do tej pory.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: staniach21 »

bosik111 pisze: 26 cze 2023, 16:38 A czy to źle że zalegają? Dla zdrowia gry to zawsze lepiej że są dostępne egzemplarze na wyciągnięcie ręki, bo potencjalny klient nie musi czekać na dodruk i zawsze może zacząc przygodę z grą z paroma dostępnymi dodatkami. Np core box i dunwitch powinny być zawsze dostępne, bo to takie intro dla nowicjuszy, jak ktoś widzi że nie ma gry w sklepie to może spowodować że osoba się odbije i zainteresuje się czymś innym. Mnie znowu denerwuje to podejście że zawsze musi przynajmniej połowy linii wydawniczej ah brakować, bo jak wrzucą coś nowego na sklep to zaraz się nakład rozejdzie, dlatego że a to trzeba brać co jest, a to że zaraz nie będzie itd... Ja rozumiem że wydawca też musi jakoś zarządzac miejscem magazynowym, ale np takiej zapomnianej ery już się nie da dostać w całości, i nikt o zdrowych zmysłach nie kupi teraz pojedynczych scenariuszy. Po poprzednich repackach powinni już mniej więcej wiedzieć jaki nakład schodzi, więc nie wiem czemu nie zamówią po prostu mniej, ale żeby było dostępne. Zwłaszcza że era to jeden z nielicznych dodatków do których mamy jeszcze dostępny powrót więc pewnie sprzeda się trochę lepiej niż reszta która wyszła do tej pory.
Dla graczy dobrze, dla sprzedaży myślę mniej. Na swoim przykładzie jak brakowało tych cykli to w momencie, kiedy się tylko pojawiły człowiek leciał i kupował, bo wiedział, ze zaraz zabraknie. Teraz jak wiem, że na spokojnie dostanę nowy cykl wydawniczy to kupiłem pierwszy cykl i nie mam ciśnienia na pozostałe ogrywam kilka razy, bo wiem, że i tak będzie dostęp, a jakbym wiedział, że zaraz zniknie to bym kupił na zapas i niech leży :P Myslę, że to jest największa różnica i powód zdziwienia Galakty co do mniejszego niż spodziewany popytu. Łatwiej im dodrukowywać ciągle niż siedzieć z tym i zajmować przestrzeń magazynową
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: brazylianwisnia »

bosik111 pisze: 26 cze 2023, 16:38
Spoiler:
A czy to źle że zalegają? Dla zdrowia gry to zawsze lepiej że są dostępne egzemplarze na wyciągnięcie ręki, bo potencjalny klient nie musi czekać na dodruk i zawsze może zacząc przygodę z grą z paroma dostępnymi dodatkami. Np core box i dunwitch powinny być zawsze dostępne, bo to takie intro dla nowicjuszy, jak ktoś widzi że nie ma gry w sklepie to może spowodować że osoba się odbije i zainteresuje się czymś innym. Mnie znowu denerwuje to podejście że zawsze musi przynajmniej połowy linii wydawniczej ah brakować, bo jak wrzucą coś nowego na sklep to zaraz się nakład rozejdzie, dlatego że a to trzeba brać co jest, a to że zaraz nie będzie itd... Ja rozumiem że wydawca też musi jakoś zarządzac miejscem magazynowym, ale np takiej zapomnianej ery już się nie da dostać w całości, i nikt o zdrowych zmysłach nie kupi teraz pojedynczych scenariuszy. Po poprzednich repackach powinni już mniej więcej wiedzieć jaki nakład schodzi, więc nie wiem czemu nie zamówią po prostu mniej, ale żeby było dostępne. Zwłaszcza że era to jeden z nielicznych dodatków do których mamy jeszcze dostępny powrót więc pewnie sprzeda się trochę lepiej niż reszta która wyszła do tej pory.
Oczywiście, że źle. Galakta to nie Elon Musk. Jak cała kasa na inwestycje będzie zamrożona to wkoncu rzeczywiście przestaną wydawać nowe dodatki z braku kasy. I nie, nie można zamówić zwyczajnie mniej. FFG nie przyjmuje małych zamówień. Albo bierzesz tysiąc+ sztuk(czy ile tam mają minimum) albo wcale. I jak zamówią 1000 ery a nowych graczy może jest 300 i co wtedy z resztą? Kolejny problem to konkurencja między cyklami. Dla istnienia gry w PL najlepiej jest jak nowi i starzy gracze kupują najnowsze cykle bo wtedy jest sens zamawiać kolejne i gra żyje. Jeśli natomiast jest dostępne 10 cykli to wszystko się rozmywa bo starzy gracze kupują nowe a nowi często sięgnę po stare cykle. Nowy gracz kupi core i jak nie będzie dunwitch i Carcosy to śmiało może siegnac po Na krawędzi i Klucze. Gracze Magica nie przejmują się, że nie mogą kupić wszystkich cykli..co do Arkham to mało kto kupi wszystko a ten komu zależy wyrwie z drugiej ręki raczej bez większego problemu. Galakta zna wszystke dane. Skoro nie wydaje Ery to z pewnością nie po to by sobie na złość zrezygnować z zysku.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2023, 02:58 przez brazylianwisnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Miszon »

Swego czasu pisali, że zwiększyli nakłady o 30%, a i tak im schodzą. Pewnie myśleli, że będzie tak cały czas, ale w końcu hype padł. Szaleństwo było przecież przy Innsmouth - sklepy co zamawiały po kilka sztuk nagle zamówiły po kilkadziesiąt, nie wiadomo co tam się w ogóle zadziało dziwnego. Aż musieli przecież ograniczać zamówienia i dawać priorytet stałym kontrahentom. A potem nagle to rypło, nieznany czynnik przestał działać i sytuacja wróciła do normy (albo raczej nawał nowości wyczerpał portfele graczy).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: bosik111 »

Miszon pisze: 26 cze 2023, 20:33 Swego czasu pisali, że zwiększyli nakłady o 30%, a i tak im schodzą. Pewnie myśleli, że będzie tak cały czas, ale w końcu hype padł. Szaleństwo było przecież przy Innsmouth - sklepy co zamawiały po kilka sztuk nagle zamówiły po kilkadziesiąt, nie wiadomo co tam się w ogóle zadziało dziwnego. Aż musieli przecież ograniczać zamówienia i dawać priorytet stałym kontrahentom. A potem nagle to rypło, nieznany czynnik przestał działać i sytuacja wróciła do normy (albo raczej nawał nowości wyczerpał portfele graczy).
Pisali to chyba w czasie pandemii, czyli tłustych lat dla sklepów planszówkowych, szczególnie jeśli sprzedawało się gry z dobrym trybem solo, a Arkham Horror akurat a tego słynął. Teraz ludzie nagromadzili kolekcje, a o pieniądz już nie tak łatwo jak kiedyś to i sprzedaż zmalała.
Mam tylko nadzieję że będą jakieś okazyjne dodruki coś jakiś czas żeby ci co chcą mieli jeszcze szansę dostać któreś ze starych cykli.
Kuriozum
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:21
Has thanked: 3 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Kuriozum »

Tym, którzy złorzeczą na mój post o końcu polskiej linii HwA LCG (oby nie!) przypominam, że Galakta rozjechała się już wydawniczo (i planistycznie, przynajmniej w tym roku) z FFG (a wg mojej wiedzy to FFG zarządza druk lokalnie - poza print-on-demand). Można domyślać się, że stało się tak z racji niewystarczającej z punktu widzenia biznesu sprzedaży dotychczasowych wydań. Drugim argumentem, przypomnę, jest dotychczasowa (w sumie racjonalna) polityka wydawnicza Galakty, że jak coś nie żre (albo czytaj "żre za mało dla wydawcy" pudełek/rok) to ucinamy łeb i voila, vide Władca Pierścieni LCG. Tam również miała miejsce zmiana w modelu wydawniczym FFG (2 dodatki - scenariusz i bohaterowie, zamiast "taki mały dodatek na start" i kilkanaście maluchów do zebrania). Edycje angielskie są drukowane w nowych formatach, stare i nowe łatwo dostępne w sklepiszczach, a o polskich od lat można zapomnieć. Nie ma co się łudzić, że jednak coś się tu zmieni. Ces't la vie.

Ponieważ nie wierzę w odrodzenie polskiego HwA (Galakto! zdementuj, spostponuj mnie, polej smołą i oblep pierzem), moim głównym dylematem jest inwestycja w wersje angielskie. To co wyszło po polsku wg nowego modelu już mam, nawet pozbierałem dostępne Powroty.
Jakie są Wasze opinie co przyjemności z gry miksami językowymi?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: japanczyk »

Piszecie jakby Galakta czegos po polsku nie wydala, a do tej pory wszytsko co wypuscilo FFG Galakta wydawala
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

Co nie zmienia faktu, że zestaw kart po polsku jest kompletny.

Edit:
Ciekawe w sumie jaka jest przyszłość Arkhama po angielsku. Tutaj dość świeże rozważania na BGG:
https://boardgamegeek.com/thread/311535 ... -expansion
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Koslaz »

Hipoteza była następująca: "Galakta wydała po polsku wszystko co opublikowało do tej pory FFG" i do tego się odnosiłem.
Na temat "kompletności kart" też kiedyś się wypowiadałem - nie jest łatwo znleźć wszystkie wydane blistery, poza tym są one niezwykle niewygodne.
A idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że nie ma problemu z brakiem Zakazanych Gwiazd, bo "zestaw gry po polsku jest kompletny"...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

Koslaz pisze: 11 lip 2023, 07:46 Hipoteza była następująca: "Galakta wydała po polsku wszystko co opublikowało do tej pory FFG" i do tego się odnosiłem.
Na temat "kompletności kart" też kiedyś się wypowiadałem - nie jest łatwo znleźć wszystkie wydane blistery, poza tym są one niezwykle niewygodne.
A idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że nie ma problemu z brakiem Zakazanych Gwiazd, bo "zestaw gry po polsku jest kompletny"...
Ja nie odnoszę się do braków na rynku czegokolwiek, tylko do kompletności polskiej linii wydawniczej.
Galakta nie wydała po polsku:
- 3 pudełek kartonowych z wkładkami.
- 3 zbiorczych instrukcji.

Co do instrukcji, to będzie pewnie niedługo druk fanowskich książek scenariuszy,
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Koslaz »

Spoiler:
Skoro Twoim zdaniem to takie niepotrzebne (bo takie odnoszę wrażenie to tych odpowiedziach), to po co wydawali w nowym formacie Dziedzictwo Dunwich i Szlak do Carcosy?
A fakt, że ktoś fanowsko chce drukować instrukcję, świadczy jeszcze gorzej o Galakcie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

Koslaz pisze: 11 lip 2023, 08:25 Skoro Twoim zdaniem to takie niepotrzebne (bo takie odnoszę wrażenie to tych odpowiedziach), to po co wydawali w nowym formacie Dziedzictwo Dunwich i Szlak do Carcosy?
A fakt, że ktoś fanowsko chce drukować instrukcję, świadczy jeszcze gorzej o Galakcie.

Jeżeli mamy prowadzić dalej dyskusję, to proponuję:
a) Nie imputować mi przekonań - inaczej będziesz dyskutować ze swoimi ułudami.
b) Uzupełnić sobie kontekst, żeby nie walić po Galakcie na oślep.

Nie odnosiłem się do potrzeby dodruku w nowym formacie kolejnych cykli, tylko do kompletności tego co zostało wydane po polsku.

Co do instrukcji to LOL :roll:
Instrukcje w formie książkowej (PDF) były udostępniane przez Galaktę jeszcze w latach 2018-2019 - na długo przed nowym formatem wydawniczym. Z tego co pamiętam, jeszcze wcześniej były dostępne księgi kampanii przygotowane przez fanów. Zła Galakta... Wręcz demoniczna. Mogła nie udostępniać oficjalnych książek, ścigać fanów za przygotowywanie ich samodzielnie - wtedy żyłoby się graczom na pewno lepiej :roll: Jeśli na kogoś tu chcesz narzekać, to na FFG.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Miszon »

Władca Pierścieni jest dobrym argumentem przeciw tezie, "jaka to Galakta zła": mimo totalnej nieopłacalności wydawania, przez lata drukowali nowe dodatki, włącznie z tak niszowymi jak koszmarne talie, które to sprzedawały się w kilkunastu czy kilkudziesięciu egzemplarzach. Ciągnęli serię zdecydowanie za długo (dlatego teraz są tak ostrożni z AH), o ile pamiętam żebrając u FFG o minimalne nakłady, potem DnŻ, potem nawet robili zapisy, ile osób byłoby chętnych kupić (i chyba dopiero po nich się zorientowali, że to nie ma najmniejszego sensu).

Z punktu widzenia gracza cieszę się, że jest spowolnione wydawanie nowych rzeczy, jest to na rękę mnie, mojemu portfelowi i mojemu czasowi na granie. Nie mam wszystkiego (nie mam Pożeraczy, badaczowej połowy Krawędzi oraz całości Kluczy, ze scenariuszy tylko Hotel, z talii tylko boksera), a że coś kupię za parę lat, a może nigdy, to mi wcale nie przeszkadza - jest i tak grania na lata: na koncie mam ok. 80 rozgrywek, a doszedłem dopiero do Zapomnianej Ery (grana na razie raz), dalej nawet nie rozpakowywałem. A jak bym bardzo chciał mieć jednak wszystko, to raz na jakiś czas ktoś sprzedaje swoje egzemplarze. Czyli i wydawca i gracz są zadowoleni.

A jakbym nic nie miał i chciał teraz startować, to mam do kupienia podstawkę, Dunwich, Carcosę, Krawędź, Klucze, kilka scenariuszy standalone i (chyba) talie badaczy. Pełne zadowolenie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: brazylianwisnia »

Kuriozum pisze: 10 lip 2023, 22:48 Tym, którzy złorzeczą na mój post o końcu polskiej linii HwA LCG (oby nie!) przypominam, że Galakta rozjechała się już wydawniczo (i planistycznie, przynajmniej w tym roku) z FFG (a wg mojej wiedzy to FFG zarządza druk lokalnie - poza print-on-demand). Można domyślać się, że stało się tak z racji niewystarczającej z punktu widzenia biznesu sprzedaży dotychczasowych wydań. Drugim argumentem, przypomnę, jest dotychczasowa (w sumie racjonalna) polityka wydawnicza Galakty, że jak coś nie żre (albo czytaj "żre za mało dla wydawcy" pudełek/rok) to ucinamy łeb i voila, vide Władca Pierścieni LCG. Tam również miała miejsce zmiana w modelu wydawniczym FFG (2 dodatki - scenariusz i bohaterowie, zamiast "taki mały dodatek na start" i kilkanaście maluchów do zebrania). Edycje angielskie są drukowane w nowych formatach, stare i nowe łatwo dostępne w sklepiszczach, a o polskich od lat można zapomnieć. Nie ma co się łudzić, że jednak coś się tu zmieni. Ces't la vie.

Ponieważ nie wierzę w odrodzenie polskiego HwA (Galakto! zdementuj, spostponuj mnie, polej smołą i oblep pierzem), moim głównym dylematem jest inwestycja w wersje angielskie. To co wyszło po polsku wg nowego modelu już mam, nawet pozbierałem dostępne Powroty.
Jakie są Wasze opinie co przyjemności z gry miksami językowymi?
Temat był wałkowany wielokrotnie. Najwidoczniej nie ma w Polsce zapotrzebowania na dodruki dodatków które większość społeczności już posiada. Nowi gracze kupujący nowy format zapewne są grubo poniżej minimum wymaganego zamówienia. Nie zmienia to faktu, że najnowszy nowy dodatek został przez galakte wydany w Kwietniu.
Nie wiem po co tu dramatyzować o odrodzeniu polskiego HwA skoro nowe dodatki wychodza a Galakta tego lata organizuje eventy HwA...
Zwyczajnie nowy format może nie mieć racji bytu z punktu widzenia finansowego ale baza graczy dla kompletnie nowego dodatku jest znacznie większa. Mam nadzieje, że zapowiedź cyklu 9 po Polsku po nowym roku ukróci temat.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Koslaz »

Spoiler:
Po co tyle złośliwości? Nie staram się Ciebie w żaden sposób obrazić, a wyciągnąć z Twoich wiadomości ich sens. Po to chyba tutaj się spotykamy, nie?

Jakie znaczenie ma "kompletność zestawu kart po polsku" dla kogoś kto nie ma do nich dostępu?
Tak, Galakta wydała swego czasu wszystkie karty i nawet niech będzie że te nieszczęsne instrukcje (ale przyczepiłeś się do nich bardziej niż jest to warte) - ale teraz nie są one dostępne w oficjalnej dystrybucji, więc klient nie ma do nich dostępu.
Po co mi fanowska instrukcja jeśli nie mam dostępu do kart? Też mam jest sobie proxować? A może czekać na druk fanowski również zawartości brakujących mitów?
I rozumiem, że może się to nie opłacać z punktu widzenia wydawcy - ale niech się do tego przyznają i będzie po dyskusji!

Nie prowadzę żądnej krucjaty przeciwko Galakcie. Wydawca jak każdy inny. Ale nie podoba mi się ich podejście w temacie wydawania HwA, głównie jeśli chodzi o komunikację i daję temu wyraz. Nie byłoby tej dyskusji gdyby jasno powiedzieli - wydamy tego dnia ALBO nie wydamy niczego ze starych fabuł ALBO wydamy jak zgłosi się X osób. Obecne "nie planujemy wydawać w najbliższym czasie" jest bardzo niejasną informacją, bo tworzy u klientów dylemat - czekać, czy brać wydanie angielskojęzyczne.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 Po co tyle złośliwości? Nie staram się Ciebie w żaden sposób obrazić, a wyciągnąć z Twoich wiadomości ich sens. Po to chyba tutaj się spotykamy, nie?
Warto dopytać czasem co druga strona ma na myśli.

Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 Jakie znaczenie ma "kompletność zestawu kart po polsku" dla kogoś kto nie ma do nich dostępu?
Tak, Galakta wydała swego czasu wszystkie karty i nawet niech będzie że te nieszczęsne instrukcje (ale przyczepiłeś się do nich bardziej niż jest to warte) - ale teraz nie są one dostępne w oficjalnej dystrybucji, więc klient nie ma do nich dostępu.
Po co mi fanowska instrukcja jeśli nie mam dostępu do kart? Też mam jest sobie proxować? A może czekać na druk fanowski również zawartości brakujących mitów?
I rozumiem, że może się to nie opłacać z punktu widzenia wydawcy - ale niech się do tego przyznają i będzie po dyskusji!
Znowu - nie dyskutuję tu z tym, czy Abacki czy Babacki załapał się na wszystkie karty.
Piszę o tym czy Galakta utrzymuje linię wydawniczą AH: LCG, czy może AH: LCG właśnie w Polsce umarło bo Galakta nie wydała repaków 2 kampanii.

Ty natomiast bardziej piszesz o oczekiwaniu które streścił bym tak (popraw mnie jeśli się mylę):
- Galakta powinna utrzymywała ciągłą dostępność kompletu AH: LCG (abstrahując przejściowo czy w najnowszej wersji czy nie). Jeśli coś jest niedostępne lub nie zostało wydane, to Galakta powinna niezwłocznie ogłosić czy będzie druk/dodruk.

Moim zdaniem jest to oczekiwanie nieco zbyt wygórowane:
1) Przy 8 kampaniach, 10 pojedynczych scenariuszach, 5 taliach badaczy i 2 powrotach (które są jeszcze dostępne) zapewnienie wszystkiego w sklepach jest trudne i kosztowne zwłaszcza bez znajomości szczegółowego planu czy i kiedy FFG będzie dodrukowywać poszczególne składowe.
2) Galakta raczej nie ma wpływu na dwie istotne kwestie związane z dodrukami: Daty i Minimalny próg liczby zamówionych egzemplarzy, więc zapewne trudno jej zadeklarować jednoznacznie czy dodrukuje produkt X.
Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 I rozumiem, że może się to nie opłacać z punktu widzenia wydawcy - ale niech się do tego przyznają i będzie po dyskusji!

Nie prowadzę żądnej krucjaty przeciwko Galakcie. Wydawca jak każdy inny. Ale nie podoba mi się ich podejście w temacie wydawania HwA, głównie jeśli chodzi o komunikację i daję temu wyraz. Nie byłoby tej dyskusji gdyby jasno powiedzieli - wydamy tego dnia ALBO nie wydamy niczego ze starych fabuł ALBO wydamy jak zgłosi się X osób. Obecne "nie planujemy wydawać w najbliższym czasie" jest bardzo niejasną informacją, bo tworzy u klientów dylemat - czekać, czy brać wydanie angielskojęzyczne.
Tu wypadało by powtórzyć - Galakta nie ma władzy nad warunkami kolejnych dodruków więc trudno żeby składała jednoznaczne deklaracje. Co z tego, że zadeklaruje: przy 500 osobach będzie dodruk, jeśli FFG stwierdzi, że od teraz progiem będzie 1500.

Żeby nie było, że syty głodnego nie zrozumie:
- Ja mam podobną sytuację z Pandemic Legacy: Sezon 2. Spróbuj od Rebela (którego z Z-Man Games łączy dużo więcej niż Galaktę z FFG) uzyskać informację czy i ew. kiedy będzie dodruk tego tytułu - życzę powodzenia. I to mimo faktu, że Rebel i Z-Man mają wspólnego właściciela.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Miszon »

Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 [ Obecne "nie planujemy wydawać w najbliższym czasie" jest bardzo niejasną informacją, bo tworzy u klientów dylemat - czekać, czy brać wydanie angielskojęzyczne.
Nie, to jest bardzo jasna informacja: w najbliższym czasie nie planujemy wydawać. Jako najbliższy czas możesz sobie zdefiniować "do końca 2024" (co nie oznacza z automatu, że w 2025 wydadzą).

ŻADEN wydawca nie robi planów wydawniczych na kilka lat do przodu.
rozumiem, że może się to nie opłacać z punktu widzenia wydawcy - ale niech się do tego przyznają i będzie po dyskusji!
Sądziłem, że jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, to nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jej celem jest osiąganie zysku i nie trzeba tego przypominać przy każdym wydanym tytule?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Koslaz »

Mr_Fisq pisze: 11 lip 2023, 17:10
Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 Po co tyle złośliwości? Nie staram się Ciebie w żaden sposób obrazić, a wyciągnąć z Twoich wiadomości ich sens. Po to chyba tutaj się spotykamy, nie?
Warto dopytać czasem co druga strona ma na myśli.
Zaczyna się nieźle.
Mr_Fisq pisze: 11 lip 2023, 17:10
Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 Jakie znaczenie ma "kompletność zestawu kart po polsku" dla kogoś kto nie ma do nich dostępu?
Tak, Galakta wydała swego czasu wszystkie karty i nawet niech będzie że te nieszczęsne instrukcje (ale przyczepiłeś się do nich bardziej niż jest to warte) - ale teraz nie są one dostępne w oficjalnej dystrybucji, więc klient nie ma do nich dostępu.
Po co mi fanowska instrukcja jeśli nie mam dostępu do kart? Też mam jest sobie proxować? A może czekać na druk fanowski również zawartości brakujących mitów?
I rozumiem, że może się to nie opłacać z punktu widzenia wydawcy - ale niech się do tego przyznają i będzie po dyskusji!
Znowu - nie dyskutuję tu z tym, czy Abacki czy Babacki załapał się na wszystkie karty.
Piszę o tym czy Galakta utrzymuje linię wydawniczą AH: LCG, czy może AH: LCG właśnie w Polsce umarło bo Galakta nie wydała repaków 2 kampanii.
No i popatrz. Wyżej oskarżałeś mnie o nadinterpretację, a teraz sam tworzysz chochoła i dzielnie z nim walczysz.
W którym miejscu napisałem, ba!, chociaż zasugerowałem, że HwA umiera, bo nie wydali jakichś produktów?
Kuriozum odnowił temat i wyraził taką opinie; japanczyk skontrował z informacją, że Galakta wydała po polsku to co wydało FFG; ja pokazałem, że mija się to z prawdą; a Ty odpowiedziałeś, że to nie problem, bo i tak wszystkie karty były wydane. Gdzie w tej wymianie widzisz moje żale, że HwA umiera?
Mr_Fisq pisze: 11 lip 2023, 17:10 Ty natomiast bardziej piszesz o oczekiwaniu które streścił bym tak (popraw mnie jeśli się mylę):
- Galakta powinna utrzymywała ciągłą dostępność kompletu AH: LCG (abstrahując przejściowo czy w najnowszej wersji czy nie). Jeśli coś jest niedostępne lub nie zostało wydane, to Galakta powinna niezwłocznie ogłosić czy będzie druk/dodruk.
Ja jestem zbyt małym żuczkiem, żeby czegoś od Galakty wymagać. Chciałbym, żeby stare fabuły były dostępne w nowych formatach, ale jestem w stanie wyobrazić sobie życie bez nich.
Najważniejsza jest dla mnie informacja, bo w tym momencie jesteśmy w zawieszeniu - w najbliższym czasie nie planują wydać reprintu Zapomnianej ery, ale może w przyszłości "może coś ten tego".
Skoro reprinty są niepotrzebne, to po co wydawali reprint Dziedzictwa Dunwich i Szlaku do Carcosy? Mogli przecież ograniczyć się do nowych fabuł, skoro stare nie schodzą/są niepotrzebne.
Ten rozdźwięk w podejściu jest tym co mnie najbardziej w tej sytuacji uwiera.
Mr_Fisq pisze: 11 lip 2023, 17:10 Moim zdaniem jest to oczekiwanie nieco zbyt wygórowane:
1) Przy 8 kampaniach, 10 pojedynczych scenariuszach, 5 taliach badaczy i 2 powrotach (które są jeszcze dostępne) zapewnienie wszystkiego w sklepach jest trudne i kosztowne zwłaszcza bez znajomości szczegółowego planu czy i kiedy FFG będzie dodrukowywać poszczególne składowe.
2) Galakta raczej nie ma wpływu na dwie istotne kwestie związane z dodrukami: Daty i Minimalny próg liczby zamówionych egzemplarzy, więc zapewne trudno jej zadeklarować jednoznacznie czy dodrukuje produkt X.
Mam nadzieję, że "(które są jeszcze dostępne)" odnosi się tylko do powrotów, bo wielu scenariuszy z wydanych kampanii nie jest sposób zdobyć w łatwy sposób.
Mr_Fisq pisze: 11 lip 2023, 17:10
Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 I rozumiem, że może się to nie opłacać z punktu widzenia wydawcy - ale niech się do tego przyznają i będzie po dyskusji!

Nie prowadzę żądnej krucjaty przeciwko Galakcie. Wydawca jak każdy inny. Ale nie podoba mi się ich podejście w temacie wydawania HwA, głównie jeśli chodzi o komunikację i daję temu wyraz. Nie byłoby tej dyskusji gdyby jasno powiedzieli - wydamy tego dnia ALBO nie wydamy niczego ze starych fabuł ALBO wydamy jak zgłosi się X osób. Obecne "nie planujemy wydawać w najbliższym czasie" jest bardzo niejasną informacją, bo tworzy u klientów dylemat - czekać, czy brać wydanie angielskojęzyczne.
Tu wypadało by powtórzyć - Galakta nie ma władzy nad warunkami kolejnych dodruków więc trudno żeby składała jednoznaczne deklaracje. Co z tego, że zadeklaruje: przy 500 osobach będzie dodruk, jeśli FFG stwierdzi, że od teraz progiem będzie 1500.
A tutaj wygodnie wybrałeś sobie opcję, którą najłatwiej obalić i pominąłeś resztę. To były odpowiedzi, które wymyśliłem na poczekaniu, w 5 minut. Gdyby chcieli na pewno z łatwością napisaliby sprawniejszy komunikat.
Nie twierdzę, że Galakta siada do stołu z FFG i dyktuje warunki. Ale może jasno powiedzieć - nie będzie, bo się nie opłaca.
Jakoś Phalanx był w stanie powiedzieć - dodatku do Tapestry po polsku nie będzie, bo to się nie opłaca.
Informacja jest jasna i konsument może podjąć decyzję - kupić niepełny produkt po polsku/mieszać wersje językowe/brać wszystko po angielsku.
Miszon pisze: 11 lip 2023, 21:49
Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 [ Obecne "nie planujemy wydawać w najbliższym czasie" jest bardzo niejasną informacją, bo tworzy u klientów dylemat - czekać, czy brać wydanie angielskojęzyczne.
Nie, to jest bardzo jasna informacja: w najbliższym czasie nie planujemy wydawać. Jako najbliższy czas możesz sobie zdefiniować "do końca 2024" (co nie oznacza z automatu, że w 2025 wydadzą).
Jasna informacja to:
"Planujemy wydać w QX roku XXXX",
"Nie planujemy wydać".
Skąd pomysł żebym zdefiniował sobie "najbliższy czas" jako "do końca 2024"? To arbitralne założenie, które możesz przyjąć i korzystać (skutecznie) do planowania wydatków. Nie powinieneś natomiast wymagać tego samego podejścia od innych.
Miszon pisze: 11 lip 2023, 21:49 Sądziłem, że jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, to nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jej celem jest osiąganie zysku i nie trzeba tego przypominać przy każdym wydanym tytule?
Jest też coś takiego jak inwestycja i budowanie świadomości marki (które nie przynoszą zysków na początku, ale mają na celu zwiększyć je w dłuższej perspektywie). Gdyby tylko zysk był krótkoterminowym celem mało która nowa firma przetrwałaby dłużej niż kwartał.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Mr_Fisq »

Koslaz pisze: 12 lip 2023, 08:01
Mr_Fisq pisze: 11 lip 2023, 17:10 Znowu - nie dyskutuję tu z tym, czy Abacki czy Babacki załapał się na wszystkie karty.
Piszę o tym czy Galakta utrzymuje linię wydawniczą AH: LCG, czy może AH: LCG właśnie w Polsce umarło bo Galakta nie wydała repaków 2 kampanii.
No i popatrz. Wyżej oskarżałeś mnie o nadinterpretację, a teraz sam tworzysz chochoła i dzielnie z nim walczysz.
W którym miejscu napisałem, ba!, chociaż zasugerowałem, że HwA umiera, bo nie wydali jakichś produktów?
Kuriozum odnowił temat i wyraził taką opinie; japanczyk skontrował z informacją, że Galakta wydała po polsku to co wydało FFG; ja pokazałem, że mija się to z prawdą; a Ty odpowiedziałeś, że to nie problem, bo i tak wszystkie karty były wydane. Gdzie w tej wymianie widzisz moje żale, że HwA umiera?
a) Nie napisałem że to nie problem (dajesz cytat).
b) Gdzie napisałem, że twierdzisz, iż AH: LCG umiera? Do Ciebie odnosiło się pierwsze zdanie.
Natomiast Ty cały czas wkładasz mi pewne stwierdzenia w usta:
Ty odpowiedziałeś, że to nie problem
Skoro Twoim zdaniem to takie niepotrzebne (bo takie odnoszę wrażenie to tych odpowiedziach)
Koslaz pisze: 12 lip 2023, 08:01 Ja jestem zbyt małym żuczkiem, żeby czegoś od Galakty wymagać. Chciałbym, żeby stare fabuły były dostępne w nowych formatach, ale jestem w stanie wyobrazić sobie życie bez nich.
Najważniejsza jest dla mnie informacja, bo w tym momencie jesteśmy w zawieszeniu - w najbliższym czasie nie planują wydać reprintu Zapomnianej ery, ale może w przyszłości "może coś ten tego".
Skoro reprinty są niepotrzebne, to po co wydawali reprint Dziedzictwa Dunwich i Szlaku do Carcosy? Mogli przecież ograniczyć się do nowych fabuł, skoro stare nie schodzą/są niepotrzebne.
Ten rozdźwięk w podejściu jest tym co mnie najbardziej w tej sytuacji uwiera.
Dalej dyskutujesz sam ze sobą. Nie wiem czy ktoś tu twierdzi, że reprinty są niepotrzebne. Ja ze swojej strony mogę napisać, że dla mnie nie są priorytetowe.

Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 Mam nadzieję, że "(które są jeszcze dostępne)" odnosi się tylko do powrotów, bo wielu scenariuszy z wydanych kampanii nie jest sposób zdobyć w łatwy sposób.
W istocie tak było.
Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12
Mr_Fisq pisze: 11 lip 2023, 17:10 Tu wypadało by powtórzyć - Galakta nie ma władzy nad warunkami kolejnych dodruków więc trudno żeby składała jednoznaczne deklaracje. Co z tego, że zadeklaruje: przy 500 osobach będzie dodruk, jeśli FFG stwierdzi, że od teraz progiem będzie 1500.
A tutaj wygodnie wybrałeś sobie opcję, którą najłatwiej obalić i pominąłeś resztę. To były odpowiedzi, które wymyśliłem na poczekaniu, w 5 minut.
Nie do końca rozumiem o jakich opcjach piszesz, mógłbyś je wylistować?
Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 Gdyby chcieli na pewno z łatwością napisaliby sprawniejszy komunikat.
Nie twierdzę, że Galakta siada do stołu z FFG i dyktuje warunki. Ale może jasno powiedzieć - nie będzie, bo się nie opłaca.
Jakoś Phalanx był w stanie powiedzieć - dodatku do Tapestry po polsku nie będzie, bo to się nie opłaca.
Informacja jest jasna i konsument może podjąć decyzję - kupić niepełny produkt po polsku/mieszać wersje językowe/brać wszystko po angielsku.
Tak, Galakta mogłaby napisać że nie będzie, bo się nie opłaca, gdyby fakt, że w tym momencie się nie opłaca przekreślał na zawsze dodruk tego dodatku.
W moim odczuciu tak nie jest, tzn. to że Galakta uznała (tu znowu nie wiemy kiedy podejmowała taką decyzję, więc nie wiemy jaka była sytuacja z dostępnością starej formy w tamtym momencie), że nie opłaca jej się podpiąć pod pierwszy druk nie powoduje automatycznie, że nie podepnie się pod kolejny. A czy zdecyduje się na udział w kolejny druku zależeć będzie od tego kiedy on będzie, na jakich warunkach (na co Galakta nie ma wpływu i może jeszcze nie mieć wiedzy, a jak nawet miałaby wiedzę, to może nie móc nic ujawnić), i jak będą wyglądać stany magazynowe Galakty do tego czasu.
Koslaz pisze: 12 lip 2023, 08:01 Jasna informacja to:
"Planujemy wydać w QX roku XXXX",
Według mojej wiedzy FFG nie podało jeszcze informacji o planowanym terminie dodruku repaków pominiętych przez Galaktę. Nie należy więc oczekiwać komunikatu w takiej postaci od Galakty
Koslaz pisze: 12 lip 2023, 08:01 "Nie planujemy wydać".
W moim odczuciu takie stwierdzenie nie pokrywałoby się z intencją Galakty.

Masz jakieś propozycje jasnych komunikatów bardziej przystające do obecnej sytuacji?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: baradnor »

Patrząc na to, że dopiero w 2023 były pierwsze edycje zbiorcze Dziedzictwa Dunwich po węgiersku i rosyjsku oraz Carcosy po rosyjsku to osobiście czuję, że Zapomniana Era i Przerwany Krąg będą po polsku w przyszłym roku. Widać, że FFG cały czas robi dodruki i chyba samo zdaje sobie sprawę, że narzuciło z repackami za szybkie tempo, bo Przerwany Krąg jest tylko po angielsku i hiszpańsku i nie ma jeszcze nawet zapowiedzi kolejnego cyklu (Na krawędzi ziemi i Szkarłatne klucze o tej porze już były zapowiedziane).
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: Miszon »

Koslaz pisze: 12 lip 2023, 08:01
Miszon pisze: 11 lip 2023, 21:49
Koslaz pisze: 11 lip 2023, 16:12 [ Obecne "nie planujemy wydawać w najbliższym czasie" jest bardzo niejasną informacją, bo tworzy u klientów dylemat - czekać, czy brać wydanie angielskojęzyczne.
Nie, to jest bardzo jasna informacja: w najbliższym czasie nie planujemy wydawać. Jako najbliższy czas możesz sobie zdefiniować "do końca 2024" (co nie oznacza z automatu, że w 2025 wydadzą).
Jasna informacja to:
"Planujemy wydać w QX roku XXXX",
"Nie planujemy wydać".
Skąd pomysł żebym zdefiniował sobie "najbliższy czas" jako "do końca 2024"? To arbitralne założenie, które możesz przyjąć i korzystać (skutecznie) do planowania wydatków. Nie powinieneś natomiast wymagać tego samego podejścia od innych.
Miszon pisze: 11 lip 2023, 21:49 Sądziłem, że jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, to nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jej celem jest osiąganie zysku i nie trzeba tego przypominać przy każdym wydanym tytule?
Jest też coś takiego jak inwestycja i budowanie świadomości marki (które nie przynoszą zysków na początku, ale mają na celu zwiększyć je w dłuższej perspektywie). Gdyby tylko zysk był krótkoterminowym celem mało która nowa firma przetrwałaby dłużej niż kwartał.
1. Wskaż wydawcę który ogłasza plany wydawnicze na więcej niż 18 miesięcy do przodu (Ba! Nawet na więcej niż 12!) - stąd ten koniec 2024.
Jeszcze raz: nie mogą napisać "nie planujemy wydać", bo jestem pewien że planują, ale sami nie wiedzą na 100%, czy wydadzą czy nie i kiedy. Stąd nie mogą podać daty wydania. Po prostu nie są jasnowidzami. Zatem informacja "nie planujemy wydać w najbliższym czasie" jest 100% prawdziwa. Co mieli napisać: "zajrzeliśmy w szklaną kulę i widzimy że wydamy w kwietniu 2026, konkretniej 16 kwietnia, w nakładzie 250 egzemplarzy, SCD będzie wynosić 300zł" ??? A potem za dwa lata prostować te wiadomości, bo były nieprawdziwe?
2. Patrzę na informacje o Galakcie i widzę że istnieją więcej niż kwartał, HwA też wydają dłużej.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ