Deck-building z wariantem solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Svensky95
Posty: 34
Rejestracja: 12 paź 2021, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Deck-building z wariantem solo

Post autor: Svensky95 »

Witam. Poszukuję ciekawej średniozaawansowanej lub zaawansowanej gry z mechanizmem deck-buildingiem lub gry będącą rasowym deck-buildingiem. Ważne żeby gra miała dobry tryb solo lub tryb kooperacji gdzie można grać dwoma postaciami w pojedynkę. Gatunek i klimat jest mi obojętny. Może to być gra euro albo dungeon crawler w świecie fantasy, sf albo innym. Szukam tytułów do 200zł.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Mr_Fisq »

Nie jestem fanem, ale na forum dość popularny jest Aeon's End. Pytanie czy poziom złożoności będzie wystarczający?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Cyel »

Jak wyżej, Aeon's End jest perfekcyjny do grania solo dwiema postaciami. Bardzo polecam.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Svensky95
Posty: 34
Rejestracja: 12 paź 2021, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Svensky95 »

Mr_Fisq pisze: 04 lip 2023, 17:43 Nie jestem fanem, ale na forum dość popularny jest Aeon's End. Pytanie czy poziom złożoności będzie wystarczający?
Czytałem o Aeons End, ale mam wrażenie że bez dodatków gra byłaby dość powtarzalna mimo dużej ilości kart :roll:
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: bulczan »

Aeon's End jest naprawdę niezłą opcją zarówno do grania solo, jak i na dwie ręce. A z dodatkami i innymi podstawkami to regrywalność praktycznie nieskończona :D :D :D (ale żeby nie było - sama jedna podstawka to też całkiem sporo regrywalności, więc tu nie jest źle)

całkiem ciekawą opcją może być także Skytear: Horde.

Ewentualnie Horror w Arkham LCG, ale tu do 200 zł to tylko podstawka. W HwA sam dopiero rozpoczynam zabawę na podstawce, ale już szykuję się na pierwsze rozszerzenia :lol:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Mr_Fisq »

Zdecydowanie podstawka AE (jeśli podejdzie) starczy na dłużej niż AH: LCG ;)
Svensky95 pisze: 04 lip 2023, 18:09 Czytałem o Aeons End, ale mam wrażenie że bez dodatków gra byłaby dość powtarzalna mimo dużej ilości kart :roll:
Trudno mi ocenić, bo dość szybko sprzedałem - mi gra nie podeszła.
Natomiast za 200 PLN powinno udać się kupić podstawkę + dodatek - a to już daję trochę nemezis, magów i kart do mieszania.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 156
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Mrukar »

Zerknij też na Imperium Antyk i Legendy.
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Zawaterniok »

Po taniości masz Star Realms Frontiers z ciekawym trybem solo, czyli walką z bossami. Każdy różni się od siebie.
Gra jest dość prosta i szybka, ale warto sobie sprawdzić.
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Muszczu »

Marvel champions świetnie działa solo i sama podstawka daje już sporo zabawy
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: menelobej »

Od siebie polecam Baseball Highlights 2045, ale ciężko ja kupić teraz w PL, natomiast można kupić tanio apkę na telefon/tablet, która bardzo dobrze implementuje rozgrywkę.

Star Wars Wojny Klonów czyli Pandemic w szatach Star Wars - bardzo fajna zabawa solo na dwie ręce, kooperacja z elementami budowy talii. Do tego na duży plus wykonanie i rozsądna do tego cena.
Svensky95
Posty: 34
Rejestracja: 12 paź 2021, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Svensky95 »

menelobej pisze: 05 lip 2023, 00:38 Od siebie polecam Baseball Highlights 2045, ale ciężko ja kupić teraz w PL, natomiast można kupić tanio apkę na telefon/tablet, która bardzo dobrze implementuje rozgrywkę.
Faktycznie trudno dostępne do kupienia u nas. Gra wygląda a ciekawą. Chętnie bym spróbować ale ta dostępność :/
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Gromb »

Sentinels of the Multiverse
Konfiguracja dowolna, złole i miniony dostosowują się automatycznie do ilości bohaterów, środowisko również.
Deck już jest zdefiniowany, ale buduję się rękę podczas gry w zależności od dociągu.
W dodatku świetnie stworzony i spójny świat plus zmienne środowiska dają niepowtarzalność.
Po jakimś czasie ma się swoich ulubionych bohaterów i jakoś nimi częściej się grywa :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: preshiq »

Piętaszek
Diuna imperium
Zaginiona wyspa Arnak
Anons End

A gry LCG to nie jest mechanika deckbuilding !!! 🙃
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Beskid »

polskie wydanie Shards of Infinity chyba ma w pudle tryb solo razem z dodatkiem
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Zdzichosław »

Radzę spojrzeć na grę "Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa". U mnie chwyciło. Żona chce grać na okrągło, co nie jest takie częste. :)
Ciekawa mechanika, bardzo dobry tryb solo i sensowna cena.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: itsthisguyagain »

W Diunę: Imperium można grać solo. Co prawda D:I jest najlepsza w 4 osoby ale w trybie solo o i tak jest lepsza gra niż większość gier na rynku.

Ps jak siądzie to warto dokupić dodatki. Oba bardzo udane a bez IX to osobiście bym już nie grał
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Deck-building z wariantem solo

Post autor: Freshus »

Gra planszowa bez kart to dla mnie nie gra. Uwielbiam karty wszelkiego rodzaju, a deckbuildingi to chyba mój ulubiony rodzaj gier.

I jeżeli chodzi o soli to rzeczywiście aeon's end to chyba jeden z lepszych w jakie grałem. Sama podstawka daje dużą regrywalność, bo masz 4 przeciwników (na dwóch różnych poziomach) I 8 Magów z innymi umiejętnościami. Przez to, że w 1 grze masz ograniczony rynek (nie wykorzystujesz wszystkich kart) wzrasta też regrywalność w kierunku tworzenia różnego rodzaju kombinacji.
Natomiast rzeczywiście aeon's enda albo polubisz i skończysz ze wszystkim, albo Ci nie podejdzie i sprzedasz szybko, bo jest to jednak trochę inny rodzaj deckbuildingu niż pozostałe.

Z innych które bym polecił, typowych deckbuildingów to chyba jeszcze legendary marvel. No ale tu też jest cała masa dodatków.

W ogóle o czym my dyskutujemy. Gry deckbuildingowe kartami stoją. W każdej podstawce znajdziesz tych kart jakąś nie za duża ilość i prędzej czy później ograsz. Gry karciane raczej tym stoją, że trzeba brać dodatki, bo zwiększają ilość kontentu wykładniczo.

W takim aeon's end kolejne pudło nie tylko daje Ci nowych przeciwników, ale też nowe kombinacje kart (nie tylko nowych, ale też przez łączenie nowych ze starymi). Mając na ten moment wszystko co wyszło po polsku nie wiem czy do 60 będę w stanie ograć cały kontent jaki mam w pudle.

Więc licz się z tym, że jak chcesz deckbuilding na "dluzej" to prędzej czy później wejdziesz w dodatki. Jak chcesz na chwilę, to nie ma znaczenia co weźmiesz, bo każdą podstawkę ograsz szybciej lub wolniej.

Mój głos leci na aeon's end.
ODPOWIEDZ