Gierka na dobicie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Gierka na dobicie

Post autor: Deem »

Zapewne większość z Was zna ten scenariusz: 3-4 osoby, porządne kilka godzin przy planszy, ale danie główne kończy się tak, że została Wam jeszcze godzina. Z jednej strony szkoda się rozchodzić, a z drugiej nie ma czasu i mocy przerobowych na coś cięższego. I wtedy na stół wjeżdża?

Szukam gierki, która będzie:
- konfrontacyjna
- na 3-4 graczy
- łatwa do wytłumaczenia, rozgrywka zamknie się max w 60 minutach (może to być też kilka krótszych partii)

Mam albo nie zadzIałało: Krwawa Oberża, Fantastyczne Światy, Fasolki, Dixit (nie śmiga na 3), wszelkie Carcassone, Ticket to Ride, Neuroshima Hex (na 2 super, na więcej brrrr)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gierka na dobicie

Post autor: trixon »

Polecam Oriflamme.

Dość szybka konfrontacyjna rozgrywka, która łączy elementy blefu, planowania w oparciu o niepełną informację i coś w rodzaju programowania akcji. Zagrywamy zakryte karty w szeregu i jeżeli karta została odkryta to musi zostać użyta - nawet jeżeli spowoduje to niekorzystny efekt dla właściciela. Jedna partia to ok 20-30 minut więc na koniec można zagrać 2-3 partie, a sytuacja na stole potrafi zmieniać się dość dynamicznie i potrafi czasami przynieść salwy śmiechu. Na polskim rynku są 3 niezależne wersje, które można ze sobą mieszać.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Gierka na dobicie

Post autor: Tringa »

U nas gierką na dobicie się jest Nine Tiles Panic. Na ogół lecimy w niego 2-3 partie, jak jesteśmy mega zmęczeni to jedną. Jedną rozgrywka ok. 10-15 minut. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Gierka na dobicie

Post autor: karmazynowy »

Na 4 graczy to Ethnos jest super, szybkie tury, proste zasady, interakcja. Do zagrania poniżej 60 min.
Z dedukcyjnych Kryptyda najlepiej działa na 3-4 i zdążycie zagrać 2 razy w godzinę.
Z trochę cięższych ale z bardzo wysoką interakcją to Yellow & Yangtze, druga partia zajęła nam już tylko 50 min.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Gierka na dobicie

Post autor: dawid »

Ja polecam The King is Dead.
Nie przepadam z Area Majority, ale to mi bardzo siadło. Bardzo łatwe zasady. Rozgrywka trwa 15 minut. Jest dużo miejsca na kombinowanie a jednocześnie zwroty akcji mogą zaskoczyć.

Jak dla mnie to idealna gra na dobicie.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Gierka na dobicie

Post autor: JollyRoger90 »

Hmm, patrząc po swoich półkach to mogę zaproponować Kakao, królestwo w budowie, ryzykanci, Hero Realms (opcja Boss vs reszta)
ODPOWIEDZ