Distilled (Dave Beck)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TomekMG
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2021, 09:57
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Distilled (Dave Beck)

Post autor: TomekMG »

Obrazek

Distilled to wysoce tematyczna strategiczna gra karciana o wytwarzaniu alkoholi w destylarni, z zarządzaniem zasobami i elementami push-your-luck. W grze odziedziczyłeś destylarnię i chcesz pewnego dnia osiągnąć tytuł mistrza destylacji poprzez zakup towarów, rozbudowę destylarni i tworzenie najbardziej znanych alkoholi na świecie.

Używaj kart, aby kupować nowe składniki i inwestować w ulepszenia swojej destylarni, jednocześnie destylując alkohol i wysyłając go do magazynu. Gdy spirytus znajdzie się już w magazynie, poddaj go starzeniu, aby poprawić jego smak i zabutelkuj go, aby sprzedać go z dużym zyskiem!

Zdobądź tytuł mistrza destylacji, mając najwięcej punktów zwycięstwa na koniec gry. Punkty zdobywa się poprzez destylację i sprzedaż spirytusu.

-opis producenta

Link do bgg. https://boardgamegeek.com/boardgame/295895/distilled

Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 30 min / gracza
Zalecany wiek graczy: 14+
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1078 times

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: ave.crux »

Trudność porównałbym do podstawki zaginionej wyspy arnak. Gra jest trochę za długa jak na to co oferuje, bo trwa aż 7 rund, ale jest to wymagane właśnie przez leżakowanie alkoholi.

Bardzo fajne flow rundy, której fazy kolejno przechodzą przez wszystkich graczy po kolei.
Najpierw kupujemy sobie składniki do alkoholi, beczki, butelki, nowe przepisy czy dodatkowych pracowników do naszej gorzelni aby nam lepiej pracowała.
Później z kart, które mamy w naszym składziku wybieramy tyle ile chcemy, ale tak żeby zawsze była przynajmniej jedna karta cukrów (owocowych, zbożowych, ziół), jedna karta wody i jedna karta drożdży. Można oczywiście dodawać więcej aby nasz alkohol był droższy i niwelować tym mechanizm push-your-luck do minimum i stworzyć alkohol, który chcemy. Dlaczego? Bo po położeniu tych kart na swoje miejsca w destylarce będziemy je zbierali na rękę oraz tasowali. Następnie odrzucali górną i dolną kartę z talii i sprawdzali co nam zostało. Karty, które nam zostały porównujemy z alkoholami z naszej karty przepisów i voila WÓDKA zrobiona, a miała być whisky.

Chętnie do tego siądę, bo gra jest na prawdę przyjemna, tury idą szybko, ale jakoś tak czas rozgrywki osobiście skróciłbym z 7 do 5 rund.
Ostatnio na 3trolle była fajna promocja na wersję KS'ową, która ma w sobie multum dodatkowych kart alkoholi. Ponieważ w każdej rozgrywce na początku bedziemy losowali zestaw kart alkoholi, które będą takie same u każdego z graczy, więc im więcej tym większa regrywalność.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: kurdzio »

Czekam i czekam aż ktoś ogłosi wydanie tego w PL ale na razie cisza. Może ma ktoś zakulisowe informacje? :wink:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: garg »

Tak się uśmiechnąłem, kiedy przeczytałem:

"Distilled to wysoce tematyczna strategiczna gra karciana o wytwarzaniu alkoholi w destylarni, z zarządzaniem zasobami i elementami push-your-luck".

Trochę mi strategiczna gra nie współgra z mechanizmem push-your-luck :) .

Ale poza tym przyjrzę się grze, bo wygląda pozytywnie.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
sasquach
Posty: 1827
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: sasquach »

garg pisze: 19 lip 2023, 09:36 Trochę mi strategiczna gra nie współgra z mechanizmem push-your-luck :)
Bo to nie jest taki typowy push-your-luck do końca. Po pierwsze zawsze coś ugrasz. Po drugie jak włożysz dwa cukry więcej niż potrzeba to zawsze dostaniesz to co chcesz. A więcej cukrów też się opłaca wkładać bo dostaniesz więcej kasy za trunek. Więc to nie tak, albo się uda albo nie :)
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:28 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: Marek Ch. »

Jestem po 2 rozgrywkach i bawiłem się świetnie. Naprawdę fajna gra. Zauważyłem jednak problem balansu: niektóre postacie są zdecydowanie lepsze od innych. Moja pierwsza gra była zakonnicą, dzięki czemu 1 zakup kart bazowych z marketu miałem tańszy o 1 - i używałem tej umiejętności prawie w każdej rundzie. W drugiej grze grałem natomiast mnichem, który dodaje 2 kasy za sprzedaż alkoholu w butelce z tego samego regionu - zdarzyło mi się raz na całą grę.
Podobne odczucie mam ze specjalnymi alkoholami przypisanymi do postaci - te, które wymagają leżakowania są zdecydowanie "wolniejsze" niż te, które tego nie wymagają.
Push your luck bywa denerwujące, ale tu akurat to pasuje. Pracowałem kiedyś w browarze i robienie alkoholi to serio jest czasem loteria :D.
Jakie Wy macie odczucie na temat balansu?
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: Leviathan »

Unboxing na Wojennik TV:


Relacja z rozgrywki solo na Wojennik TV:


Recenzja na Wojennik TV:
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: sydonia »

Polska wersja Distilled ukaże się z logo Lucrum Games (prawdopodobnie we wrześniu 2024 r.)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Distilled (Dave Beck)

Post autor: kurdzio »

Właśnie ogarnąłem dodatki (Africa & Middle East, Cask Strenght i promo pack) i po przejrzeniu kart jestem nastawiony pozytywnie :) Szczególnie fajnie wygląda komplet odświeżonych premium ingredients z CS - niby droższe o 1 kasy ale ich efekt faktycznie może to rekompensować. Ciekawie zapowiada się też Dynamic Market, zakładam że może tak samo pomóc jak irytować. Afryka dodaje fajne smaczki, ale CS zrobił większe wow - mimo że to tylko talia kart. Promo pack jak to promoski - więcej dobrego.

Pytanie dla obeznanych z grą: czy umiejętności kart poniżej naprawdę są tak słabe na jakie wyglądają? Rozumiem że kupujemy te karty z rynku za pełny koszt przed rozpoczęciem właściwej fazy marketu, ale moim zdaniem ma to sens tylko przy większej liczbie graczy gdzie faktycznie obawiamy się że ktoś może sprzątnąć nam idealną dla nas kartę. W moich rozgrywkach na 2 osoby ta korzyść jest znikoma, a Advertising Agent wymaga jeszcze poświęcenia za to 1SP (pomijam jej dodatkową punktację na koniec gry).
Obrazek
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ