Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: michaldz1 »

Obrazek

Wychodzi Triomphe à Marengo długo przeze mnie wyczekiwana reimplementacja gry Bonaparte at Marengo.

https://boardgamegeek.com/boardgame/158 ... te-marengo

Czekałem na reedycje ale i tym bardziej się cieszę. Gra wojenna bloczkowa, autora gry Napoleon's Triumph. W grze wcielamy się w dwie strony bitwy pod Marengo z roku 1800 - Austrie i Francje.
Częściowo poprzedniczka jest dyskutowana w tym wątku na forum: viewtopic.php?p=669318&hilit=marengo#p669318
Gra była w przygotowaniu wiele lat. Kilka lat temu czytałem na nieistniejącej stronie autora, że Bowen Simmons znalazł gdzieś grafiki map w lepszej rozdzielczości i planuje reedycje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: rastula »

myślę, że Rachel Simmons znalazła...poza tym świetna wiadomość bo gry bardzo oryginalne są...
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: Probe9 »

Też mam zamówione, ale obstawiam, że jeszcze jednak trochę poczekamy. Chociaż fakt, że pod koniec lipca wyłączyli preordery jest obiecujący.

Wstyd się przyznać, ale u mnie jeszcze Guns of Gettysburg leży nieograny ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: karawanken »

Mieli niestety jakieś ogromne problemy z bloczkami i wszysko się strasznie przesunęło.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: raj »

Jak ktoś jeszcze nie ma zamówionego, to może napisać do planszomanii, wkrótce powinni mieć dostawę i kilka sztuk z dostawy jeszcze nie jest zarezerwowanych. Nie wiem jak z planszostrefą.
Tak tylko dodam, że nie wiadomo czy będzie następny print, sądząc po Napoleon's Triumph może nie być.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: Otorek »

Ja zamawiałem bezposrednio ze strony wydawcy, co prawda niemiecki Hermes nie jest najszybszą spedycją na świecie - ale z wysylką i kontaktem z Richardem nie było większych problemów.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2023, 21:34 przez Otorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: Odi »

Życzę, żebyście dostali grę jak najszybciej, bo jest naprawdę zacna.
To teraz moja ulubiona gra... solo :D Rozkladam sobie szybko wojska do bitwy, a potem ćwiczę otwarcia Austriakami. Gra, dzięki swej szachowości i niewielkiej liczbie elementów, świetnie się do tego nadaje. A tych otwarć może być naprawdę wiele, podobnie jak reakcji francuskich.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: AnlAir »

Wygląda na to, że gra powinna pojawić się w tym tygodniu, wow.
Tyle czekania, prawie jak na Ks’a :lol:
W Planszostrefie jest jeszcze dostępnych kilka egzemplarzy.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: Arkhon »

Dotarło i grane też było, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
Trzeba będzie jeszcze nieco głowę do mapy i zasad przyzwyczaić i będzie dobrze.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: sajlenthill »

Ma ktoś w planie tłumaczenie instrukcji???
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: maciej.kr »

sajlenthill pisze: 31 gru 2023, 00:57 Ma ktoś w planie tłumaczenie instrukcji???
Podpinam się również
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: Qnnrad »

maciej.kr pisze: 31 gru 2023, 09:56 Podpinam się również
Do projektu przetłumaczenia instrukcji czy do komitetu kolejkowego do ławy oczekujących?
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: Probe9 »

Ucieszyłem się na wieść o nowej edycji bo mam Guns Of Gettysburg i uznałem Marengo za idealne wejście w system :) Rozegrałem dwie partie przy czym pierwsza była mocno treningowa :) Zasady gry to niestety niezła masakra. Oczywiście pierwsza rzecz to walka z przyzwyczajeniami i odejście od heksów, point to point czy też tradycyjnych obszarówek. Wielokąty to ciekawa koncepcja, która po chwili, której potrzebowałem na oswojenie się z koncepcją ostatecznie do mnie przemówiła. Wydaje się, że to dobry pomysł na oddanie specyfiki okresu wojen napoleońskich. Ilość wyjątków i podzasad niestety może przytłoczyć, jeżeli ktoś nie gra w gry wojenne to od tej gry może się odbić :) O ile po pierwszej grze już jako tako przyswoiłem podstawowe zasady dot. ruchu czy ataku to przy liczeniu siły czy też strat przy szturmach cały czas musiałem posiłkować się instrukcją. Generalnie zasad samych w sobie nie jest dużo ale chromowych wyjątków czy modyfikatorów jest sporo i nie sposób szybko wszystko zapamiętać.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę to z pewnością wielu nie przypadnie do gustu deterministyczna natura tej gry. Przypomina to szachy :) Pewnie za wcześnie na takie opinie ale wydaje mi się, że gra raczej nie wybacza błędów. Jeżeli gdzies za bardzo poszarżujemy z fantazją to potem ciężko będzie załatać dziurę w liniach. Pewnych rzeczy jeżeli chodzi o zasady nie rozumiem - wyjątkowo abstrakcyjna i szczerze mówiąc nawet bezsensowna wydaje mi się koncepcja, wg. której jakikolwiek atak możliwy jest jedynie z jednego wielokąta. Za wsparcie z wielokąta sąsiadującego z tym atakowanym powinien być chociaż jakiś symboliczny bonus za wsparcie. W szczególności jeżeli chodzi o artylerię. Miało by to sens zarówno w kontekście oddania realiów jak i mechanicznie - wydaje mi się, że wtedy gra mogłaby być bardzej dynamiczna bo tak (przynajmniej w naszej grze) dużo sprowadzało się do odnoszenia "małych zwycięstw".

Gra wydaje się dobra, ogólnie lubie ten szachowy vibe :) No ale efektu wow nie było, więc pytanie do kogoś, kto grał w GoG i Marengo - czy GoG jest wyraźnie lepsze ? :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: mk20336 »

First Look At Triomphe à Marengo

Triomphe à Marengo to bardzo ciekawa, pięknie wydana i nie używająca kości gra wojenna z epoki napoleońskiej. Przyjrzyjmy się jej elementom i podstawowym mechanikom. Zapraszam!

LINK: First Look At Triomphe à Marengo

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: mk20336 »

How to Play Triomphe à Marengo

W dzisiejszym materiale przyjrzymy się w szczegółach Triomphe à Marengo, innowacyjnej grze opowiadającej o tej słynnej bitwie. Przeanalizujemy zasady, pokażemy unikalne mechaniki i zaprezentujemy jak grać. Zapraszam!

LINK: How to Play Triomphe à Marengo

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Triomphe à Marengo (Bowen Simmons)

Post autor: mk20336 »

Example of Play for Triomphe à Marengo

Długo oczekiwany przykład rozgrywki dla Triomphe à Marengo jest już dostępny. Zobaczmy, jak grać w ten ciekawy tytuł i kto zwycięży – Austriacy czy Bonaparte? Zapraszam!

LINK: Example of Play for Triomphe à Marengo

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ