Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: gregoff »

Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

Dodatek standalone? Czy to ma być dla Diuny coś takiego jak Argentyna dla GWT?
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 156
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Mrukar »

Stand-alone sequel, więc raczej to drugie.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

Diuna uwielbiam, więc wpada na radar. Ciekawe jakie zmiany w mechanice.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Bludgeon »

To jest całkiem osobna gra, powinien być osobny temat.
Pozdrawiam
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Ja widzę o wiele więcej pól z dobieraniem kart. Pola frakcji są słabsze niż standardowe pola (żółte, fioletowe, zielone)

Są dwa koszty przy mistrzu miecza -> czyżby można było dokupić 2? Tak samo przy wysokiej radzie są dwa efekty -> pierwszy standardowy 2 perswazji, drugi daje 2 przyprawy intryga i 3 żołnierzy.


Osobiście jestem zniesmaczony. Mam chociaż nadzieję, że gra będzie zdecydowanym ulepszeniem i przebalansowaniem podstawki, wtedy jeszcze może się zastanowię nad zakupem.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

Plansze liderów wyglądają jakby można użyć w D:I
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: mat_eyo »

Ciekawe, czy sensownie się będzie skalować dla dwóch graczy. Dla mnie to jedyny powód, dla którego mógłbym kupić.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: bogas »

itsthisguyagain pisze: 06 sie 2023, 10:17 Osobiście jestem zniesmaczony. Mam chociaż nadzieję, że gra będzie zdecydowanym ulepszeniem i przebalansowaniem podstawki, wtedy jeszcze może się zastanowię nad zakupem.
Zniesmaczony czym? Że skok na kasę? Że gorsza wersja? Że może lepsza wersja zrobiona „kosztem” tych co kupili pierwowzór?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: kozz84 »

bogas pisze: 06 sie 2023, 16:08
itsthisguyagain pisze: 06 sie 2023, 10:17 Osobiście jestem zniesmaczony. Mam chociaż nadzieję, że gra będzie zdecydowanym ulepszeniem i przebalansowaniem podstawki, wtedy jeszcze może się zastanowię nad zakupem.
Zniesmaczony czym? Że skok na kasę? Że gorsza wersja? Że może lepsza wersja zrobiona „kosztem” tych co kupili pierwowzór?
Wszystko na raz. Dziwię się ludziom, że chcą kupować to samo parę razy. Inne firmy zobaczą, że ten model działa i będą serwować sequele, stand aloney, spin-offy, dylogie, trylogie, tetralogie...
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Deem »

Nic nowego w tym (i każdym innym) biznesie, nadchodzi druga część filmu, więc to dobry czas na zapowiedź sequela gry. Jestem tylko ciekaw, czy nie kanibalizują sobie w ten sposób części biznesu - miałem Diunę na radarze, a teraz zamiast kupić ją w tym roku, zaczekam na drugą część i dopiero wtedy kupię jedną z nich. Najwyraźniej liczby przy takich grach jak GWT czy Beassach pokazują, że to się opłaca.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: autopaga »

mat_eyo pisze: 06 sie 2023, 11:05 Ciekawe, czy sensownie się będzie skalować dla dwóch graczy. Dla mnie to jedyny powód, dla którego mógłbym kupić.
Nie sądzę skoro dodają 5 i 6 gracza. Po spojrzeniu na plansze spodziewam się kosmetycznych zmian.
sasquach
Posty: 1827
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

tomp pisze: 06 sie 2023, 10:28 Plansze liderów wyglądają jakby można użyć w D:I
Średnio:
a) część korzysta z nowych mechanik np. Muad'Dib odwołuje się do Czerwi w konflikcie
b) są zbalansowani pod inną grę, więc w starym D:I mogą być zbyt słabi/mocni
kozz84 pisze: 06 sie 2023, 16:23 Wszystko na raz. Dziwię się ludziom, że chcą kupować to samo parę razy. Inne firmy zobaczą, że ten model działa i będą serwować sequele, stand aloney, spin-offy, dylogie, trylogie, tetralogie...
Ale taki model w innych branżach działa od dziesiątek lat :) Nic nowego nie odkrywają. Zresztą w planszówkach też masz mnóstwo przykładów np. zobacz ile wersji miał taki Carcassonne, ale znajdziesz też bez liku przykładów wśród innych gier. Ostatnio np. Great Western Trail czy Nemesis.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: bogas »

Deem pisze: 06 sie 2023, 16:39 Nic nowego w tym (i każdym innym) biznesie, nadchodzi druga część filmu, więc to dobry czas na zapowiedź sequela gry. Jestem tylko ciekaw, czy nie kanibalizują sobie w ten sposób części biznesu - miałem Diunę na radarze, a teraz zamiast kupić ją w tym roku, zaczekam na drugą część i dopiero wtedy kupię jedną z nich. Najwyraźniej liczby przy takich grach jak GWT czy Beassach pokazują, że to się opłaca.
Mam tak samo. Czekam na info czy kaczki wydadzą to po polsku i wtedy kupię jedną z nich. A model biznesowy znany, ale jednak w dosyć krótkim odstępie czasu pojawia się ten sequel.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: kozz84 »

Carcassonne wyszedł ponad 20 lat temu. Brass 15. Dunia wyszła 3 lata temu i już ma sequel.

Rozumiem czumu to robią. Trzeba kuć żelazo puli jest gorące. Produkt się sprzedał to będą go doić puki ludzie się nim nie znudzą.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: piechotak »

kozz84 pisze: 06 sie 2023, 20:04 Carcassonne wyszedł ponad 20 lat temu. Brass 15. Dunia wyszła 3 lata temu i już ma sequel.

Rozumiem czumu to robią. Trzeba kuć żelazo puli jest gorące. Produkt się sprzedał to będą go doić puki ludzie się nim nie znudzą.

Carcassonne - 2000
Carcassonne: Łowcy i zbieracze - 2002

Wsiąść do pociągu - 2004
Wsiąść do pociągu: Europa - 2005

I tak długo czekali z tą Diuną :wink:
(koniec offtopa)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: XLR8 »

Czyli będziecie czekali kolejny rok na wydanie nowej edycji gry, która będzie wtedy miała już 4 lata i jest powszechnie uznawana za jedną z lepszych w historii? Grę, która jest wszędzie dostępna i w dość przystepnej cenie? Litości. :lol:
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Dhel »

Tak tylko z mojej perspektywy i porównań do innych tytułów- wsiąść do pociągu a wsiąść do pociągu Europa ma kompletnie inne plansze, chociaż zasady te same. W diunie te plansze są prawie identyko, tak, wiem, parę pól się różni, ale to szczegóły, gra wyglada na pierwszy rzut oka identycznie a przecież mogliby przemodelować kolorystykę i samą planszę.
I to dla mnie największa wada.
Vasquez
Posty: 38
Rejestracja: 09 kwie 2020, 10:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 21 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Vasquez »

Wygląda jak skok na kasę, by jeszcze wykorzystać filmowy hype.
Nie wiem co o tym myśleć.
Nawet główna plansza jest bardzo podobna. Wygląda to jak jakiś fix pack a nie osobna gra.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

to nie jest skok na kasę tylko rozwój produktów u tego wydawnictwa.
zobaczcie ile wersji ma Clank!/Brzdęk...
Ja się zastanawiałem, kiedy zaczną robić kolejne edycje z lekko zmienionymi elementami gry.
szczerze myślałem, że kolejna tematyka to będzie jihad butleriański - nie trafiłem :P
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Vasquez
Posty: 38
Rejestracja: 09 kwie 2020, 10:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 21 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Vasquez »

tomp pisze: 06 sie 2023, 21:22 to nie jest skok na kasę tylko rozwój produktów u tego wydawnictwa.
zobaczcie ile wersji ma Clank!/Brzdęk...
Ja się zastanawiałem, kiedy zaczną robić kolejne edycje z lekko zmienionymi elementami gry.
szczerze myślałem, że kolejna tematyka to będzie jihad butleriański - nie trafiłem :P
Nie zgadzam się. Brzdek to dodatki, inne edycja z nowymi mechanikami, planszami, grafikami i tematem.
O brzdęk katakumby nawet nie wspominam, bo tam zmian jest masa.

Ta Diuna wygląda jak po jakimś upgrade packu 1.5. mało różnic na pierwszy rzut oka.
Recu
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2021, 02:58
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Recu »

A ja właśnie skompletowałem podstawkę ze wszystkimi dodatkami, w tym deluxe box, a tu taki news :lol:
I co tu teraz z tym robić? Sprzedawać póki w folii i czekać na nową część czy otwierać? :?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Recu pisze: 06 sie 2023, 21:46 A ja właśnie skompletowałem podstawkę ze wszystkimi dodatkami, w tym deluxe box, a tu taki news :lol:
I co tu teraz z tym robić? Sprzedawać póki w folii i czekać na nową część czy otwierać? :?
Ja bym śmiało grał.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: vnzk »

Recu pisze: 06 sie 2023, 21:46 A ja właśnie skompletowałem podstawkę ze wszystkimi dodatkami, w tym deluxe box, a tu taki news :lol:
I co tu teraz z tym robić? Sprzedawać póki w folii i czekać na nową część czy otwierać? :?

Skoro kupiłeś cały komplet, to zapewne ze świadomością, że to coś dla Ciebie. Po cóż wtedy odbierać sobie miesiące przyjemności grania w taki tytuł, nie będąc pewnym jakie różnice w doznaniach może dostarczyć ten drugi? Zresztą po ograniu pierwszej części dużo prościej będzie Ci ocenić różnice w Uprising na podstawie samych opisów.

A jeśli kupiłeś bazując tylko na dobrych ocenach, nie będąc pewnym, czy w ogóle Ci się spodoba, to tym bardziej - po co czekać kolejne miesiące na coś, co zupełnie może Ci nie podejść, jeśli już dziś możesz odpakować i sprawdzić coś bardzo podobnego?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Ważną informacją jest ta, że Uprising będzie kompatybilne zarówno z IX jak i Immortality.
Potwierdzone na bgg przez przedstawiciela DWD w tym wątku :

https://boardgamegeek.com/thread/313083 ... ne-and-mix
ODPOWIEDZ