Karciany boss battler

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Termigez
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2019, 21:27
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Karciany boss battler

Post autor: Termigez »

Jak w tytule, szukam karcianego boss battlera. Zależy mi na szybkim rozstawieniu i rozgrywce oraz możliwie wysokim poziomie trudności - nie przeszkadza mi przegrywanie, niech ci bossowie faktycznie stanowią wyzwanie. Różnorodność rozumiana jako duża liczba bohaterów / bossów też mile widziana.

Z oczywistych rekomendacji zapoznałem się z Marvel Champions i Aeon's End, ale nie potrafię się zdecydować na żadną z nich. Z recenzji które przeczytałem mam wrażenie, że MC ma więcej różnorodnych bohaterów, ale podobnych do siebie bossów, a AE ma wielu różnorodnych nemesis, za to magowie są do siebie względnie podobni. Jeśli faktycznie tak jest to intuicja mi podpowiada, że lepszy byłyby dla mnie AE, ale chętnie bym poczytał jakieś opinie :) a może są jeszcze inne opcje?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Karciany boss battler

Post autor: Cyel »

Magowie w Aeon's End absolutnie nie są do siebie podobni, jakby co. Zwłaszcza ci z ery Nowego Początku są niektórzy naprawdę całkiem pokręceni (twórcy już najwyraźniej znają mechaniki swojej gry od podszewki więc potrafią śmielej eksperymentować z różnymi rozwiązaniami niż wcześniej). Maginią Qu jestem zachwycony.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ