Coś a la Dylematy króla

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Coś a la Dylematy króla

Post autor: rogal »

Cześć wszystkim

Niedługo będę mieć możliwość zagrania w gronie 6 osób. 2 osoby grają w planszówki, 2 osoby kolejne coś tam grają raz na kwartał a kolejne 2 osoby są zupełnie nowe i nigdy nie grały w gry planszowe.

Szukam czegoś z kooperacją najlepiej, lub coś w klimatach dylematów króla - gdzie można jakoś tych graczy zaangażować, jest względnie prosta, ma jakąś fabułę i 2 osoby starczą do podpowiadania, pilnowania. Może być na 5 osób.

póki co jedynym kandydatem który powiedzmy jakoś w to trafia to Zapomniane morza
czy komuś coś przychodzi do głowy ?
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Coś a la Dylematy króla

Post autor: agt »

Na 6 takich osób ja bym próbowała Sabotażystę.
Ale jeśli ma być z jakąś fabułą, to może na 5 osób Zakazana Pustynia?

Nie wiem ja jakim poziomie są ci grający oraz ile są w stanie ogarnąć niegrający.

Może coś z serii Exit albo Escape Room?
Może Kartografowie/Herosi? (Choć tu przygody ani fabuły raczej nie ma) Lub inna wykreślanka?

Z klasyków działających na 6 osób jest 7 cudów świata.

Ognisty Podmuch jest kooperacyjny na 6, ale z dostępnością problem.
Chyba, że w grę wchodzą jakieś wypożyczalnie?
Ostatnio zmieniony 28 sie 2023, 09:22 przez agt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Coś a la Dylematy króla

Post autor: Seraphic_Seal »

Może nie kooperacja, ale na 6 osób poleciłbym nową Libertalię. Bardzo proste zasady, równoległe tury, więc nie ma praktycznie czekania, a potem 1/2 ogarnietych graczy może obsługiwać rozwiązanie tury i będzie git. Do tego bardzo ładnie wydana
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Pouzy
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Coś a la Dylematy króla

Post autor: Pouzy »

Zdecydowanie Zapomniane Morza! To przygoda, zabawa, kupa śmiechu, trochę kombinowania, a co najważniejsze dla każdego- wyjadaczy i nowicjuszy, młodych i starych. Pozostałe tu wymienione nie umywają się do Zapomnianych Mórz.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Coś a la Dylematy króla

Post autor: K@mil »

agt pisze: 27 sie 2023, 00:49 Ognisty Podmuch jest kooperacyjny na 6, ale z dostępnością problem.
Chyba, że w grę wchodzą jakieś wypożyczalnie?
Nie ma problemu z dostępnością. Ja nabyłem w Planszomanii kilka miesięcy temu, ale w Aleplanszowkach też jest.

Jednak tam nie ma rozbudowanej fabuły, jak w Zapomnianych Morzach
Nie znam fabularnej gry kooperacyjnej na tyle osób.

Jeśli nie musi być tak rozbudowana, to sprawdzą się Listy z Whitechapel.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Coś a la Dylematy króla

Post autor: K@mil »

Pouzy pisze: 28 sie 2023, 14:03 Pozostałe tu wymienione nie umywają się do Zapomnianych Mórz.
Pewnie nie, ale Zapomniane morza wymagają wykorzystania aplikacji. A to znaczy, że za kilka lat może być problem z graniem. Też się zastanawiałem nad tą grą i przez ten element zrezygnowałem, bo lubię wracać do tytułów po latach...
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Coś a la Dylematy króla

Post autor: agt »

K@mil pisze: 28 sie 2023, 14:34 Nie ma problemu z dostępnością. Ja nabyłem w Planszomanii kilka miesięcy temu, ale w Aleplanszowkach też jest.
Po polsku?
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Coś a la Dylematy króla

Post autor: K@mil »

agt pisze: 28 sie 2023, 16:41 Po polsku?
Ta gra jest praktycznie niezależna językowo. Polską instrukcję można ściągnąć.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Coś a la Dylematy króla

Post autor: sopel82 »

rogal pisze: 16 sie 2023, 11:58 Szukam czegoś z kooperacją najlepiej, lub coś w klimatach dylematów Króla
Nie jest jeszcze dostępna, ale nadchodzi Queen Dilemma (teraz jest late pledge na kampanii, jest wersja PL).
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
ODPOWIEDZ