Przedsprzedaz Uczty dla Odyna, a ceny gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Przedsprzedaz Uczty dla Odyna, a ceny gier

Post autor: miker »

daro69 pisze: 22 kwie 2023, 18:18 fajna wiadomość, a najlepsze jest to że spruci "inwestorzy" już wrzucają na bazarki :)... skończy się zawyżanie cen...
Szczególnie, że nadal w odjechanych cenach :lol:
No cóż, szach mat „inwestorzy” i ci „wspierający wydawców wykupując białe kruki” :lol:

Czekamy na Rebela i dodatek :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Mr_Fisq »

W sumie ciekawe ile Rebel będzie sobie liczył. Pudło jest ciężkie i pełne dobra... SCD w 2017 od Lacerty to było ~260PLN => https://www.lacerta.pl/post/przedsprzed ... -dla-odyna.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: copychef »

Mr_Fisq pisze: 23 kwie 2023, 21:25 W sumie ciekawe ile Rebel będzie sobie liczył. Pudło jest ciężkie i pełne dobra... SCD w 2017 od Lacerty to było ~260PLN => https://www.lacerta.pl/post/przedsprzed ... -dla-odyna.
Będzie 260
Spoiler:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Mr_Fisq »

Ruszyła przedsprzedaż u Rebela.

Premiera: 20 Września.
Cena podstawki w przedsprzedaży: 270PLN
Norwegowie: 153PLN

422PLN za zestaw.

Źródło: FB Rebela
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Siersciu »

Mr_Fisq pisze: 17 sie 2023, 09:05 Ruszyła przedsprzedaż u Rebela.

Premiera: 20 Września.
Cena podstawki w przedsprzedaży: 270PLN
Norwegowie: 153PLN

422PLN za zestaw.

Źródło: FB Rebela
Pamiętam jak kupowałem swojego Odyna na Pionku w Zabrzu te kilka lat temu i jak kurczowo ściskałem te 180zł i wahałem się czy wydać aż tyle kasy na tą grę. Absolutnie nie twierdzę, że nowa cena to drożyzna. Po prostu tak mi się na wspominki zebrało. Gra jest warta każdej ceny, jedna z moich najczęściej ogrywanych gier. Norwegowie uważam,że są w super cenie,a osobiście uważam, że to dodatek "must have". To nie jest jeden z tych dodatków, który daje więcej tego samego tylko sprawia, że bardzo dobra gra jest jeszcze lepsza.

Przez kilka ostatnich lat zastanawiałem się dlaczego nikt nie robi wznowy druku "takiej gry". Cieszę się, że gra powróci na nowo do sklepów, a sam wyczekuję nowego dodatku "Duńczycy"
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Seykan »

Ciekawa jaka cena będzie w sklepach, wg zasady, że w sklepach 70% ceny SCD to zestaw powinno się udać złapać za poniżej 350zł. Nie ma tragedii, tym bardziej, że dodatek po polsku - a wcześniej trzeba było kombinować z wersjami językowymi i też wychodził raczej drożej.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: khuba »

Rebel z rabatem przedsprzedażowym + zniżką lojalnościową + kodem 10%+ bardzo często ma najniższą cenę.

Wracając do samej zawartości pudełek - zastanawiałem się czy minidodatki dodadzą do Norwegów czy głównego pudła i wychodzi na to że wylądowały w głównym pudle :/.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: japanczyk »

Misiaki, jak chcecie sobie zamawiac z rabatami Uczte to sa od tego odpowiednie tematy - ten z kodami rabatowymi, z osobami ze znizkami, z zamowieniami zbiorowymi
Do dzisiaj do polnocy rebel zaoferowal rabat 7% BRAMAGAMES i kazdy moze sobie zamowic


Cena bdb, wiadomo, ze 180 od Lacerty nie wroci - szkoda, ze gra wtedy nie trafila z nakladem na podatny grunt, tylko akurat przed renesansem planszowek wyszla :(
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

khuba pisze: 17 sie 2023, 11:09 Rebel z rabatem przedsprzedażowym + zniżką lojalnościową + kodem 10%+ bardzo często ma najniższą cenę.

Wracając do samej zawartości pudełek - zastanawiałem się czy minidodatki dodadzą do Norwegów czy głównego pudła i wychodzi na to że wylądowały w głównym pudle :/.
Mamy kodzik 7% na przedsprzedaż, zniżkę lojalnościową maks 10% i jaki jeszcze kodzik?

Przy okazji - czy ktoś z posiadających maksymalną zniżkę jest w stanie odezwać się na priv jeśli ma dziś chwilkę?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 17 sie 2023, 15:39 Cena bdb, wiadomo, ze 180 od Lacerty nie wroci - szkoda, ze gra wtedy nie trafila z nakladem na podatny grunt, tylko akurat przed renesansem planszowek wyszla :(
Przecież 2016 rok to był mocno już rozgrzany rynek i w mojej opinii szczyt rozwoju eurogier. Od tego roku topowe euraski wychodzą dużo rzadziej. Moim zdaniem zawiniła bardziej cena bo o ile planszowkowe hobby było już rozwinięte i mocne tak euro gracze nie byli oswojeni z cenami grubo powyzej 100zl. Od tego czasu nastąpiła delujsyfikacja, drogie kickstartery a i zarobki nominalne Polaków mocno się zmieniły.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: staniach21 »

brazylianwisnia pisze: 17 sie 2023, 19:04
japanczyk pisze: 17 sie 2023, 15:39 Cena bdb, wiadomo, ze 180 od Lacerty nie wroci - szkoda, ze gra wtedy nie trafila z nakladem na podatny grunt, tylko akurat przed renesansem planszowek wyszla :(
Przecież 2016 rok to był mocno już rozgrzany rynek i w mojej opinii szczyt rozwoju eurogier. Od tego roku topowe euraski wychodzą dużo rzadziej. Moim zdaniem zawiniła bardziej cena bo o ile planszowkowe hobby było już rozwinięte i mocne tak euro gracze nie byli oswojeni z cenami grubo powyzej 100zl. Od tego czasu nastąpiła delujsyfikacja, drogie kickstartery a i zarobki nominalne Polaków mocno się zmieniły.
W PL? Raczej od pandemii rynek ruszył. Co innego moc twórcza, a co innego potencjalny popyt na to :D Od tego czasu z kim nie rozmawiam to w mniejszym lub większym stopniu kojarzy chociazby Splendor :P A w pracy nawet udało się znaleźć kogoś kto wie co to Lacerda / te forum / Brass czy Spirit Island, więc jest potencjalny kandydat na spróbowanie Uczty dla Odyna. Myśle, że ze z tamtą cenną w dzisiejszych realiach zmiotło by rynek :P
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: copychef »

Odnośnie cen: raz, że nie powinniśmy w ogóle porównywać ówczesnych jabłek (ceny na konwencie) z dzisiejszymi gruszkami (ceną SCD), a dwa, że wypadałoby też uwględnić inflację która w ostatnich latach niska nie była. Z pewnością koszyk inflacyjny GUSu nie zawiera tektury, ale mimo wszystko lepiej wziąć ją pod uwagę niż nie.

SCD Lacerty w 2017 - 260 zł
SCD Rebela w 2023 - 300 zł
Hipotetyczne SCD Lacerty w 2023* - 377 zł

* tzn. uwzględniając inflację między czerwcem 2017 a lipcem 2023 na podstawie danych GUS tutaj https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ ... 1982-roku/

Być może ktoś ogarnięty wyjaśni takiego laika jak ja, ale dzisiejsza cena Rebela wydaje się być bardziej korzystna niż Lacerty kiedyś.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: XLR8 »

copychef pisze: 17 sie 2023, 21:06 Odnośnie cen: raz, że nie powinniśmy w ogóle porównywać ówczesnych jabłek (ceny na konwencie) z dzisiejszymi gruszkami (ceną SCD), a dwa, że wypadałoby też uwględnić inflację która w ostatnich latach niska nie była. Z pewnością koszyk inflacyjny GUSu nie zawiera tektury, ale mimo wszystko lepiej wziąć ją pod uwagę niż nie.

SCD Lacerty w 2017 - 260 zł
SCD Rebela w 2023 - 300 zł
Hipotetyczne SCD Lacerty w 2023* - 377 zł

* tzn. uwzględniając inflację między czerwcem 2017 a lipcem 2023 na podstawie danych GUS tutaj https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ ... 1982-roku/

Być może ktoś ogarnięty wyjaśni takiego laika jak ja, ale dzisiejsza cena Rebela wydaje się być bardziej korzystna niż Lacerty kiedyś.
1. Rebel jest ❤️z cenami np patrz Tiletum
2. Jednak jest to już stara gra i na pewno mniej sobie liczy jej wydawnictwo za prawa do wydania
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

staniach21 pisze: 17 sie 2023, 20:44
brazylianwisnia pisze: 17 sie 2023, 19:04
japanczyk pisze: 17 sie 2023, 15:39 Cena bdb, wiadomo, ze 180 od Lacerty nie wroci - szkoda, ze gra wtedy nie trafila z nakladem na podatny grunt, tylko akurat przed renesansem planszowek wyszla :(
Przecież 2016 rok to był mocno już rozgrzany rynek i w mojej opinii szczyt rozwoju eurogier. Od tego roku topowe euraski wychodzą dużo rzadziej. Moim zdaniem zawiniła bardziej cena bo o ile planszowkowe hobby było już rozwinięte i mocne tak euro gracze nie byli oswojeni z cenami grubo powyzej 100zl. Od tego czasu nastąpiła delujsyfikacja, drogie kickstartery a i zarobki nominalne Polaków mocno się zmieniły.
W PL? Raczej od pandemii rynek ruszył. Co innego moc twórcza, a co innego potencjalny popyt na to :D Od tego czasu z kim nie rozmawiam to w mniejszym lub większym stopniu kojarzy chociazby Splendor :P A w pracy nawet udało się znaleźć kogoś kto wie co to Lacerda / te forum / Brass czy Spirit Island, więc jest potencjalny kandydat na spróbowanie Uczty dla Odyna. Myśle, że ze z tamtą cenną w dzisiejszych realiach zmiotło by rynek :P
Od pandemii to może jakiś casualowy. Obserwując branże gier planszowych od kilkunastu lat z mojego punktu widzenia szal w PL zaczął się gdzieś 2011-2013 z szczytem na 2016-2018. Ciekaw jestem statystyk ale mam wrażenie, że dużo osób teraz z hobby wypada lub siedzi w stagnacji w której kupują znacznie mniej niż kiedyś i grają mniej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Siersciu »

brazylianwisnia pisze: 17 sie 2023, 23:13
Od pandemii to może jakiś casualowy. Obserwując branże gier planszowych od kilkunastu lat z mojego punktu widzenia szal w PL zaczął się gdzieś 2011-2013 z szczytem na 2016-2018. Ciekaw jestem statystyk ale mam wrażenie, że dużo osób teraz z hobby wypada lub siedzi w stagnacji w której kupują znacznie mniej niż kiedyś i grają mniej.

Mógłbym się zgodzić z Tobą co do tych statystyk. Sam wsiąknąłem w to hobby na poważnie od 2015. Jednak chciałbym zaznaczyć, że dopiero po pandemii zaobserwowałem, że rynek graczy jest gotowy na przyjęcie ciężkich tytułów euro w większej ilości. Dlatego też twój przedmówca ma trochę racji, że Uczta dla Odyna miałaby większe szanse na powodzenie po 2020 roku. Przyznaję, też jak na tamte czasy cena za Ucztę też mała nie była (w dzisiejszych czasach to z pocałowaniem ręki w takiej cenie by się brało).
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Przedsprzedaz Uczty dla Odyna, a ceny gier

Post autor: Vuk0 »

Przymierzam się do zakupu zestawu i z chęcią dołączę się do kogoś kto posiada zniżki do sklepu Rebela :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Przedsprzedaz Uczty dla Odyna, a ceny gier

Post autor: Dako »

Vuk0 pisze: 19 sie 2023, 11:03 Przymierzam się do zakupu zestawu i z chęcią dołączę się do kogoś kto posiada zniżki do sklepu Rebela :)
Jest już "grupówka":
viewtopic.php?t=80086
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Nilis »

brazylianwisnia pisze: 17 sie 2023, 23:13 Od pandemii to może jakiś casualowy. Obserwując branże gier planszowych od kilkunastu lat z mojego punktu widzenia szal w PL zaczął się gdzieś 2011-2013 z szczytem na 2016-2018. Ciekaw jestem statystyk ale mam wrażenie, że dużo osób teraz z hobby wypada lub siedzi w stagnacji w której kupują znacznie mniej niż kiedyś i grają mniej.
Szczyt to był zdecydowanie 2016-2018. Terraformacja Marsa to znak roku 2016 i gier planszowych. Mój starszy brat, który nie zna w ogóle gier planszowych powiedział mi ostatnio że jego kumple na wyspach co wyjechali tam za pracą, intensywnym życiem i rozrabianiem na imprezach grają obecnie w terraformacje do 3 w nocy :shock: :shock: dla mnie kompletny szok. Moja żona co w gry nie gra i nie lubi, w terraformacje zagra zawsze. Znam jeszcze kilka osób, które grają w terraformacje i żadna inna gra już nie jest potrzebne. Niska Cena i dość dynamiczna rozgrywka z kartami i planszę zrobiła swoje. W tamtych latach.

Uczta dla Odyna jest wysoko na BGG w kategorii solo. Liczę bardzo na ten tryb i jest mi bardzo smutno że tyle osób z OLX nie sprzeda już swojej wersji Lacerty za 500zl :cry:
Pozdro Yeung :mrgreen:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Przedsprzedaz Uczty dla Odyna, a ceny gier

Post autor: Grzegorzx »

Cześć,
Podobno Wersja Rebela zawiera dodatkową zawartość? Ktoś mógłby przybliżyć czym się różnią i czy są to różnice znaczące.
Pozdrawiam
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Przedsprzedaz Uczty dla Odyna, a ceny gier

Post autor: Pomnik »

Ma 2 minidodatki - żniwa oraz wyspy (z tym że wyspy tylko 2 z 3 xD).
Ma też poprawione wyspy podstawowe.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Przedsprzedaz Uczty dla Odyna, a ceny gier

Post autor: benek12345 »

Grzegorzx pisze: 23 paź 2023, 16:52 Cześć,
Podobno Wersja Rebela zawiera dodatkową zawartość? Ktoś mógłby przybliżyć czym się różnią i czy są to różnice znaczące.
Pozdrawiam
W wątku dotyczącym Uczty czytamy:
Spoiler:
Czyli to https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -del-fuego jest, ale bez Tierra del Fuego.
Oraz to https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... xpansion-2 jest
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Przedsprzedaz Uczty dla Odyna, a ceny gier

Post autor: Grzegorzx »

Dzięki
ODPOWIEDZ