Gry jak Raid/Instance w World of Warcraft

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Gry jak Raid/Instance w World of Warcraft

Post autor: MowMiStefan »

To było dawno temu i nieprawda, ale w rzeczy samej trochę w WoW kiedyś grałem. I to co mnie najbardziej w nim bawiło (i frustrowało) to były Raidy 40-osobowe. Pamiętam server first Razorgora i wszystko po drodze aż do M'uru, który doprowadził do porzucenia WoWa.

Czekam teraz na dostawę Oathsworn i patrzę na kampanię ATO.... i w sumie pewnie rychło w czas, ale... jest coś co jest podobne do bossfights z WoWa?

Zaznaczę również, ze fanem Dark Souls/Bloodborne nie jestem - nie o takie mechaniki chodzi. Descenta 2ed przebrnąłem z większością rozszerzeń. Massive Darkness, Zombicide, CDMD, Posiadłość lubię, ale nie tego szukam. Chyba szukam czegoś, gdzie każda postać ma swoją role i zadanie do wykonania - ale nie klasycznie Tank trzymajacy Bossa, a na przyklad Mag "tankujący" Krosh'a w Gruul's Lair. Szuakm czegoś, co ma walkę z fazami? Jest to w ogóle do znalezienia?

Oczywiscie wiem, ze trudno zrobić coś skomplikowanego dla przeciętnej grupy 2-4 graczy... ale może coś mi umknęło?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Gry jak Raid/Instance w World of Warcraft

Post autor: KurikDeVolay »

Wiem o co Ci chodzi, bardzo chciałbym czegoś takiego doświadczyć, bo byłem ogromnym fanem raidów... Ostatnio rzuciło mi się w oczy takie cudeńko z KSa, mam marzenie żeby ktoś to w kraju wydał, ale co będzie - zobaczymy.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Gry jak Raid/Instance w World of Warcraft

Post autor: MowMiStefan »

Też na to patrzyłem i też zastanawiałem się nad "odnogami" raidów - np. Marvel Champions czy Aeon's End - to w sumie też "boss fights" - też są fazy, też można podzielić role. I jasne - jakiś smak tego również mam - grałem i chętnie zawsze zagram. Ale to wciąż nie jest to :D
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry jak Raid/Instance w World of Warcraft

Post autor: Seraphic_Seal »

MowMiStefan pisze: 06 wrz 2023, 09:05 Czekam teraz na dostawę Oathsworn i patrzę na kampanię ATO.... i w sumie pewnie rychło w czas, ale... jest coś co jest podobne do bossfights z WoWa?
A takie ATO/Oathsworn nie są właśnie dobrym przełożeniem raidów w wowie na plansze? Oczywiście z dodatkowym zarządzaniem drużyną itp. W sumie pod pewnym względem jest przełożeniem całego WoWa - w centrum uwagi jest walka z bossem, a pomiędzy nimi jakiś czas na rozwijanie drużyny i wprowadzanie lore (pomiędzy otwieraniem kolejnych raidów, wydawaniem nowych patchy itp).

Główna róznica jest taka, że w tych planszowych boss battlerach jest drużyna 2-4 osób, a wowie raidy to się od 10 zaczynają (a kiedyś standardem było 25 czy nawet 40). No ale to już trzeba chyba wziąć za pewne uproszczenie przy przenoszeniu takich mechanik na plansze. Może przydałoby się coś jak zombicide, ale odwrócone rolami? xD
MowMiStefan pisze: 06 wrz 2023, 09:05 Chyba szukam czegoś, gdzie każda postać ma swoją role i zadanie do wykonania - ale nie klasycznie Tank trzymajacy Bossa, a na przyklad Mag "tankujący" Krosh'a w Gruul's Lair.
Plus klasyczne "tank trzymający gracza" to jest właśnie WoW - takie przypadki jak Mag "tankujący" Krosh'a w Gruul's Lair czy warlock tankujący Twin Emperors to były ewenementy i wyjątki, w dodatku z bardzo dawnych czasów (gdzie gra była strasznie niezrównoważona i pełna kontrastów, co w erze dzisiejszych planszówek byłoby raczej wadą). WoW od wielu, wielu lat ma bardzo ściśle określone role i praktycznie niepodważane proporcje (2 tanków na raid, 1 w dungu+1 healer itp)
KurikDeVolay pisze: 06 wrz 2023, 09:31 Wiem o co Ci chodzi, bardzo chciałbym czegoś takiego doświadczyć, bo byłem ogromnym fanem raidów... Ostatnio rzuciło mi się w oczy takie cudeńko z KSa, mam marzenie żeby ktoś to w kraju wydał, ale co będzie - zobaczymy.
Turbo mi się to kojarzy z Shadow of the Collossus, ale z dodanym multi xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ