(Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

(Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: dewnil »

Witam,
Szukam 1 chętnego do IS (uprzedzam, że dawno nie grałem), lub 5 do HIS.
Lokalizacja względnie dowolna w ramach Warszawy, chociaż oczywiście Paradox zawsze mile widziany.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: mat_eyo »

Bardzo chciałbym poznać Here I Stand, nigdy nie grałem. Do Warszawy mam kawałek, ale przy umówieniu się z dużym wyprzedzeniem dałbym radę.
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: dewnil »

HIS to raczej nie jest gra z tych, gdzie nigdy wcześniej nie grając można sensownie zagrać na żywo.
Polecam raczej grę online przez ACTS+Vassala. Jest międzynarodowa grupa na WhatsApp do umawiania gier w HIS i VQ - chętnym podeślę invite na priv.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: mat_eyo »

dewnil pisze: 15 wrz 2023, 11:25 HIS to raczej nie jest gra z tych, gdzie nigdy wcześniej nie grając można sensownie zagrać na żywo.
Każdy kiedyś zaczynał. Ja jestem ogólnie przeciwko poznawaniu nowych, zwłaszcza skomplikowanych, gier przez TTS albo Vassala, bo ma to dodatkowy narzut w postaci obsługi. Online mogę grać w coś, co już w miarę dobrze znam.
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: dewnil »

mat_eyo pisze: 15 wrz 2023, 11:58 Każdy kiedyś zaczynał. Ja jestem ogólnie przeciwko poznawaniu nowych, zwłaszcza skomplikowanych, gier przez TTS albo Vassala, bo ma to dodatkowy narzut w postaci obsługi. Online mogę grać w coś, co już w miarę dobrze znam.
Jeśli chodzi o gry 2-osobowe, to jasne, lepiej na żywo. Jeden tłumaczy, drugi się uczy.
W HIS na żywo aż 5 czeka, gdy 1 zapoznaje się z zasadami gry. A w tej grze i tak jest dużo czekania.
Przy grze online można spokojnie czytać zasady na swoim czasie, dopytać o wyjaśnienia na priv i grać nawet dość wolno bez irytowania pozostałych i ryzyka braku możliwości ukończenia gry.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: mat_eyo »

Średnie argumenty. Po pierwsze zakładasz, że tylko jedna osoba będzie nowa, dlaczego? Po drugie, ja mogę zasady przyswoić sam, nie mam z tym problemu. Po trzecie nadal pozostaje problem, że przy pierwszej rozgrywce muszę walczyć nie tylko z zasadami gry, ale też z obsługą narzędzia online.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: berem »

Ja sobie zrobiłem powiększoną wersję HiSa w wersji PL. Mam paru znajomych potrafiących grać w tą grę. Ja do końca miesiąca mam więcej czasu niż zwykle i chętnie spotkam się i może zaprosiłbym kolegów. Ja mam często czas od rana. Nie wszyscy ze znajomych tak mają. A jakie terminy i godziny proponujesz i gdyby to było wieczorem to trzeba byłoby dokończyć innym razem, czy jesteś na to gotów?
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: dewnil »

Na HIS to wiadomo, że trzeba wcześnie zacząć, a i niekoniecznie się uda skończyć do wieczora. W weekendy taki dzień znajdę. Oczywiście wolałbym skończyć grę jednego dnia, ale jakby co, można się umówić na dokończenie kiedy indziej - wtedy już pewnie kilka godzin wystarczy. Też mam dość dużo czasu we wrześniu.
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: dewnil »

mat_eyo pisze: 15 wrz 2023, 14:08 Średnie argumenty. Po pierwsze zakładasz, że tylko jedna osoba będzie nowa, dlaczego? Po drugie, ja mogę zasady przyswoić sam, nie mam z tym problemu. Po trzecie nadal pozostaje problem, że przy pierwszej rozgrywce muszę walczyć nie tylko z zasadami gry, ale też z obsługą narzędzia online.
I przy grze przez ACTS (czyli zazwyczaj async) masz na to mnóstwo czasu, nie blokując innych graczy. Przy grze na żywo online bądź offline - gorzej. Nawet jeśli jest dość dużo nowych osób, w asyncu wszystko jest do ogarnięcia przy pomocy bardziej doświadczonych graczy.
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: dewnil »

Wznawiam temat - szukam chętnych do Imperial Struggle, termin do uzgodnienia.
Do HIS także, ale to najlepiej na SGGW w lutym (lub w marcu na Strategosie) - wtedy jest większa szansa, że znajdziemy pełen skład.
https://strategie.net.pl/viewtopic.php? ... &start=300
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Chętni do Imperial Struggle albo Here I Stand?

Post autor: berem »

Ja teraz wolałbym spróbować w Hisowe Tanto Monta na 4 osoby. Hisa znam na wylot.
ODPOWIEDZ