[wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: Apos »

Półka wstydu, stan na 08.10.2023
  • Massive Darkness 2: Hellscape - kupione jako zaawansowana alternatywa dla Zombicide Czarnej Plagi. Chętnych na granie ameri w mojej grupie jest 0, bo przoduje euro, 18XX, wszelkie paxy i inne John Company. Pewnie ostatecznie ogram kiedyś z dziewczyną, bo ponoć też słabo działa na więcej osób, co mnie smuci;
  • Skymines - Mombasa była świetna, ale poszła pod młotek. Tu lubię drobne zmiany w mechanice i sądzę, że będzie tylko lepiej. Niestety trochę niszowy tytuł, a część osób odrzuca kosmiczna tematyka;
  • Wielki Mur - dodatki. Podstawka przypadła mojej grupie do gustu i jest to spoko tytuł. Nie ma na razie ciśnienia, aby wrócić do tej ciekawej semi-coopowej gry,
  • Tainted Grail: The Fall of Avalon - czeka na lepszy czas, aby zagrać z dziewczyną. Na razie kończymy rozpoczęte serie;
  • Komiksy i książki paragrafowe z wydawnictwa foxgames - te bardzo lubię sobie dawkować, gdy mamy ciut czasu na takiego typu doświadczenie.
Zaczęte, ale nie skończone:
  • Brzdęk Legacy - po 4 rozegranych scenariuszach, gra mnie wynudziła. Obsługa trybu legacy jest męcząca - pół godziny gry, pół godziny czytania, naklejania i dodawania nowych elementów oraz zasad...;
  • Gloomhaven: Szczęki Lwa - ani mnie ten tytuł nie zachwycił, ani odrzucił. Wypada dość przeciętnie. Najciekawszy element to zagrywanie i zarządzanie kartami. Dziewczyna przy tym wynudziła się jak mops. Może wrócimy do tego... kiedyś.
  • Kroniki Zbrodni: Seria Millenium + Kroniki Czasu - bardzo fajna seria, którą sobie dawkujemy i ogrywamy gdy mamy czas. Zostały nam w sumie 3 sprawy z dodatku;
  • The Light in the Mist - bardzo dobra i trudna gra zagadkowa oparta na talii tarota. Pięknie wydana. Zostało mi około połowy zagadek, przy której się świetnie bawię.
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 67
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 25 times
Been thanked: 53 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: gryzli83 »

Nasza półka wstydu prezentuje się następująco:

Aeon's End: Legacy - gra z ostatniego MH. Ekipa od legacy trochę się nam posypała, więc nie będzie łatwo, chyba że zdecydujemy się grać z żoną tylko we dwójkę.
Arkana magii - wygrana w konkursie, pewnie spróbujemy i pójdzie na MH.
Dziennik 29 - nie skończyliśmy jeszcze D29: Przebudzenie, więc musi poczekać.
Kawerna: Rolnicy z jaskiń - kupiona na promocji po zamknięciu Lacerty.
MikroMakro: Wszystko albo nic - na razie ogrywamy drugą część
Praga Caput Regni - od roku czeka na zagranie...
Santa Maria - gra z MH
Tabannusi: Budowniczowie Ur - wygrana w konkursie ponad rok temu, dalej niezagrana
Tawantinsuyu: Imperium Inków - kolejna gra z MH
W roku smoka - i znowu MH
Wyprawa do Newdale - tak jak Kawerna, kupiona na promocji. Najpierw jednak chcemy ograć O mój zboże z dodatkami.
---
Dodatki:
Colt Express: Szeryf i więźniowie
Colt Express: Kurierzy i pociąg pancerny
Colt Express: Bandits: Belle, Cheyenne, Ghost,
Colt Express: Silk
Detektyw: Drugie dno
Detektyw: Zbrodnie LA
Everdell: Zimowy szczyt
Kawerna: Dokąd sięgają korzenie
Kroniki zbrodni: Noir
O mój zboże: Ucieczka do Canyon Brook
O mój zboże: Rewolta w Longsdale
Sagrada: Życie
Terraformacja Marsa: Kolonie
Wiedźmia skala: Czas pełni

Mamy też gry nieograne w całości np.:
Bonfire: Leśne stworzenia i pradawne drzewa - graliśmy tylko z drzewami, nie ruszyliśmy stworzeń czy wydarzeń.
Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji - parę postaci czeka na zagranie
Newton - dokupione niedawno minidodatki

W tym roku poza wyzwaniem pt. ogranie półki wstydu mamy jeszcze inne, mianowicie dobicie do 10 rozgrywek w nasze gry spoza półki wstydu i tutaj wygląda to tak:
Spoiler:
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: Pomnik »

To i ja się dorzucę.
Nigdy nie grane:
- Praga Caput Regni - była próba ale że z narzeczoną jesteśmy raczej ameri niż euro to uznaliśmy że zły dzień na takie główkowanie i złożyliśmy. Raczej szybko nie wróci ale nie skreślamy xD
Praga ostatecznie nigdy na stół nie trafiła, trafiła za to na Olx i do paczkomatu, mam nadzieję że w lepsze ręce :D

- Spirit Island - w sumie nie wiem czemu, znając życie to jakby ktoś w końcu ogłosił wydanie dodatków po polsku to ruszyłbym tylko po to by sprawdzić czy warto ładować się w dodatki.
- Chaos w Starym Świecie - leży i czeka aż mi ekipa dojrzeje (moja ekipa to raczej kumple niż gracze, większość czasu chcieli cisnąć w Nemesis i Catan, dopiero niedawno się zaczęli przekonywać do nowych rzeczy) bo w 2 osoby nie ma co grać :D
- Nemesis Aftermath - rozgrywki w zwykłego Nemesisa zazwyczaj wyczerpywały resztę ludzi, nie mieli siły na epilog xD
- Ziemia - narzeczona szybciej wybiera TM (karcianą lub kościaną, czeka aż sama się zainteresuje xD
- Alone - trochę jak Spirit Island
- Xcom - to samo co Chaos, czekam na skład :D
- Gears of War - kupiłem 2 kopie z niektórymi pomalowanymi figurkami, ze sprzedającym dogadałem się na pomalowanie pozostałych... i tak czekam na te figurki z przyczyn losowych :D
- Fallout - narzeczonej tak Runebound siadł że na razie nie chce nowych przygodówek xD
- Bitwa Pięciu Armii - kilka gier w WoP mamy za sobą ale prędzej wprowadzimy dodatek do WoP niż usiądziemy do BPA.
- Poszukiwania pierścienia - była próba ale w złym momencie, czeka na lepszy moment :D
- Tyrants of the underdark - czeka na fanowskie dodatki, głównie dlatego że chcę zakoszulkować karty przed rozgrywką a aktualna wypraska na to nie pozwala
No i się doczekał i dodatków i rozgrywki. Siadło super, na stół będzie trafiać zdecydowanie częściej :D

- Pan Lodowego Ogrodu - prezent dla narzeczonej ale wciąż czeka na ekipę :D
- Small World of Warcraft - kupiony na promce, nie wiem na co czeka ale czeka xD
Podobnie jak Praga, doczekał się Olx :D

- Diuna: Imperium - trochę jak Tyrants, projektuje insert + czekam na dodatek, pewnie jeszcze w tym roku zejdzie z listy
Nie wiem kiedy z listy zszedł ale zszedł. Diuna siadła słabiej niż Tyrants ale nie do stopnia który ją wrzuca na Olx :D

- Tainted Grail - czeka na 2.0
- 51 stan - wersja z wspieraczki, to jak ta wspieraczka była poprowadzona sprawiło że pozbyłem się wszystkich gier trzewiczka oprócz tej jednej. Foch dalej jest także 51S czeka.
- Pętla - zupełnie do tego nie usiadłem jeszcze od kiedy to kupiłem
- Narcos - gra którą mam dłużej niż jestem w hobby, prezent od wujasa który jak zobaczył na pudełku 15 kostek kokainy to musi kupić :D Była próba z ekipą ale zabrakło jednej osoby
- Gloomhaven - czeka na ukońcenie Szczęk Lwa
- Pandemic Legacy S0 - w tym roku poszedł już S1 i S2, możliwe że i ten wskoczy
W styczniu trafił na stół i, rozegralismy 2 miesiące i wrócił na półkę :D
Kiedyś do gramy resztę ale technicznie rzecz biorąc na półce wstydu już nie leży

- Horror w arkham 3 edycja - wciąż Eldritch Horror dominuje cthulhowy stół więc póki się nie przeje to HwA będzie musiał poczekać
- Knockdown - relatywnie niedawny zakup ale jeszcze nie ograny
- Fallout Shelter - jw. xD
- Aeons End dodatki - Podstawka, Nowy Początek i Legacy ograne ale mam wszystko co wyszło po polsku i sporo tego jeszcze stołu nie widziało. AE przerodził się trochę w żyjącą kolekcję niż grę która regularnie ląduje na stole.
- Horror w Arkham LCG dodatki - w sumie czyste FOMO, poluję na 3 niedostępne powroty co z jakiegoś powodu psychicznie blokuje mi ogrywanie HwA dalej.

Update jest taki że powroty upolowane ale dalej nie ograłem wszystkiego na tyle ile bym uważał ze niezbędne minimum :D

- Uczta dla Odyna - technicznie rzecz biorąc nie spełnia jeszcze wymogów ale powoli zapowiada się na to że niedługo spełni. Miałem zasiadać do solo ale kościana TM sprawiła że narzeczona sama mnie do gier wyciąga więc dla Odyna nie ma miejsca.
Bardzo szybko w sumie spadł z tej listy, grało się super, co jakiś czas wracamy

- Waste Knigts - już był rozłożony, już siadałem do gry i coś wypadło co sprawiło że musiałem po 3 dniach ją jednak złożyć. Pewnie jak dojdzie dodatek to w końcu na poważnie do tego usiądę.
- John Company - odbicie od instrukcji ale kumpel już działa w tej sprawie
- Mage Knight - dojrzewa xD

Dodatkowo: gry które są/były w trakcie ogrywania:
- Gloomhaven Szczęki Lwa - przeprowadzka przerwała kampanie, czeka na zastrzyk motywacji
- Etherfields - w końcu ogarnąłem składowanie tego, teraz jedynie czasu brak :D
- Dice Throne Adventures - w połowie rozgrywki coś nam przerwało, czeka na kontynuacje
Nigdy do kontynuacji nie doszło, poszedł w świat razem z S1 i S2, Unmatched nam kompletnie wyparlo DT.
- Star Wars Rebelia - tu naciągane, walkowerem oddałem pierwszą grę po tym jak narzeczona przypadkiem w 3 rundzie wjechała GW w moją bazę, ciężko to liczyć jako pełną rozgrywkę xD

Update: gry kupione do tej pory które jeszcze czekają na ogranie:
- Carnegie - propaganda pewnego użytkownika wcisnęła mi to i jakoś tak czeka. Potencjalnie raczej to sprzedam dalej ale nie chce skreślać za wcześnie xD
- Pax Ren - trochę casus Pragi - usiedliśmy w zły dzień, nic nie wyszło, złożyliśmy :D
Tutaj jednak na pewno to ogramy bo narzeczona mocno podjarana
- Wojna o Pierścień: Gra Karciana - mieliśmy już do tego z 6 razy siadać ale zawsze coś innego trafiało na stół
- Kemet - naszło mnie na skompletowanie i po fakcie dopiero ogarnąłem że to jest już kolejne AC a trochę ich już mam.
- Znak Starszych Bogów - zachęcony zapowiedzią Galakty i niezła ofertą (podstawka z wszystkimi dodatkami za 300) skusiłem się, ale nie było okazji sprawdzić :D
- Final Girl - kilka filmów mam jeszcze nieogranych, niedługo narzeczona jedzie w delegacje to pewnie spadnie z listy (FG, nie narzeczona) :D
Ostatnio zmieniony 18 mar 2024, 12:03 przez Pomnik, łącznie zmieniany 2 razy.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: Tringa »

W zeszłym roku zaczęłam robić "rachunek sumienia" i jestem z siebie mega zadowolona. Prawie 70% półki wstydu zostało ograne m.in. 1 raz, część wyleciała po 1 rozgrywce, te które zostały dobiły do min. 10 rozgrywek.

Zostało na ten rok/przyszły rok:
* Theosis
- Kupione na wyprzedaży dawno temu, podczas wrzucania na mathandel chłopak stwierdził, że wygląda fajnie, ma wysokie oceny i warto spróbwać. Zrobimy jeszcze jedno podejście, na razie instrukcja to porażka kompletna.
* Star Wars: Rebelia
- Czeka na przeprowadzkę i większy stół
* Pętla
- Odbiliśmy się od instrukcji, ale spróbujemy jeszcze raz. Tylko chwiliwo nie wiem kiedy.
* Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham
- Czeka na skończenie Detektywa Doradczego
* Entropy
- Dostałam od kumpla dawno temu i nie umiem się zebrać.
* Gra o Tron: Sojusze
- Kupiłam pod wpływem impulsu. Nie umiem się zebrać.
* Twilight Imperium z dodatkiem
- Ekipa już ogarnięta, czeka na przeprowadzkę i większy stół :D
* Diuna Zdrada
- Czeka na ekipę :(
* Abominacja
- Łup z ostatniego mathandlu. Musi dojrzeć ;)
* Mortum: Średniowieczny Detektyw
- Łup z ostatniego mathandlu. Musi dojrzeć ;)
* Auztralia BigBox
- Łup z ostatniego mathandlu. Musi dojrzeć ;)
* First Rat
- Łup z ostatniego mathandlu. Musi dojrzeć ;)
* Mercurial
- Dopiero co przyszedł z KS

Dla zainteresowanych lista gier z półki wstydu ogranych w tym roku (wyboldowane zostały, reszta wyleciała z kolekcji <-- albo jest wrzucona na sprzedaż)
Spoiler:
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: Vanatox »

Jestem rozsądny i nie mam ani jednej gry na półce wstydu.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: salaba »

Dzięki wszystkim, którzy podjęli do tej pory wyzwanie i przyznało się do posiadania Półki Wstydu.

Natomiast do tych osób, które postanowiły się "chwalić" jakie są zajebiste w wątku to prosiłabym o nie ocenianie pozostałych i również nie zaśmiecanie wątku. Gratuluję wszystkim, którzy nie mają gier na Półce Wstydu, ale proszę by uszanowały, że nie każdy tak ma i powstrzymały się od udzielania.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: Backero »

Wiele tego teraz nie mamy, bo akurat mieliśmy małą kampanię nadrabiania tytułów z półki wstydu.

Cry Havoc z dodatkiem Aftermath - nawet nierozpakowany, czeka jako potencjalny prezent dla kogoś (z ekipy, by samemu też zagrać hehe) lub na posuchę.

Root z dodatkiem Plemiona Rzeczne - pewnie siądzie następnym razem, bo jest następny w kolejce do nadrabiania.

Perłowy Potok (dodatek do Everdell) - Everdella gramy rzadko, w sumie tylko wtedy, gdy towarzyszy nam ktoś nieplanszówkowy i nie chcemy zasypywać żadnym ciężkim tytułem, ale tż nie wyciągać Monopoly, od momentu zakupu dodatku jeszcze się to nie zdarzyło

Małe Epickie Podziemia - nie wiem, czy liczyć, bo pożyczyłem bratu i on zagrał, ale ja nie ;d
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: JollyRoger90 »

U mnie sytuacja wygląda następująco:

Podstawki:
1. Varuna
2. Książęta Florencji - wstyd sie przyznać ale to jedna z pierwszych gier kupiona przeze mnie z 5 lat temu. Zaplanowałem, że ten tytuł będzie zdjęty z półki wstydu jako ostatni :)
3. Puerto rico - w sumie zagrane pół rozgrywki na żywo i kilka na BGA, więc w sumie
4. Łowcy 2114 z dodatkami - czeka w kolejce. Rozegram przed dotarciem średniowiecznej kampanii.
5. Brzdek Legacy
6. This war of mine plus dodatki
7. Harry Potter Hogwar Battle plus dodatki
8. Napad na Doomrock - Recenzje mnie troche odstraszyły. Ale kiedyś pewnie zagram.
9. Na Skrzydłach: Ptaki Azji - instrukcja przeczytana, pewnie wjedzie zaraz na stół
10. Kupcy i Korsarze plus dodatek - jw.
11. Dziedzictwo tajemnica Diuka de Crecy plus dodatek - czeka na specjalna okazje ;)
12. Projekt Gaja
13. Clash of Cultures - trzeci raz przekladamy z żoną rozgrywkę.

Dodatki:
1. dodatki do Runebound 3
2. dodatki do Tsukuyumi
3. male dodatki do Aeons end
4. dodatki do Monolith arena - Golemy i Akademicy
5. Na skrzydlach Ptaki Europy
6. Krolestwo w budowie Nomadzi
7. Tortuga 2199 dodatek
8. Wyprawa do El dorado oba dodatki
9. Abyss Leviatan
10. Endeavor Wiek ekspansji
11. dodatki do Tytanow
12. Sabotazysta
13. Res arcana perlae Imperii
14. dodatek do Microcosmos
15. Wiedzmin dodatki
16. 7 cudów świata: Armada
17. Palec Bozy kataklizm
18. Brzdek druzyna c, Wesola kompania oraz ekspedycje
19. hero realms: zaginiona osada

Finalnie 13 podstawek - nie jest tak źle ;) a dodatki jak to dodatki, raczej traktuje je jako uzupełnienie.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2023, 09:36 przez JollyRoger90, łącznie zmieniany 1 raz.
Quel
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2021, 14:00
Has thanked: 39 times
Been thanked: 71 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: Quel »

Gloomhaven Szczęki Lwa i Waste Knights, a no i wiedźmin że wspieraczki w wersji deluxe leży i czeka. Jakoś te Ameri nie mogą wejść na stół...

Ale do końca roku poprawię to, jest wyzwanie!
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: JollyRoger90 »

Jak tam mają się teraz wasze półki wstydu? :) Dużo się zmieniło od ostatnich wpisów? :)
Derwisz-14
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2022, 01:12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: Derwisz-14 »

Półka wstydu stan na 18.03.2024
Podstawki:
Wiedźmia skała,
Bór,
Montana,
Res Arcana,
Food Chain Magnate.
Dodatki:
Podwodne miasta Nowe Odkrycia,
7 Cudów Świata Pojedynek Agora,
Brzdęk Świątynia Małpich Królów,
Brzdęk Drużyna C,
O mój zboże: Rewolta w Longsdale,
O mój zboże: Ucieczka do Canyon Brook
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: salaba »

Moja półka wstydu na 18.03:

Oath
Dune
Twilight struggle
(wszystkie znam i grałam kiedyś, ale nie były to moje egzemplarze)

Niemniej wątek pomógł mi zmienić podejście i teraz każda nowa gra czeka na zagranie max 2 tyg. od zakupu :)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: gogovsky »

Hmm w teorii mam Oathsworna i Euthie, ale wpierw Divinity i Iss Vanguard musimy skończyć :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Avachi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2021, 17:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: Avachi »

Może mi to coś uświadomi:

Oathsworn
Massive Darkness 2
The binding of isaac
Lords of Ragnarok
The Edge
Gloomhaven Szczęki Lwa
This war of mine
Brass
Ark Nova
Robinson
Star Wars Rebelia
Star Wars Zewnętrzne rubieże
+
Kilka rozpoczętych kampanii
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: [wyzwanie] Moja Półka Wstydu... [edycja 10.2023/2024]

Post autor: JollyRoger90 »

U mnie po 5 miesiącach od poprzednioego wpisu wgląda to następująco

Podstawki:
1. Boonlake
2. Książęta Florencji - wstyd sie przyznać ale to jedna z pierwszych gier kupiona przeze mnie z 5 lat temu. Zaplanowałem, że ten tytuł będzie zdjęty z półki wstydu jako ostatni :)
3. Pandemic Iberia
4. Łowcy 2114 z dodatkami - czeka w kolejce. Rozegram przed dotarciem średniowiecznej kampanii.
5. Brzdek Legacy
6. This war of mine plus dodatki
7. Harry Potter Hogwar Battle plus dodatki
8. Napad na Doomrock - Recenzje mnie troche odstraszyły. Ale kiedyś pewnie zagram.
9. Codex Naturalis
10. Kupcy i Korsarze plus dodatek - jw.
11. Dziedzictwo tajemnica Diuka de Crecy plus dodatek - czeka na specjalna okazje ;)
12. Projekt Gaja
13. Clash of Cultures - trzeci raz przekladamy z żoną rozgrywkę.
14. Kokopelli

Odhaczone: Varuna, Puerto Rico, Ptaki Azji,

Dodatki:
1. dodatki do Runebound 3
2. dodatki do Tsukuyumi
3. male dodatki do Aeons end
4. dodatki do Monolith arena - Golemy i Akademicy
5. Brzdek druzyna c
6. Krolestwo w budowie Nomadzi
7. Tortuga 2199 dodatek
8. Wyprawa do El dorado oba dodatki
9. Abyss Leviatan
10. Endeavor Wiek ekspansji
11. dodatki do Tytanow
12. Palec Bozy kataklizm
13. Res arcana perlae Imperii
14. dodatek do Microcosmos
15. Wiedzmin dodatki


Finalnie coś wpadło, coś wypadło. Na plus brak nowych dodatków do zagrania :)
ODPOWIEDZ