Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: PanFantomas »

"Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów" to Zombicide w marvelowym sosie, do tego w bardziej przystępnej cenie. Zamiast większości plastikowych figurek mamy standees. Nie ma też plastikowych planszetek bohaterów, jest mniej kafelków mapy. Można też w końcu zagrać 4 bohaterami zamiast sześciu.

W tej edycji wcielamy się w dobrych superbohaterów, którzy walczą z zombiakami. W "dużej" edycji Marvel Zombies, która wyjdzie jeszcze w tym roku będzie można się wcielić w tych złych.

Strona wydawcy: https://sklep.portalgames.pl/marvel-zom ... -bohaterow
Profil gry na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/366 ... resistance
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:54 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: szafaaaa »

Ja jestem pod wrażeniem, MALUTKIE pudełko wypchane po brzegi, 9 misji, fajne figurki, standees tez ok (jak ktoś ma inne Zombicide zawsze można podmienić), szybki czas rozgrywki, zasady które zawsze mnie gryzły w grach z tej serii usunięte, albo zmodernizowane.

na minus może jedynie poziom trudności - no ale jak to Zombicide - o tym decyduje los. Albo idzie banalnie prosto, albo piekielnie trudno, często jedno zmienia się w drugie w jednej fazie namnażania ;)

Dużej wersji nie planowałem kupić, mam dość Marvela w życiu, ale po tym jak mi ta mini część siadła - zastanowię się. Na pewno wydrukuję opublikowane na bgg fanowskie postacie.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: Kisun »

"Można też w końcu zagrać 4 bohaterami zamiast sześciu."
Ależ ulga, że już można, bo od 10 lat gram nielegalnie. W końcu ;p

Takie teksty zalatują marketingiem typowo Portalowym. Naprawdę trzeba pisać takie rzeczy?
A co do tej wersji, to ciekawy kierunek, aż się przyjrzę bliżej. Dzięki za link do filmu.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:54 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: Kisun »

Wyluzuj majty. Przeczytaj uważniej zasady, a potem pouczaj innych. Dla ułatwienia wklejam z instrukcji Zombicide ed1:

Obrazek

Jak widać już od pierwszej części można było grać solo jak i we czterech czterema bohaterami. Nic też się nie zmieni się w balansie gry (w porównaniu do gry we 4osoby), jeśli we dwójkę weźmiemy po dwóch bohaterów na gracza.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:53 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: Kisun »

Napisałem na początku, że gram od 10 lat w wersję, która ma zasady dla gry dla 4 bohaterów. Więc nie warto bronić tezy, że gra z czterema bohaterami to nowość. Która zacytowana instrukcja ma 10 lat? Ale nawet pomijając i ten szczegół. PanFantomasie sam piszesz: "Trzeba takie teksty pisać, bo według oficjalnych zasad zawsze trzeba było grać sześcioma bohaterami." Otóż, nie zawsze. Na każdym, chyba, pudełku dowolnej wersji, jest ilość graczy 1-6. Skoro można grać jednym bohaterem, będąc nowicjuszem (co jest wyraźnie napisane w przytoczonych, tak skrupulatnie przez waćpana cytatach) to i czterech nowicjuszy spokojnie może grać tylko czterema bohaterami albo jeden doświadczony 2ma, a dwóch nowicjuszy po 1 itd. Jak widać i dla tych wersji granie 4 bohaterami nie jest niczym nowym. Jednocześnie pozwolę sobie zauważyć, że "zwykle" nie oznacza zawsze/wyłącznie, więc i tu jak widać instrukcja pozostawia dowolność, bo i "zaleca", a nie nakazuje. W tym kontekście oskarżenia o jakieś, za przeproszeniem homerule, jest potwarzą, nie godną dżentelmena. Ja tu tylko kłam stwierdzam, czytając o nowości, czy o "zawsze", i ten kłam prostuję. I tyle. Rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem, jest trudne ale naprawdę, warto ćwiczyć :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Kisun pisze: 09 paź 2023, 23:50 Napisałem na początku, że gram od 10 lat w wersję, która ma zasady dla gry dla 4 bohaterów. Więc nie warto bronić tezy, że gra z czterema bohaterami to nowość.
1 edycji nawet najstarsi gorale nie pamietaja - dla wielu osob Zombicide to Czarna Plaga i wszytsko co bylo po niej, wiec odnoszenie sie do wersji sprzed 10 lat i czepianie sie, ze ktos napisal, ze po 7 kolejnych iteracjach wrocono do pomyslu sprzed tych 10 lat jest naprawde faux pas
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: sliff »

O ile dobrze zrozumiałem reguły Marvel zombies różni się tym że scenariusze mają domyślny setup na 4 bohaterów z dodatkowym setupem dla opcji 5-6 osobowej. Także jest to dość wyraźna zmaiana względem reszty serii.

W pozostałych grach z tego co wiem domyślny balans jest ustawiony na 6 postaci i nie ma żadnych zmian w przygotowaniu scenariusza dla 4os po prostu jest trudniej. 'Balans jest na 6 ale jak zagrasz 4 to może ci się uda.. ciężko nazwać zasadą.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: Ayaram »

No ale na czym polega to granie na 4 bohaterów? Co zmienili, by się grało dobrze na 4 bohaterów?

Jak Kisun słusznie zauważył w 1 edycji instrukcja mówiła o graniu na 4 bohaterów. Tylko, że nie było dokładnie żadnego czynnika, który, by skalował grę w jakikolwiek sposób. W nowych edycji się wycofali z tego.

Mamy prawie, że tą samą grę tylko, że 1wsza edycja mówiła "gra na 4 bohaterów jest niezbalansowana, grajcie sobie", a nowa "gra na 4 bohaterów jest niezbalansowana, nie grajcie sobie".

Swoją drogą, to grałem tylko 1wszą w edycje i przez chwilę zainteresowałem się 2gą edycją, "bo zombicide byłby całkiem ok, gdyby gra nie wymuszała granie na 6 postaci" i dostałem ciężkiego szoku jak odkryłem, że nowa edycja jest "jeszcze bardziej na 6 postaci" :lol: Najwyższy czas panowie od Zombicide, najwyższy czas.

Tak czy siak. Rozumiem, że to po prostu gra bohaterowie vs. zombiaki, więc figurki zombiaków można użyć z dowolnej wersji? nawet z 1wszej, ewentualnie dodając kilka standsów jak pojawiły się jakieś nowości w 2giej edycji?
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:53 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów (Fabio Cury, Michael Shinall)

Post autor: sasquach »

Ayaram pisze: 10 paź 2023, 07:20 No ale na czym polega to granie na 4 bohaterów? Co zmienili, by się grało dobrze na 4 bohaterów?
W podstawowym Marvel Zombies na 5-6 graczy masz dodatkowy spawn point ew. jakieś inne dodatkowe reguły np. początkowy spawn agentów. Tu zakładam, że jest podobnie.
PanFantomas pisze: 09 paź 2023, 11:43 "Marvel Zombies: Rewolucja Bohaterów" to Zombicide w marvelowym sosie, do tego w bardziej przystępnej cenie. Zamiast większości plastikowych figurek mamy standees. Nie ma też plastikowych planszetek bohaterów, jest mniej kafelków mapy. Można też w końcu zagrać 4 bohaterami zamiast sześciu.
Już mamy temat dla Marvel Zombies: viewtopic.php?p=1589533 i nie wiem czy jest sens rozbijać gry na osobne tematy. Z jednej strony mechanika jest inna niż w core, ale z drugiej strony taka sama jak w samodzielnym dodatku Marvel Zombies: X-Men Resistance. Do tego stretch goals z kampanii Marvel Zombies można po części wykorzystać w Rewolucji Bohaterów.
ODPOWIEDZ