Gra o niepokojach społecznych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Gra o niepokojach społecznych

Post autor: salaba »

Ostatnio natknęłam się na grę Bloc by bloc, która przedstawia niejako symulację walki między policją a niezadowolonymi grupami społecznymi. Po obejrzeniu kilku rozgrywek uznałam, że gra nadal nie jest dopracowana - policja jest kierowana przez losowy dociąg kart i jest de facto botem. Ktoś w sieci wspomniał, że fajnie by było zrobić z tej gry COINa. Nie znam tych gier, od GMT mam Twilight Struggle, ale to nie jest COIN.

I tu pojawia się moje pytanie - szukam gry o podobnej tematyce:
1. walki uliczne, ludzie kontra policja
2. bez figurek (najlepiej kostki)
3. gdzie wróg nie jest botem
4. a obszar podbity planszy może przejść w ręce drugiej strony dynamicznie (w Bloc by bloc dzielnica raz wyzwolona taka już zostaje, policja nie może jej odbić)

Jeśli wyjdzie, że to może być jakiś COIN to poproszę o podanie tytułu przystępnego dla kogoś, kto nigdy w COINa nie grał. Z tematyki historycznej interesuje mnie Bliski Wschód, Indie.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Gra o niepokojach społecznych

Post autor: Leviathan »

Faktycznie od razu przychodzą na myśl gry z serii COIN, ale te są jednak na szczeblu strategicznym, a z tego co widzę, Ciebie bardziej interesuje szczebel taktyczny i rywalizacja na poziomie konkretnego miasta z elementem walk ulicznych.

Zerknij na Urban Operations - nie jest to wprawdzie gra o niepokojach społecznych i starciach z policją, ale spełnia kryteria walki toczonej w obszarze miejskiej zabudowy, braku figurek oraz możliwości przejmowania utraconych wcześniej obszarów.

Możesz też zerknąć na RIOT: Cast The First Stone albo na Chicago! Chicago! Nie grałem, ale wydają się spełniać Twoje oczekiwania.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gra o niepokojach społecznych

Post autor: Curiosity »

salaba pisze: 23 paź 2023, 12:28 ludzie kontra policja
Proszę nie dehumanizować policji, to też są ludzie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra o niepokojach społecznych

Post autor: salaba »

Curiosity pisze: 23 paź 2023, 14:06
salaba pisze: 23 paź 2023, 12:28 ludzie kontra policja
Proszę nie dehumanizować policji, to też są ludzie.
He he, nie miałam na myśli nic niewłaściwego ;D Policja w zamyśle instytucja a nie policjanci :)
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra o niepokojach społecznych

Post autor: salaba »

Leviathan pisze: 23 paź 2023, 14:04 ...
Dzięki! Nie znałam tych tytułów, zerknę.
Co do COINów to mimo wszystko nadal jestem zainteresowana jeśli jest jakiś tytuł, na którym nie zgubi zębów laik...
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra o niepokojach społecznych

Post autor: Koshiash »

Nie ten czas i miejsce, ale w pewnym sensie grą taktyczną symulującą w prostej formie starcie między regularnymi oddziałami a tłumem było 2 de Mayo, które polecam choćby ze względu na elegancką prostotę zasad.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o niepokojach społecznych

Post autor: rastula »

Koshiash pisze: 23 paź 2023, 18:30 Nie ten czas i miejsce, ale w pewnym sensie grą taktyczną symulującą w prostej formie starcie między regularnymi oddziałami a tłumem było 2 de Mayo, które polecam choćby ze względu na elegancką prostotę zasad.
wszedłem tu aby napisać o tej grze :)...od razu mi się skojarzyło

dodajmy dla porządku że gra przedstawia Powstanie Madryckie podczas wojen napoleońskich , znane choćby z obrazów F. Goi


Obrazek
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra o niepokojach społecznych

Post autor: karawanken »

Sam nie grałem więc się nie wypowiem ale trafiłem ostatnio

https://boardgamegeek.com/boardgame/352 ... ng-nineveh

Bloczkowa gra o walkach w Mosulu.

Z COINów polecę jedynego w którego grałem czyli British Way. Dwuosobowy więc łatwo grać na dwie ręce i nie taki trudny (jeśli chodzi o zasady, bo jak grać optymalnie to zupełnie inna sprawa)
ODPOWIEDZ