Planszowy RPG z opcjonalną walką

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Hopsihopsuhopsa
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2023, 14:14
Has thanked: 2 times

Planszowy RPG z opcjonalną walką

Post autor: Hopsihopsuhopsa »

Cześć!
Jakiś czas temu miałem przyjemność rozegrać kilka przygód z Władców Pierścieni. Gra bardzo mnie wciągnęła i chciałbym spróbować pograć w coś podobnego. Zastanawiam się tylko, po co sięgnąć. To, co mi się podobało, to aplikacja, dzięki której nie potrzebowaliśmy mistrza gry i mogliśmy współpracować. Jednak drażniła mnie trochę ilość walki i uważam, że ciągłe łupanie orków było zwyczajnie nudne. Ciekawa była za to przygoda, w której musieliśmy rozwikłać zagadkę odnajdując, kto w tawernie jest szpiegiem.

Zastanwiam się, czy jest jakaś planszówka fantasy w podobnym stylu, ale z bardziej rozbudowaną częścią "zagadkową", bądź zorientowaną na eksplorację, z ciekawą fabułą, w której ciągła walka nie stanowi centrum rozgrywki, bądź jest opcjonalna? Nie mam nic przeciwko ubijaniu stworów, jednak zależałoby mi, żeby oprócz walki działo się równie dużo innych interesujących rzeczy. Idealnie byłoby, gdyby była dołączona aplikacja, która pełniłaby rolę mistrza gry, ponieważ jestem początkujący, a chciałbym pograć z dziewczyną.

Dzięki za pomoc!
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Planszowy RPG z opcjonalną walką

Post autor: Cyel »

Łowcy AD 2114 spełniają te założenia, ale nie są fantasy. Ich nowa iteracja, 1492, powinna się sprawdzić, ale na nią jeszcze trzeba poczekać.

https://gamefound.com/en/projects/offic ... on/rewards
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Planszowy RPG z opcjonalną walką

Post autor: arian »

Najbardziej oczywista odpowiedź to Posiadłość Szaleństwa, z którą Podróże przez Śródziemie mają dużo wspólnego. Gra czerpie z prozy Lovecrafta, więc nie ma tam orków i elfów, a fantasy sprowadza się do gwiezdnych wampirów, pomiotów, ghuli, duchów czy kultystów odprawiających mroczne rytuały.

W grze wcielamy się w badaczy/śledczych, którzy odkrywają tajemnice, uwięzieni w starym domu, w miasteczku, w którym ludzie zachowują się dziwnie, w więzieniu, muzeum, czy na uniwersytecie. Klimat jest rewelacyjny, a istotą rozgrywki jest rozwiązywanie zagadek i odkrywanie tajemnic.

Jest aplikacja, są figurki, są piękne kafelki. Wydawca ten sam co przy Władcy Pierścieni. Wydaje mi się, że nic lepiej oddającego to czego szukasz nie znajdziesz. 😉
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Planszowy RPG z opcjonalną walką

Post autor: strid3rr »

Podbijam Posiadłość Szaleństwa 2 ed. U mnie to też był tytuł wprowadzający żonę i znajomych. Zagadki, tajemnica do rozwiązania, różne zakończenia i ciągłe poczucie zagrożenia fajnie działają, a sama gra nie jest skomplikowana.

Ewentualnie jak wolicie postawić na narrację i rozkminy, to można też pomyśleć o Destinies albo Kronik Zbrodni. Albo coś ze starszych tytułów czyli albo Descent 2ed. albo Imperium Atakuje, ale tu już wchodzi tylko polowanie na używki.
ODPOWIEDZ