Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: BasiekD »

Hej!

Życie przewrotnie sprawiło, że znowu dużo gramy. Generalnie graczy więcej niż możliwości.
Puście zatem wodze fantazji i pomóżcie nam wypełnić szafkę czymś nowym. Czego szukamy?

Głównie kooperacji dla 5+ graczy. Takiej, żeby każdy gracz robił coś znaczącego. Może być trudna, może być wymagająca. Niech budzi emocje. Możemy wyszarpać zwycięstwo. Kampania ok - ale generalnie skład się u nas zmienia, więc spoko jakby można było rożne scenariusze grać niezależnie. Lata nie kupowaliśmy nic oprócz Aeons End i teraz Horror w Arkham LCG. Nie mam pojęcia co teraz jest fajne, dobre, dostępne.
Może być dungeon crawler, może być co innego.
Mogą być figurki, ale nie muszą.
Cena - przełkniemy co trzeba.

Obecnie grywamy:
W 6 osób w Zombicide Czarna Plaga (bez dodatków). No i generalnie gra się podoba ALE... ale sami wiecie jaka jest ta gra. Scenariusze podobne. Kart mało. Inwestowanie w kolejne dodatki to nie do końca to. Gra nie ma specjalnie znaczących wyborów, miło się gra ale nie czuć emocji tak bardzo (no poza tym gdy ilość zombi nagle eskaluje do kuriozalnych poziomów). Czym możemy to zastąpić?

Na 5 - Odkurzyliśmy ostatnio 3 edycję Drakuli - ale ta gra jest taka zepsutaaaa... I jeden z graczy błąkał się gdzieś daleko, nic ciekawego nie zrobił. Piękna oprawa, ale brakuje nam czegoś.

Skończymy pewnie w RPGach ale na razie ludzie nie są gotowi.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: MowMiStefan »

Descent 2ED
Imperium Atakuje

Raz: drogo.
Dwa: na 5 a nie na 6. Ale... z Twojego wpisu mam wrażenie, ze ciśnienia nie będzie - grając w 6 róbcie podwójną rundę Overlorda (tj. np. po 3 i potem po kolejnych 2 graczach) i powinno zaklikać. Jest to coop dla 5 i versus dla tej jednej.. ale moze?

A z innej beczki: 7 Cudow Swiata, Star Trek Ascendancy, Eclipse 2nd Dawn, Root (?), C&C Napoleonics EPIC, Project Elite (troche jak zmobicide), Feed The Kraken i inne imprezówki jak Tajniacy, Decrypto.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: arturmarek »

Z ciekawości sprawdziłem i na BGG koopów na 6 graczy jest bardzo mało. W nic z tego nie grałem, ale w Twojej sytuacji przyjrzał bym się Mythos Tales i dodatkowi do Dead of Winter.

Poza tym myślę, że można grać w praktycznie wszystkie gry exit-roomowe (moja ulubiona seria to Escape Tales) lub detektywistyczne (Kroniki Zbrodni, Sherlock, Detektyw, ...)
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: Koslaz »

Dwa słowa: Eldritch Horror.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: Cyel »

Battlestar Galactica lub, z jej braku, Unfathomable.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: grabol »

Jeżeli gra drużynowa byłaby brana pod uwagę to seria quartermaster general jest świetna. QMG na 6, QMG 1914 na 5 graczy. Gry osadzone w czasach II i I WŚ. Świetne pozycje, nie trudne do wytłumaczenia, setup i obsługa szybka i prosta, duża regrywalność, mapa, karty i figurki. Czas rozgrywki - spokojnie do zagrania w tygodniu po godz. 20. Szczerze polecam!
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: shuji »

NA 6 TO TYLKO GRA O TRON :)
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: cichywiatr »

Z kooperacji dla 5 graczy może Cthulhu: Death May Die albo stary Pandemic wraz z dodatkami na 6 graczy.

Z innych gier również polecam 7 cudów z dodatkami. Gra toczy się jednoczenie dla wszystkich graczy.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: itsthisguyagain »

Ja na 6 polecam Turbo. Nie jest to kooperacja ale jak zaczniecie grać w fajne gry rywalizacyjne to pewnie w kooperacje nie będzie się wam już chciało grać.

A i przy okazji czy wspominałem już o Dominant Species aka Władcy Ziemii? ...
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: BasiekD »

Dziękuję za wszystkie posty.
Odnosząc się do propozycji i bardziej pogłębiając temat:

1. Gry imprezowe - nie szukamy. Gramy dużo i często, mamy sporą reprezentację i w tych grach ogólnie się orientujemy nieźle.

2. 7 cudów od lat ogrywamy - ale nie szukamy podobnych. Król jest jeden ;)

3. Gramy w fajne gry rywalizacyjne, Turbo też, Gra o Tron znana. W tej chwili bardziej klimat na kooperacje, semi-kooperacje (drużyny) itd. Stąd pytanie bardziej w tę stronę.

4. Detektyw super, ale tu mamy oddzielną stałą ekipę. Podobnie Imperium Atakuje - też czeka na stały skład. Sherlock się nie podobał.

5. QMG wygląda super (i wrzucam na wishliste na kiedys), ale odpada bo tematyka stricte wojenna grupie nie leży.


To wrzucam na obiekt zainteresowania: C:DMD, Eldritch Horror, Battlestar Galactica (czy da się grać gdy ekipa nie zna serialu?), Unfathomable.

Jakieś inne perełki?
- The Thing?
- Ostatni piątek?
- Kapitan Sonar - ten na 8 graczy?
- Betrayal at house on the hill?

Znacie, możecie polecić?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: Cyel »

BasiekD pisze: 31 paź 2023, 15:10 Battlestar Galactica (czy da się grać gdy ekipa nie zna serialu?)
Da się acz zawsze lepsza wczuwa jeśli zna. Można zasugerować obejrzenie pilota serialu - krótki a w zasadzie nakreśla wszystkie główne wątki i postacie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Kornyk
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: Kornyk »

Jeśli chcesz grać w Battlestara, to może wypróbuj łatwiej dostępne i tańsze Odmęty Grozy ? To to samo, tylko bez bagażu fabuły serialu ;)
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: Misiekg3 »

BasiekD pisze: 31 paź 2023, 15:10
To wrzucam na obiekt zainteresowania: C:DMD, Eldritch Horror, Battlestar Galactica (czy da się grać gdy ekipa nie zna serialu?), Unfathomable.

Jakieś inne perełki?
- The Thing?
- Ostatni piątek?
- Kapitan Sonar - ten na 8 graczy?
- Betrayal at house on the hill?

Znacie, możecie polecić?
The thing polecam bardzo, gra idzie bardziej w stronę social deduction aniżeli w typowy coop.
Betrayal również super, na starcie coop, a potem jak dobrze pamiętam jest 50 scenariuszy po zainicjowaniu zdrady.
Ostatni piątek omijaj szerokim łukiem. Dramat.
Kapitan sonar, tylko że słyszenia , ale opinie minimum dobre.

Ode mnie:
Załoga- do 5 osób niby prosta karcianka, a potrafi wciągnąć na godziny, a nawet ukraść cały wieczór.
Posiadłość szaleństwa- pełny coop, chyba że ktoś oszaleje :wink: , nie ma typowej kampanii więc można grać w różnym składzie i dostosować scenariusz do czasu gry. Jedyny problem to to że scenariusze wkoncu się skończą, a dodatki trochę kosztują.
This war of mine- liczba graczy w tej grze jest umowna, gra stoi bardziej klimatem i decyzja grupy co robimy. Opowieść w grze tworzy się sama, ale klimat i opisy potrafią być przygnębiające.
Maximum apocalypse- coop gdzie staracie się przetrwać wybraną apokalipsę. Dużo dobrego o grze gdzieś tam też ciągle słyszę.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: karmazynowy »

Wysokie Napięcie
Eclipse 2ed.
Dune
Ethnos
Imperial 2030
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
hjk61
Posty: 45
Rejestracja: 12 paź 2022, 23:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: hjk61 »

Może nie polecę z czystym sumieniem, bo niestety nie miałem okazji zagrać. Ale warto się przyjrzeć.
Guards of atlantis 2 - walczycie jako dwie drużyny przeciw sobie. Gra jest dla 4-6 graczy w podstawce, po zakupieniu dodatkowych postaci można grać do 10 osób.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: jacobPL »

A ja zarzucę New Angeles oraz DI: Uprising, chociaż żadna nie ma scenariuszy.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Polecajki - na 5 i 6 graczy.

Post autor: charlie »

Nie wiem czy do końca w Wasz klimat, ale polecam: Misja: Czerwona Planeta lub Kemet, Bolidy, Wielka Pętla z dodatkiem Peleton, a z imprezówek Dochodzenie, Ryzyk Fizyk.
ODPOWIEDZ