Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 211 times

Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Darkstorm »

No i fani Diabełka wreszcie się doczekali: https://glasscannonunplugged.com/diablo/

Jako, że uwielbiam grać w gry na znanych mi IP jaram się jak flota Stannisa.
Ciekawe czy to będzie coś luźnego w stylu np. Zombicide czy raczej scenariuszówka jak np. Tainted Grail.
Oby wersja planszowa była lepsza niż 4 część swojego pierwowzoru.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Diablo na planszy

Post autor: miker »

Ale to planszówka czy RPG?
Ja uwielbiam hack & slash od Diablo 1, w które grałem od momentu jego powstania. Ale RPG to nie moja bajka.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Diablo na planszy

Post autor: Seraphic_Seal »

miker pisze: 07 lis 2023, 11:35 Ale to planszówka czy RPG?
Ja uwielbiam hack & slash od Diablo 1, w które grałem od momentu jego powstania. Ale RPG to nie moja bajka.
Dwa różne produkty. Chyba planszówka w 2024, a RPG w 2025
Ostatnio zmieniony 07 lis 2023, 12:02 przez Seraphic_Seal, łącznie zmieniany 1 raz.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Diablo na planszy

Post autor: pabula »

CGE juz zrobiło coś a'la Diablo.
Sanctum
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Diablo na planszy

Post autor: Seraphic_Seal »

pabula pisze: 07 lis 2023, 11:39 CGE juz zrobiło coś a'la Diablo.
Sanctum
No gra ewidentnie miała być ala diablo, nawet nazwa pasuje
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Diablo na planszy

Post autor: Damon22 »

Seraphic_Seal pisze: 07 lis 2023, 11:37 Dwa różne produkty. Chyba planszówka w 2024, a RPG w 2025
Na odwrót. Planszówka w 2025.
Choć może być błąd w wiadomościach z różnych serwisów internetowych:
https://www.wowhead.com/news/diablo-boa ... 024-335833
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Sixshot »

Sam jestem ciekaw jak będzie ta planszówka wyglądać. Grałem osobiście we wszystkie Diablosy i jest tutaj masa możliwości ,ale też i masa możliwości aby tą grę skopać.

Pytanie teraz jaki diablo będzie motywem przewodnim. D1 było klimatyczne ( bo pierwsze , i nic nie było innego wtedy ) ,ale pod względem krain jak z D2-D4 biedne. D4 to z kolei otwarty świat. Chociaż widziałem ,że prowadzą teraz ankietę i pewnie będą się tym sugerować co gracze by woleli. Generalnie ja widzę 2 opcje: 1) Bardziej DC czyli głównie bicie kolejnych mapek z przerwą na zakup eq / potek itp w mieście pomiędzy planszami ( pytanie co z teleportem ? ) 2) DC ,ale przeplatany z czytaniem fabuły w formie skrypt booka
Ostatnio zmieniony 07 lis 2023, 13:17 przez Sixshot, łącznie zmieniany 1 raz.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: manicminer »

Sixshot pisze: 07 lis 2023, 13:10 Sam jestem ciekaw jak będzie ta planszówka wyglądać.
2) DC ,ale przeplatany z czytaniem fabuły w formie skrypt booka
to nie Diablo, mam nadzieję, że jednak postawią na gameplay, niż nudne czytanki. Historia w Diablo to było zawsze tło do tego co się robi, czyli zabijanie setek mobów, bossów i zbieranie itemów oraz poziomów.
Wszystko się rozbije o to jak stworzą walkę i na ile będzie ciekawa i zachęcająca do gry.
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Sixshot »

Obawiam się ,że ostatecznie wyjcie prosty mechanicznie standardowy DC ..przyciągający hypem na gre i ładnymi grafikami figurkami :mrgreen:
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Probe9 »

Ja bym się nie nastawiał. Prawda jest taka, że im bardziej będą chcieli oddać ducha Diablo i przenieść grę komputerową na planszę tym gorsza gra im finalnie wyjdzie. A wydaje mi się, że z uwagi na fakt, że główną siła nośną tej gry będzie właśnie mocne IP to w takim kierunku będą chcieli iść.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: japanczyk »

Probe9 pisze: 07 lis 2023, 13:26 Ja bym się nie nastawiał. Prawda jest taka, że im bardziej będą chcieli oddać ducha Diablo i przenieść grę komputerową na planszę tym gorsza gra im finalnie wyjdzie. A wydaje mi się, że z uwagi na fakt, że główną siła nośną tej gry będzie właśnie mocne IP to w takim kierunku będą chcieli iść.
Czy ja wiem - tutaj niewiele potrzeba do sukcesu - De facto ajk zrobia Darklight Memento Mori tylko, ze Diablo to bedzie win
Kowal04
Posty: 59
Rejestracja: 01 kwie 2020, 15:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Kowal04 »

Wygląda na to, że Scibor Miniatures jest zaangażowany we współpracę przy projektowaniu figurek.
Spoiler:
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 211 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Darkstorm »

Patrząc na grafiki pudełkowe obstawiam, że będzie to raczej klimat D4. Nie byłoby to najgorsze rozwiązanie bo ten mrok tam jak dla mnie ok. Choć wolę dwójkę. Ja bym to najchętniej widział modularną planszę by za każdym razem teren był inny (np. Jak np. w MageKnight) i pojawiające się hordy potworów do ubijania. A w przerwach jakaś krótka historyjka. Tylko, że do takiego rozwiązania potrzeba by niezliczonej ilości zróżnicowanych kafli terenu więc pewnie takie rozwiązanie nie przejdzie. Chyba, że teren byłby kartami jak w Tainted Grail czy w Małych Epickich podziemiach.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: litk »

Sixshot pisze: 07 lis 2023, 13:19 Obawiam się ,że ostatecznie wyjcie prosty mechanicznie standardowy DC ..przyciągający hypem na gre i ładnymi grafikami figurkami :mrgreen:
Dokładnie. Nie spodziewał bym się niczego lepszego niż ostatni planszowy WoW Wrath of the Lich King.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Seraphic_Seal »

Darkstorm pisze: 07 lis 2023, 14:29 Patrząc na grafiki pudełkowe obstawiam, że będzie to raczej klimat D4.
klimat i temat około Diablo 4, przygodowy co-op, czerpiący mechaniki z gry komputerowej:

Hit 2023 video game Diablo 4 inspired the core engine design of the Diablo TTRPG. The game "will further explore the overworld and underworld of Sanctuary, embarking on adventures above and below with fan-favourite mechanics torn straight from the screen."

"The Core Rulebook is thematically set alongside Diablo 4, with future tabletop supplements planned throughout Diablo’s timeline. Moreover, the TTRPG is a direct companion to the upcoming Diablo: The Board Game, a co-op adventure board game slated for fall 2025.

"The TTRPG and board game will fuel one another with interchangeable game components, shared accessories, and complementary expansions with overarching events in a fully integrated product line."
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: gogovsky »

Mam nadzieję, że Blizzard nie kiwnie palcem w planszowce, bo gorszego diablo niż 4 to się nie da zrobić :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Sixshot »

gogovsky pisze: 07 lis 2023, 14:56 Mam nadzieję, że Blizzard nie kiwnie palcem w planszowce, bo gorszego diablo niż 4 to się nie da zrobić :)
Choć każdy indywidualnie ocenia co może nie pasować w grze to niestety muszę się zgodzić ,że coś im nie pykło. Generalnie jak dla mnie grafika i flow gry jest na wysokim poziomie. Historia i fabuła też oceniam na najlepszą względem poprzednich Diablosów ,ale itemizacja i end game i klany co nic nie dają to porażka. ..sam wbiłem 70lvl czarką i WT4 i mi się odechciało grać :(

Co do planszówki. Pytanie czy przygotują tutaj bardziej grę do piwka na 3-4h max z lekka mechaniką i tyle. Czy jednak będzie ambitniejszy i cięższy mechanicznie i przewidziany na te 30h+ . Pożyjemy zobaczymy. Ciekawe kiedy się pojawi zbieraczka i pierwsze konkrety.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Khag »

Dobrze gdyby zdecydowali się na jakiś konkretny model odbiorcy, żeby czasami nie próbowali zbytnio przekombinować. Najlepiej jakby poszli albo w tryb a'la zombicide, albo Mage Knight. Jeżeli.mam być szczery to widziałbym Diablo bardziej w trybie zombicide z większym naciskiem na rozwój postaci i mordowaniem hordy przeciwników + bosowie.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Irr3versible »

Massive darkness 2 to dla mnie taki przedstawiciel H&S - i wcale nie byłbym zdziwiony gdyby cmon starał się o IP i ostatecznie nie dostał zgody. Cmon od kilku lat stara się pozyskiwać nowe IP pod znane tytuły.
Tu tym większy szacunek dla polskiego studia, bo to kolejna duża marka pod którą tworzą grę. Frostpunk im się udał, zasługa znaczna Kwapinskiego Adama. Apex bardzo umiarkowany sukces na ks, ciężko powiedzieć jak zadziałają same mechaniki w finalnym produkcie (nie grałem, nie planuje) i czy gra się obroni. W piekarniku mają jeszcze Dying Light the board game. Innymi słowy widać, że pobrali sobie kierunek ale nie zrobili jeszcze nic co mogłoby sugerować że Diablo będzie dobra grą.

Ja czekam umiarkowanie, bo po fajnym frostpunku była słaba kampania i dość mocne dojenie Apexa a jak zgaduję IP Diablo jest raczej droższe niż Apex czy frostpunk. Więc czekam na gameplay oraz cennik.

PS. Call of duty choć słyszałem dobre opinie zaliczyło flipa na ks. IP to nie wszystko.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Hardkor »

Po Frostpunk maja u mnie kredyt zaufania. Czekam mocno :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: tomp »

Ja będę uważnie obserwować kampanie, jestem bardzo zainteresowany przeniesieniem tego tytułu na planszę.
Strzelam, że będzie masa figurek od typowego "trashu" po konkretnych bossów - tak sobie to wyobrażam, ale bardzo mgliście.

PS. Warto też dodać, że najlepsi specjaliści przeszli do GCU z wydawnictwa PG. Przez to jestem tym bardziej jestem zainteresowany, najnowszymi produktami.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Khag »

tomp pisze: 07 lis 2023, 18:35 PS. Warto też dodać, że najlepsi specjaliści przeszli do GCU z wydawnictwa PG. Przez to jestem tym bardziej jestem zainteresowany, najnowszymi produktami.
Zdradzisz coś więcej informacji, bo możliwe, że gdzieś na bieżąco nie jestem, ale kto orzeszedl, skąd i do kogo? Bo PG brzmi jak PortalGames, ale GCU nie kojarzę.
Poznań i okolice.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Fojtu »

Khag pisze: 07 lis 2023, 18:52
tomp pisze: 07 lis 2023, 18:35 PS. Warto też dodać, że najlepsi specjaliści przeszli do GCU z wydawnictwa PG. Przez to jestem tym bardziej jestem zainteresowany, najnowszymi produktami.
Zdradzisz coś więcej informacji, bo możliwe, że gdzieś na bieżąco nie jestem, ale kto orzeszedl, skąd i do kogo? Bo PG brzmi jak PortalGames, ale GCU nie kojarzę.
GCU masz w temacie :wink:

PG - Portal Games, Marek i Joanna (przynajmniej tak mówią na forum :D )
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: Khag »

W sumie to grałem w frostpunka z ich stajni i było spoko, ale raczej że względu na dobrą adaptacje. Chociaż przyznaje, że więcej razy do niej nie zasiądę.

Ciekawy jestem Joanny, bo jakoś nie trafia grami, ani dodatkami w moje gusta.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Diablo The Board Game (Glass Cannon Unplugged)

Post autor: tomp »

Khag pisze: 07 lis 2023, 18:52
Spoiler:
Zdradzisz coś więcej informacji, bo możliwe, że gdzieś na bieżąco nie jestem, ale kto orzeszedl, skąd i do kogo? Bo PG brzmi jak PortalGames, ale GCU nie kojarzę.
GCU - Glass Cannon Unplugged
PG - jak napisałeś.
Chodzi mi o Marka Spychalskiego i Joanne Kijankę. Jakiś czas temu GCU chwaliło się na twitterze nową kadrą.
Marek udziela się na discordzie GCU. Co do Joanny nie wiem, ale zakładam, że dalej siedzi w designie i testach.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ