Hitster (Marcus Carleson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gryzella
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2023, 18:48

Hitster (Marcus Carleson)

Post autor: Gryzella »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/318243/hitster

Cześć, czy ktoś z Was grał już może w tę grę? Warto kupić?
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Hitster (Marcus Carleson)

Post autor: kisiel365 »

Grałem wczoraj. Zapewne zależy od towarzystwa, ale ja bawiłem się wyśmienicie. Prawie zerowy próg wejścia, ale najlepiej działa ze Spotify premium i jakimś głośniczkiem Bluetooth.
Na początku każdy zespół wyciąga po jednej karcie referencyjnej i odkrywa ją (jakiś dowolny utwór np. z 1976) i to definiuje 2 przedziały czasowe (przed i po). Jak przychodzi twoja kolej, puszczasz muzykę z QR kodu na nowej karcie i musisz odgadnąć, z którego przedziału czasowego jest ten kawałek. Jeżeli odpowiesz prawidłowo to dokładasz tę kartę do referencyjnej po kolei i w ten sposób masz o jeden przedział więcej następnym razem, np. odgadłem utwór z 1989 prawidłowo po 1976, więc następne przedziały to: do 1976, od 1976 do 1989 i po 1989. I tak dalej aż do 10 punktów. Nie musisz znać utworu ani wykonawcy (chociaż chyba jest jakiś zaawansowany wariant).
Jeżeli ktoś lubi muzykę z dawnych lat to polecam. Sporo dobrych kawałków. W odpowiednim towarzystwie (30/40+ raczej) to doskonała imprezówka. Myślę, że z rodzicami by się też nieźle grało.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Hitster (Marcus Carleson)

Post autor: JollyRoger90 »

Pełna zgoda, że jest zerowy próg wejścia i gra łączy pokolenia. My graliśmy w przedziale 15-65 i każdy się bawił co najmniej dobrze.
Również użycie głośnika bluetooth pomaga w rozgrywce.
Przewija się tam wiele znanych piosenek, które do dziś lecą w radio (już w formie innych adaptacji) i często się człowiek dziwi, że dana piosenka była z danego roku albo skomponowana przez danego artystę.

Moje subiektywne odczucia są jednak troche gorsze, bo o ile z latami często dobrze trafiam, to z wykonawcami i tytułami to już w ogóle, bo najzwyczajniej ich nie znam i nie znałem, ponieważ bardzo mało słucham zagranicznych piosenek. Przez to czuję, że nie korzystam w pełni z tytułu, a co za tym idzie fun też jest ograniczony. A granie bez wariantu z żetonami jest dosyć płytkie.

Oczywiście jeśli byłaby taka gra z polskimi to wjechał bym w ciemno :)

Tak czy inaczej, dla fanów muzyki zagranicznej polecam!
Barbarzyńca
Posty: 542
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 326 times
Been thanked: 172 times

Re: Hitster (Marcus Carleson)

Post autor: Barbarzyńca »

iteracja Timeline'a
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Hitster (Marcus Carleson)

Post autor: Helga »

Graliśmy w to w Sylwestra i stwierdziliśmy, że takie iKnow (pierwsza edycja) na sterydach - jako, że w iKnow na wiele pytań nie znamy odpowiedzi, to tu trafić tytuł i wykonawce to poziom wyżej :mrgreen:
ODPOWIEDZ