Circadians: Ład Chaosu - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Kaczim
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2020, 20:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Circadians: Ład Chaosu - pytania i wątpliwości

Post autor: Kaczim »

Czy samolot/baza Circadians również kontroluje sąsiadujące obszary jeżeli nie mam na nich naszych (ani innych ras) budynków lub jednostek?
Kaczim
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2020, 20:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Circadians: Ład Chaosu - pytania i wątpliwości

Post autor: Kaczim »

Już wiem,nie działa,jako baza.Jedynie sąsiaduje z obszarami.
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Circadians: Ład Chaosu - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajak »

1.Czy ten circadiański statek baza ,podczas darmowej i przymusowa akcji rozładunku może jednocześnie desantować do dwóch sąsiednich obszarów?
2. Czy można dokonać przegrupowanie na cholerny circadiański statek bazę?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2024, 08:52 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wulgaryzmy
Ardon
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order - pytania i wątpliwości

Post autor: Ardon »

"Przeciwnicy jako pierwsi muszą ujawnić swoje koła walki i karty taktyki".

Z opisu tej zdolności rozumiem, że obaj gracze przekręcają koło i dodają kartę taktyki w tym samym momencie według normalnych zasad (faza planowania), a następnie przeciwnik jako pierwszy pokazuje swoje koło z kartą przed grającym ludźmi, zamiast obaj jednocześnie (w fazie ujawniania planów, w której nie można nic zmieniać ani w jakikolwiek inny sposób ingerować w wynik walki, poza obowiązkowym rzutem kością po wybraniu tej sekcji na kole). Więc jaki jest sens tej pasywki?

Nie znalazłem nigdzie wątku z niejasnościami zasad tej gry, więc pytam tutaj jakby co🙂
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order - pytania i wątpliwości

Post autor: Faziee »

Gra już trochę jest na rynku a tutaj nawet tematu o zasadach nie ma, a wydaje się całkiem popularna a i niejasności przy takiej grze pewnie sporo.

Ja mam pytanie dotyczące przygotowania do gry - kto dostaje pistolet i kto pierwszy zaczyna i w jakiej kolejności dokładnie zaczynamy rozstawianie baz (pistolet dostaje frakcja najbardziej po lewej w skarbcu, pierwsza wystawia bazę najbardziej po prawej). Jako, że podane przykłady w instuckji powodują, że nie potrafię zrozumieć jak to jest liczone, to proszę o informację wymienienia kolejności frakcji od prawej do lewej (ale wszystkich 6).
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order - pytania i wątpliwości

Post autor: Błysk »

Ardon pisze: 27 gru 2023, 21:46 "Przeciwnicy jako pierwsi muszą ujawnić swoje koła walki i karty taktyki".

Z opisu tej zdolności rozumiem, że obaj gracze przekręcają koło i dodają kartę taktyki w tym samym momencie według normalnych zasad (faza planowania), a następnie przeciwnik jako pierwszy pokazuje swoje koło z kartą przed grającym ludźmi, zamiast obaj jednocześnie (w fazie ujawniania planów, w której nie można nic zmieniać ani w jakikolwiek inny sposób ingerować w wynik walki, poza obowiązkowym rzutem kością po wybraniu tej sekcji na kole). Więc jaki jest sens tej pasywki?

Nie znalazłem nigdzie wątku z niejasnościami zasad tej gry, więc pytam tutaj jakby co🙂
Taki, że nadpisuje podstawowa zasadę. Przeciwnik ujawnia koło, ty jeśli masz tę kartę możesz zmodyfikować koło. Niejasny wording, może też tłumaczenie, ale inaczej ta zdolność nie miałaby żadnego sensu.
Kaxtus
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2021, 16:31
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Kaxtus »

Drodzy, jestesmy po pierwszej rozgrywce. Dobre to jest. Podoba nam sie. Mam watpliwosci co do tego oznaczenia na planszetce SI (dla innych frakcji są podobne). Czy to znaczy że jak zyskam 1 sławę to dostaję w nastepnej turze karę -3 do rekrutacji i kartę?

Obrazek
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: itsthisguyagain »

Kaxtus pisze: 12 mar 2024, 23:04 Drodzy, jestesmy po pierwszej rozgrywce. Dobre to jest. Podoba nam sie. Mam watpliwosci co do tego oznaczenia na planszetce SI (dla innych frakcji są podobne). Czy to znaczy że jak zyskam 1 sławę to dostaję w nastepnej turze karę -3 do rekrutacji i kartę?

Obrazek
Nic z tych rzeczy. To jest opcja wydawania punktów rekrutacji. Zamiast przesuwać wojowników w prawo (do wystawienia) możesz poświęcić 3 pkt rekrutacji, żeby dobrać kartę taktyki.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Circadians: Ład Chaosu - pytania i wątpliwości

Post autor: Diserve »

Po przeczytaniu instrukcji nie jestem pewien jak ma wyglądać zwycięstwo przez sławę frakcji Zcharo (niebieska). Napisane jest, że nie jest to instant win po wbiciu 20 sławy, a wygrana na koniec weryfikacji reliktu.

Czy mam to rozumieć, że:
1. Jeżeli nikt wcześniej nie wygrał i mam 20 sławy, a faza weryfikacji się skończyła i też nikt nie wygrał przez posiadanie reliktów to wtedy wygrywam?

Czy

2. Jak powyżej ale musze dodatkowo kontrolować relikt danej rundy?
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 105
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Circadians: Ład Chaosu - pytania i wątpliwości

Post autor: Koslaz »

Nie musisz kontrolować reliktu, a jedynie zapewnić, żeby żaden z przeciwników nie wygrał w ten sposób. O ile nie jest to szósta runda, bo na jej końcu wygrywa ten kto kontroluje teren z jedynym reliktem.
Pablosz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2014, 22:17
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Circadians: Ład Chaosu - pytania i wątpliwości

Post autor: Pablosz »

Kajak pisze: 01 gru 2023, 23:09 1.Czy ten circadiański statek baza ,podczas darmowej i przymusowa akcji rozładunku może jednocześnie desantować do dwóch sąsiednich obszarów?
2. Czy można dokonać przegrupowanie na cholerny circadiański statek bazę?
1. Nie moze. Musi to byc jeden obszar. Z tym ze moze byc to obszar fizycznie sasiadujacy z samolotem lub uznawany za sasiadujacy czyli np obszar z Posterunkiem

2. Przegrupowanie pozwala na przeniesienie jednostek jedynie na sasiedni obszar gdzie juz masz obecnosc. Do bazy odsylasz tylko jesli nie ma takich obszarow. Analogicznie, grajac Circadiansami wykonujac przegrupowanie, mozesz odeslac zolnierzy na samolot jesli nie masz sasiadujacych obszarow.

Pozdrawiam
Pablosz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2014, 22:17
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order - pytania i wątpliwości

Post autor: Pablosz »

Błysk pisze: 03 lut 2024, 14:56
Ardon pisze: 27 gru 2023, 21:46 "Przeciwnicy jako pierwsi muszą ujawnić swoje koła walki i karty taktyki".

Z opisu tej zdolności rozumiem, że obaj gracze przekręcają koło i dodają kartę taktyki w tym samym momencie według normalnych zasad (faza planowania), a następnie przeciwnik jako pierwszy pokazuje swoje koło z kartą przed grającym ludźmi, zamiast obaj jednocześnie (w fazie ujawniania planów, w której nie można nic zmieniać ani w jakikolwiek inny sposób ingerować w wynik walki, poza obowiązkowym rzutem kością po wybraniu tej sekcji na kole). Więc jaki jest sens tej pasywki?

Nie znalazłem nigdzie wątku z niejasnościami zasad tej gry, więc pytam tutaj jakby co🙂
Taki, że nadpisuje podstawowa zasadę. Przeciwnik ujawnia koło, ty jeśli masz tę kartę możesz zmodyfikować koło. Niejasny wording, może też tłumaczenie, ale inaczej ta zdolność nie miałaby żadnego sensu.
Przychylam sie. Inaczej nie mialoby to sensu. Zadnego sensu.

Pozdrawiam
wicz
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, 14:12
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Circadians: Ład Chaosu - pytania i wątpliwości

Post autor: wicz »

Czy Circadianie, jeśli nie korzystają z fazy ruchu. Muszą wyładować swoje jednostki na mapę czy zostają na statku?
ODPOWIEDZ