Gra dla dwóch

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kluczyk
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2023, 15:58

Gra dla dwóch

Post autor: Kluczyk »

Cześć, szukam jakiegoś tytułu do kupienia na święta, przedział cenowy do ~400zł,

Poszukuję gry dla dwóch osób, albo z dobrym dwuosobowym trybem. Co do gier to siadł nam Runebound 3ed, Szczęki Lwa, Taintad Grail był przyjemny, Wiedźmina przetrawiamy (może jakiś dodatek pomoże?), Everdale, Clank podstawowy, Teraformacja. Dobrze nam się grało w typowe dwuosobowe tytuły - 7 cudów Duel, Star Wars karcainy, Star Realms.

Teraz myślę o czymś większym, ale nie super ciężkim w co moglibyśmy zagrać najlepiej w coopie ale niekoniecznie, fajnie jakby to był rpg/gra przygodowa z rozwojem postaci ale jestem otwarty na wszystko.
Moją uwagę przyciągnęło:
- Gloomhaven
- Hexplor It
- Orléans
- Ark Nova

Także trochę w cały świat.
dżedaj
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:34
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla dwóch

Post autor: dżedaj »

Osobiście lubię grać w Great Western Trail w dwie osoby - działa bardzo dobrze i to zawsze była najczęściej pojawiająca się gra na stole gdy grałem z moją byłą. Mam wersję podstawową, pierwszą edycję.
Z mniejszych gier Istambuł gra Kościana - tytuł który definitywnie wyparł splendor ze stołu.
Gra na 15-20min w którą można grać bez przerwy. (Były niejednokrotnie maratony wielogodzinne)

Aktualnie też szukam czegoś nowego dla 2 osób, a grałem w większości gier które wymieniłeś, dlatego podpinam się do tematu 😊
ODPOWIEDZ