Gra dla 4 osób - ciekawa i nie za długa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Majk07
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2022, 10:08

Gra dla 4 osób - ciekawa i nie za długa

Post autor: Majk07 »

Witam,
Często spotykamy się w 4 osoby na planszówki. Zaczęliśmy od najprostszych klasyków, które powoli zaczynają nam się nudzić i szukamy kolejnych wrażeń. Gra nie może być jednak za długa (max 2-2,5h), bo zazwyczaj dzieciaki nie pozwalają nam na dłuższe zagrania. Nie mamy preferencji co do techniki gry.
Na koncie mamy Wsiąść do pociągu, 7 cudów Świata, Wyprawę do Eldorado, Splendor, Diunę, Brzdęki, Terraformacje Marsa, Everdell, Zaginioną wyspę Arnak, Carcassone, Smallworld, Talisman, Na skrzydłach, Azul, Sagrada, Bór, Dixit, Ekosystem, Catan, Robinson Crusoe.
Osobiście nie przypadla mi do gustu Zaginiona Wyspa Arnak (za długo się rozwija), a najbardziej lubię się z 7 cudów Świata, Brzdękami i Azul (Ogrod Królowej).
Co byście polecili jako kolejną grę?
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra dla 4 osób - ciekawa i nie za długa

Post autor: agt »

Nie wiem czy to będzie kolejny krok, ale może zobacz Little Town, Takenoko, Dominion, Beez.
Może coś Cię zainteresuje.
Opierałam się na ciężarze tego, z czym się lubisz oraz próbowałam wskazać coś innego mechanicznie.

Hm. Poszukiwanie Planety X?
Załoga?
Cryptid?
Concordia?

Pandemic Legacy może, jeśli ekipa stała?

To bardzo duży rozrzut - myślę, że warto żebyś sobie o nich poczytał i sprawdził gdzie Cię ciągnie.

P.S. Jeśli jesteś kobietą, przepraszam za domyślną formę męską.
---------
(Przez te rozkminy "o Gloomhaven" boję się pisać polecajki. :wink: Cztery razy rozważałam czy można je uznać za wystarczająco dobre i warte opublikowania. :lol: )
Ostatnio zmieniony 12 gru 2023, 16:40 przez agt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra dla 4 osób - ciekawa i nie za długa

Post autor: arturmarek »

Ja w 4 osoby preferuję dynamiczne gry, raczej bez miliona reguł. Polecam szczególnie starocie: Puerto Rico, Hansa Teutonica, Wysokie Napięcie. Te gry bardzo dobrze dziłają na 4 graczy, są bardzo interakcyjne przez co każdy jest cały czas zaangażowany obserwując ruchy przeciwników. Każda spokojnie do zamknięcia w 90min. Moglibyście też spróbować Blood Rage, choć ja grałem jedynie na BGA.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra dla 4 osób - ciekawa i nie za długa

Post autor: preshiq »

Tyrants of the Underdark - i można zamykać temat.
Pozdrawiam 👌😉
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra dla 4 osób - ciekawa i nie za długa

Post autor: Cyel »

Jeszcze trochę tych prostych klasyków dla 4 graczy zostało do sprawdzenia : Concordia, Puerto Rico, Pandemic, Cyklady ...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ