Transport figurek

Forum przeznaczone do dyskutowania o grach bitewnych
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Transport figurek

Post autor: samuraj1369 »

Ja po zapoznaniu się z WH Underworlds na konwencie w moim mieście, kupiłem sobie dwa startery: Wyrdhollow i Deathgore.
Złożyłem figurki no i bedzie trzeba je w końcu pomalować.

Pytanie do doświadczonych figurkowiczow.
Jak transportujecie swoje figurki? Kupujecie jakies gąbki czy coś? Każda porada mile widziana
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Re: Transport figurek

Post autor: psborsuk »

Mam gąbki w uniwersanlych, plastikowych walizkach narzędziowych z marketów budowlanych (od ponad dwudziestu lat). Obecnie znajomi chwalą sobie bardzo produkty Safe and Sound - kartonowe pudełka z dopasowanymi gąbkami.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Transport figurek

Post autor: The Fifth Horseman »

Jak masz trochę zacięcia to pianka tapicerska - do kupienia na wielgachne arkusze - daje radę nie gorzej niż pianowe wymoszczenia walizek przeznaczonych do transportu.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Transport figurek

Post autor: MgK1989 »

Ja polecam magnesy neodymowe na podstawki i jakiekolwiek aluminiowe pudełko. Takie to „pancerne”:)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Transport figurek

Post autor: Fojtu »

Zdecydowanie magnesy neodymowe. Nie bez powodu ludzie grający w bitewniaki je używają. Podklejasz 2 magnesy pod podstawkę i dajesz do metalowego pudełka - nie ma praktycznie szans, żeby coś się figurkom stało.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Transport figurek

Post autor: samuraj1369 »

Patent z magnesami widziałem, swietna sprawa!
popsmoke
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020, 13:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Transport figurek

Post autor: popsmoke »

+1 do magnesów. o piankę są w stanie zahaczyć się wystające elementy, ostrza, włócznie itp, a magnes super sie sprawdza. jezeli nie chcesz sie bawic w wyklejanie pudelka tasma magnetyczna albo blacha, to safe&sound maja gotowe pudla przystosowane pod magnesy, albo tak jak ktos tu wspominal - metalowe pudelka po ciastkach tez daja rade, szczegolnie jak masz mniej figurek do przenoszenia.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Transport figurek

Post autor: Cyel »

Do takich małych ekip jak te z Underworlds magnesy zdecydowanie optimum.

Gąbki niestety obcierają farbę :( przez jakieś dwie dekady nosiłem swoje armie w pudełkach wyłożonych papierowymi chusteczkami i nigdy nic się nie łamało/obcierało a potem dostałem od żony pod choinkę walizeczkę GW z gąbkami...no i musiałem używać, ale figurkom to dobrze nie zrobiło. Tyle tylko, że szybciej się je pakuje/wypakowuje niż z chusteczek.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Transport figurek

Post autor: samuraj1369 »

Dzięki za odpowiedzi. Trzeba podjechać do castoramy, kupić taśmę i neodymy :D
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 92
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Transport figurek

Post autor: shahiye »

MgK1989 pisze: 13 gru 2023, 07:28 Ja polecam magnesy neodymowe na podstawki i jakiekolwiek aluminiowe pudełko. Takie to „pancerne”:)
tak srednio bym powiedzial :D
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Transport figurek

Post autor: DaaV »

Wszedłem w system bitewny (Shatterpoint) i muszę ogarnąć sobie box'a do trzymania i transportowania figurek (miecze świetlne aż się proszą o złamanie). Czy ktoś z Was może robił samemu taki box (jakiś karton z zamykaniem magnetycznym + blacha na spód)? Daje to radę? Jeżeli tak, to czym to kleiliście?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Transport figurek

Post autor: Cyel »

Powinno wystarczyć blaszane pudełko po ciasteczkach odpowiedniej wielkości. Dodatkową zaletą jest, że najpierw należy je opróżnić z ciasteczek.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Transport figurek

Post autor: Golfang »

Jeśli chodzi o transport - ja trzymam swoje figurki (a mam tego dużo, bo gram w różne: Black Seas, Blood Bowl, Kill Team, Bolt Action, WWH40K) w pudełkach od firmy Safe&Sound. Sa różnego rodzaju/wielkości. Większość mam Mega Boxy XL albo Walizki (nie pamiętam jak się u nich to nazywa) z wkładami z pianek rastrowych (do wyrywania na konkretne wymiary) - ale na mniejsze systemy jak Blood Bowl czy Kill Team - figurki od spodu mam zamagnesowane i mieszczą się w najniższym pudełku od nich, a na spodzie jest płytka magnetyczna. dzięki temu nic nie lata i nie psuje się.
Dodatkowo oni mają gotowe do kupienia też pudełka z płytkami magnetycznymi różnych wysokości - szczerze polecam firmę S&S.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ